Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

FTP, ja koristim FileZilla.
Na telefonu samo pokreneš server preko Solid explorer npr

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
FTP, ja koristim FileZilla.
Na telefonu samo pokreneš server preko Solid explorer npr

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Cak ne mora da instalira nikakav sw na winu... ukuca adresu u Computer , posle pita za sifru ako je podesena i vozi...
Za drag&drop odlicno radi, naravno filezilla ako mu treba za bas naprednije opcije...mogucnosti...
Solid inace radi odlicno, preporuka vredeo je taj dolar [emoji16]

Moze to jednostavno ovako..

Computer tj This PC (na W10) / Add network location / custom / ftp://[email protected]:9999/ (primer)

Capture.PNG

Kliknes i pita za sifru i to je to otvori folder i prikaze file-ove koje ste shareovali sa telefona ili sd kartice ...
 
Poslednja izmena:
Bravo, hvala vam, radi FTP! To je ono sto mi je trebalo, Gdrive i ostale cloud based opcije su ok za male fajlove, ovo sam FTP serverom je daleko jednostavnije sa vece fajlove.
 
OneDrive ima file size limit od 10GB, mislio sam da je i GDrive to ispratio. Smesni su, ali moze im se.
 
Nije samo taj limit nego dok ja to aploudujem pa posle skinem sa mojim 10/1 netom, to je problem. Direktna konekcija preko FTP je mnogo jednostavnija.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
The new ISP will allow capture of HDR video, a first in a smartphone. It also supports 480FPS slow-motion video capture (at 720p with HDR), selective motion capture, "deep" portrait mode, and various depth sensing technologies.

The chip features a ground-up redesign of the company's Kryo CPU (now the Kryo 385) and Adreno GPU, marking a major evolution of the platform. The changes to the new Adreno 630 GPU will result in 30% faster graphics performance, and Qualcomm anticipates the platform as a whole will be up to 30% more power-efficient than Snapdragon 835, a chip that has already proven to be excellent on battery life.


http://www.androidpolice.com/2017/1...-new-gpu-cpu-30-faster-graphics-30-efficient/

jos jedna zver u najavi koja neće moći realno gledano da se nabavi u srbiji. makar ne u prvih 5,6 meseci 2018 zbog samsunga i njihovog les exynosa
 
Poslednja izmena:
The chip features a ground-up redesign of the company's Kryo CPU (now the Kryo 385) and Adreno GPU, marking a major evolution of the platform. The changes to the new Adreno 630 GPU will result in 30% faster graphics performance, and Qualcomm anticipates the platform as a whole will be up to 30% more power-efficient than Snapdragon 835, a chip that has already proven to be excellent on battery life.



The Snapdragon 845 reference phone was pitted against the Snapdragon 660 and Snapdragon 835 reference platforms, all of which were connected to power meters. They all were playing back the same 1080p video file. One common misconception Qualcomm wants to correct is that mid-range chipsets are actually more efficient than high-end ones. The reality is that when performing the same task with the same performance demand, a more powerful processor will generally get the job done with fewer watts.

Decoding (that is, playing back) the video file, the mid-range Snapdragon 660 consumed, on average, 1560mW. This chip is fairly renowned for lasting a long time, too. The Snapdragon 835 came in at around 1470mW. The Snapdragon 845 managed nearer to 1350mW - around 15% more efficient than the 660. The all-new Adreno GPU - which Qualcomm will say nothing about other than it being faster and more efficient - and 3MB system cache both play a role here, allowing the much more powerful chip to accomplish the same task with a significantly smaller power footprint than the mid-range chip.

In a more direct GPU comparison, Qualcomm ran the GFXBench Manhattan OpenGL 3.1 benchmark on a Snapdragon 835 and an 845. The difference here was pretty staggering: the 845 consumed a little under 25% less power while running the benchmark compared to the 835 (2950mW or so versus 3790mW). Clearly Qualcomm has made some big strides on the GPU in this next-generation chipset.





Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pretpostavljam da je ovde najbolje da pitam, da li je preporucljivo sad uzimati Android sa 1gb rama? Mislim na novije modele, koji dolaze sa MM il Nugatom.. Telefon bi koristila starija osoba kojoj prakticno od 'smart' funkcija treba samo Viber s vremena na vreme.. Najbitnije mi je da li bi s takvom upotrebom poceo da se raspada posle godinu dve?
 
Koji uredjaj je u pitanju?
Kombinacija 1Gb rama i N/MM softver? ''Mirise'' na cajnadroid od 49.99$ i veliko je pitanje da li je to dobro resenje za iole duzu upotrebu. Nije tu problem samo kolicina rama vec se verovatno radi o sporom, losem hardveru tako da su velike sanse da se vuce k'o prebijen, da je displej ocajan kao i opsti audio kvalitet itd.
 
Ma gledao sam neke nove Motorole (Moto C plus), ili Xperia E4.. Bukvalno je samo pozivi obicni i ponekad Viber upotreba, al ne bih da dobije losije iskustvo od Lumie 520..
 
Dobro, njih vec vadi to sto imaju korektno ''ispeglan'' UI/dobar softver, mislio sam da si nasao neki bas los, kineski 'droid za 50-ak evra kod preprodavaca sa KP a to je ''rizicna'' opcija.
E4g je malo bolji od E4 (displej je malo manji ali je sam panel kvalitetniji, cipset je malo brzi) i iznenadjujuce su se dobro pokazali u praksi, mislim na softver, na osnovu onoga u sta sam mogao da se uverim, (cini mi se da su ih pohvalili i u bench testu) ali bi ipak trebao da proveris u E4/g temi kako rade posle 12+ meseci.

Ne znam kakva je ta Motorola, kapiram da je softverski malo bolja od E4/G a verovatno je i na jos nekim poljima malo bolja, deluje kao dobra opcija, posebno ako je ispod 100e.

Za upotrebu koju si naveo mislim da bi mogao da posluzi i ovaj Lenovo: https://www.gsmarena.com/lenovo_a1000-7605.php
Mislim da nov kosta 60-ak evra u srb, za ovih 6,7 meseci se pokazao ''ok'' (radi malo bolje od L550 npr. i nije pravio vece probleme) ali s obzirom na poveci broj kvarova/hw problema sa raznim low-end Lenovo androidima mislim da je bolje dodati jos novca za neki kvalitetniji uredjaj.

PS

Sad videh da Moto C+ ima sasvim solidan hardver (bolji od E4/G), 7.0 Nugat, 4000 mAh i da kosta oko 80e po oglasima, mislim da je to-to za taj novac jer kapiram da trazis samo nov telefon.
 
Poslednja izmena:
Los je taj Lenovo, bas bas plastikaner.
 
Postovanje svima...
Kupio sam auto multimediju naravno kinesku sa androidom 6.0.
E sad moje muke pocinju jer ROM je samo 2gb a interno skladiste 10gb.sa aplikacijama youtube,updejt google servisa i stora,G Mape itd nafilujem ROM sa 1gb i u toku puta za cg mi napuni 2gb kako i zasto ne znam jer kad sam usao u storage stoji apps 0.92GB i dole cache nekih 30mb sve ostalo 0 a meni stoji ikonica da je pun ROM,pa sam je morao fabricki resetovati da bih je povratio i sad za sad je ok.
Druga stvar ne mogu cistiti data i cache od aplikacija nikako jer opcije u settings-u nema pa sam skinuo assistant for android pro i u njemu pokrenuo cache cleaner i system cleaner ali nista ni od toga.
Pitanje za ljude koji su upoznatiji sa androidom da li mogu prebaciti neki gb iz interne u ROM da makar malo? :)
 
Možeš da prebaciš neke velike app da budu sistemske, treba root naravno.
Elem, isplati se samo za one koje su same po sebi velike, jer će data da ide na internu u svakom slučaju.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
A ne smem da ga root-ujem jer ne znam cime bih...
Mozda sa kingroot al on ne podrzava multimedije cini mi se :(
 
Šta ne podržava multimediju?
Jedini način da konvertuješ user app u system app je ako imaš root.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Pa recimo taj kingroot app da je rutujr..msnuelno sam ne bih znso ni ksko da udjem u boot
 
Pošto će biti u većini android telefona neka bude ovde. S835 i 845 definitivno veći skok nego s821 i s835.

S9+ sa 6gb Rama I s845.

tapatalk_1513732242227.jpeg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pametni mladji sin je dao šifru od svog gmail naloga nekom "nepoznatom" drugaru. Ovaj naravno promenio šifru, stavio two step verification na svoj broj, sve izmenio (mada ne vidim motiv). Nahvatao sam preko ip da je daleko od mene, znači gmail nije moguće povratiti. E sad... resetovao mu je telefon preko tog naloga i sad mi uvek traži taj kradeni nalog da se ulogujem na telefon. Ja ga nemam. Hoće li mi wipe data and reset iz recovery pomoći ili je telefon neupotrebljiv? Neki drugi način? Nisam sad pri tom telefonu ali da unapred pitam.
 
Zavisi koji telefon?
Ako je neki od novijih koji imaju FRP, možeš da ga baciš..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ja znam da kad sam tražio za nexuse bypass neki, nije bilo načina. Telefon si mogao da baciš u kantu samo.
Za neke vidim ima, sve zavisi koji je telefon..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno