Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Da pitam ovde strucnjake, ne mogu se smarati sa XDA slepcima. Imam Cataclysm MOD preko factory imagea. Kada izadje novi image naravno flashovacu uglavnom system. Posto sam neke aplikacije izbrisao sa systema da bih oslobodio potrebnog prostora za neke stvari, i instalirao ih sa marketa. Zanima me kako ce se manifestovati pojava kada se u system flesuju aplikacije koje su vec u data instalirane. Da li ce biti ignorisane, kao da ih nema ili...
Mislim jedno od sigurnih resenja je odmah nakon flasha u recovery preko file managera mountovati system i izbrisati sve potrebno. Ali to mi je nekako smaranje, jer nisam ni pribiljezio sta sam izbrisao, a i nisam siguran da li bih mogao 100 % samo na osnovu imena procjeniti sta je u pitanju, moze se greska potkrasti. Pametan pise ipak. :)
 
Imam Lenovo Tab S8 i stigao mi je update update na 5.0, ali mi je dosta promenilo interfejs. Zna li neko kako da vrati stari interfejs? Konkretno me zanima kako da napravim to da nema dugme u centru donje linije na homescreen-u sto otvara listu svih aplikacija, vec da su sve aplikacije na raznim homescreen-ovima, interfejs za kameru da bude stari(stvarno ne znam kako da ga opisem), ovaj novi mi je bljak i ono sto mi je mozda najvaznije, da povlacenje sa gornje ivice bude moguce na 2 nacina, sa leve strane kad se povuce da se dobiju notifikacije, a sa desne strane da se dobiju precice.
 
1) custom launcher, npr. Meizu home apk (nema na play-u, moraš da guglaš apk fajl),ili mihome sa miui roma
2) drugi program za kameru
3) nikako ili xposed pa neki modul ako imaš rootni custom recovery a ne verujem da imaš pogotovo ovo drugo.
 
Imam Lenovo Tab S8 i stigao mi je update update na 5.0, ali mi je dosta promenilo interfejs. Zna li neko kako da vrati stari interfejs? Konkretno me zanima kako da napravim to da nema dugme u centru donje linije na homescreen-u sto otvara listu svih aplikacija, vec da su sve aplikacije na raznim homescreen-ovima, interfejs za kameru da bude stari(stvarno ne znam kako da ga opisem), ovaj novi mi je bljak i ono sto mi je mozda najvaznije, da povlacenje sa gornje ivice bude moguce na 2 nacina, sa leve strane kad se povuce da se dobiju notifikacije, a sa desne strane da se dobiju precice.

Mislim da im je to novi izgled UIja, tako da to ne možeš vratiti, osim ako ne vratiš stari sistem.
To da nemaš fioku sa aplikacijama, već da su sve app razbacane na homescreen je samo od loženja kineza na iphone. :)

Kao što ti reče čovek, instaliraj MIUI launcher sa playstore
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.mihome2&utm_source=www.apk4fun.com
 
Sta može da bude ako telefon laguje sa ubacenom sd karticom? Nebitno dal' je puna ili prazna laguje, koci i izbacuje u loop-u: preparing sd card - sd card unmounted. Počela je da zeza posle TWRP backupa od 2.5GB koji je upisan na nju. Ubacio sam je i u citac i formatirao na kompu ali i dalje tako zeza. Jel' umrla?
 
Mate7, nema swap na njoj dosad je radila dobro. Stara oko 4 godine.
 
Mate7, nema swap na njoj dosad je radila dobro. Stara oko 4 godine.

Zakaci tel na usb, pa probaj da prebacis nesto u oba smera, i proveri koja je brzina prebacivanja, naravno u odnosu na klasu te kartice, ako je znatno manja od standardne, onda je kartica verovatno pri kraju......drugi razlog, mada prilicno manje verovatan je neki virus, pa mozes da instaliras neki za play prodavnice i proveris....
 
Ništa mu taj formater neće značiti, ako je telefon preformatira ponovo.
Bekapuj sve sa nje, pa je formatiraj u telefonu.
I probaj neku drugu, kako radi.

Moguće je da je ona na izdisaju.
 
Formatirao sam je i u telefonu i na kompu. Bila je formirana u exFAT pa sam je vratio u običan FAT32. Formatirao sam je i u telefonu, ne pomaže.
Naručio sam novu od 64GB pa cu videti kako se ponaša.
 
Ljudi, brzinsko pitanje, kako da hard resetujem telefon ako ima instaliran twrp?

Nexus 4 je u pitanju
 
^ Odeš u TWRP i odabereš Wipe Data / Factory reset.
 
Nadogradnja "iz lokala", koliko je to bezbedno?
Naime, našao sam ovo:
http://chinagadgetsreviews.blogspot.rs/2015/11/download-latest-android-lollipop-51_8.html
i sada me kopka ovo oko Root-a, da li je stvarno tako jednostavno?

Probao neko od vas nešto slično?

Bezbedno je. Bezbednije nego preko kabla. :)

I jeste i nije. To nije običan supersu.zip, veċ je editovan. Ali postoji fajl koji se na taj način flešuje na Doogee X5 Pro da bi se dobio root.
 
Da li to znači da moram da skinem SuperSU namenjen za ovakvo flešovanje?
Skinuo sam najnoviji (attach) i mislio sam njega da flešnem ovako, iz "lokala".
Je li to SuperSU koji mi treba i ako nije, kako da prepoznam koji mi treba?
Navodno, koliko sam uspeo da se informišem, potreban mi je bilo koji posle verzije 2.50 jer oni imaju podršku za Android 5.x?
 
Ne možeš da flešuješ SuperSU na taj način. Potreban ti je zip koji je namenjen za root baš tog modela. Posle možeš da instaliraš noviju verziju SuperSU. Nisam za računarom, samo da potražim taj zip i editovaću odgovor.

Ovaj zip fajl bi trebalo da ga rootuje bez problema: https://mega.nz/#!cx4xmT7a!OOv35GA0x8TLq2lPi0h4yu4RsMt4q_HGYgaQOCEVFvo

Samo ga preimenuj u update.zip i instaliraj kao lokalni update.
 
Poslednja izmena:
Samo ga preimenuj u update.zip i instaliraj kao lokalni update.

Nemam sreće.
Restartovao se, pokrenuo svoj recovery i ispisao "Error !"
Ugasio sam ga i ponovo upalio, Root Checker kaže da i dalje nemam "Root Access". :(
 
Kažu da ne radi na poslednjoj verziji softvera. Verovatno je to kod tebe problem. :/

Za sada jedini sledeći način je fleš custom recovery-ja (TWRP) i onda iz njega fleš standardnog SuperSU.zip fajla.
 
Poslednja izmena:
A sta ce vam alternativa play store-u?

Pri rutovanju jednog ZTE telefona oštetio sam GAPPS datoteke i to ne mogu da popravim jer ne mogu da nađem način da tom istom telefonu ubacim custom recovery i flešujem GAPPS ponovo pa sad moram da tražim alternative jer sada Play Store naravno ne radi kao ni bilo koji google servis. :)
 
Pri rutovanju jednog ZTE telefona oštetio sam GAPPS datoteke i to ne mogu da popravim jer ne mogu da nađem način da tom istom telefonu ubacim custom recovery i flešujem GAPPS ponovo pa sad moram da tražim alternative jer sada Play Store naravno ne radi kao ni bilo koji google servis. :)
Ako imaš root, zašto ručno ne prekopiraš fajlove potrebne za Play Store koristeći fajl menadžer (ES File Explorer, Root Explorer,...) i dodeliš im potrebne dozvole?
 
Kako da resim ovaj error 505 u Play store-u? Ortakov G3 je u pitanju. Skine uredno Modern Combat 5 i kada treba da se instalira izbaci ovu gresku.
 
Omasih temu, ova je ipak adekvatnija, da li se ovo SD kartica pokvarila?

Da li je problem do kartice to sto je npr. nestao ceo jedan folder (Igo), i neke filmove snimljene telefonom ne cita, bez obzira na aplikaciju za galeriju?
Chkdsk pokazuje puno gresaka.

C:\Windows\system32>chkdsk j:/r
The type of the file system is FAT32.
Volume Serial Number is C3D6-080C
Windows is verifying files and folders...
Unrecoverable error in folder \LOST.DIR.
Convert folder to file (Y/N)? n
Unrecoverable error in folder \documents.
Convert folder to file (Y/N)? n
Unrecoverable error in folder \Voice.
Convert folder to file (Y/N)? n
Removing trailing folder entries from \System Volume Information
Removing trailing folder entries from \Contacts
Removing trailing folder entries from \Android
Unrecoverable error in folder \Android\data\cn.wps.moffice_eng.
Convert folder to file (Y/N)? n
Removing trailing folder entries from \Android\data
Removing trailing folder entries from \Android\data\com.google.android.apps.docs\cache
Unrecoverable error in folder \Android\data\com.google.android.apps.magazines\cache.
Convert folder to file (Y/N)? n
Unrecoverable error in folder \Android\data\com.google.android.youtube\cache.
Convert folder to file (Y/N)? n
Unrecoverable error in folder \Android\data\com.google.android.apps.maps\cache.
Convert folder to file (Y/N)? n
Unrecoverable error in folder \Android\data\com.android.gallery3d\cache.
Convert folder to file (Y/N)? n
Unrecoverable error in folder \Android\data\com.google.android.music\cache.
Convert folder to file (Y/N)? n
Removing trailing folder entries from \WhatsApp\Databases
Unrecoverable error in folder \WhatsApp\Media\WhatsApp Voice Notes\201516.
Convert folder to file (Y/N)? n
Unrecoverable error in folder \WhatsApp\Media\WhatsApp Voice Notes\201519.
Convert folder to file (Y/N)? n
File and folder verification is complete.
Convert lost chains to files (Y/N)? n
617088 KB of free disk space added.
Windows is verifying free space...
Free space verification is complete.

Windows has made corrections to the file system.
No further action is required.
7,559,328 KB total disk space.
64 KB in 2 hidden files.
2,208 KB in 68 folders.
5,662,208 KB in 511 files.
1,894,816 KB are available.

32,768 bytes in each allocation unit.
236,229 total allocation units on disk.
59,213 allocation units available on disk.
 
Ako imaš root, zašto ručno ne prekopiraš fajlove potrebne za Play Store koristeći fajl menadžer (ES File Explorer, Root Explorer,...) i dodeliš im potrebne dozvole?

Imam rut ali nekako ne vidim gde na skladište telefona treba da iskopiram sadržaj gapps.zip arhive?
Imaš li neko uputsvo za ovo?
Ili kako da napravim "listing" cele particije, ovaj *.bat mi iz nekog razloga ne radi:
Kod:
dir /a/-p/s/o:gen >listing.txt
 
Imam rut ali nekako ne vidim gde na skladište telefona treba da iskopiram sadržaj gapps.zip arhive?
Imaš li neko uputsvo za ovo?


Na računaru otpakuj gapps.zip i videćeš kako trebaju fajlovi da idu po folderima. Prekopiraj na memoriju telefona (ili memorijske kartice) i onda pomoću ES File Explorer kopiraj grupu po grupu fajlova u odgovarajuće foldere na sistemskoj particiji i stavljaj im rw-r--r-- dozvole. Ukoliko si sve pravilno uradio, nakon restarta telefona imaćeš Google aplikacije. Ako nisi, telefon će ti upasti u bootloop (valjda imaš bekap).
 
Kako da resim ovaj error 505 u Play store-u? Ortakov G3 je u pitanju. Skine uredno Modern Combat 5 i kada treba da se instalira izbaci ovu gresku.
Probaj preko nekog File manager-a, da pristupiš folderu Android -> Data, pa da tu obrišeš folder koji je vezan za tu app.
 
Nazad
Vrh Dno