Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

^Airdroid.
 
isto i kod mene na lg7 ics

Da li si probao neku aplikaciju za prebacivanje programa na sd karticu? Ja sam upravo instalirao App 2 SD i nakon toga sam dobio sledeće obaveštenje od strane iste "This device does not have a real primary external storage, or the primary external storage is emulated. Moving app to SD function may not be supported by this device."

Nisam siguran da razumem o čemu se radi odnosno kako je došlo do toga.
 
Ја сам мислио како неки фолдер за стално да поделим, па да могу да му приступам, али није ни ово лоше, одлично раде оба програма.. Хвала.
 
isto i kod mene na lg7 ics

Odgovori koje sam dobio u drugoj temi. Prvi je rešio moj problem a možda pomogne i tebi jedan od njih.

Idi u Podešavanja->Memorija->Podrazumevana lokacija i tu selektuj SD card, ja kad sam ovo uradio dobio sam opciju move to SD, kao što je bilo na GB

Moras da napravis ext3 particiju na sd kartici. Mozes preko kompa ili preko cwm-a. Samo nezaboravi backup-ovati sve sa sd kartice pre nego sto krenes da je formiras.
 
ako ti je telefon root-ovan najbolje resenje je ext particija + link2sd. prebacuje se kompletna aplikacija na ext particiju tako da mozes cak i widget-e prebacivati na sd i dalje ce raditi.
 
ako ti je telefon root-ovan najbolje resenje je ext particija + link2sd. prebacuje se kompletna aplikacija na ext particiju tako da mozes cak i widget-e prebacivati na sd i dalje ce raditi.
 
Odgovori koje sam dobio u drugoj temi. Prvi je rešio moj problem a možda pomogne i tebi jedan od njih.

hvala ali ja to nemam na mom telefonu. ne vidim nigde u system settings> memory ili nesto slicno.
 
ovaj android je cudna zverka, jede memoriju a ne zna ni kako ni sta?

ceo folder sa slikama kao i mesto snimanja u aplikacijama koje koristim je na sd kartici. ali android vidi pictures folder na internoj kartici telefona, koji ne postoji?
i pored svega toga imam po jos 200mb na njoj, a nece da instalira igricu od 15mb
 

Prilozi

  • 2012-10-05-13-01-03.jpg
    2012-10-05-13-01-03.jpg
    134.2 KB · Pregleda: 310
Čini mi da sam video to već negde. Treba ići i odraditi clean memory ili tako nešto u Lucky patcher ili tako nešto ako ti je rootovan.
 
Čini mi da sam video to već negde. Treba ići i odraditi clean memory ili tako nešto u Lucky patcher ili tako nešto ako ti je rootovan.

Nije rutovan, ovo me podseca na 386pc kada prvo zavrsis igricu, pa instaliras novu...nema mesta :D
 
Updatevao sam Android sa 2.1 Eclair na AOKP 4.1.1 i oduševio se, sve leti u odnosu na prvobitni prastari sistem. Takođe sam instalirao Profile Scheduler program, napravio par profila i tu imam jedan problem. Naime, jedan profil, koji koristim kad sam kod kuće, podrazumeva upaljen Wireless internet i sinhronizaciju, međutim kad ugasim ekran i posle 10 min., nekad pola sata, sat, kako kad, ponovo upalim, na wireless piše disconected, tako da moram da wi-fi ručno ugasim, zatim upalim i tada se prikači na net, međutim kad opet ugasim ekran (zaključam tel), ista stvar, opet wi-fi disconeted. Ima neko rešenje?

Takođe me zanima šta znači roze ženski šešir koji stoji pored GPS-a, vibracije...(pojavi se kad povučem prstom ekran od vrha gde je sat, jačina signala, prema dole)?
 
Odradi screenshoot i napisi pride koji fon koristis.
 
Pa pogledaj u settings-u za toggles šta je to roze?!

Sto se tice wifi-a idi u wifi podešavanje, pa advanced i onda keep wifi on during sleep stavi na always.
 
Jedino sta sam nasao je:

Quote:
Originally Posted by bicho1986
In a toggle bar, wifi, Bluetooth, vibrate, silent..... what is the pink hat?
does nothing, it.s just for fun

i

It gives you wings

Hahahahahaha....:d
 
Kod kernela piše 2.6.32.9. Na kakve sam ja definicije našao za ovaj roze šešir (u tooglesu se ovo zove swagger što u prevodi znači ku...nje) :d
Takođe sam podesio i always za Wi-fi, hvala Djilkosh_Ns.

E sad još jedno pitanje, da li postoji neki prog.koji može da spreči pojavu reklama u status bar-u, pište kao poruka i voleo bih da to mogu da ugasim?
 
Airpush detector pa vidi koja app dovlaci reklame.
 
E sad još jedno pitanje, da li postoji neki prog.koji može da spreči pojavu reklama u status bar-u, pište kao poruka i voleo bih da to mogu da ugasim?

Po screenshotu bi rekao da imas jelly bean, samo zadrzi prst na notifikaciji pa app info i iskljuci notifikacije od te aplikacije.
 
Poslednja izmena:
jel vam se desava da vam stara podesavanja za mobile data vise ne rade. meni funkcionise samo 3gmondo ap, kad prebacim na stara podesavanja nece ni da se pokrene
 
Sta moze da utice na usporen rad telefona najvise? Ovih dana cackam jos jedan WF, na sensu je.. i primetno brze radi od mog, laguje mi cak i dialer nekad. Da li je to broj aplikacija, widgeti, broj ikonica na ekranima? Bas je presporio.. Inace na LP launcheru sam.
 
Optimizacija, slab procesor, malo RAM-a... To je ukratko :)
 
Dobro to, pitam koji moze biti razlog te razlike u brzini izmedju dva ista telefona..
 
Jel si i ti na sense-u ili? Možda imaš više popaljenih programa sinhronizacija itd... Ja ti i dalje predlažem CM da ubacis i digneš na 700 i nešto procesor :)
 
Ne na LP sam.
 
Pa LP bi i trebao da ubrza rad, ne znam, mozda da uzmes da pobrises gomilu gluposti i formatiras internu i memorijsku i opalis jedan factory reset, mozda ti telefon prodise :)
 
na slabijim telefonima koji imaju nesto sitno memorije, dosta utice na rad gomila instaliranih aplikacija. znai sto ne koristis brisi.
root + custom rom bi ti oziveo telefon
 
Čovek neće to da radi, ali valjda ce mu jednom doći u glavu kada se napije da to odradi :D

Ni puškom ga ne mož' naterati da root-uje telefon :p
 
Čovek neće to da radi, ali valjda ce mu jednom doći u glavu kada se napije da to odradi :D

Ni puškom ga ne mož' naterati da root-uje telefon :p

Hah. Meni je Gnex nerootovan bio jedno 15min nakon ulaska u kucu gde mi je lap i na njemu Gnex Toolkit. Posle vise ne. :D
 
Nazad
Vrh Dno