Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Pa i pise u recovery-ju: Wipe Data / Factory Reset...
 
Da li kopirate fajlove preko sambe na windows share folder? Koliku brzinu kopiranja postizete? Ja imam dobar router i telefon je povezan na 65Mbps, ali filecopy na windows share ide max 700kb/sec. Kakva je situacija kod vas? Ima li neko ideju kako da nekako ubrzam?
 
Da li kopirate fajlove preko sambe na windows share folder? Koliku brzinu kopiranja postizete? Ja imam dobar router i telefon je povezan na 65Mbps, ali filecopy na windows share ide max 700kb/sec. Kakva je situacija kod vas? Ima li neko ideju kako da nekako ubrzam?

Sad cu da povezem komp sa telefonom preko foldersync ako ti nesto znaci pa da vidim koliko ce da ispise?
 
Ili bar izmeri stopericom koliko mu sekundi treba za neki veci video file... Podelis MB/sec i to je to.
Cini mi se da je problem u java implementaciji cifs-a, ali nigde ne mogu da iskopam neki hack.
 
Evo ga podesih jedva. 54mbit/s link, brzina skace od 150-200kb/s do 450-500kb/s u pikovima...
 
A trebalo bi da ide bar 2.5MB/sec.
 
Ni ja, ali npr kopiranje sa laptopa kroz isti wifi ide daleko brze.
 
Meni je oko 1-1.5-2 MB sa FilePush-om ili sa AirDroid-om
 
Da li file push ili airdroid koriste sambu ili neki drugi protokol?
 
E to bi morao da probas, posto ne znam... Sambu nisam koristio nikad.... File push radi ovako (slika u attachu) skines za win program i instaliras i naravno na telefonu i samo desni klik i push, a AirDroid radi tako sto kucas adresu koju ti telefon odredi vecinom je 192.168.....

Untitled filepush.png
 
Poslednja izmena:
Ma obican windows shared folder.. posle toga iz neke app (Total Commander, Ant File maanger, ghost commander, ... bilo koji ume da pristupa windows shared folderima) probaj da kopiras nesto.
 
Yooyo, i ja dobijam slične brzine. Užasno sporo!
 
Hteo bih da ubacim custom rom na moj telefon. Jel bi neko mogao da me uputi na neko dobro upustvo u vezi toga?
 
1.Da pocnes prvo od toga koji telefon?
2.Da li hoces AOSP (clean android) ili Stock?
3.Koliko si zahtevan korisnik?
4.Koliko si upoznat sa androidom?
 
Na CM10 sam. Hteo bih da u podesavanjima za Lockscreen, kod slajd tipa lokskrina, zamenim Search opciju opcijom za kontrolu zvuka (Silent/Vibrate/Sound+Vibrate - kao na starom dobrom CM7 sto je po difoltu na lokskrinu) ali ne znam kako - nudi mi samo precice do aplikacija i kojacega..?

Hvala na pomoci. :)
 
E pa ovako...:d da pocnem..
Kupio sam pre neki dan Ace 2,i odusevljen sam telefonom..Sad imam nekoliko problema i nedoumica..

1.Jedna stvar koja me veoma nervira sto mi sve gameloft igre pokrece sa memorije telefona,a kad prebacim data na karticu nece da ih pokrene..Jel zna neko kako da se izvede da igre pokrece sa kartice...TO ME UBI..2 dana visim po netu sve sam probao ali nece..

2.Kako da klokujem telefon..Posto je radni takt cpu-a 800 mhz,ja bi da ga stavim na 1000 ali nece,probao sam nekoliko programa ali ni makac..

3.Nasao sam nekoliko tvikova na xda koji mogu da ubrzaju telefon ali i da ga zeznu,pa mi treba pomoc od nekog ko je vec probao..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877183&page=2

A da telefon sam root-ovao..

Imam jos nekoliko pitanja ali cekam neku naivcinu da se upeca pa da ga udavim sa pitanjima:p
 
Ja cu ti odgovoriti na drugo pitanje a za ostalo cekaj nekog drugog :)Moras da flesujes custom kernel koji podrzava overclock da bi mogao podici takt procesora.
 
Na CM10 sam. Hteo bih da u podesavanjima za Lockscreen, kod slajd tipa lokskrina, zamenim Search opciju opcijom za kontrolu zvuka (Silent/Vibrate/Sound+Vibrate - kao na starom dobrom CM7 sto je po difoltu na lokskrinu) ali ne znam kako - nudi mi samo precice do aplikacija i kojacega..?

Hvala na pomoci. :)
Bas sam juce isprobavao i to nemere :) jedino da nabacis widgetlocker i nalepis na njega neki widget koji menja sound/vibrate :)

E pa ovako...:d da pocnem..
Kupio sam pre neki dan Ace 2,i odusevljen sam telefonom..Sad imam nekoliko problema i nedoumica..

1.Jedna stvar koja me veoma nervira sto mi sve gameloft igre pokrece sa memorije telefona,a kad prebacim data na karticu nece da ih pokrene..Jel zna neko kako da se izvede da igre pokrece sa kartice...TO ME UBI..2 dana visim po netu sve sam probao ali nece..

2.Kako da klokujem telefon..Posto je radni takt cpu-a 800 mhz,ja bi da ga stavim na 1000 ali nece,probao sam nekoliko programa ali ni makac..

3.Nasao sam nekoliko tvikova na xda koji mogu da ubrzaju telefon ali i da ga zeznu,pa mi treba pomoc od nekog ko je vec probao..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877183&page=2

A da telefon sam root-ovao..

Imam jos nekoliko pitanja ali cekam neku naivcinu da se upeca pa da ga udavim sa pitanjima:p

1. Mislim da sam video negde na xda da mora nesto da se menja cacka da bi prebacio fajlove na karticu (podrazumeva se da imas class 10 memorijsku, jer ce ti igra seckati usled sporog citanja fajlova)
2. Odgovorio ti je ChobbyNS
3. Sve moze da ti zezne telefon, overclock, root-ovanje, fleshovanje itd ;)
 
imam jedan problem na mom OT990. Stvar je sledeca: upalim mobile net i radi sve lepo koliko god da je upaljen, medjutim kad ugasim i posle sat vremena hocu ponovo da ga upalim, nece, vec moram restartovati telefon. mislio sam da je do widgeta, medjutim nije, posto sam probao vise vrsta, ali i kad idem direktno iz settingsa tamo mi bude stiklirano, ali i dalje ne radi, probao sam i 2-3 roma, medjutim uvek isti problem, e sad nesto sumnjam da mozda problem ne pravi neka palikacija, mada ne bi trebalo. Ili je ipak nesto do telefona. Jel imao neko slicno iskustvo, ideju, bilo sta? :)
hvala
 
Koristim huawei g300. Kako na ICS prebaciti aplikacije na sd karticu, na gingerbreadu je jednostavno bila opcija kad se klikne na nju move to sd card a sada nema tog polja, postoje samo Force stop, Uninstall i Clear data ?
 
Poslednja izmena:
Kod mene na ICS ima ta opcija. Manager application, klikneš na app I tu onda ima ra opcija
 
Koristim huawei g300. Kako na ICS prebaciti aplikacije na sd karticu, na gingerbreadu je jednostavno bila opcija kad se klikne na nju move to sd card a sada nema tog polja, postoje samo Force stop, Uninstall i Clear data ?

isto i kod mene na lg7 ics
 
Како да преко кућне бежичне мреже делим фајлове са компа на телефон?
 
Nazad
Vrh Dno