Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Pa i ne treba da ga vidiš, android nikad nije ni imao tu opciju

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Imalo je na oreo-u i ranije, pod recent apps katančić.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nikada to nije bilo

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nikada to nije bilo

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
P10 Oreo
40565dcf2bcbf8a36dc182c9e647cd28.jpg


Sent via Huawei P10
 
^ priča se o stock androidu, a ne o budzevinama miui, emui, tw, sense itd....
 
Ovo je custom rom ali i prethodni koje sam koristio su imali
b8e4d873bebb80b39eea489afd2d272f.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Da aplikacija ostane u memoriji.
Nekad znaci za viber, nekad za vremensku prognozu, meni je konkretno kasnio sat na widgetu.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Sjajno, eto skupljih telefona.

Znaci telefon ako košta 300 biće 400, 500 biće 600 itd...
 
Zapravo procenili su na 40e, naravno to ne mora da znači da neće dići cene više od toga...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Da li može na Pie romu da se namesti baterry saver location mode? Ili je uvek uključen gps?

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Da li postoji način da se na android telefonima dozvoli upotreba samo određenih aplikacija koje imaju izlaz na net, a da se ostale blokiraju? Naprimer treba mi Viber zbog komunikacije, ali da zabranim YT, FB i sl. kako se ne bi koristilo u romingu i trošio net?
 
Sve zavisi koji telefon imaš, ali npr na Miui može to, npr ostaviš samo na wifi da rade, a mobile data iskljucis, dok za Viber ostaviš i jedno i drugo.

Ima i aplikacija, samo mi stao mozak, ne mogu se setiti kako se zove.


Setio se.

Kucaj firewall, ali probaj evo npr ovu https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.faircode.netguard
 
Poslednja izmena:
Postoji i na Huawei/Honor telefonima ugradjena opcija.

Za ostale ne znam.
 
Hvala na javljanju. Nisu telefoni jos nabavljeni, ali mislim da ce biti neki Samsung-ovi. Sačekaću onda da dobijem telefone pa cu gledati dalje kako i šta. Da li neka third-party aplikacija ili možda ako ne budu Samsung, možda bude nešto u softveru samog telefona što će mi pomoći.
 
Ne kontam ništa. Ti si tražio da zabranis aplikacijama net jel tako?

To se ne zove zaključavanje aplikacija.
 
Da, samo se nisam izrazio na odgovarajuci nacin :) Trebalo bi da podesim telefone kolegama koji putuju van zemlje, koji imaju odredjenu kolicinu podataka u roamingu, ali je potrebno da im ogranicim koriscenje drugih aplikacija da ne prozderu taj net na yt,fb, instagram i slicne gluposti. AdGuard mi radi posao ok, samo da imam mogucnost da zakljucam nju nekim pass-om.

Izvinjavam se sto nisam u pocetnom postu bio dovoljno jasan sta mi treba.
 
Samsung S6

Da li se na fizičkim tasterima za pojačavanje i smanjenje zvuka (zvona) može namestiti da se primarno koriste za kontrolu zvuka medija?

Koristio sam tako podešavanje na samsungu A5-2016, dok ovde ne mogu da nađem ili ne umem.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nema toga na S6
 
Tako sam i mislio [emoji852]

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna kako se gasi opcija da se ton sam pojača na maksimum kada je telefon u džepu ili torbi? Nokia 2 je u pitanju
 
 
Kako vam radi onaj adguard DNS?
U zadnje vreme kod mene nešto baš loše, dosta mi štuca net zbog njega.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni sad radi ok, čak pušta i hbo go :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno