Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Problem je sto je dobar IPS tesko naci na telefonu, to uglavnom bude neki precenjen ili polu-proizvod LG/Nokia/Sony.
 
Pa sad i jeste problem naći dobar IPS na nekom androidu ali pre svega jer su skoro svi prešli na OLED/(S)AMOLED. Naravno, mislim na modele više srednje i flagship klase, ne na low-mid poluproizvode.

Sent from H8266
 
Poslednja izmena:
Bas tako, cak i u midrange segmentu pojedini telefoni dolaze za sasvim solidnim Amoled panelom, a oni sto dolaze sa IPS-om uglavnom imaju los IPS.
 
Ne vidim kako vaši komentari daju odgovor/pojašnjenje na pitanje člana. Nhf. Niti ikakav problem na relaciji ova dva tipa.
Izvinjavam se ako se nistmo dobro razumeli.
Ne bih mu čak ni savetovao da čita tekstove, linkove, tech spec...bla bla. Već:
- Neka pogleda uživo taj i taj model, uporedi sa tim i sa tim...pa neka sam odluči da li mu se dopada i/ili eventualno želi da plati nazovi superiornost. Cenovno ekvivalentne modele, jedan sa IPS drugi sa AMOLED.
Amoled superioran toliko nije. A ghosting jeste velika mana po meni, i mnogo sam ih video sa njom. Mnogo. I svi na ex flegšipovima.

Lično mi ne odgovara amoled (ne dopada mi se) ali nikoga ne odvraćam od njega. Ponavljam - nekome odgovara nekome ne.
A nekome je potpuno svejedno na tih stotinak kvadratnih centimetara koje će gledati nekolio meseci povremeno u toku dana od čega je napravljeno. Zapravo, velikoj većini jeste svejedno.
 
Poslednja izmena:
Hajde da probam ovde sa pitanjem (ako je pogrešno mesto - neka ga moderacija prebaci):

Dobih S4 telefon, ali je zaključan na Telenor mrežu. Služba podrške telenora mi traži podatke na koga se vodio ovaj telefon, tako da otpada dobijanje koda za otključavanje od strane njih. Probao sam neke programe, ali mrka kapa. Pre možda godinu dana imao sam neki S3 koji je isto bio zaključan (MTS) i uspeo sam da ga nekako otključam nekim od programa, ali sad da me čovek ubije ne mogu da se setim kojim.
Može li mi ko pomoći?
 
Nijedan program ne može da ga otključa. Pokušavao sam svojevremeno sa 3-4 kom...čak sam probao i sa kodovima koje sam dobio od operatera.
Samo u servisu na box....
 
Sa MTS-a da. Sa Telenora nikako nisam uspeo, a za modele iz VIP-a nisu pomagali čak ni njihovi kodovi koje su oni dali :(
 
Успео сам после стотину чуда.
Ако некоме некада за овај телефон буде требала помоћ - ту сам.

Poslato sa HRY-LX1T pomoću Tapatoka
 
To za drajvere planiraju već godinama haha, dobro se setili.
 
Znači GPU deo stagnira već godinama.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ima li pomoći za ovo?
Počelo je skoro pre mesec dana, instalirao sam nekoliko aplikacija sa aptoide, pa nisam siguran koja je krivac. Sve sam deinstalirao, ali je šteta ostala.
Imam rutovan Note3, Android 5.0 Alexandr.
28ad6f5858b858c653f23a175be61501.jpg


Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Izbaci memorijsku karticu pa vidi da li se problem javlja.
I počisti keš.
 
Samsung Phones Said to Come with Chinese “Spyware” Phoning Home
Qihoo 360 software installed on Samsung devices

Samsung phones and tablets allegedly come with what is being described as “spyware” that communicates with Chinese servers regularly.

A reddit thread that has gone viral includes a closer look at a feature called Device Care and available on all Samsung phones and tablets.

https://news.softpedia.com/news/sam...ith-chinese-spyware-phoning-home-528768.shtml
 
Koji je najbolji način za najbezbolniji Factory reset nakon prelaska na novu verziju sistema?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Factory reset (hard reset) je ista stvar kako god ga obavio, samo izaberi stavku iz odgovarajućeg menija u podešavanjima. Prethodno naravno bekapuješ bitne stvari iz intene memorije.
U slučaju da je telefon toliko zabagovan da se ne može na taj način tad udješ direktno u recovery (odgovarajućom kombinacijom dugmadi za tvoj telefon) i obaviš reset od tamo.
 
Znam, znam da je ista stvar. Nego me baš zanima taj deo oko backup-a. Koja aplikacija je najbolja za to? Da se uz najmanje cimanja nakon restarta najlakše vrate podaci? Jel obavezno imati sd karticu?
 
Znam, znam da je ista stvar. Nego me baš zanima taj deo oko backup-a. Koja aplikacija je najbolja za to? Da se uz najmanje cimanja nakon restarta najlakše vrate podaci? Jel obavezno imati sd karticu?
Pa uključi Google backup , to po defaultu on radi lepo posle kada hoćeš da ti vrati sms, kontakte, podešavanja i aplikacije sa Store-a.
Npr ja koristim tu app da backupujem custom app koje sam sideload-ovao. To npr Google backup ne vraća.
Stavi backup na karticu ili radi cloud backup ... imas opcije u tom programu jer ce ti interna memorija biti obrisana ...
I ova je dobra app za to https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontacts
 
Poslednja izmena:
Hvala ljudi, kontakti su mi svi već vezani za account, pošto koristim Android One telefon.
Znači Google Backup radi lepo.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jel ima neko problema sa Play Store? Nekih par nedelja unazad ne mogu da vidim top charts, prikaze gresku DF-CHARTA-01. Ne radi mi pretraga kako treba. Cak ako nesto nadjem i preko browsera kaze mi Item not available in your country ako hocu da instaliram. Isto je i kada sa kompa odem na Play store. Nalog nisam menjao niti bilo sta u vezi s njim.
Video sam na netu da ima ljudi sa istim problemom, ali nisam video da li je neko nasai resenje, pa reko da ovde probam.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ma da, to sam prvo probao. Ne pomaze.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Restart, pa ako problem i dalje ostane...vraćanje na fabrička podešavanja.

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno