Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Kako kad, WhatsApp i Viber uvek rade OK, ali surf ponekad ume potpuno da zakuca. Nije bas neko sjajno resenje, precesto se to desava.
 
Kako vam radi onaj adguard DNS?
U zadnje vreme kod mene nešto baš loše, dosta mi štuca net zbog njega.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ja sam se vratio na adaway a koristio sam isključivo dns od kad je krenula usluga. Radi i dalje pretežno dobro, ali neprihvatljivo mi je da ponekad zablokira komplet internet saobraćaj. Šteta, radio je odlično dugo vremena.
 
Moze li neko da exportuje one hosts adrese iz blokade sa ubacim neke u Adaway. Trenutno ima samo 3 hosta, mnogo propusta.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Misliš na black liste? 3 hosta su i kod mene a što se tiče black liste...

a334a3e3ce8d47f5136874d6d7015641.jpg


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Izašao android 10 :) sviđa mi se novi način brendiranja verzija os :)

[YouTube]jS_twsk_pGY[/YouTube]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 


 
Android 9 trenutno ima ~10% uređaja. Toliko priče o toj fragmentaciji svake godine, project treble kao revolucija, ovo-ono.
Tresla se gora - rodio se miš.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
10% od koliko, 2-3 milijarde :)

A sta drugo da se ocekuje kada mnogi korisnici nemaju pojma koju verziju OS-a koriste (mnogi su i dalje na KK/LP/MM) a ni ne zanima ih previse apdejt. Uz to, najprodavanije Android uredjaje cine Samsung, Huawei, Honor i slicni kineski sa uglavnom teskim skinovima koji ce apdejt dobiti do kraja godine ili u toku sledece, nista strasno ali definitivno moze i mora bolje. Mada ce vremenom biti sve bolja situacija sto se vidi i na primeru Androida 10.
 
Ne da ne znaju koju verziju Androida imaju, već ne znaju ni šta je to Android, niti šta je to OS.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Za sad ne može.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
 
Dobra stvar ali se ovo već moglo i ranije sa portovanim gcam, ako ne i bolje pošto može da se kontroliše SS kao i broj parametara koji će se koristiti u hdr+ obradi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Treba mi pomoc.
Google pixel 2 XL telefon je u pitanju.
Koristim NOVA launcher.

Da li moze da se ugasi da se na poziv javlja na ono POWER dugme sa strane?
Desava mi se da mi telefon zvoni,i dok ga ja izvadim iz dzepa slucajno pipnem to i prekinem vezu.
Da li je moguce namestiti da se javlja samo preko ekrana,prevlacenjem gore/dole?
 
Da, tako bi trebalo. Nista te ne kosta da isprobas sam obe varijante :)
 
Nije to to.
To je za prekid poziva.

Meni se desi da dok izvucem telefon iz dzepa da se poziv prekine.
Nemam pojma sta pritisnem da uspem tako da ga prekinem.
Pomislio sam da mi se desi da dok vadim telefon iz dzepa da pritisnem power dugmence i da ga to ugasi ali kad se pritisne to onda se samo mutira zvoni i telefon zvoni i dalje.
Ne znam zasto se onda povremeno prekine veza,nesto pritisnem,ali ne znam koja kombinacija dovodi do prekida :)
 
Poslednja izmena:
Ne pritisnes dugme, vec odbijes poziv dok izvlacis telefon iz dzepa (swipe down). Dok izvlacis vrh telefona, proximity senzor ukljucuje ekran, pa time omogucuje odbijanje poziva kukom dok izvlacis donji deo :D Stavi telefon naopako u dzep.
 
Vidi da ti nije upaljen Active Edge, mozda ti on pravi problem. Najbolje ugasi ako ga ne koristis.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Posedujem Honor 8X koj radi na Android 9 Pie. Danas nestala VIP mreza i telefon mi stalno salje obavestenja da nema mreze neznam kako da iskljucim ta obavestenja jako mi idu na zivce molim pomoc? Na Androidu 8 sam iskljucio ta obavestenja a na 9 Pie nesto se ne snalazim pomoc?
 
Zna li neki postoji li nacin da se rucno kalibrise ili restartuje ligth senzor na telefonu? Na testu je puno niza vrijednost nego sto bi trebala biti, sto kao rezultat Automatic Brightness na displeju cini neupotrebljivim. Factory reste ne pomaze...
 
Hvala na savjetu, pokusacu. Nadam se da ce funkcionisati obzirom da senzor funkcionise, samo pokazuje 4-5x manju vrijednost.
 
Po cemu je Amoled toliko poseban od ips ekrana?
Koliko sam video po snimcima boje jesu drugacije, ali da li je to to?
 
Stvar ukusa.
 
Nazad
Vrh Dno