Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Jedva cekam da cujem kako ce Flossy da ga nazove[emoji23]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Rootless Pixel Launcher 3.6 released with theme selection

Screenshot_20180719-151659.png Screenshot_20180719-151705.png Screenshot_20180719-151832.png

https://www.xda-developers.com/rootless-pixel-launcher-3-6-theme-selection-notch/

https://www.reddit.com/r/AndroidLau...tless_pixel_launcher_36_the_best_oreo_has_to/

Download - https://github.com/amirzaidi/launcher3/releases

Mogu paketi ikona (npr nešto od https://play.google.com/store/apps/dev?id=6023146352802277115 jer njegovi paketi ikona sadrže i sve "domaće" aplikacije) da se instaliraju, može i tema da se odabere (dark ili transparent), a tu je oblik ikona (npr krug) po želji.
Takođe je moguće i skloniti nepotrebne aplikacije u drawer-u.

Nije potreban root, a APK fajl ima samo 1.7 MB!

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
SOLVED!!! LOL, reset telefona je popravio sve, opet imam 6GB slobodno...

Ljudi, treba mi mala pomoc oko memorije na telefonu, ne razumem gde mi je otislo 2GB. Imao sam 5.5GB slobodno na telefonu (od ukupno 16GB), i onda instalirao i obrisao par velikih igrica (F1 2016 - 2.1GB, Real Racing 3 - 3GB). Nakon sto sam obrisao sve, ostalo mi je slobodnih 3.8GB kao sto vidite na ss-u, kako se ovo desilo? Proverio sam onaj Android/obb folder, i nije ostalo nista od tih velikih fajlova sto ne treba da bude tu. Ne kapiram gde je otislo gotovo 2GB.

Screenshot_20180723-120627.png
Screenshot_20180723-120946.png


Update: Upravo sam primetio da je negde otislo jos 400MB, sad vidim na ss-ovima da imam manje od 3.5GB slobodno.

Update 2: Gledam i definitivno ne razumem. Preko file manager-a nikako ne mogu da vidim gde je sve to otislo, nemam dozvolu. Ni kada se povezem preko racunara... Uglavnom, ovo "Other" mi nije jasno.

System 4.7GB, to je OK.
Used Space 4.3GB i to je sasvim OK, tu su svi podaci svih aplikacija koje su instalirane, sve slike i svi video snimci. Toliko i treba da bude, ni manje ni vise. Cache 100MB, sasvim ok. Ovo other je bilo oko 1GB max. Nakon instaliranja i brisanja par igrica, to other je sad 3.4GB. Ocigledno da tu postoji neki problem i da neka od igrica nije pocistila za sobom, ali ne znam sad kako to uopste mogu da vidim ili sredim, jer, kao sto rekoh, nemam ni read permission za vecinu od tih foldera... Kada povezem USB na komp, i selektujem sve foldere i fajlove koje mogu, pokaze mi da je sve zajedno 700MB...

Ne gori mi pod nogama ocigledno, ali me bas zanima o cemu se ovde radi jer nije prvi put. Imao sam android tablet pre par godina i isti ovakvi problemi, prosto nestaje memorija. Posledica iste radnje cini mi se, instalirao sam dosta velikih aplikacija a zatim brisao, samo sto je kod njega bilo bas drasticno, oko 12GB mi je nestalo.

P.S. Nemam SD karticu u telefonu uopste.
 
Poslednja izmena:
Dok razgovaram na fon, ne mogu da koristim Net, u isto vreme. Sve što sam uradio jeste da sam u Mobile Network / Preferred Network Type, limitirao na LTE/WCDMA, na obe kartice. Koristim dve SIM kartice, jedna za priču, druga za Net.
Na obe je Enhanced 4G LTE Mode uključen.

Ali, pošto sam, trenutno, van dometa 4G, mislim da je to problem. Moram biti u zoni gde je Enhanced Calling Service coverage area?
 
Kevi na Huawei Y6 2017 pocele neke reklame da iskacu kad otkljuca telefon, umesto lockscreen-a, reklama za Instagram, neki Taxi servis i sl.. Posto nikad nisam video ovako nesto, a i ne vidim da ima neku sumnjivu aplikaciju, zna li neko sta je to i kako se otarasiti.. MTS mreza je.
 
sta ima instalirano sve, neka aplikacija to izbacuje
 
Kevi na Huawei Y6 2017 pocele neke reklame da iskacu kad otkljuca telefon, umesto lockscreen-a, reklama za Instagram, neki Taxi servis i sl.. Posto nikad nisam video ovako nesto, a i ne vidim da ima neku sumnjivu aplikaciju, zna li neko sta je to i kako se otarasiti.. MTS mreza je.
Probaj da obrises proxy server u APN settings...

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Probacu to sa APN hvala, bila je neka sumnjiva "clock" aplikacija a nije ona default huawei clock, to sam obrisao, sve ostalo deluje regularno..
 
Koja je fora u zadnje vreme sa Google nalogom.
Kupio sam neki telefon, uradio hard reset probao da se prijavim mojim nalogom i ono mi trazi stari nalog koji je vec bio na telefonu. Tako mom bratu pre par meseci isto.
Kako da preskocim to i da se direktno povezem na mojim nalogom?
 
FRP...guglaj malo na tu temu. Uglavnom, potrebno je prvo obrisati google nalog sa telefona, pa tek onda HR.

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
 
Poslednja izmena:
Nisam primetio do sada :D
Nisam znao da treba da brisem nalog pre HR. Glupost...
Prelistacu temu. Hvala :)
 
Probaj da obrises proxy server u APN settings...

Sent from my MI MIX 2 @MIUI 10
Imam isti problem sa Auto Call Recorder aplikacijom. Kada izbrišem proxy import, onda fb aplikacija nema konekciju. Kako ovo da rešim. Nemam u fonu ništa na foru fw, pa da odradim port forwarding za fb aplikaciju. Koristim AdAway.
 
Kevi na Huawei Y6 2017 pocele neke reklame da iskacu kad otkljuca telefon, umesto lockscreen-a, reklama za Instagram, neki Taxi servis i sl.. Posto nikad nisam video ovako nesto, a i ne vidim da ima neku sumnjivu aplikaciju, zna li neko sta je to i kako se otarasiti.. MTS mreza je.
Probaj aplikaciju blokada. Mora da bude aktivna u pozadini stalno što ćeš podesiti u delu bezbednost na huawei-u. Skini je sa Google, nema u play prodavnici. U aplikaciji ćeš imati whitelist i tu ubaci fb aplikaciju jer neće da otvara eksterne linkove kad je pod blokadom. Takođe isto uradi i za preuzimanja. Nije teško podesiti je kako treba.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Izvini ali kakva blokada, kakva preuzimanja :) Ni nema fb aplikaciju na telefonu i ne vidim kakve veze to ima sa ovim sto sam napisao :)

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Šta bi sa Google Camera aplikacijom na Play Store-u? Nema je niđe, jel' se nešto promenilo ili mora da radi VPN kako bih je mogao skinuti?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Izvini ali kakva blokada, kakva preuzimanja :) Ni nema fb aplikaciju na telefonu i ne vidim kakve veze to ima sa ovim sto sam napisao :)

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
Blokada ti je aplikacija koja blokira reklame. i kad se aktivira ne rade eksterni linkovi na fb. Ako ne koristi fb još bolje.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Google Camera je zvanično dostupna na Play Store-u samo za Nexus i Pixel telefone. Za ostale modele je dostupna samo zahvaljujući zajednici koja radi portove.
 
Nekada je koliko se sećam mogla da se skine ali da radi bez hdr, sada ne može uopšte da se skine.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Android 9 Pie, od danas je dostupan za sve vlasnike Pixel telefona:
https://www.android.com/versions/pie-9-0/

Kritično izgleda ovaj novi Quick Settings, pozicija sata je isto bezveze, nadam se da može da se vrati na staru poziciju.
 
Gde nam je Šumadinac sa novostima :(
 
Da, cudi me da vec nije odradio masovni crossposting po raznim 'droid/pixel temama :)

Sto se 9.0 tice - trolovali su sa nazivom kao i prosle godine, ocekivano nista od Pistachio.

piskote_keks_stark_210gr_333.jpg
Steta sto nisu poznate i popularne u USA :d
 
Poslednja izmena:
^ banovan je.

Znači dogurasmo i do verzije 9.0 [emoji2]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
^ Bitno je da si uspeo, sada postoje laksa resenja ali je u pocetku bio haos a mnogi dugo nisu znali za to.



Gestures.. :d
Ali ko zna, mozda ce se vecina brzo navici, meni to za sada deluje kao promasaj.
 
Poslednja izmena:
Nešto odvratnije i konfuznije nisam skoro video. Neću faking gestures, to je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ština. Probao malo i meni takav način korišćenja telefona ne prija. Em u pokretu grešim non stop.
Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Em je dosta sporiji od dugmića. Baš sam pisao pre par dana u nekoj temi, kopiraju ios a apple je morao to da ubaci jer mu sistem nema konstantnost back dugmeta. ( Plus home dugme mu nije bilo preterano srećno odrađeno)
Ali ako znamo da i iza Google i appla stoji ista služba i USA onda ovo nije toliko neočekivano


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno