Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Poslednja izmena:
Znači ovo će po defaultu biti ugrađeno u Android? Neće morati nema dodatna app da se instalira i imaće je svi Androidi?

Konačno su se setili.. Airdrop je genijalan godinama

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Da, biće deo Google play servisa.
Android 6.0+


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da to sam i shvatio. Predobro. Kada se očekuje public relase?

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Pa počeli su release na beta verziji play servisa, tako da bi trebalo uskoro i public da ide verovatno. Kroz sledećih mesec-dva

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nearby Sharing/Android's Air Drop is officially rolling out tomorrow [emoji102]

It'll only be available on select Google/Samsung devices running Android 6.0 Marshmallow+, with more to come.
https://t.co/yXJ0s4ZRW9
 
Poslednja izmena:
Jel moguce u "notification shade" ili kako god se zvao onaj padajuci meni na klot Androidu dodati neke opcije, precice i sl?
 
Instantly share files with people around you with Nearby Share

ASL_Nearby_Share_Creative_V07.gif




https://blog.google/products/android/nearby-share
 
Hocu da decryptujem telefon, jer me nervira ono kad trazi pattern kad ulazim u TWRP recovery kad radim update. Da li bi radilo ovako:

Uradim kompletan backup (pa i interne memorije i to direktno na racunar da smjesti podatke), format data, vratim backup i flashujem DFE Zip. Nesto kontam da bi radilo, ne bih bas da brisem podatke!
 
Format data poništava postojeću enkripciju brisanjem/formatiranjem interne memorije a DFE služi da se ne bi ponovo enkriptovao.
Bekap podataka, format iz twrp, potom flešuješ rom koji želiš a posle roma i pre butovanje flešuješ DFE. Kad butuje vratiš podatke na internu memoriju.
 
Telefon mi ne prikazuje metadata na kolima. Ne bih ni znao da imam problem da skoro nisam prikacio drugi telefon i on uredno prikazuje imena pesama. Moj Mi Mix 3 prikacen pokazuje samo "Streaming" dok s10+,p30 pro i p Smart neki uredno prikazuju sve informacije.
Videh na internetu da treba promeniti verziju AVRCP, medjutim to nije pomoglo. Sada mi uredno prikazuje jacinu signala (sto ranije nije radilo) ali metadata i dalje ne vidim. Jel mogu da probam jos nesto?
Sada kada znam da radi sa drugim telefonima proradio mi je OCD pa se bojim da cu menjati telefon ako ne nadjem resenje uskoro.
 
Jok, probao sam na deezeru, spotifyu, fabrickom plejeru i power ampu. Ni na jednom ne prikazuju.

Isto tako moj telefon uredno prikazuje na drugim automobilima. Probao neki redmi jutros cak i on radi kod mene. Izgleda da se ne mirisu MIUI 11 i volvo.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Probaj još neki slobodno, ništa te ne košta.
 
dns.adguard.com ne radi, od pre nekih sat vremena. Nemam internet protok ni na WiFi ni na mobile data. Kada ha isključim, imam protok.
Još neko?

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
^Probajte AdGuard aplikaciju, meni rada više nego odlično.

Послато са SM-G980F уз помоћ Тапатока
 
На чему држите Data опцију? (Data, WiFi only или Without Internet)
Ja sam držao na data, jer mi svejedno imam 100gb neta, ali ono, testiraću jednom sve tri pa ću videti.. Kontam da on kada staviš na data sam izabere najbolju moguću.. Neće sigurno koristiti mobilni net za neke veće fajlove.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Ja sam držao na data, jer mi svejedno imam 100gb neta, ali ono, testiraću jednom sve tri pa ću videti.. Kontam da on kada staviš na data sam izabere najbolju moguću.. Neće sigurno koristiti mobilni net za neke veće fajlove.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
Ја сам јуче пребацивао неке апк фајлове од ~ 80 мб и брзина је била солидна, али нпр. када сам након тога хтео да пребацим слику од 4.5 мб, толико је било споро да сам морао да прекинем. А покушавао сам и са data и са without internet.
 
Slična situacija, prebacio sam drugu 26 slika pre dva dana za par sekundi, i onda me sačeka juče istom tom liku jedna slika sporije nego bt.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Pre desetak dana na odmoru sam probao sa drugovima i jedinu zamerku imam na sporo spajanje, nije mi jasno šta tu toliko traje.
 
Pozdrav, koje emulatore androida multiple instance za android znate? Jednostavno samo, treba mi jedna aplikacija da je instaliram na android emulatoru u androidu i settings i WLAN i Internet podesavanja u emulatoru androida za android. Da mogu različite IP da stavim na svaku instancu androida.
Nemoguće je da niko ne zna ili da ne postoji.
 
Danas mi je od brata stigla ova poruka:

2.jpg


Kad se searchuje na netu, encoduje ove brojeve i dobiju se neka kineska slova i neki genericki rezultati. Problem je sto ne znam odakle je ovo i kako poslato, jer u to vreme kad je poslata, nije bio pored telefona, plus kod njega u konverzaciji nema ove poruke. Imate li ideju sta je uzrokovalo slanje poruke? Skenirao sam oba telefona sa malwarebytes i oba su cista. Kod njega je xiaomi mi 9 lite sa default sms aplikacijom, kod mene S8 i koristim Pulse za sms.
 
Ima li on decu, ili neke klince u blizini? :)
 
Nazad
Vrh Dno