Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

U Berlinu si? :)
 
Sta je potrebno da bi telefon dobio nov OS, JB npr., pod uslovom da ima dovoljno memorije na sebi? Kernel?
 
Otkud znaš da je HTC? Možda je Samsung ili Nexus ili LG, pa ne treba S-off ;)


Najkraće, trebaju ti drajveri i to je to... Možeš ti da uzmeš source od Google-a, ali trebaju ti drajveri koje daju HTC ili Samsung ili LG ili Sony ili koji već brend imaš ;) bez drajvera nema ništa :D
 
Odgovor koji je mene zanimao odudara od ovog ali donekle ga prati.

Ovo sto si napisao se primenjuje, predpostavljam, kada je radjem custom rom "zasnovan" na OS-u telefona, da budem jasniji, primer za bratov OT990 koji ja drnadam, npr. QME ili Marina. Ja sam mislio na nesto malo drugacije:

OT990
(?)S-OFF (ovaj telefon to nema? ili?)
update (?)kernel > ICS/GB

Zato sam i pitao, da li je kernel taj koji je uslov da bi mogao da se instalira nov OS, posto je on taj most(?)koji spaja HW i SW na telefonu.

Da budem plastican, recimo da samo ultra programer, da li bi bilo dovoljno da isprogramiram kernel da bih mogao da ubacim aosp gb/isc na izandjali telefon :)

Ne bih ni postavio ovo pitanje da nisam video da ljudi rade update/budze kernel. Mislio sam da je to nemoguce.

Jos nesto ti pod OS smatras revolutionary/paranoid/marina, zar OS nije gingerbread/ICS/GB, a prvo nabrojamo varijacija na temu/blagi mod ovog drugog?
 
Poslednja izmena:
Mora ROM da ti bude iCS, mora i kernel da bude ICS, ponekad i baseband/modem/radio traži istu bazu...
 
ja sam koristio supercharger..primetno se oseti razlika u performansama
 
Evo pitanja, verovatno glupo al ajde; da li je moguce popraviti telefon MAGNETOM? :):):) msm bro tip :D da budem precizniji, obicno kad se zezne telefon pogresnim/"pokvarenim" ROM-om, sve to ide na internu memoriju jel tako? Posto magneti savrseno "formatiraju" memoriju, mene interesuje da li bi se upotrebom magneta mogao dobiti "blanko" telefon, nakon cega bi se mogao flesovati odgovarajuci "fabricki" rom :)

Jel ovo moguce :)
 
Poslednja izmena:
Evo pitanja, verovatno glupo al ajde; da li je moguce popraviti telefon MAGNETOM? :):):) msm bro tip :D da budem precizniji, obicno kad se zezne telefon pogresnim/"pokvarenim" ROM-om, sve to ide na internu memoriju jel tako? Posto magneti savrseno "formatiraju" memoriju, mene interesuje da li bi se upotrebom magneta mogao dobiti "blanko" telefon, nakon cega bi se mogao flesovati odgovarajuci "fabricki" rom :)

Jel ovo moguce :)

salis se? :)
1.telefoni ne koriste klasicne magnetne hard diskove pa nisu ni magnetno osetljivi
2.magnet ne formatira savrseno ni klasican HDD, vec ga trajno ostecuje
3.blanko telefon je poslednja stvar koju zelis u zivotu, on mora imati zapisan boot da bi uopste mogao da dalje flesujes rom
bro tip: kad zeznes telefon pokvarenim romom, obicno mozes opet da udjes u recovery i uradis wipe svega pa flesujes ispravan rom
 
Juče sam na xda prvi put čuo za to. Znači stvarno funkcioniše? Da li jede bateriju i na kom telefonu si koristio?
supercharger jos uvek funkcionise na huawei u 8110, galaxy y, desire hd. supercharger sam uvek koristio u kombinaciji sa tweakzv 6 scriptama (one su sad vec uglavnom u svakom custom rom-u). Ne jede bateriju, backup roma obavezan pre igranja
 
A šta konkretno donosi? Imam Nexus sa JB, tako da i bez toga sve radi savršeno. Ima li poente stavljati?
 
Nema poente stavljati :) to je većinom za slabiji hardware...
 
Koji je najjednostavniji nacin ubacivanja muzike preko playlist-a?

Dakle hocu da napravim playlist-e sa odredjenim numerama na kompu (sredjeni tagovi, covers i sl) i sve to nekako sibnem u /Music na telefonu....

Takodje znacilo bi mi ako ovo sve preko iTunes-a moze da se odradi :)

Imam Galaxy Nexus sa stock Music aplikacijom.
 
Pogrešno sam se izrazio. Da li uopšte imaš play music nalog? Ako imaš, odeš na Google play music iz browsera, aploaduješ muziku i tamo napraviš play liste. On se sinhronizuje sa telefonom i to bi trebalo da bude to.
 
Jok ja, kako da ga otvorim? Znam da sam nesto davno cackao oko toga i nije moglo zbog drzave...
 
Stvarno si naivan :)
Skini tunel bear ili neki drugi program koji lažira ip, podesi zemlju ameriku i registruj.
 
Auf a znam te fore, nego moram paliti svaki put to zar ne? Aj igracu se malo sa time kasnije.... :)
Hvl za tip.
 
Ne moraš paliti svaki put, samo jednom kada se registruješ.
 
Bot pitanje :)

Najbolji/najpravilniji redosled brisanja iz CWM, a da ne ukljucuje i brisanje bilo cega na SD kartici. Sem ova tri (Wipe data/factory reset, Wipe cache partition, Wipe Dalvik cache), da li jos nesto brisati ukoliko se sve to radi sa 100% baterije, a sto bi poboljsalo funkcionisanje telefona, npr. precizniji prikaz potrosnje baterije. Hvala :)
 
Wipe data, cache i dalvik radi samo kada stavljaš novi rom. Ako neke aplikacije zezaju, onda probaš wipe cache i dalvik. Wipe battery stats nikada ne radiš jer što više podataka ima telefon o bateriji, to će bolje kalibrisati.
 
Samo kad stavljam novi rom? Pa je to znaci da kada bih radio, pretpostavljam, wipe data/factory reset, telefon se ne bi butovao, jer ne bi imao sta da butuje?! Ovo pitam jer bih hteo factory reset al uz dodatno brisanje podataka koji se vuku po coskovma.
 
Da, neće imati šta da butuje. Pa uradi ti wipe data, samo stavi isti rom posle.
 
Kako bre neće imati šta da butuje?! Pa butovaće čist sistem ako uradi wipe data.
 
Jel? Ja baš mislio da to izbriše sve. Izvinjavam se na pogrešnoj informaciji :)
 
To ti je u stvari factory reset.
 
Nazad
Vrh Dno