Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Mozda je malo off topic, da li koristite pattern lock na androidu?
 
Ја сам то користио неко време, јер ми се дешавало да се фон откључа кад је у џепу. Али смара да стално вркљам по екрану кад треба да откључам, тако да је искључено.
 
Ja koristim face unlock :p
 
Kad je mrak nema šanse (iako stavim brightness na 100%) dok kad ima spoljnog osvetljenja prepozna me uvek ;) imao bradu ili ne prepozna, doduše bejah malo sarkastican, ali koristio sam ga neko vreme cisto radi fore :)
 
Ја сам то користио неко време, јер ми се дешавало да се фон откључа кад је у џепу. Али смара да стално вркљам по екрану кад треба да откључам, тако да је искључено.

Kako može da ti se otključa sam u džepu?
 
Jedno pitanje... jel moze na dzindzeru cm7 da se namesti da pokazuje cell info (valjda se tako zove ono kad umesto mts ispisuje ime predajnika/lokaciju)? E sad, u podesavanjima imam:

bc02f133-8efd-1d5c.jpg


Al nece ni sa jednom od ponudjenih opcijija. Negde gresim, ili ovo uopste ne moze?
 
Treba da bude tu negde. Kod mene pise Cell Broadcast Service (ali nije CM7). Ali znam da sam na HTC Magic-u sa CM7.2 isto tu vidjao opciju. Bas cudno.
 
Jesi siguran Corvus? Ja to imam samo na stock Romu, a na CM9 nemam to...
 
Provericu sutra na Magic-u. Moguce je da je bilo na stock ROM-u i na njemu. Davno bese. :)
 
Kad je mrak nema šanse (iako stavim brightness na 100%) dok kad ima spoljnog osvetljenja prepozna me uvek ;) imao bradu ili ne prepozna, doduše bejah malo sarkastican, ali koristio sam ga neko vreme cisto radi fore :)

A da li je alcohol sensitive? Mislim, da može čovek bar da pozove taxi kad pretera :D
 
Kontam da radi samo da dodjes do nekog svetla :D
 
Ajd, jedno korisno pitanje, možda je bilo ranije u nekoj drugoj temi, ali nije zgoreg da se ponovi..

Kako vraćate apps posle flashovanja novog roma, ako je išao wipe?
Ja koristim titanium, i nekad vraćam samo apps bez podataka, a nekada i data, ukoliko je manja promena roma(uvek radim wipe).
Kolega me ubeđuje da ima bolja iskustva automatskim vraćanjem sa play-a...
 
Poslednjih desetak dana sam nekoliko puta probao sa playa automatsko vraćanje, svaki put uradio besprekorno.
Naravno, aplikacije koje nisu bile sa marketa, ne može da vrati, opet ih instaliram ručno.
Posle toga, titaniumom vratim samo data.
Vidim da developeri upravo na tome insistiraju - vraćati titaniumom samo data, ne i aplikacije.
 
Radi vracanje sa Play-a uvek samo je stos kada se fon prvi put pokrene da mu odmah unosis sta trazi
od tebe. (nalog i slicno). Ja vracam aplikacije sa Titaniumom. Njega skinem sa Play-a (imam placenu verziju,
podesim backup folder koji drzim na ext. kartici) i restore app+data. Do sada ni jednom nije bilo FC neke aplikacije,
a radjen je restore, bez laganja, minimum 50-tak puta. Sistem svaki put rucno podesavam, jer ni sam ne znam
na kojem cu ROM-u osvanuti. ,)
 
Poslednja izmena:
Nikad problema sa titaniumom već dve godine, uvek vraćam zajedno apps+data i sve radi uvek kako treba... Svaki rom koji fleshujem ide wipe all (data, cache, dalvik, format system) posle toga titanium restore + Apex (posto njega koristim) restore odradim kod njega i ja sam namestio telefon kakav je bio pre fleshovanja samo sa novom verzijom sistema ;)

Problem je jedino što kad se prelazi sa GB na ICS ili ICS na JB odradjuje restore data, jer neke aplikacije nisu dobile podršku za noviji sistem i hoće da dodje do neslaganja... Ljudima sa xda je pun očin kukanja, pa su poštedeli sebe muke i utuvili njima da ne rade ništa sa titaniumom da ne bi došlo do FC i ostalih bakraca, pogotovo kad nubovi krenu sa njihovim pitanjima, dodje ti da poludis...
 
Ја сам то користио неко време, јер ми се дешавало да се фон откључа кад је у џепу. Али смара да стално вркљам по екрану кад треба да откључам, тако да је искључено.

Kako može da ti se otključa sam u džepu?

Čuj otključa... SGS Plus mi se (dok sam ga imao) em sam otključavao, em potom zvao random telefone iz imenika.Da ne pominjem da je poslao 6 poruka sestri na letovanju.... Sreća pa ga se ratosiljah...

Istina, to se počelo dešavati kad sam stavio neki custom ROM sa ICS lock screenom, gde se onaj kružić prelako pomerao... :p
 
Čuj otključa... SGS Plus mi se (dok sam ga imao) em sam otključavao, em potom zvao random telefone iz imenika.Da ne pominjem da je poslao 6 poruka sestri na letovanju.... Sreća pa ga se ratosiljah...

Istina, to se počelo dešavati kad sam stavio neki custom ROM sa ICS lock screenom, gde se onaj kružić prelako pomerao... :p

Meni je simens st55 iz fijoke sam poče da zove drugi telefon, ja čujem da zvoni telefon pogledam ko zove a ono :S:, mada on je bio sav bagovit, više nije ni radio nego što je radio. Inače fizički nemoguće da otključaš telefon u džepu, imao si ti nekih drugih problema sa njime.
 
Inače fizički nemoguće da otključaš telefon u džepu, imao si ti nekih drugih problema sa njime.

Netacno. Imam SGN manje od nedelju dana sa stock GB 2.3.5 i vise puta mi se desilo da se sam odkljuca u dzepu. Upali se na HW home dugme pa posle nije problem da se odkljuca. Probaj da stavis naprimer majicu preko ekrana pa prst na nju i videces da se moze odkljucati sa malo jacim pritiskom...
 
Onda ipak ima specijalaca koji to mogu. Ja uvek nosim telefon u dzepu i nikada se nije ni ekran upalio. Kako uopste upalis ekran?
 
Pa kako ne? Najverovatnije se upali na HW Home dugme prilikom ustajanja i sedanja na stolicu, sediste u kolima - nebitno ako ga naprimer drzis u farmerkama u prednjem dzepu.
 
Zato ja držim u torbici i nikad se ne upali :D
 
Onda ipak ima specijalaca koji to mogu. Ja uvek nosim telefon u dzepu i nikada se nije ni ekran upalio. Kako uopste upalis ekran?

Evo sta sam danas ujutru nacrtao na putu do posla sa phonom u dzepu:

6df50028-aefe-a216.jpg


:D
 
Nazad
Vrh Dno