Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Konfuzno je jako, taj donji deo je preopterecen gestursima. Trebali su onda nekako ceo ekran da posvete tome a na neku skarabudzevinu. Mada mene to ne privlači i ne bi nikada koristio nesto kao X.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ovo je najlosija navigacija koju sam ikada video. Niti su gestures omoguceni kako treba, niti su dugmici omoguceni kako treba, abominacija.

Nema ni settings dugme kad se jednom spusti status bar, dosta lose..
 
Nakon prenosa mts broja u Telenor, danas nakon ubacivanja Telenor kartice u telefon, pojavila mi se ova ikona u App Drawer-u, pretposlednji red, zove se prosto Telenor. Jel to normalno i čemu služi to čudo, nisam ima to u mts-u?
de6d5484f7d2aa3d166240b58d27bb29.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Sim Toolkit. Normalno je. Ima i MTS nešto slično.
Da li će ti se pojaviti, i kako izgledati ikona, zavisi od OS-a, launčera, i kartice/provajdera.
 
Moja lepsa polovina izbrisala sva videa iz svog (srecom nije iz mog) telefona. Jel ima neki nacin koji nezahteva root? Hvala unapred
 
To je funkcija same kartice, a ne telefona. Sakrij je u launcheru ako ti smeta.
 
pocelo je da mi se pojavljuje od skoro,ne znam da li sam nesto cackao...
 
Samo od sebe se pojavi? I ako stisneš ok?
Po defaultu je uključeno

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Huawei poznat issue :) isključi wifi+ opciju u podešavanjima i rešen problem

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
hvala ljudi,odradjeno ;)
 
Moja lepsa polovina izbrisala sva videa iz svog (srecom nije iz mog) telefona. Jel ima neki nacin koji nezahteva root? Hvala unapred

Iz interne memorije. Dok se mob prijavljivao kao fleš disk, lako je bilo spašavati obrisano. Ali od kada su uveli MTP mod, mislm da ćeš morati da ga rutuješ.
Najpre probaj sa Android Recovery Program
Nisma isprobavao, ne mogu da tvrdim.
 
Da primjetio sam. Sad je uklonio taj zahtjev, nadamo se da ce prihvatiti Amirovu ispravku. Da ne moram opet instalirati Launcher a taman sredio raspored ikonica i to, a nema backupa. I njemu je frka zbog toga.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Backup postoji u Ruthless launcher-u.
 
Jel postoji neki USSD kod za proveru da li je telefon sim free?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da li mogu nekako da zabranim da se google aplikacije same instaliraju putem Google Play prodavnice? Masa nekih nepotrebnih aplikacija se same instaliraju. Obrisao sam ih, ali nakon nekog vremena same su se ponovo instalirale.
 
Kako to mislis? Koji je to telefon

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Šta je tu normalno? Nije.
Isključiš sve apdejte u sistemu telefona. Isključiš sve apdejte iz Google podešavanja. Naravno i notifikacije. Neće biti neželjenih instaliranja.
Po potrebi povremeno posetiš GP i vidiš ima li novog izdanja za npr viber i onda apdejtuješ samo njega.
Ako povlačiš i instaliraš besplatne aplikacije koje sadrže gomilu reklama, moraš dobro da obratiš pažnju da li ne povlače i druge od istog proizvođača ili sponzorisane.
Ali shvati da si uglavnom ti kao korisnik sam kriv za đ.u.b.r.e u telefonu i da moraš malo da se edukuješ. NHF.
 
Poslednja izmena:
Pitao sam ovo već u S9 temi, ali da probam i ovde:

Da li neko od vas koristi dva Viber ili WhatsApp naloga na dual sim Androidu? Pročitao sam da Oreo podržava kloniranje aplikacija ali me zanima kako to funkcioniše, tj da li je elegantno rešeno ili mora neko budženje?

Hvala :)
 
A kako to izgleda preko aplikacije? Mora da se uđe u nju svaki put kada se koristi klonirana aplikacija ili jednostavno postoje dve ikonice za istu app?
 
Ne ne, postoje dve ikonice. Tako da kao da su kompletno nezavisne.
Samo na drugoj ikonici ima mali znak kao kofer ili sta vec jer je druga aplikacija napravljena sa Work profilom.
 
Ne vidim na Pie romu katančić za čuvanje aplikacije u memoriji.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno