Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Da li se nekim podešavanjima ovde može uštedeti baterija, tj. Koje app ostaviti da se podižu sa sistemom, kako podesiti ograničenja pozadinskih procesa i šta su ove provere u pozadini- kojim app omogućiti?
2043c60542ac3daa0f9ed4fd32c291e2.jpg
e98e2913b4f035fe431708a4efe112da.jpg
c3b39b7236635e5b7027ac2b6e45fdef.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Najbolje pogledaj na kraju dana šta ti je trošilo bateriju najviše, a da ga ne koristiš aktivno. Pozadinski procesi uključuju sve... chat aplikacije provera novih poruka, email, cloud servisi, google servisi. Ogranjčavanje istih pretpostavljam da ima smisla ako se uređaj baš vuče, u suprotnom isključivanjem bi izgubio samu poentu nekih aplikacija, tipa video bi nove poruke na whatsappu tek kad otvoriš app.

Inače nevezano pitanje za ovo koje se tiče could aplikacija/servisa.
Pošto nove verzije androida imaju po defaultu podršku za cloud servise u okviru sistemskih podešavanja (gdrive, dropbox, onedrive), da li je onda pravilno samo dodati nalog za taj servis u okviru tih podešavanja telefona ili posebno skidati svaku od tih aplikacija?
Cilj mi je da kada obrišem/dodam sliku/datoteku na telefonu ista bude obrisana/dodata na clould servisu.
 
Radiš kako tebi odgovara, ja recimo koristim Dropbox za sync/backup svih meni bitnih fajlova al ne koristim db aplikaciju već FolderSync.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja mislim da ne može tako, moraš da skineš aplikaciju

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ja koristim Google Drive, bez te app, kroz Solid Explorer.
 
Ne znam kako im je to promaklo, ja već sigurno poslednjih 10 meseci koristim BBS na nerutovanom telefonu, instaliran preko adb.
 
Vest je od pre par sati, a i android O nije 10 meseci prisutan već 2 dana :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Je l' 'vo Google nesto za@eb@o da su zvuk i osjetljivost mica dosta nizi na Oreu nego na Nougatu. Primjetio sam pri snimanju kamerom, a i vidim na zvucniku kad se pusti dosta tise.

Vidim i da se na Pixelu 2 zale...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
@Running to nije do androida. Ako nemaš official oreo za N6, veća je šansa da ne radi kako treba. Uglavnom, nije do androida već do device tree izmena i podešavanja.
 
@Running to nije do androida. Ako nemaš official oreo za N6, veća je šansa da ne radi kako treba. Uglavnom, nije do androida već do device tree izmena i podešavanja.
Nije official, LOS 15.1

Sta ono treba izmjenjivati u vezi osjetljivosti u onda 2 fajla u /system/etc.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
@Running u mixer_paths_mtp.xml bi trebalo da možeš da podešavaš MIC gain. To su verovatno DEC vrednosti, njih menjaš. Zavisi od telefona.

Samo pronadji koji path name odgovara za snimanje kamere. Obično je handset.

Ako nije u etc, pogledaj u /vendor/
 
Poslednja izmena:
@Running u mixer_paths_mtp.xml bi trebalo da možeš da podešavaš MIC gain. To su verovatno DEC vrednosti, njih menjaš. Zavisi od telefona.

Samo pronadji koji path name odgovara za snimanje kamere. Obično je handset.

Ako nije u etc, pogledaj u /vendor/

Pogubio sam se u silnom code-u i oznakama, da nisam siguran ni sta mijenjati. Najbolje ne dirati, dok LOS to vremenom ne rijesi. Tako je bilo i na 14.1 na pocetku valjda, otklonili kvar posle. :D
 
Може ли се намјестити како на Ореоу да приказује Сигнал Стренгтх Хистори као на Ноугату< онај дијаграм ?![emoji16]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Koja je razlika i šta odabrati?
f7f7e1240ce233dbafde6e6148be1043.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Kako triggerovati onaj backup na Oreo-u na Google Drive.

Stoji 'waiting for...' 100 godina nista se ne desava. Nesto sam pokusavao sa 'bgr run' u terminalu, ali pola nije zavrsilo.[emoji848]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Nije bug. Kao treba sacekati malo uz uslove da je na wifi, idle i na punjacu /preko noci najcesce/. Tako sam ostavio, jutros kad se probudio prijavljen backup, uredno i na google driveu kad se ode. [emoji106]

Uglavnom, radi backup kad (i sta) on hoce, ne moze se uticati...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni nepotrebna opcija. Tu je titanium, a ne brinem se za njihov corrupted backup i pogotovo što volim clean install da radim, da ne razbijam glavu, jel do mene ili je bug.
 
Slab je nexus 6 auto za podešavanja na samsung, on je to predstavio lepo, ali za zadnju kameru nije baš tako na S8+, nisam oduševljen detaljima, za prenju kameru je odličan. Ništa dok ne osposobe i ostale modele 6p, 5x i pixel.
Neka proba neko na S9+ i okači primere.
 
Poslednja izmena:
Hmm, smara što moram da biram između Google autofill i last password, imam i na jednom i na drugom po nešto.. Nekad se lastpass ubaci i tako nešto.. Zbrka ali vrlo korisno baš mi odgovara..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Dal je moguće da svi kopiraju apple *mjau**mjau**mjau**mjau*ni...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Kako podesiti Trusted Places u Lockscreen podešavanjima da radi? Dodao sam tačnu lokaciju, ali radi jednom u 10 puta.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Da li postoji način da ubrzam rotaciju ekrana? Uvek mu treba oko 2 sekunde da se okrene na svim Android uređajima.

Neka aplikacija, komanda, šta god?

Hvala
 
Imate li na Oreu opciju za promjenu WiFi Region Code-a u Wireless preferences? Bilo je na Nougatu, postoji li neka app ili nesto...ne vidim Channel 13 Wirelessa.
 
Nazad
Vrh Dno