Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Koristi YouTube Vanced.

Search XDA

P. S ako hoćeš i da se logujes skini micro g u sklopu tamo sa sajta.
 
Probacu bas. Da, hocu sa logovanjem. OGYoutube sam koristio dosta al cesto bi se vratio na obicnu a ne znam ni sam zasto. (navikli prsti da kucaju y u Nova Launcher quick search :D)

Edit: E ovo sam trazio :) Preko Magiska je najlaksa instalacija i to mi se svidja jer me uvek mrzelo da cackam OGYoutube. Ne podrzavajju download ali dobro, ima dugih podesavanja koji mi odgovaraju.
 
Poslednja izmena:
I ja sam na Vanced neko vreme, P9 Lite Nougat, ne-rootovan, skinuo i micro G i radi besprekorno, nema reklama, radi u pozadini, tamna tema :)

Mislim da je ovo za temu "Aplikacije za Android"..
 
Poslednja izmena:
Šta donosi taj qc 4 u odnosu na ovaj što imamo 3?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
A nema potrebe, i ovo je sasvim dovoljno brzo i jako.. Ne greje mi se jer svakako ne pipam fon kad je na punjaču..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Slike i video-i iz nekih foldera zavrsavaju u galeriji. Kako da zabranim da se pojavljuju u galeriji? Isto pitanje za muziku i audio plejere? Secam se da je pre radio postupak pravljenja praznog fajla sa .nomedia nazivom, to sam probao ali ne radi. Konkretno, imam neki video kurs koji gledam pred spavanje i svaki video ima svoj subfolder, a svi su u jednom folderu. Napravio sam u tom folderu prethodno pomenuti fajl, ali se video fajlovi i dalje pojavljuju u galeriji. Mogao bih naravno da ih sakrijem preko galerije, ali ne zelim to da radim za 30 foldera.
 
Navedeni prazan fajl mora da sakrije sadržaj od skeniranja.
Obriši keš galerije, obriši bazu tambnejlova. I u narednim slučajevima, pre nego što pregledaš išta od njih, najpre ih smesti u fildere sa nomedia fajlom.
Inače imaš i third-party apps specijalizovane za sakrivanje svega i svačega.
 
Ljudi, jel postoji tema za android multimedia uređaje za auto?
 
Hmmm, ne vidim zašto bi. Jer oni su i tableti, i GPS i multimedija naravno; Kinezi, OEM i brendirani...preširoko.
I na specijalizovanim forumima je diskusija opširna. Ovde ako ti treba odgovor na konkretan problem ili interesovanje, bolje postavi pitanje u odgovarajućoj sekciji/temi.
Just my 2 cents.
 
Zato što kontam da i oni kao i svi proizvođači uzmu rom pa ga budže po sopstvenom nahođenju... Pri tom androidi za kola imaju dodatne, specijalizovane za njih opcije i dodatke.
 
Poslednja izmena:
Pa zapravo je suprotno. Ne budže ga gotovo ništa, nego maksimalno limitiraju.
A za dodatne opcije i integraciju brine se (fabrički) launčer.
 
Kada odradim clean flash i pri inicijaciji sistema, kada pita za backup, pošto sam izbacio TB iz upotrebe, uvek izaberem da mi odradi restore poslednjeg datuma za backup. Imenik, call history , aplikacije i neka sistemska podešavanja su tu i sve radi Ok. Međutim SMS poruke mi nikada ne odradi restore. Sync mi je uvek uključen.

Ne postoji opcija da aktiviran manuelno backup na Gdrive? On to radi u nekom svom vremenskom intervalu?
 
Jel Google uopšte radi bekap sms poruka? Ja mislim da ne

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ne.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ali u backup listi je uključen i SMS, koji, doduše, večno čeka na backup proces.
Hvala.
 
Ti pod sync Google naloga imaš i sms stavku? Ajde postavi screenshot ha to nisam video dosada

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Verovatno je na ovo mislio
7414e2e91aff564945861f01477414f0.jpg


Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Settings / Google / Backup
Na Gdrive takođe ništa spec., sve se svodi na Sync tab i čekanje da on to u toku dana odradi u background-u.
Cilj je bio da izbegnem TB, jer ne radim backup aplikacija, kad radim flash, radim uvek clean and full format.
62801529b262bdee1d75846df372f2ad.jpg
 
Poslednja izmena:
WPA3 WiFi security standard is final & coming to devices with the Snapdragon 845

While we advise you to consider WPA3 support in your next Android device purchase, you will have to wait for supported routers to first arrive on the market and go down in price before it makes sense to buy one. Public WiFi hotspots may take quite a bit of time to upgrade too.

https://www.xda-developers.com/wpa3-wifi-security-standard-final-snapdragon-845/

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Wow. Samo koliko ima uticaja na to kada ti korsitiš WiFi, a ne šeruješ ga.
Moraću sutra detaljnije da pročitam tekst, sada mi se spava, ustajem rano...
 
Ovo dok dodje kod nas (misleći na kafiće i ostala mesta gde idemo proći će bar 3-4 godine). Druga stvar je što i kad odemo kod nekog neće on imati wpa3 ruter. Treća stvar bar sigurno dve generacije srednje klase procesora će proći dok se ne ubaci podrška za wp3.
 
Ma ne zavisi od SBB-a, možeš uvek kupiti ruter koji podržava to. Mada džaba gde god da odeš svi su na public ili wpa/wpa2 bezbedonosnom nivou.
 
Zavisi zavisi, ogromna većina ljudi koristi one koje dobiju pa eto tako i ti sbb ubee :)
 
Jeste slazem se, a pogotovo sto dosta njih koristi rutere na 2.4Ghz, imaju preko 60/80/100 brzine pa kukaju kako ne mogu vise da izvuku :d
 
Nazad
Vrh Dno