Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

A pre nego što si uradio factory reset prvi put da li si imao root pristup? Garant je neka aplikacija izmenila factory img, pa pri svakom resetu, instalira se i ta gamad. Moraš da nađeš original factory rom i njega nabaciš. I formatiraj karticu, ako imaš.
 
Ne postoji factory img na telefonu. Postoji sistemska particija i korisnička. Factory reset je u stvari brisanje korisničke particije i partije sa aplikacijama.
Neka app od ranije je koristeći istu rupu kao i kingroot je instalirala apk na sistemsku particiju i time se ZAUVEK uvukla na telefon.
Jedini način da se to sredi je flashovanje stock roma.

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f48...iles-jamesjerss-updated-02-10-2015-a-1949859/

Ovde ima RUU i alati za flashovanje telefona.
 
Poslednja izmena:
Jel to opet nedostupno offline pretrazivanje google maps u Srbiji? Cini mi se da je bilo dostupno ako downloadujes odredjeni deo mape,probao sam sad i ne dozvoljava.
 
Valjda isteknu te skinute mape posle 60 dana, ako se dobro secam, pitaj u nekoj temi za navigaciju, ne u ovoj.
 
Ukucas npr NS, kliknes na ovo prvo ponudjeno i onda dobijes download, i radi bez neta posle




 
Play store no connection, preko WiFi neće da se poveže dok preko 3G radi, kako se rešava ovaj problem?
 
Probaj drugi ruter ili obriši Google account, pa opet dodaj ili probaj sa airplane modom. Probaj još kod rutera da skineš šifru, pa probaj bez šifre da li radi. Probaj forget network (wifi), pa opet kucaj šifru.

Eto.
 
Hvala, nije pomoglo, problem je bio "hosts" (ADBlock) fajl u system/etc direktorijumu.
Obrisao sam ga uz pomoć Lucky Patcher-a i instalirao novi hosts fajl putem org.adaway_55.apk
 
Imam TESLA Tablet M8 8" - TTM8. Zanima me mogu li nekako bez rutovanja prebaciti aplikacije na sd karticu ili ova verzija androida to ne poseduje? Kada skidam neke igrice sa interneta koje se placaju, procedura je da se skine apk file i da se obb file instalira na sd karticu. Medjutim kad napravim folder android i u njemu foldere data i obb na sd kartici ( folder android se nalazi i u memoriji telefona sa istim folderima) ne instalira igricu ne prihvata, nego sam kada se instalira u izvorni android folder. Pa zasto se onda spominje uopste sd kartica kada ne ide na nju, postoji li neki nacin da skidam igrice, apk instaliram na memoriju telefona a obb na sd karticu? Pozdrav
 
Jel koristi neko android bez gapps-a? Kako ste resili sync kontakata i kalendara?
 
Ja. Ali sinhronizovano mi je sa ms exchange nalogom, od kad sam lumiu koristio.
 
Video sam da tako moze, al najvise bi mi odgovarala aplikacija koja moze da radi sync na dropbox. Medjutim ne nalazim nista pametno.
 
A zasto ne zelis gapps? Imas onaj minimalni gapps paket, bez ikakvog bloat-a, cak ni kalendar nije u tom osnovnom paketu.
 
Stavi pico gapps :)
 
A zasto ne zelis gapps? Imas onaj minimalni gapps paket, bez ikakvog bloat-a, cak ni kalendar nije u tom osnovnom paketu.

Ne mogu vise da se mlatim sa google play service. Sve super, a onda poludi sam od sebe. Upropasti bateriju kad mi je najpotrebnija. Tako da leti napolje.

Trenutno je olaksana verzija gappsa, medjutim calendar sync ne radi bez gps (sync kontakata radi). Ok, ne radi ni 90% google aplikacija, al njih ni ne koristim. Youtube i market rade.
 
Poslednja izmena:
Google calendar? Sad sam rucno pokrenuo sinhronizaciju, nije se ukljucio gps.
 
Da. Verovatno se u pozadini vec vrti neki servis. Ako te ne mrzi, probaj da ides disable gps, restart pa vidi dal hoce sync kalendara.
 
Onda se nismo razumeli, u mom svetu je GPS nesto drugo, play services se obicno skracuju kao PS :p Ne mogu da idem na disable, jer da bih to odradio, najpre se brisu sva azuriranja PS, ne bih da mi se tu slucajno izgube neki podaci, sorry
 
Pa i napisao sam u prvom delu posta google play service, a u drugom delu da ne radi bez gps. :)

Mene ps asocira na play store.
 
Cek, jel u pico gapps spadaju google play servisi? I ja sam planirao da probam bez njih ali kontam da su za vecinu aplikacija potrebni.
 
Play store moze i bez google play service, ostalo iz google tabora ne. Sve sto trazi pristup googlu nalogu ne radi bez gps.
 
Nismo se razumeli, u pico gapps instalaciji imas Google system base, Google Play Service i Google Calendar Sync. Sa ove 3 stvari radi sve, dok bez google play servica radi play store, mozes da dodas nalog, ali ne rade ostale google aplikacije. Ne mogu da se povezu sa google nalogom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno