Šta je novo?

FX-6100 O.C. Adventure.

@Zulu 92,
jer imas mozda cut sa tim setupom, ne moj pogresno da me shvatis ali koliko sam video po forumima 4.5 ghz , 1.264v stabili na p95/barem 8h ili LinX bare 50 krugova je nedostizno i za inziljerske primerke 6200.
 
krastavac nisam imao ploču za FX-6200 pa da ih testiram.

Imao sam 10 kom na gomili :)
 
Jos nije kasno......... :) , cupa se buldi, spustio fsb a i voltazu izgleda da mu pri visim taktovima smeta visok bus..
Capture4.JPG
 
Poslednja izmena:
Igraj se samo sa mnoziocem, voltazom i llc-om sad i ostavi sve ostalo na def :)
 
To i radim generalno, kad dobijem stabilan rad kao sada, podignem mnozilac za "knoch" pa ako ne sljaka onda i voltazu, pa ako ne dobijem stabilnost onda spustam fsb sa opet jel balansom voltaze, to mi je do sada bio uspesan recept, videcemo za dalje, LLC drzim na high zbog odnosa 1/1 voltaza(ne dam mu da pici preko upisane u bios), jer ako ja peske dizem voltazu do 1.488-1.512v, onda nece raditi ni na setovanih LLC EXTREME i 1.464 sa peak-om na 1.512v a i sam v drop u toj varijanti cini mi se mu smeta.
 
Kad otkrijem sa boljim kulerom koliko mogu da nateram moj procesor, imam bizzare ideju da iskljucim dva jezgra i vidim dokle onda mogu stici. Za taj poduhvat treba dosta chipsa, medenog srca i kokakole :)
 
Kapiram da bi da Noctuom D14 ili nekom vodom imao komotno 4.7-5.0 ghz sa svih 8 jezgra, dok sa 4 mozda i vise.
 
Nisam stigao nikad da ga pustim.. Pusticu ga sredinom meseca jer sad nisam tu gde mi je komp. Pucao mi je kad mi je voltaza mem bila spustena, stavio na 1.65 i 1600mhz kako je deklarisana i nikad mi ni u igrama niti bilo cemu pucao. Sad da li ce proci ta stresiranja i ja sumnjam ali me nista ne kosta da probam :D Sad sam i stavio poslednji bios, mozda ce biti stabilniji jos... I mali off http://forum.benchmark.rs/showthread.php?288752-Sta-je-bolje&p=2966826#post2966826 dobro bi mi dosao savet za bolje hladjenje. Mada sam ogranicen sa prostorom u kucistu... Tj. u visini hladnjaka.
 
Koliko vidim taj Chiftec bg 01, ima sasvim dovoljno mesta za Corsair H40-80 seriju, nadji negde polovan H50 ili H70 i zavrsio si posao.
 
Jos uvek nista od stabilnog kloka, poslednji cut koji sam okaciio sam testirao ponovo igrom slicaja i dobio sa worker stoped, onda sam popizdeo, stavio 2x2 geila, stavio 1333mhz(da elminisem eventualni problem sa memorijom), cak i povecao latencije, posto su po SPD-u 7-7-7-24, stavio sam na 9-9-9-24 i 1.65v, i krenuo sa 21-5*200 i 1.400v, LLC Ultra High, i podizuci vcore dogurao do 1.526v i opet worker stoped, onda reko ajd drugacije, ukljucim XMP prifil 2133 9-9-9-28 - 33 -2T, kopiram ostala podesavanja iz XMP-a, i opet krenem sa voltazom od 1.404v pa gore, sad trenutno guram:
Capture6.JPG
mada mi se cini da ce opet biti pusiona..... :-(

P.S. Vec sam sve ovo probao se drugim setom memotije 2x2 EXCELRAM Redclavert 1600 cl6 i nisam uspeo da ga stabilizujem iznad 4.2 ni sa XMP-om a ni spustenim taktom na 1333mhz i podignutom latencijom na 7.
Sve je jasnije i jasnije da je procesor los primerak......
 
Stilgar kako napredujes ?
 
Au brate smorio me je ovaj proc, sa EXCELRAM-om i aktivnim XMP prifolm, procesor se dosta bolje ponasa, worker kad ispadne to se desi posle par sati na p95, linx npr ne izbacuje odmah error, naj bolji setup koji sam sa njim uspeo je 1ghz o.c.
Capture8.JPG
dok sa GEILOM nece nista preko 4.2ghz ,bez obzira sta mu radio brdo worker stoped,, fsb varujanta je 254*13 sljaka na p95/8, 254*16.5 i 1.404v i mem 2032mhz je posledni setup koji je sljakao sa geilom na p95, sve preko tipa x17 i voltazom do 1.560v(cak sam i smanjivao BUS do 220) izbacuje mi poslednja jezgra, slicno sam dobio i podizanjem mnozioca max je bio 200*21 i 1.392v i 2133 XMP i sve preko mi je izbacivao jezgra. Sa druge strane nisam dobio ni jedan BSOD sto me opet cudi jer da mu GEIL smeta dobijao bi mnogo cesce BSOD ove nego sto je zaista bilo(tj ni jednom).

Sve u svemu dosta FX drugacije reaguje na stelovanja DIGI+VRM-a, npr Phenomu Full phase (extreme mod) prija dok FX-u samo standard mod gde se phase tempira pro komandi proc u suprotnom "worker stoped", takodje na CPU LLC Ultra High sam ostvario vecu stabilnost nego na extreme, dok je na 955 tici suprotno.

Toliko za sada jos nocas ga pustam na "all nighter" pa od sutra cut-ovi, B-)
 
Poslednja izmena:
Evo nesto rezultata,
Cinebench 10
Capture10.JPG
Cinebench 11.5
Capture9.JPG
gde je prvi sledeci skor od Phenoma II 955 4.2 ghz dok je 1100T bio na 4.0ghz.
Takodje sam primetio da su skorovi primetno losisji(cak i za 25%) kada je turbo ukljucen(podigao sam ga na 4.5ghz), pa je zatim iskljucen
i MaxxMem2
Capture11.JPG
Za sada mi se cicni boljim od klokovane 955 tice i sporijim od 1100T na 4.0.
 
Poslednja izmena:
Procitao sam i ovaj post i mnoge druge gde guraj uvaj procesor i do 5.0ghz i 1.550v, sta cu kad ova nesreca nece preko 4.3, voltaze sam gurao do skoro 1.6v i nista, jedino sto sam primetio da svi ti lokovi po forumima imaju ulu gskull memorije ili kingston hyper, vrlo je moguce da u ove moje smetaju, ne znam vise ni sam, ni sa jedno AMD-om i klokovanjem istog se nisam ovoliko iscimao, cak sa 2 seta memorije, nece brate stabilno preko 4.3ghz pa da ga je..s.
 
Da, verovatno je do memorije, tvoje memorije nisu namenjene za visoki overklok, izgleda.
 
Mozes da nastavis da igras na srecu, zamenis ga za neki drugi primerak XD
Mislim da nije memorija nego sam proc da je tvrdoglav.
Sa Geil-om i tom red culvert memorijom su klokovali samo tako FX-a.
 
Videcemo u svakom slucaju, stavljam oba proc na oglas pa koji se pre proda, onda onaj drugi ostaje do PD-a :)
 
Koja je najniza volataza na kojo ovaj procesor moze da radi, naravno na stock.
 
1.25v ako je primerak dobar. default je 1.325v
 
Nazad
Vrh Dno