Šta je novo?

AMD u raspadu ili?

nisam to znao da su imali spor... pa dobro, nV je napravila svoju konzolu koju mozes da povezes sa PC-em i da igras igre i sa PC-a... Jedino sto nije za decu sa malim rukicama :p.

Koja je mozda i predstavljena samo zato sto su izgubili ugovore ;) Mislim, Android gaming ce uskoro biti velika industrija, ali da li ima prostora i za stand-alone konzolu, to je pitanje. Uzgred, sta bi ba kraju, mozes li na toj konzolici da igras igre, ili se samo strimuje video sa desktopa?
 
kakva bre nvidijina konzola koja pušta igre sa pc-a? šta je sad pa to?

kovač, deder nam objasni što apple ugrađuje x86 procesore u svoje preuzvišene kompjutere?
 
nisam to znao da su imali spor... pa dobro, nV je napravila svoju konzolu koju mozes da povezes sa PC-em i da igras igre i sa PC-a... Jedino sto nije za decu sa malim rukicama :p.

ustvari prema ovim leakovima bice full on AMD ...
The following information is current, according to Kotaku, as of January 2013.

•System Memory: 8GB
•Video Memory: 2.2 GB
•CPU: 4x Dual-Core AMD64 “Bulldozer” (so, 8x cores)
•GPU: AMD R10xx
•Ports: 4x USB 3.0, 2x Ethernet
•Drive: Blu-Ray
•HDD: 160GB
•Audio Output: HDMI & Optical, 2.0, 5.1 & 7.1 channels


shield je glupost ... tehnoloski jeste super ali kako je zamisljen uredjaj ne veurjem da ce zaziveti...
 
Koja je mozda i predstavljena samo zato sto su izgubili ugovore ;) Mislim, Android gaming ce uskoro biti velika industrija, ali da li ima prostora i za stand-alone konzolu, to je pitanje. Uzgred, sta bi ba kraju, mozes li na toj konzolici da igras igre, ili se samo strimuje video sa desktopa?

Moze da se igra i na njoj ali kao sto kazes takvi proizvodi su proslost. Na tu konzolu se moze gledati kao tech demo za Tegra4.

@ed_hunter
http://forum.benchmark.rs/showthrea...HIELD-handheld-gaming-console-running-Android
 
Preskupo i preveliko da bi moglo da ide u isti koš sa raspberry pi i sličnim proizvodima
 
4 inca nije veliko, ali cena jeste po usima. Mada je fin hardver.
 
4 inca nije veliko, ali cena jeste po usima. Mada je fin hardver.

U formi u kojoj je i sta predstavlja i nudi nije preskupo. To sto je u srbistanu prosecna plata 300e to ne znaci da je ova naprava skupa ;)
 
Mastiljara...
 
ne bi hteo da je u raspadu posto taman da uzmem amd procesor :(
 
Ne brini se, nije u raspadu. On je u velikom oporavku, ova godina će proteći u predstavljanju mnogih naprednih AMD rešenja, kako tablet procesora, tako i mobilnih platformi i onih desktop Piledriver procesora.

Uostalom, pogledaj jednu novu temu u podforumu Procesori i videćeš i sam da je AMD daleko od raspada, već sasvim suprotno.
 
Meni su APU hit i polako se sve to zahukvata :)
Kaveri krajem godine, gddr5 kontroler, 28 pa 20nm proizvodni proces 4 do 6 jezgara 2-3 modula.
 
GDDR5 kontroler?
 
Da, nebi bilo ništa čudno. PS4 APU dolazi sa GDDR5 kontrolerom.
 
Dobro to znam ali kako bi za PC to izveli?
 
Koliko vidim, skoro je potvrdjen i ugovor za Steam Box, sto se nikako ne treba zanemariti.

Sa druge strane, prodali su kompletan kampus u Teksasu, i u narednih 12 godina ce ga iznajmljivati, sve u cilju prikupljanja gotovine i smanjenja troskova.

Kako se meni cini, the jury is still out, iako se stvari polako krecu na bolje.
 
Navodno imace integrisan gddr5 i ddr3 kontroler ali ce moci samo da se koristi jedan. Mozda u buducnosti :)
 
Otkud sad to? Ja sam mislio da ce Steam Box pokretati Linux. ATI drajveri za Linux su blagi uzas.

Jesu, ali je AMD vec poceo sa redovnim updejtom drajvera za Linux....tako da bi prica sa STEAMom objasnila njihov porast interesovanja za Linux :)
 
Nazad
Vrh Dno