Šta je novo?

AMD u raspadu ili?

Apu: Ax; x sto vece to veca klasa (A4, A6, A8, A10). Sto veci broj posle oznake to bolje (u generaciji, tj kao kod intela). Opciono K na kraju znaci isto kao kod intela.

K kod intela znaci da NECES DOBITI VT-d - nekome nebitno, nekome bitno, ali u svakom slucaju ocekivano za te novce... :mad:

Citava fama oko x86 licence, njene vrednosti i monopola Intela svakim danom gubi na znacaju.
poenta!
 
Kovac, ajde idi nazad u apple sobu, ne znam ni ko je otkljuchao vrata i pustio te odande... milanbb reaguj bre...
 
inace samo cekam da umre i poslednji mohikanac koji brani Microshit legacy i koji nikada nece priznati da je M$ bio najveca kocnica napretku!... ;)

Ovo je možda bila istina do pre 5-6 godina, sada kompanija koja je najveća kočnica u napretku Apple, postali su gori nego što je to bio M$ dok je bio na vrhuncu slave.
 
^

vidi navijacu, isnogood, drago mi je da si se javio. pozdrav! :wave:

(mislim da je ace) Takođe je ARM nedavno kupio kompletni IP portfolio od MIPS-a.
ARM je kupio ostatke MIPS portfolia...


Ja verujem u x86 na steroidima (AVX/2, i LNI). @G@W Znaš li ti koliko treba ARM jezgara da se postigne 1TFLOPS, Intel je imao TFLOPS chip još

poenta i jeste da se uradi pomocu ARMa isto ono za sta je potreban TERAFLOPSNI intel CPU!
llvm, clang, gpu... skrojen ARM. optimizacija.

vec sada iPhone sa slabijim procesorom radi tecnije od duplo jacih Androida...

ista stvar ce se vremenom preslika i na pro-like iOS aplikacije...

i na kraju sve to na OS X i desktop/laptop masina.

AVX bi realno mogao udahne život x86 arhitekturi ali pod uslovom da se izbace sve legacy stvari a u tom slučaju od x86 više ne bi ostalo ništa :).
AMD path? ;)
 
Poslednja izmena:
Ovo je možda bila istina do pre 5-6 godina, sada kompanija koja je najveća kočnica u napretku Apple, postali su gori nego što je to bio M$ dok je bio na vrhuncu slave.

otvori novu temu mohikanac ;)

ili u prevodu: Clang, OpenCL, WebKit, LLVM, CUPS, GDC...

to je to cega sam se setio iz glave... ;)
 
vec sada iPhone sa slabijim procesorom radi tecnije od duplo jacih Androida...

Na ovakve trvdnje uvek odgovaram isto: Benchmarks or GTFO.


Misliš na HSA ili AMD Bankruptcy? If (2) mnogi su godinama proricali kraj x86 arhitekture, a bili su mnogo edukovaniji od prosečnog Apple fagboja.
 
Mohikanac, fagboj... neozbiljni ste.

Drzimo se propasti AMDa, vec postoji anti MS kao i anti Apple tema u ovom podforumu (ako nije zakljucana).

Kovacm, dok si bio redovniji na forumu nisi bio imao ovako napadan nastup. Jel to zbog toga sto retko posecujes forume ili suvise vremena provodis na iSrbija i slicno?
 
uhh.. kovac, ne tupi pls. Sa te 3 premise Apple je tu gde je sada u desktopu, a polako gubi tlo pod nogama i u mobilnom segmentu. U telefonima je uveliko pregazen, a i tablet share mu se smanjuje, a to je posledica ta 3 pravil koje si naveo. Da dodam samo da Apple ne proizvodi nista, vec dizajnira a drugi to proizvode i sklapaju.

Sa druge strane imao Google + gomila hw proizvodjaca koji su pregazili iOS u svakom pogledu. Jedino sto je bolje kod Applea danas je hardware mobilnih uredjaja, ali i to nece biti dugo.

Najbitnija stvar za tranziciju na mobilne uredjaje je OS i servisi. Davno sam govorio da je PC mrtav... "Personal" se seli u dzep i postaje mobile, a "Computer" postaje workstation. Ova tranzicija odgovara svima. OS koji ce da isprati ovu tranziciju nazalost jos uvek ne postoji. Najblizi je Android, ali on nema uporiste u Desktopu, Windows nema uporiste u mobilnom segmentu, a Apple OSX i iOS su.... beskorisni.

Posto je lov u mutnom jos uvek aktuelan, svi igraci na trzistu pokusavaju da usmere kupce i korisnika ka svojim resenjima. Ipak je to preveliki posao za jednu kompaniju i celu tranziciju treba odraditi sa sto vise kompanija i bazirati resenja na otvorenim standrdima. Ovde mozete prepoznati Googleov model.

AMD tone, polako i sigurno. Novi zivot moze da dobije samo ako predje u mobilni segment i tu nastavi da se bori protiv Samsunga, Qualcomma, Nvidie, i jos nekih i da pri tome ponudi killer SoC po povoljnoj ceni. Pitanje je da li imaju snage za to?

Zasto smatram da je PC mrtav? Pogledajte sebe. Koliko novca ste odovjili za PC ove godine, a koliko za mobilne uredjaje (telefon i tablet)? Ukoliko neko poseduje i smartphone i tablet, te dve sprave kostanju vise od prosecnog PC racunara koji ima mnogo vecu snagu i od telefona i tableta zajedno. Ne znam za vas, ali ja sam poslednji racunar kupio pre 3-4 godine. Prosle godine sam kupio 2TB hdd. U medjuvremenu sam nabavio 2 smart telefona i 2 tablet uredjaja.

Nece PC sutra da nestane, vec ce polako preci u workstation segment. Za radne stanice trebaju zverske performanse. Da budem iskren, ocekujem povecanje cena PC komponenti.
 
Kovac se otgrao, zovite pomoc,... neku, bilo kakvu :D

ahahahahahahaha, covece prvo pogledam Battleshit, pa sada kovac, ovo je vrh izlazak u dnevnu sobu :D



Kao neko ko, sa suzama u ocima (ne znam da li da se smejem ili placem), poslednjih nedelju dana testira Windows8 i Windows2012 mogu slobodno da kazem da M$-u mozes da prdis pod prozor jos barem pet godina. Ono sto je monstruozno u celoj prici je sto su poceli ne da kopiraju Apple, nego da ga fotokopiraju, imacemo Borg1 i Borg2.

P.S. I nemoj slucajno da neko krene u Apple vs M$ vs Google, ima da se jako rasrdim.
 
Poslednja izmena:
Da se vratimo na AMD. Ovih dana su im skocile akcije ali to nista ne znaci jer su svima skocile akcije.

Evo jedan tekstic o AMDu, naslovljen sa Rise and Fall of AMD.

Meni se cini da od svih velikih riba, AMD za kupovinu moze biti interesantan samo Apple-u ili Microsoftu.

Apple-u je manje interesantan nego kada sam davno to prognozirao, jer zele da predju na ARM.

Microsoft nema takvih ambicija ali su ukljucili fotokopir masine kao sto kaze Milan i koristio bi im neko da projektuje njihov hardver. Imaju OS cija vrednost je tesno povezana sa x86 arhitekturom (post ARM Windows ne valja nicemu). AMD bi im bas fino dosao, em bi imali in house resenje za Xbox konzole, em bi mogli da nude svoj PC kao Apple sto to radi. A ne verujem da bi Intel smeo da se petlja tu oko kupovine AMD od strane Microsofta, ipak su Intel i MS bili dugogodisnji partneri, zna Intel sa kim ima posla. A i fino bi im vratio MS za "izdaju", kada su poceli da isporucuju procesore Apple-u.

Ne kazem da je realno ali bi bilo zaista kul i interesantno da Microsoft kupi AMD.
 
Poslednja izmena:
Ne kazem da je realno ali bi bilo zaista kul i interesantno da Microsoft kupi AMD.

I sta onda, ulozice xyz milijardi u nesto sto je pitanje da li ce se otplatiti, Intel je mnogo jak (previse jak). Pitanje koliko ce moci ARM ekipa da se takmici jer jedan Qualcomm nVidia poklapa sa Tegra 4, kinezi kupe po bagatelnoj ceni potrpaju po no name tabletima kao Tegru 3 i prodaju u ogromnim kolicinama (isto vazi i za telefone). Tako da se na kraju sve svede na Intel + nVidia (mozda nekad zazivi ova kombinacija) vs Apple, jer ovi drugi leze trenutno na 120+ milijardi sa kojima ne rade nista, a ovi prvi imaju resurse u vidu ljudstva koje Apple sa ovim startup-ovima nece imati za 10 godina. Jednostavno konkurencija je imba jaka, tesko da ce AMD koji grca u dugovima da se tako lako prebaci i mlati sa mnogo jacima od sebe, jedino sto bi mogli da uspeju je da iskoriste svoj GPU potencijal jer u tome su jedino trenutno bolji od Intel-a u low cost resenjima. Ako se pak AMD lose snadje u celoj ovoj prici ostaje im jedna zilava grana - GPU.

Glavni obrt ce se u celoj ovoj prici izgleda dogoditi sa Google Glass, ako se masa primi na to Google ce poklopiti konkurenciju kod prvog prototipa ili ce im lupiti brdo FRAND patenata. Onda cemo imati ono sto je Apple stvorio ovim besmilicama - totalno nekonkurentno trziste gde ce kompanija 1 lupiti kompaniji 2 i 3 par FRAND patenta, osakatiti uredjaj ili ga uciniti preskupim i sebi osigurati monopolsku poziciju. Za sve to mozete se zahvaliti Apple-u koji na taj nacin kupuje sebi godinu do dve i predstavlja no.1 kocnicu IT industrije mozda ikada. Ako se ovako nastavi Apple ce kroz 5 godina biti kao BB danas, US only, Kina je danas 90% na Android-u. Lumia 920 je donela vise novotarija nego iPhone 5 itd.

@yooyo Suv desktop ce mozda nestati, ali ce laptop i X86 ziveti dugo, jer ce uvek postojati softver u nivou Office-a, u nivou AutoCad-a, 3DS Max-a, Catia, gde ce se barem u jednoj grani naci softver koji nece biti portovan na tablet. Cak i ako se gura neki Transformer koncept opet je tablet + dock pa mozda neki monitor lose resenje (baterija) + performanse. Do cloud-a nas deli mnogo godina, jer recimo Dassault portuje ceo Solidworks u V6 engine, o cloud-u nema reci iako kompanija vec poseduje neko local server resenje koje bi u cloud-u bilo jako jako lepo za brdo raznih korporacija i startup-ova koje bi mogle mozda cak i da iznajmljuju pojedine module softvera kojih ima brdo. Vesti o tom portovanju kruze par godina i predstavljaju kako stvari stoje dugotrajan proces za samu kompaniju koja ce kroz par godina sa tim V6 debitovati cak i na Mac-u.

@kovacm AutoCAD WS je takav dres od softvera da je to strasno, ako hoces nesto na nivou pogledaj Solidworks eDrawings, to je miljama ispred WS-a.

MS je sa Win 8 ubrzao proces koji Apple vrsi kroz 10.7-10.x, isto ce i Apple uraditi samo prvo da izmuze mase.

Trziste se trenutno krece u pravu mobile (telefoni + tableti), ali ne mora da znaci da ce taj hype vremenom stati nekom novom novotarijom (Google Glass ili pak nesto trece), tek se zahuktava.
 
Evo sta ja mislim "sta onda":

MS kupi AMD i dobije sjajno resenje za jako male pare (sva sve dugovima ih izadje manje nego Skype). Dobiju chip makera za Xbox i za ultrabuk, desktop proizvode. AMD je jedini koji ima ono sto njima treba a to je kompletno x86 resenje. AMD ploca, AMD cip na ploci koji je i CPU i GPU (APU), dovoljno brz, dovoljno stedljiv. Bolji od onoga sto Intel ima u ovom trenutku ako uzmemo graficke performanse u obzir. To ce im sjajno doci za ultrabuk by MS.

Za desktop su dobri i Piledriveri. Jeste, Intel ima brze i bolje ali Microsoftov je OS. Znajuci Microsoft, verujem da bi od tog momenta poceo da se "igra" sa Intelom i nVidijom, da im podmece klipove na nivou OSa a u isto vreme da ponudi izvaredni, nevidjenu podrsku za AMD.

Tipa AMD prvi ima poptunu DirectX podrsku, sve funkcije AMD CPUa potpuno podrzane u Windowsu. Windows optimizovan za AMD a ne za Intel/nVidia.

Sta se onda desava? Intel i nVidia kukaju kako ih MS sabotira, smaracka EK preti kao i uvek... Ali osim toga se desava i mnogo dobra stvar za nas krajnje korisnike. Intel i nVidia se okrecu Linuxu, sa njima raste popularnost tog OSa i procenat PCja na kojima se vrti. Developeri se okrecu Linuxu, Windowsu i MacOSXu a ne kao sada za Windows sve a za ostale mrvice. Microsoftu i AMDu dobro, Intelu i nVidiji ide dobro, korisnici na dobitku.

Svakako bolje od propasti AMDa.

Edit: Tek sam sada procitao ceo tvoj post. Pa ti uopste nisi u toku, Gile. Kakva nVidija, kakav Intel. Ko ce koga da pokopa. Pa taj Qualcomm raste nevidjenom brzinom i za godinu dana ce biti jaci od Intela i to dosta. Intel gubi na vrednosti, samo je pitanje kada ce profit poceti da se osipa. Tako je jak bio i HP pa ga danas drzi ko zna ko da se ne surva u bankrot (ista stvar sa Fordom i ostalim velikanima USA auto industrije koji su duzni i bogu i narodu i stalno u minusu pa nekako opstaju, valjda je USA vazno da oni postoje jer su simboli nekadasnjeg americkog uspeha).

Ne moze nVidija da poklopi Qualcomm jer ne zavisi Qualcomm samo od S4 Pro... Qualcomm proizvodi LTE cip i to im je glavni izvor prihoda, ARM SoC je tek na drugom mestu.

Taj Google Glass je potpuno irelevantna naprava, zacudilo bi me da ikada krene u masovnu proizvodnju. Samo Apple moze tako nesto da ucini popularnim, mada je pitanje da li i oni to mogu da proguraju van hipsterskih krugova.
 
Poslednja izmena:
MS/AMD kao opcija teorijski zaista izgleda kao dobro resenje ali i za tu kao i za svaku drugu ideju koja pretpostavlja kupovinu AMD-a od strane "nekog", opet se postavlja pitanje x86 licence, sta s tim.
 
Pa dogovor MSa i Intela, sta drugo. Veca je verovatnoca da se Intel i MS mogu dogovoriti/pogoditi oko necega nego li Intel i bilo koji drugi potencijalni kupac. Samo ako Intel ne nasluti kakve zamke se tu kriju i kako kvarno Microsoft moze odigrati (verujem da je MS u stanju da tako nastima Windows da Xtreme Intel bude sporiji od AMD najslabijeg APUa).

Realno bolje MSu da plati i Intelu da pusti AMD da predje u MS redove koliko ovi traze, jer je njima pored licence ipak vazan i taj APU koji niko nema na nivou kao AMD. Intelovi procesori jesu sjajni ali njihove graficke mogucnosti, pored silnog truda Intela zaista nisu ni blizu onome sto moze poslednja generacija APUa.

Ako hoce da bude ko Apple, sa sve prodavnicama gde zaposleni se raduju kada neko nesto kupi, u kojima se prodaju Microsoft proizvodi od glave do pete onda im je AMD jedino resenje jer njima ARM ne odgovara.
 
MS/AMD opcija bi samo dovela do još jednog zatvorenog ekosistema, a to ne bi donelo ništa dobrog.
 
V to o cemu ti pricas, trziste gde se Intel takmici sa IBMom, trziste servera i superkompjutera. Kompanije koje se time bave su jako stabilne ali ne rastu. Samo IT kompanije koje su okrenute consumer trzistu su u poslednjih nekoliko godina belezile i beleze veliki rast. A Intel ako bude prinudjen da zavisi od tog trzista je u problemu, pogotovo ako se tu proguraju ARM resenja a sa njima i bezbroj proizvodjaca tih resenja.

Koliko je to trziste bitno pokazuje uticaj Tesli na poslovanje nVidije, koji je nikakav u poredjenju sa Tegra SoC-om.

AMD prodaje Opterone, pa im bolje ide posao sa APU-om. Toliko o tome.
 
MS/AMD opcija bi samo dovela do još jednog zatvorenog ekosistema, a to ne bi donelo ništa dobrog.

Mozhda bi kovac preshao u taj tabor onda :) On prosto voli "zatvorene ekosisteme" :) moram sam ...bilo je jache od mene....
 
Jako lepo razmisljanje, koje ce trziste napraviti konkurentnim. Ako MS batali Intel, Intel ce se brze bolje okrenuti Android-u koji ce mobile trzistom vladati u narednih par godina, gde ce MS i Apple postepeno zameniti svoja mesta. Velike korporacije ce tada polako prelaziti - preci u cloud resenja. Primer jedno strano osiguranje je negde 2008.-me kupilo lokalni server obezbedilo sobu, adekvatnu konstantnu temeperaturu sta vec za lokalnu kancelariju u jednoj stranoj zemlji. Samo 2 godine kasnije sve je preslo u cloud da bi taj server posle samo 2 godine bio prodat.

Potreba za Desktop Win-om ce se u ogromnim korporacijama svesti na minimalan nivo dok ce Win i local resenja biti rezervisana za one koji uce (studentarija) + startup kompanije koje ce cekati public resenja cloud-a kao sto je Office 365 ili ce pak biti kao danas ogranicene na iznajmljivanje jako skupog softvera koji sebi ne mogu da priuste.

AMD + MS nece nikako biti zatvoren sistem dok god moze Sony, Asus, Lenovo, HP, Dell i ekipa da napravi laptop i slobodno ga prodaje. Danas je slicna prica sa Intel-om, preko nekih 500-600e AMD laptopa NEMA.

Qualcomm vredi vise nego Intel :zgran: sad sam proverio, razlika je skoro 10 milijardi. LTE chip ima potencijal, ali danas je LTE rasprostranjen kako treba mozda u 10 drzava na celom svetu i operateri imaju aktivnu ponudu telefona, koliko se secam Kina je do skora kuburila sa 3G mrezom, ali da je Qualcomm jak jak je. Ne znam da li je pre par godina bio HP u nekom minusu, jedino sto ih moze jako jako jako uzdrmati sada je to sto su bacili 10 milijardi $ na nekog fantoma od kompanije. Inace se slazem sa tobom da HP i Dell stoje na jako klimavo u buducnosti jer im Lenovo opasno preti u X86 segmentu (desktop + notebook), a uveliko kompanija radi i na mobile segmentu, gde je samo za godinu dana zabelezila rast od preko 10% na trzistu u Kini, gde ce sledece godine najverovatnije presisati Samsung. ThinkPad brand im moze biti ulaznica na global trziste.

http://www.gsmarena.com/gartner_lenovo_will_overtake__samsung_in_china_next_year-news-5108.php

Intel ne bazira takodje svoju celu zarada na CPU-ovima, koliko se secam pre su gurali neku pricu sa baterijama (za automobile) i SSD-ovima. Kod SSD-ova su drugi proizvodjaci radili samo rebranding njihovih SSD-ova, to je bilo pre par godina, da li je danas ista prica nemam pojma. Qualcomm je izbacio poredjenje onog Atom-a za Android i S4, naravno S4 ga je oduvao, ali ceo taj Atom prati prica da je to probni balon. Evo nekog leakovanog roadmap-a Intel-a:

http://www.engadget.com/2012/11/19/intel-roadmap-leak-outlines-bay-trail-based-atom-for-tablets/

Apropro Google Glass, niko pre 2007.-me nije razmisljao o tome da ce masa kesirati 600e+ za telefon, ja se secam da je N95 tada bio top telefon i da je bio oko 500e-600e sto je bilo ekstremno skupo, ali za vecinu je N73 (320e) ili neki N70 (200e) bio super telefon. Ako bi danas bacio komparaciju N73 bi lagano mogao da poredim sa HTC One S, oba telefona su blizu vrha (ne sam vrh), e sada sto je prvi u svoje vreme bio duplo jeftiniji nego ovaj danas to je druga prica. Licno mislim da ce Google to lepo izreklamirati i prodati jako lepo, to im je kec iz rukava koji im moze dati korak prednosti u odnosu na Apple i MS.
 
Poslednja izmena:
Ne pricam ja o LTE podrscimedju mobilnim provajderima i koliko je rasprostranjena. Taj LTE cip Qualcommu donosi pare jer se nalazi u svakom iPhone-u 5, izmedju ostalog...
 
Ne pricam ja o LTE podrscimedju mobilnim provajderima i koliko je rasprostranjena. Taj LTE cip Qualcommu donosi pare jer se nalazi u svakom iPhone-u 5, izmedju ostalog...

Ok, ali kazem da trenutno LTE telefoni nisu toliko rasprostranjeni, jedini proizvodjac koji verovatno globalno pakuje na svaki telefon i svaki 3G capable tablet je Apple.
 
http://business.benchmark.rs/biznis_vesti/amd_smanjio_narudzbine_chipova

Da li ce skociti cene cipovima, posto su narucili manji broj? Kako misle da vrate tih 320 miliona ako ce imati jos manji prihod neko sada? Valjda cemo videti za nekih par meseci sta ce biti od AMDa.

Akcije su im skocile ali to ne mora nista da znaci ako sledeci finansijski izvestaj ne bude bio pozitivan.
 
Kako stoje stvari, u naredni kvartalima ce biti i nesto dodatnog profita - CEO je, komentarisuci poslednji kvartalni izvestaj, prakticno potvrdio da imaju design wins za next-gen konzolu (ili mnogo verovatnije konzole - i XBox 720 i PS4). Jos nista nije zvanicno, ali kako stoje stvari, proizvodice i CPU (tj. APU) i GPU za obe konzole.

Ukoliko se to uveze cinjenicom da ce njihovi cipovi realno biti development platforma za sve osim nekih AAA igara (sto ce doneti neku prednost zbog optimizacija), proslogodisnjim zaposljavanjem ljudi koji znaju kako da naprave odlican SOC, kao i HSA, mozda se i vidi svetlo na kraju tunela... ukoliko preguraju narednih nekoliko kvartala, naravno ;)
 
Ja ne verujem da ce AMD u PS4 i mislim da nema razloga da prekidaju dil sa nV... Ajde da ovi nemaju sta da ponude, ali to nije slucaj.
 
nisam to znao da su imali spor... pa dobro, nV je napravila svoju konzolu koju mozes da povezes sa PC-em i da igras igre i sa PC-a... Jedino sto nije za decu sa malim rukicama :p.
 
da, imam napade jer da vam se nacrta ne bi shvatili.

1.
Apple-u je manje interesantan nego kada sam davno to prognozirao, jer zele da predju na ARM.

oduvek se zna da je x86 g0vn0 koje pliva sve vreme zahvaljujuci Microsoftu (i ovcama koje su sledile M$).

ukoliko mislis da prethodna recenica nije tacna (x86 je g0vn0), onda si i mogao da pomislis da Apple ima interesa da kupi AMD.

2.
Microsoft nema takvih ambicija ali su ukljucili fotokopir masine kao sto kaze Milan i koristio bi im neko da projektuje njihov hardver.
axa. znaci nije ukljucio fotokopir ("njihov hardver")?

3.
Imaju OS cija vrednost je tesno povezana sa x86 arhitekturom (post ARM Windows ne valja nicemu).
vi kao da se ne secate kraja 90tih i: "Windows CE" (koji nema veze sa desktop Windowsom a zove se Windows - isto kao i danas Windows RT; dakle za 15 godina nisu resili problem portovanja i optimizacije Windowsa za ARM nego RADE POTPUNO ISTU STVAR kao i pre 15 godina) - ovo me i ne ljuti :mad: ali reagovanje i pisanja "it strucnjaka" na ovakav sled dogadjaja... :lupko:

Nece PC sutra da nestane, vec ce polako preci u workstation segment.
lepo je to yooyo, samo tebi uvek treba malo vremena (doduse daleko manje nego ostalima :D) da vidis sta se desava ;) :wave: mada... "apple je trebao da stavi mac os x na ipad, ovako je totalni promasaj" :D

...nesto u klasi: "Apple da kupi AMD" :D


ne dolazim na bench jer me mrzi vise da pisem, dosta sam napisao. ko je razumeo, shvatio je. ko nije, smejao se. ko se smejao nikada nece ni razumeti. i: tko vrijedi taj i leti .... ... :d
elem, ako budete pravili neki rostilj ili nesto sl. zovite me. ne mrzi me da pricam, mrzi me da pisem ;) cheers


btw
sto se AMDa tice, kao sto rekoh: CPU odvojen od x86 za highend aplikacije - jedini izlaz za njih (u tome su makar bolji od intela; ovi drugi ni ne zale da razmisljaju u tom pravcu, bar ne toliko radikalno)

sa druge strane, ne znam sta je izlaz za intel: mozda da se pomira da procesori kostaju 30$ a ne 300$ kao sto je navikao sa x86 (pocnu da proizvode ARM; bar imaju vrhunsku tehnologiju za proizvodnju)?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno