Šta je novo?

AMD u raspadu ili?

Ja sam vam rekao da se suska da ce Kepler da uleti u neku od konzolnih kutijica ,neki su se podsmevali.
Svaki put kad podelim nesto sa vama naidjem na hejtere koji odmah burno reaguju iz licnih razloga.
U krajnjem slucaju kao da je bitno da li ce nV biti integrisana na tom polju,to je svakako potrebnije AMD-u.
Meni licno bilo bi zanimljivo da vidim X kutijicu sa nV grafickih chipom ;)
Da li ce ili ne,glasine ili mozda neki usmeni dogovor videcemo.Samo treba malo strpljenja.
 
Svi koji prate bar malo Gaming Industriju, znaju ili se secaju kako je Nvidia zeznula-prevarila MS oko GPU za Xbox classic. Tako da je sledeca generacija Xbox-a poslednji uredjaj na svetu koji bi imao Nvidia GPU. E sad ako MS drzi bar malo do svoje reci onda su sanse za tako nesto 0.

Sjecam se toga. No cini mi se da je bilo obratno, ili bar drugacije?

Bit ce da Nvidia nije htjela postati MS bitch, nesto sto je poslije ATI postao ;)
 
NV nije prenela sva prava na Microsoft, ako se ne varam, i naplacivali su im punu cenu svo vreme proizvodnje zbog toga. Znam da su se nagodili, ali se iskreno ne secam sta je bio dogovor. Posledicu svi znamo, Xbox 360 koristi ATI Xenos.
 
Ako je uopste i bilo dileme, sada je jasno kuda hoce da idu. Pitanje je koliko im vremena treba da stignu tamo ;)
 
AMD definitivno interno radi na velikoj reorganizaciji, nema on sta da trazi uz intel i desktop CPU (moze samo da prezivljava sa minusom)..... verovatno i na tabletima kasni, sta ce biti pokazat ce narednih 8 meseci jer se i samo trziste pregrupise tako da nemora da znaci da se AMD nece snaci i izaci pozitivan na kraju
Ja ga licno u desktopu nevidim, imat ce oni svoju ponudu ali ce racun biti u minusu a to je ono sto je najvaznije, profit

Ono sto se desilo je da je sa spoznajom totalnog debakla BD-a doslo do zaokretanja unutrasnje politike za 180 stepeni, verovatno u toj pometnji dosta zaposlenih se osetilo pod pritiskom.... nije ni cudo sto neki beze od takve situacije
 
Poslednja izmena:
Sjecam se toga. No cini mi se da je bilo obratno, ili bar drugacije?

Bit ce da Nvidia nije htjela postati MS bitch, nesto sto je poslije ATI postao ;)

Tada se radilo o platformi s PIII klasom procesora i sve komponente su bile diskretne. Trenutno Xbox ima samo jedan jedini čip i radili su ga M$ i IBM zajedno. Da bi to napravili pretpostavljam da im je trebala neka licenca (prenos prava) za ATI-jev GPU. Ništa drugačije kao i za neki ne-Intel south-bridge čip (Nvidia / AMD) za koje su se licencirali uglavnom SI ili Promise SATA kontroleri.
 
Vrlo zanimljivo pogotovu komentar Joea Macrija iz AMD-a koji u predzadnjem pasusu zaključuje da ne bi voleo da je u poziciji Intelovih inženjera jer kompanija ne koristi njihove napore zato što koštaju. Odavno nešto smešnije nisam pročitao.
 
Naravno, kada si pogresno procitao.

Joe Macri je napisao(la):
You don’t know how many people I interview from Intel specifically because their research doesn’t get utilized, because a VP says, 'Hey, that’s just going to cost us money. Maybe we’ll utilize your research somewhere over the next ten years.' That kills an engineer

Ovo o cemu Joe prica je vise nego cest slucaj u velikim korporacijama gde je rukovodstvo predimenzionisano. Ima dosta o tome u tekstu koji je kovacm linkovao o Microsoftu: http://www.vanityfair.com/business/2012/08/microsoft-lost-mojo-steve-ballmer

Generalno Joe nista korisno nije rekao, osim "pokazacemo mi Intelu".
 
meni se svidja njihova filozofija fuzije, i ideja da se kroz openCL ili HSA ili cega vec, programi izvrsavaju kako na CPU tako i na GPU-u, bez obzira da li se oni fizicki nalaze na istom cipu ili ne...cak su im i ove nove grafe 7xxx napravljene tako da imaju dosta tih 'computing' tehnologija...

iako su dosta daleko od intela, nekako mi se njihova vizija vise svidja...
 
Vizija je jedno a susta realnost nesto sasvim deseto!
Tek ovde se vidi u kakvom je teskom stanju AMD, sto se tice HW-a kao da ne postoje po grafikonima do 2013 ko zna kog meseca, a sve sto obecavaju je Software a nismo deca jel?
Da se nesto prihvati trebaju uglavnom godine na zalost i to mora da gura neko bas ogroman pa i tad pitanje, do sad AMD je tu bio pa skoro nemocan gde je intel gurao SW (kompajlere i sve ostalo) a AMD isto to podrzavao i malo zacinio sa svojim....

Intel sa atomom ulazi u tablete tu je i prilika AMD ok ali kad?, NV je tu sa tegrom vec ustolicena, na desktopu pa skoro da ga ne spominju, tmurna je buducnost AMD-a
 
mislim da je trenutno najjaci adut amd-a grafika...verovatno zato i pucaju na tu foru computinga sa grafikom, i APU i te scene...
 
Desktop je mrtav. Sad je trend mobilnosti i komunikacija. Trebaju im lowcost, lowpower procesori i socovi. Graficke su premocne danas i najjeftinije karte novijih generacija zadovoljavaju potrebe 95% korisnika.
Na starom terenu protivnici su im bili nvidia i intel. Na novom terenu su pored nvidie i intela jos i qualcomm, powervr, samsung,...
 
Veci problem od toga sto su u g***ima do guse je sto se tome ne vidi izlaz. Recimo sad za low-cost segment posto AMD vise ni nema
high-end proizvode..
Evo npr. ja pratim i volim tehnologiju ali do pre nekoliko dana nisam uopste cuo za APU,
dok nisam zamislio da sklopim HTPC...a cak i tada, kad sam zakljucio da je to super ideja za malo para,
odustao sam zato sto je Llano corsokak-platforma koja ne moze da se upgradeuje a naslednicu Trinity koliko vidim odlazu vec dosta dugo.
Jednostavno, kad se pogledaju intel future-proof chipseti od X58, H77, Z68, Z77 do X79 od kojih svi redom podrzavaju sandy bridge od najslabijeg i3 do najjaceg i7
postaje jasno zasto se mali procenat odlucuje za AMD. Jesu jeftiniji ali nedovoljno.
Deonica im se strmoglavila u zadnjih 5 godina sa 40 na 4 dolara, vrednost kompanije 10 puta manja.
Bili su i nize ali su se izvukli, a sada ne vidim na konto cega bi mogli. Kazu da im i graficki segment posluje sa gubitkom ili minimalnim profitom,
i kuda dalje. Jedino da se preorijentisu na tablet i mobilni segment ali pitanje je da li imaju para za nova istrazivanja.
Zao je i meni, samo mozemo mi potrosaci da budemo na gubitku kada ostane jedan jedini igrac, a to nije polje gde
moze da se pojavi konkurencija samo tako.
 
Da je Rori procitao ovaj post, verovatno bi zabravio kapije AMD-a vec ujutro... :)
 
Naravno, kada si pogresno procitao.

Ovo o cemu Joe prica je vise nego cest slucaj u velikim korporacijama gde je rukovodstvo predimenzionisano. Ima dosta o tome u tekstu koji je kovacm linkovao o Microsoftu: http://www.vanityfair.com/business/2012/08/microsoft-lost-mojo-steve-ballmer

Generalno Joe nista korisno nije rekao, osim "pokazacemo mi Intelu".

Dobro sam ja pročitao a ti po starom običaju moraš da skočiš kad god neko kaže nešto loše o AMD-u. Smešno je da bilo ko iz AMD-a kaže kako mu je zbog bilo čega žao intelovih inženjera.
A o uspešnosti AMD strategije najbolje se vidi se po njihovim rezultatima. Nemam vremena da elaboriram u ovo doba ali biće prilike.
 
I dalje ne citas dobro.

A ako ce elaborat biti slican dosadasnjem posmatranju sveta u iskrivljenom ogledalu, slobodno mozes da nas postedis.

p.s. Zaista ne zelim da se raspravljam na nivou uvredjenog deteta, nauci da citas, nauci da komuniciras. Google ima i translate koji radi sasvim ok - pa onda mozemo dalje.
 
Poslednja izmena:
Jednostavno, kad se pogledaju intel future-proof chipseti od X58, H77, Z68, Z77 do X79 od kojih svi redom podrzavaju sandy bridge od najslabijeg i3 do najjaceg i7

Ne kužim šta ti ovo znači. Pobrojao si čipsete za 3 različita soceketa od kojih su neki već EOL. X58 nema veze sa sandy bridge-om. X79 je za sandy bridge E, što je sasvim neka druga priča. i3 se može utaknuti samo u srednja tri čispeta/ploče (mislim, može ih se u više al ti si nabrojao samo tri).
I šta ono fali Llano-u, Trinity-u ..... ??
 
Nemoj, provalice nas da skacemo cim neko nesto lose napise o AMD-u.

Svi oni koji sa manjkom informacija napisu nesto lose o AMD-u su u pravu, jer je poznato da AMD ne valja. Svi oni koji pokusaju da im ukazu na to gde grese su cinicni fanboysi,... :party:
 
Verovatno je mislio na to da za Llano ide jedan chipset/socket za Triniti drugi...
 
Da, to sam mislio, i pogresio sam u tim čipsetima, priznajem. Neću više iznositi neproverene činjenice.
Poenta je bila samo u tome da je mnogo veci raspon kombinacija i snage trenutno na strani intela.
Ali nije mi uopšte jasno zašto je AMD raspustio marketing odeljenje, tek sad se neće dovoljno čuti za njih...
 
Intelu se moze da bude trom ali AMD je vec trebao da bude u 3 najjaca proizvodjaca mobilnih cipova, a njima nema ni traga jer ih vode *****i.
Hajde napisite nesto pozitivno o potezima koje AMD pravi. Sta je to tako dobro u njihovoj ponudi sto ceo svet ne vidi?
 
I dalje ne citas dobro.

A ako ce elaborat biti slican dosadasnjem posmatranju sveta u iskrivljenom ogledalu, slobodno mozes da nas postedis.

p.s. Zaista ne zelim da se raspravljam na nivou uvredjenog deteta, nauci da citas, nauci da komuniciras. Google ima i translate koji radi sasvim ok - pa onda mozemo dalje.
A o strategiji AMD-a smo raspravljali pre više godina, i tada si imao isti stil pisanja, i iste stavove.
Vreme je pokazalo ko je bio u pravu, a nažalost i budućnost će pokazati da je AMD-ov pristup neuspešan.

PS
Google translate mi verovatno treba manje nego tebi ali to nije tema. Molio bih te da se uzdržiš od cinizma jer ti ne priliči zvanju, i da mi ne brišeš postove koji nisu uvredljivi i ne krše pravila foruma.
 
Danesnje iskutvo sa AMD fusion djubre, laptop HP star ~9 meseci bio vec na servis vec njih 3-4 stavljalo sistem stalno koci i zeza... stavim win7 32bit sve ok zavrsavam instalaciju posle stavljanja drivera iz driver pack distribucije sve ok restarujem komp nece da udje u win7???? pukne mi film odem na sajt vidim da imaju kao podrsku samo za x64 sve reintaliram u medjuvremenu se laptop usjao na bar 90C a kuler cist???
Jedva sve obavim za ~2h jer sam ga 15 puta resetovao da budem siguran da neki driver ne ubode

Jeste za nesto je kriv HP a za vecinu AMD jer coveku nije jasno da je kupio KRSSSS za 50 000din a neigra igre a neki ***** u shopu rekao ovo je najnovije i njabolje, ringla za igre na low/med detaljima!
 
@Bogda: Offtopic je isto tako protiv pravila foruma, da li zelis da kao moderator uzmem da radim nesto sto mi vise prilici pa da pocnemo da delimo nagradne poene?

Raspravljati je jedno, pljuvati je drugo, a citati nesto sto nije napisano sasvim trece. Svi moji postovi su bili usmereni ka "normalizovanju" pogleda ka AMD-u, kao i prema Intelu kada je situacija bila obrnuta. To se sve lako da proveriti koriscenjem pretrage na forumu. Neki put je glupost ucesnika "rasprave" bila tolika da cak ni moderatorske korektivne mere ne bi pomogle - jedino sto ostaje je sarkasticno izvrtanje situacije sa moje strane.

Sto se AMD-a tice, vreme ce pokazati sta su bile prave odluke i ko je bolje procenio situacije koje dolaze. Mi mozemo samo da nagadjamo, jer sumnjam da imas vise informacija od AMD-a sta se u AMD-u desava...



@zeljko: post je bio totalna glupost, mogao si napisati "mrzim AMD i sve sto proizvode je djubre" i imalo bi vise kredibiliteta, nego da objasnjavas sta si sve radio i koliko nemas pojma kao serviser.


p.s. Vratio sam ti post, da ne ispadne da izmisljam/vredjam i podcenjujem.
 
Poslednja izmena:
hahaha ok, moj post je delimicno off topic ..
Ali ti jedino znas da vredjas/podcenjujes to opet dokazujes ako je to politika benchmarka samo napred! :)
 
Aj nek crkne AMD.Šta se u tom slučaju dešava sa Intelom?
 
Nazad
Vrh Dno