Šta je novo?

AMD u raspadu ili?

@scylla

Kad budu krenuli svuda, tada ce i kod nas. CPU, GPU i laptopovi ne kasne previse na nase trziste.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Taman sam se ubedio da je "mali" AMD OK, i onda shvatim da su mi opcije za novotarije (posebno pci-e 4 - X570) ili ventilator na chipsetu (sto apsolutno ne dolazi u obzir) ili ploca od 800 evra! :S:
Tako da nista za sad, jer za toliku lovu cu pre kupiti 3960x i sve sto ide uz to.
 
Bitan koliko i 5G na telefonima, ali mora hajp da se pravi oko necega :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pa dobro, nove tehnologije guraju napredak polako, to je sve normalno. Mislim da nema razloga sad ne uzeti komp ako ti treba i to samo zbog 4 standarda. Ryzen 3000 serija je skroz ok i bilo koji NVMe SSD tipa Kingston A2000 i vozi.
 
Poslednja izmena:
i cena x1.5, svakom generacijom, da se uklopi :)
 
Sve u znaku broja 5 :)

ryzen 5000
am5
ddr5
pcie 5

:)

onda su se zeznuli sa oznakama čipsetova jer bi bilo bolje i da je čipset na 5.
citiraću samog sebe (napisano u temi o B550 pločama) :)

https://www.tomshardware.com/reviews/pcie-definition,5754.html
mislim da je to preterano, još se nije primio PCIe 4. Intel tek treba da pusti u narod PCIe 4, ako se ne varam.
razumem za servere, tu su u igri ogromne količine podataka i velike brzine obrade itd itd
a i ne mora marketing da ima poslednju reč

na linku u citatu piše sledeće:
PCI-SIG, which defines PCIe standards, expects PCIe 4.0 and PCIe 5.0 to co-exist for a while, with PCIe 5.0 used for high-performance needs craving the most throughput, like GPUs for AI workloads and networking applications. So, PCIe 5.0 will mainly be used in data center, networking and high-performance computing (HPC) enterprise environments, while less-intense applications, like those used by desktop PCs, will be fine with PCIe 4.0.
ovo je još jedan razlog zašto mislim da neće biti PCIe 5 na Ryzenu u skorije vreme (recimo, na generaciji 5000)
 
Poslednja izmena:
Pa to je zdrav razum, PCIe 3.0 nije iskoriscen u potpunosti, kakav PCIe 5.0 u mainstream :)

Mada, danas u svetu tehnike marketing prevazilazi zdrav razum, videcemo sta ce biti :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Svaka joj cast...zena je izdominirala za sve pare...AMD pre 5 godina bio pred bankrotom, ona dosla na mesto CEO-a, dala plan za narednih 5 godina, evo posle 5 godina, imaju i Desktop i Mobile procesore koji su bolji od Intela... :)
 
Attacking the Golden Ring on AMD Mini-PC



SMM Callout Privilege Escalation -> (CVE-2020-12890)

AMD is aware of new research related to a potential vulnerability in AMD software technology supplied to motherboard manufacturers for use in their Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) infrastructure and plans to complete delivery of updated versions designed to mitigate the issue by the end of June 2020.

The targeted attack described in the research requires privileged physical or administrative access to a system based on select AMD notebook or embedded processors. If this level of access is acquired, an attacker could potentially manipulate the AMD Generic Encapsulated Software Architecture (AGESA) to execute arbitrary code undetected by the operating system.

AMD believes this only impacts certain client and embedded APU processors launched between 2016 and 2019. AMD has delivered the majority of the updated versions of AGESA to our motherboard partners and plans to deliver the remaining versions by the end of June 2020. AMD recommends following the security best practice of keeping devices up-to-date with the latest patches. End users with questions about whether their system is running on these latest versions should contact their motherboard or original equipment/system manufacturer.

We thank Danny Odler for his ongoing security research.
 
Da li neko ima uvid u to da li ce b450 podrzavati amd 4000?
 
Da li neko ima uvid u to da li ce b450 podrzavati amd 4000?

da, uz začkoljicu. naime, prvo treba da nabaviš procesor Ryzen 4000 pa da na osnovu istog tražiš od AMD-a, ili koga već, odgovarajući BIOS koji podržava dati procesor. nažalost, ovo sa sobom povlači da se ukida podrška za starije Ryzene, mislim starije od Ryzen 3000 i biće onemogućeno vraćanje na stariji BIOS (na koju foru, nije mi najjasnije).
 
...ili odeš na winraid forum i nađeš spakovan,ili ako nema otvoriš request i gotovo.vrv će moći da se žongliraju moduli preko UBU-a ili će neko napisati tool.

a uzmeš ploču sa soketovanim bios čipom i flešer od 500 dinara i zbogom doviđenja.
 
@Orchard

Mislis da ce sa community biosima biti moguce sibnuti 4000 na 3xx/4xx?

Ne pratim tu scenu..
 
Ja imam plocu koja moze da se fleshuje bez cpua. Treba samo usb stick.
 
Nazad
Vrh Dno