Šta je novo?

Corsair h70 core

stegula

Cenjen
Učlanjen(a)
25.08.2011
Poruke
67
Poena
159
Zanimaju me misljenja o ovom hladjenju, jel dobro za OC i5-2500K, ili je bolje uzeti neko vazdusno za te pare?
Link
 
A mene zanima sledeće - zar nije poenta vodenog hlađenja da bolje hladi ali i da izostavi buku koju prave ventilatori? Sad vidim da ovde ipak dolaze fanovi, a sumnjam da redukuju buku koji isti prave...
Razmišljao sam o vodenom hlađenju pre svega zbog izbegavanja buke ventilatora, ali mi se čini da je to nemoguće...

Koja bi bila preporuka za neko hlađenje CPU-a a da bude noise free :/
 
Ja sam ga imao i nisam bio odusevljen performansama i bukom. Ali opet, ja imam "vurunu" od procesora:d. Bolje juri NH-D14 ili Thermalright Silver Arrow
 
Performanse su OK, tu je negde oko MegaShadow-a... zavisi da li furaš dual ili single fan i od broja obrtaja. H70 Core bolje performira sa jednim ventilatorom od MegaShadow-a na primer. Poenta vodenog hlađenja (all-in-one) je da izgleda cool. :D Ako nećeš overklokovati kao manijak i bitan ti je estetski izgled računara, vodeno hlađenje tog tipa je skroz OK. Kad sam ja testirao (da! ja sam testirao! :D) H70 Core pumpa nije bila bučna. Tj čuje se blago brujanje pumpe i malo "krčkanja" zbog mehurića vazduha u samom sistemu.... Ali čim staviš pumpu u malo zatvorenije kućište, pumpa postaje skoro pa neprimetna. Ako ćeš furati ventilatore na 1000-1200 RPMa to će isto biti negde na nivou same pumpe što se buke tiče... ali ako ciljaš na neku ultra tihu mašinu, bolje lovi NH-D14, samo mislim da se ne može naći kod nas trenutno.... tj lovi bilo koji drugi veliki kuler sa PWM ventilatorima.
 
Poslednja izmena:
H70 Core je odlican. Veoma dobar sistem montaze kao i kvalitet izrade. Stedi prostor u odnosu na glomazne high end kulere.
Takodje na sebi ima konektor za fanove pa ako se uzmu PWM fanovi mogu se regulisati obrtaji. Imam 2 Artic F12 ventilatora na njemu i hlade odlicno i ne cuju se skoro! Deo koji ide na procesor je namazan najboljom pastom Shin Etsu, tako da je greh skidati pastu :)
 
Slazem se da je H70 dobro medju reshenje - za manja kucishta ili u slucaju da ne zelish da zakacish 1.5kg high end kuler :) Kod mene takodje radi sa parom F12-ca i prilicno sam zadovoljan temperaturama BE955BE u ove tropske dane. Sto se paste tice, nisam "zatekao" Shin Etsu jer sam kupio H70 kao polovnog ali Noctua je odradila posao :) Uskoro mi stize par akasinih "Apacha" pa ce bit zanimljivo videti kao to radi buduci da imaju veci "potisak". Shto se buke tice, kod mene rade u silent modu (ne guram mashinu neshto posebno) tako da su prilicno tihi - zapravo, skoro da su necujni. Idle ili opushten rad, CPU 28-29C. Kad poteram Prime, glasni su ali u granicama podnoshljivog buduci da mi 955BE ne prelazi 51C posle 30min przenja. Tokom igranja, ne predstavlja problem buduci da koristim slushalice ali mi se cini da bih mogao da ih podnesem i ovako. Pozz!
 
@Masternipplebla
Kada budes stavio Apache please postavi temperature sa njima. Da uporedimo kako rade indijanci u odnosu na F12 :)
 
Svakako! Cim indijanci stignu, obaveshtavam o eventualnim promenama temperatura. Gledacu da odradim oba setup-a - trenutno F12-ce izbacuju vazduh, pa cu probati sa indijancima obe kombinacije - intake/outake jer sam porucio i tri Apache 14-ce da zamenim CM-ove koje trenutno imam na case-u. Spusticu im malo napon pa cemo videti kako to sve funkcionishe. Poz!
 
Izgleda ništa od indijanaca istrebiše ih kauboji.
 
Haha! Mozda su indijanci istrebili Amera (Corsair) pa masina nije u funkciji ;)
 
Nazad
Vrh Dno