Šta je novo?

Fractal Design Define R4

Nigde jer nemas prikljucak za usb3.0. Bocni onaj drugi patrljak (usb2.0) i radice ti front usb3 kao usb2
 
Ubili ste me kao coveka i kao komunistu:d.krastavac ja se bas nadao da ce sve proci podmazano.
 
Pa i prošlo je, nije da ne radi, nego nema. :D
Uvek možeš da zameniš ploču za neku koja ima, ukoliko ti nije problem investicija.
 
to je spakovan komplet,da prelazi na neku noviju plojku samo zbog front usb 3.0...pametnije da proda taj komplet sa sve ramom,zadrzi kuler i radi full apgrejd.
 
Ma jok nije spakovan komplet(to ja sastavljao sam,ali krastavac pre 3 god,pa ga malo pregazilo vreme).Meni komp treba za net,lagani gaming itd.Tako da mi ovo i dalje vrsi neku funkciju.Grafa i dalje pici ok,imam oko 40fps u bf4 na high.Jedino mi je ploca oduvek bila boljka,evo i sad me izdade:).A takodje losa je za klokovanje,i ako ima odlicnu naponsku,mnogo joj varira napon.Tako da je ona prva sledeca za menjanje.

Uglavnom da ne davim o svojim problemima:d

Kuciste je odlicno,pogotovu jer prvi put imam kuciste koje ima kabl menagment,veoma tiho_Ovih dana cu da kupim jos 2-3 14mm fanove pa da vidim temperature..Samo jos da vidim koje fanove da odaberem,a da su ok za kuciste.
 
Ne treba nešto naročito stavljati ventilatore. Ja sam pomerio zadnji fabrički napred da uvlači, i nazad stavio tihu 12-icu koju sam već imao i ništa se ne pregreva. Naročito sada dok je hladno vreme.
 
Haaa pametno:).Dade mi odlicnu ideju,hvala druze,uopste nisam razmisljao u tom pravcu:d.Sad cu 14 prebacim napred da uvlaci,a imam jednu 12mm za pozadi.Odlicno,sad cu to da obavim
 
Imaju li ova kucista dust filter sa zadnje strane ili ne?

I trenutno imaju dva modela
FRACTAL DESIGN Define R4, FD-CA-DEF-R4-BL, za 90eur
FRACTAL DESIGN Define R4 Titanium Grey + window, FD-CA-DEF-R4-TI-W za 110eur
Ovaj window je fensi, ali ne znam da li taj "Titanium" ima neki drugu prednost u odnosu na ovaj sto je 20 eur jefitniji?
Pogledao sam specifikaciju, ne vidim objasnjenje tog "Titanium"
 
Imaju li ova kucista dust filter sa zadnje strane ili ne?

I trenutno imaju dva modela
FRACTAL DESIGN Define R4, FD-CA-DEF-R4-BL, za 90eur
FRACTAL DESIGN Define R4 Titanium Grey + window, FD-CA-DEF-R4-TI-W za 110eur
Ovaj window je fensi, ali ne znam da li taj "Titanium" ima neki drugu prednost u odnosu na ovaj sto je 20 eur jefitniji?
Pogledao sam specifikaciju, ne vidim objasnjenje tog "Titanium"
Titanium ima lim druge boje i prozor. Sve ostalo je isto.
 
Naravno.
 
Window modeli nemaju izolaciju buke.
 
Nemoj zezati? :trust:
Naravno da nema izolaciju buke na prozoru, a na ostalim delovima logično - ima.
 
Ja sam uzeo s prozorom, jer sam uvek hteo da imam to. A sad držim kućište uz ivicu stola, sa providne strane, tako da se ni ne vidi. :D
 
Ja sam uzeo s prozorom, jer sam uvek hteo da imam to. A sad držim kućište uz ivicu stola, sa providne strane, tako da se ni ne vidi. :D
Vrlo slična situacija kod mene - kućište nije uz ivicu, ali ja pogledam u unutrašnjost vrlo retko... Tako da prozor ne mora da bude presudan.
 
I ja sam oduvek hteo kuciste sa prozorom,a onda sam shavatio da mi kuciste bukvalno ispod mene ceo sto ga pokriva,tako da nema svrhe za tim.Bolje da uzmem sa zatvorenom stranicom a da pritom ima zvucnu izolaciju.

Uglavnom jedini model sa obicnom stranicom u firmi na E je bilo ``belo``kuciste,krastavac.Mada i ono izgleda vrh.

Uglavnom sto se temperatura tice da se nadovezem.Kad je u idle cpu i gpu su koji stepen hladniji nego na starom kucistu(neka teska olupina bila).Ali sam pre neki dan testirao na bf4,komponente su bile u proseku 10-12c hladnije.Npr gpu mi je pre isao do 75c sad drzi na 62-63 posle 1h igre.
Imam samo 3 venta u kucistu 2 x 14mm napred i 1 x 12mm pozadi.Znaci generalno imam jos 4 mesta slobodna za ventove,ako ikaaad zatreba,takodje ventove drzim na 7v.Skrivanje kablova je fenomenalno odradjeno,mnogo prostora,pogotovu za mene koji sam totalni tantus za to.
Onaj gornji rek za hdd se skida,sto je odlicno za protok vazduha,pogotovu ako neko ko ja nema puno hdd-a.

Jedinu zamerku koju sam nasao za sad je sto estetski gornji lim je malo ulubljen,stvarno se vidi iz profila,i sto nema zvucnik.Pa me to malo nervira navikao sam:d,i sto je tesko ko sam djavo,kad se sve potrpa unutra,pogotovu ako ga jedva ubacite na mesto gde stoji,meni je bukvalno 2mm ostalo lufta.

Eto ja se malo raspricao,ako ima neki laik ko ja pa da pomognem u odluci:).S obzirom da sam pre imao brus lee kuciste ovo mi je kao space ship.
 
Poslednja izmena:
Jedinu zamerku koju sam nasao za sad je sto estetski gornji lim je malo ulubljen,stvarno se vidi iz profila,i sto nema zvucnik.Pa me to malo nervira navikao sam:d,i sto je tesko ko sam djavo,kad se sve potrpa unutra,pogotovu ako ga jedva ubacite na mesto gde stoji,meni je bukvalno 2mm ostalo lufta.

Kad si već pomenuo zamerke, mislio sam da sam usamljen slučaj sa tim ulubljenim limom od gore, mada nije ništa drastično. Takođe sam mislio da sam usamljen slučaj u vezi vrata na kućištu koja izgledaju kao da su 2mm spala na desnu stranu, jer postoji offset u odnosu na pwrled u sredini, ali sam neki dan video još dva kućišta uzeta posle mene, i svako ima identičnu boljku.
 
Dobio R4 Window. Ne mogu reci da je tih. Imao sam LC420H-12, Z97 plocom i i7-4771 procesor. To je bilo tiho da nije moglo da se cuje da li radi ili ne. Grejanje 0.

Stavio sam R9 280X promenio dva napajanja sad mi je unutra Antec 750W, a kuciste stavio R4. Kuciste je hladno ko led, ali ventilatori se i dalje dosta cuju, nesto manje nego ranije doduse.
 
Dobio R4 Window. Ne mogu reci da je tih. Imao sam LC420H-12, Z97 plocom i i7-4771 procesor. To je bilo tiho da nije moglo da se cuje da li radi ili ne. Grejanje 0.

Ja jedino trenutno čujem strujanje vazduha na tri njegova kulera i mrtvi stock kuler od intela.
 
Meni grafička, pa hard diskovi prave najveću buku. Ostalo hlađenje je praktično nečujno i kontrolisano automatski preko matične ploče (PWM). Napajanje nije bučno ni opterećeno leti.
 
Kad si već pomenuo zamerke, mislio sam da sam usamljen slučaj sa tim ulubljenim limom od gore, mada nije ništa drastično. Takođe sam mislio da sam usamljen slučaj u vezi vrata na kućištu koja izgledaju kao da su 2mm spala na desnu stranu, jer postoji offset u odnosu na pwrled u sredini, ali sam neki dan video još dva kućišta uzeta posle mene, i svako ima identičnu boljku.

Fractal je napravio STVARNO dobro kuciste ako su vam ovo najvece primedbe na isto........
 
Meni grafička, pa hard diskovi prave najveću buku. Ostalo hlađenje je praktično nečujno i kontrolisano automatski preko matične ploče (PWM). Napajanje nije bučno ni opterećeno leti.

Ali Fractal Design R4 ima u sebi FRACTAL DESIGN SILENT SERIES R2 silent fan, koji je 3-pinski (po secanju od sastavljanja racunara), a kako vidim na nekom review on nema PWM. http://www.dvtests.com/fractal-design-silent-series-r2-120mm-review/ ovo je za 120mm fan, ali doduse iz iste serije

Osim ako ti nisi promenio te R2 fan-ove u nesto sto ima PWM pa ti je onda manje bucno.
 
Poslednja izmena:
Kućište ima kontroler, pa te fabričke ventove možeš staviti na 5v ili 7v i opet su nečujni.
 
Ipak su dosta tihi. Medjutim Linux ne obara ventilator na R9 280X pa je to sto se cuje kod mene.
 
Ja sam zadovoljan tišinom kućišta. Naravno, svaka konfiguracija je priča za sebe. Jedna stvar me užasno nervira a ne mogu da utvrdim odakle potiče. Javlja se neko zujanje postepeno, pojača pa onda prestane i tako u krug. Prvo sam mislio da je to iz napajanja (cvrčanje o kome se priča) ali kad krene da zuji dovoljno je da dodirnem kućište rukom i odmah prestane. Kad sklonim lagano nastavi. Nije to ni toliko jako ali kad je tišina u sobi itekako nervira. Sad sam stavio par knjiga odozgo i kao da se smirilo. :D
 
Neki ventilator, ili hard disk?
 
Vidiš, moguće da su hardovi pošto su stari relativno. Ventilatori mislim da nisu. Ovaj prednji sam isključivao i nije prestajalo zujanje. Najviše sam se bojao da nije napajanje. Tačno se oseća kako se neka vibracija širi kućištem jer čim uhvatim rukom ja je apsorbujem. Izgleda sam mu do'akao ovim knjigama, nije baš najlepše rešenje ali se nečuje više.
 
Vidiš, moguće da su hardovi pošto su stari relativno. Ventilatori mislim da nisu. Ovaj prednji sam isključivao i nije prestajalo zujanje. Najviše sam se bojao da nije napajanje. Tačno se oseća kako se neka vibracija širi kućištem jer čim uhvatim rukom ja je apsorbujem. Izgleda sam mu do'akao ovim knjigama, nije baš najlepše rešenje ali se nečuje više.

To zujanje potice od HDD-a. Svaka fiokica za HDD ima sa strane rupicu sa narezanim navojem za sraf. Kada gurnes fiokicu do kraja u leziste ta rupica se poklapa sa rupicom na kavezu u kome je fiokica. U kutiji sa sitnim priborom koju si dobio uz kuciste nadji adekvatan sraf i zasrafi fiokicu za kavez. Na taj nacin ces eliminisati vibraciju koja proizvodi zvuk koji si opisao.
 
Nazad
Vrh Dno