Šta je novo?

Fractal Design Define R4

Sa dva venta 140mm na prednjoj strani koji ubacuju vazduh i sa jednim ventom 140mm pozadi koji izbacuje vazduh u ovom kucistu ce SVAKA konfiguracija koja nije clockovana biti optimalno hladjena i nema sanse da dodje do pregrevanja bilo koje komponente. I uz to da ventovi rade preki kontrolera na 7V pri cemu su prakticno besumni.
 
Poslednja izmena:
Meni su svi povezani na ploču, tako da ih ona kontroliše.
 
Stigao jedan R4 White - Windowed :)
Interesuje me kakvi su Arctic Cooling F14 ventilatori? Imao sam AC F12 PWM i bio je ok, nije posebno bio tih, ali je imao odlican protok vazduha na 1500rpm :)
 
F14 su sasvim ok. Konkretno imam dva komada u kucistu i porpilicno su tihi. Drzim ih fixno na 1000rmp.
 
Uzeo sam ipak 2x Thermalright TY-140 i 1x Fractal Design F2 140mm, fali mi jos jedan FD da upotpunim kolekciju :)
 
Videh da je firma E**i uvezla FD stvari, pa ce pasti sutra FD R2 140mm :)
 
Evo ga beli R4 sa Thermalright i Fractal Design ventilatorima napred i gore.
20140804154847.jpg
 
Нису неопходни, али човек је имао кеш за то и зашто да не? :)
Није нека огромна разлика у температури, али лепо изгледа када су сви вентови на месту. :)
 
Danas 2014-08-09 uzeh jedan FD Define r4.

Definitivno moram da postavim pitanje zasto se ljudi toliko odusevljavaju ovim kucistem?

Misljenja sam da zaista nema potrebe za bilo kakvom histerijom oko ovog slobodno mogu reci ocajnog kucista.

Elem za te pare koliko kosta bi trebalo da ima malo vise krutosti u limu pogotovu onaj gornje deo kucista koji je po vadjenju iz kutije blago ulegnut i toliko se uvija da prosto iritira kako jadno deluje.
Dalje u njega sam prepakovao Fx-8350 sa Ereboss hladisom i bez dodatnog venta da izbacuje vazduh je delovalo kao "VURUNA" jednostavno za dva sata igranja sve je postalo vrelo na dodir cak i stranice kucista sto zaista nisam ocekivao.
Mozda je tome doprineo tupavi Ereboss koji se na AMD montira tako kako se monira ili da duva gore ili da duva dole a ne nazad ka ventilatoru koji izvlaci vazduh napolje.
Tako da je nakon tih par sati igranja tenkica klincu usledila naredba prekidaj, otvaranje kucista, skidanje onog tapacirunga/zaptivaca zarad montiranja dodatnog ventilatora ne bi li se spasila situacija.
Tek sa tim dodatnim ventom je situacija manje vise OK, stranice nisu ni tople na fizicki dodir.
Skrivanje kablova je preuvelicano, bas sam izgubio vremena da sakrijem sve one koji dolaze uz drndavo Corsair (neko 750W) napajanje...

Moje licno misljenje nakon manje od dana koriscenja je "PRECENJENO KUCISTE" ono bolje od mnogih ali ni prineti CM iz te cenovne klase...

Ko zna mozda sam ocekivao vise buduci da su se svi ponosni vlasnici istog bas "iznosili" opisujuci i hvaleci ga.

No to je onaj poznati problem sa misljenjima i "ljubicama" svi ih imamo...
 
Jeste veca cena nego sto bi trebalo, ali ovo kuciste nije namenjeno za "airflow" nego za tisinu. A i FX8350 nije bas najhladniji procesor.
I jeste da je gornja stranica vise fleksibilna nego sto bih ja voleo, ali ne smeta pri koriscenju.
Ereboss duva ka gore, pa ako nema nista iznad njega da izvuce vazduh, isti taj topao vazduh samo doprinosi vecoj temperaturi unutar kucista. Obavezno jedan ventilator iza CPU kulera da izbaci to napolje (i neki da ubaci svez/hladan vazduh unutra).
I ljudi se odusevljavaju ovim kucistem jer se izdvaja iz mora "mutant-transformers" kucista koja su ovih godina preplavila trziste, pa im se moze da udare cenu za jednu kocketinu :D
 
Recimo da jedno kuciste koje je mnogo bolje u cenovnom rangu FD R4 je CM 690 Advanced II,izgleda jednostavno,odlicno odradjen airflow i cable managment.Dovoljno debeo lim da se nista ne krivi na njemu.Mnogo lepse po meni.
 
Tacno je da je gornji lim slab i ulegnut i sigurno bi trebalo da je niza cena ali o5 izdvaja se po svom dizajnu od mnogih kucista i ima najbolje resenje napred za ubacivanje vazduha.Temperature zavise od samog sistema i sigurno ce se grejati ako se ne izbacuje ugrejali vazduh.Meni su temp extra ali o5 meni je CPU i GPU na vodi i idu na 55 c i 65 c u WOT-u.Inace grafa je isla na 92 c na vazduhu ali nisam je testirao u ovom kucistu.Sto se tice sprovodjenja kablova to sigurno zahteva vreme ali u tome je fora :) Inace za sklapanje celog sistema trebalo mi je puna 3 dana.
 
Poslednja izmena:
Ne pregreva se ako vazduh struji kako treba.
Naravno da je bio problem sa pregrevanjem kada gura vazduh u vrh kućišta, koji nema gde da ode. To bi se desilo sa svakim kućištem.
 
@maliabner

Nemas konstantan protok vazduha, meni thermaltake nic f3 (koji nikako nije vrhunski hladnjak) hladi fx6300 i duva vazduh na vent koji ga izbacuje, (pozadi), temperature u idle-u tek malo vece od okoline, u load-u idu oko 39-40c (takodjer igram WOT), proveri kako ti je namontiran taj ereboss, ima slucajeva da se zbog velike mase i efekta poluge erebos odvoji od povrsine procesora ako nije dobro namontiran. Takodjer imam i power color 7790oc turbo duo i max temperature u fur marku su oko 62, u wot-u oko 50, napomena da mi fd 14ice rade na 7v.

ps... Drndavo Corsair 750w napajanje???????? :) Koje onda nije drndavo po tvojim kriterijumima...??
 
Taj detalj nisam zapazio :)
 
U WoT procesor ni ne sme da se greje nešto s obzirom da koristi samo jedno jezgro. Laganica što se tiče CPU-a.
 
Danas 2014-08-09 uzeh jedan FD Define r4.

Definitivno moram da postavim pitanje zasto se ljudi toliko odusevljavaju ovim kucistem?

Misljenja sam da zaista nema potrebe za bilo kakvom histerijom oko ovog slobodno mogu reci ocajnog kucista.

Elem za te pare koliko kosta bi trebalo da ima malo vise krutosti u limu pogotovu onaj gornje deo kucista koji je po vadjenju iz kutije blago ulegnut i toliko se uvija da prosto iritira kako jadno deluje.
Dalje u njega sam prepakovao Fx-8350 sa Ereboss hladisom i bez dodatnog venta da izbacuje vazduh je delovalo kao "VURUNA" jednostavno za dva sata igranja sve je postalo vrelo na dodir cak i stranice kucista sto zaista nisam ocekivao.
Mozda je tome doprineo tupavi Ereboss koji se na AMD montira tako kako se monira ili da duva gore ili da duva dole a ne nazad ka ventilatoru koji izvlaci vazduh napolje.
Tako da je nakon tih par sati igranja tenkica klincu usledila naredba prekidaj, otvaranje kucista, skidanje onog tapacirunga/zaptivaca zarad montiranja dodatnog ventilatora ne bi li se spasila situacija.
Tek sa tim dodatnim ventom je situacija manje vise OK, stranice nisu ni tople na fizicki dodir.
Skrivanje kablova je preuvelicano, bas sam izgubio vremena da sakrijem sve one koji dolaze uz drndavo Corsair (neko 750W) napajanje...

Moje licno misljenje nakon manje od dana koriscenja je "PRECENJENO KUCISTE" ono bolje od mnogih ali ni prineti CM iz te cenovne klase...

Ko zna mozda sam ocekivao vise buduci da su se svi ponosni vlasnici istog bas "iznosili" opisujuci i hvaleci ga.

No to je onaj poznati problem sa misljenjima i "ljubicama" svi ih imamo...



I posle CELOG JEDNOG DANA koriscenja, ti si doneo konacnu odluku o kvalitetu i upotrebnoj vrednosti ovog kucista. Svaka cast, sigurno se jako dobro razumes u tu materiju kada tako brzo donosis konacni sud. Vidi se to i iz nacina kako si slozio konfiguraciju u kuciste.......
 
@Srle22

Nekome je dosta i manje od jednog dana...
A nekome nije dovoljan ni ceo zivot...
 
Па како се онда геније као ти прешао и купио такву канту?
иронија
 
Ja koji svemu nalazim manu. Smatram da je kućište sasvim dobro.
 
Kuciste je odlicno. TACKA!
 
Kao sto rekoh kuciste je kanta obicna...
Za kabliranje sam potrosio par sati vise nego obicno...
Toliko koliko je i koliko kosta zaslulzuje treci cincilator iz kutije u startu a ne da se dokupljuje...
Takodje za tu cenu gornja stranica ne sme da mu bude ulegnuta iz kutije...
Donja stranica se takodje ugiba kao da je od lima za konzervu piva...
Kad prikacis plocu i naravno krenes da kacis kablove na nju ona sa limom na koji je zakacena takodje ne sme da se ugiba to mora da bude solidno cvrsto... da pruza otpor a ne da te plasi da ce ostati tamo negde...

@Srle22
Tacno tako meni je bio dovoljno pola dana... a kao sto rekoh nekima nece biti dovoljan zivot...
Elem sad je vec 4 dana i misljenje nisam promenio...
Situacija je veoma slicna onoj od pre par godina kad su svi poceli da prelaze sa CRT monitora na TFT te se vode mislju da su kupili nesto znacajno a ono kantare...
Kao sto ni svaki TFT nije ono pravo tako ni ovo kuciste nije nesto... ali vecini koja predje sa kineza na FD se cini da su kupili cudo...

@scylla
Za mene defiitivno tacka na pricu o FD... CM je izmislio kucista za FD "." <---- TACKA

@Dark Magician
Neko ne "manise" kao ti... ali kuciste je ipak prosecno i cenovno precenjeno...

Sto se mene tice dalja diskusija se zavrsava... pozdrav svima i uzivajte u FD...

Ja cu kao nezadovoljni deda gledati da ovo moje u najskorije vreme zamenim...
 
Da, zameni sa 'najboljim proizvodjacem kucista, Cooler Masterom' , posto je on izmislio kucista za Fractal. :D
 
Kao sto rekoh kuciste je kanta obicna...
Za kabliranje sam potrosio par sati vise nego obicno...
Toliko koliko je i koliko kosta zaslulzuje treci cincilator iz kutije u startu a ne da se dokupljuje...
Takodje za tu cenu gornja stranica ne sme da mu bude ulegnuta iz kutije...
Donja stranica se takodje ugiba kao da je od lima za konzervu piva...
Kad prikacis plocu i naravno krenes da kacis kablove na nju ona sa limom na koji je zakacena takodje ne sme da se ugiba to mora da bude solidno cvrsto... da pruza otpor a ne da te plasi da ce ostati tamo negde...

@Srle22
Tacno tako meni je bio dovoljno pola dana... a kao sto rekoh nekima nece biti dovoljan zivot...
Elem sad je vec 4 dana i misljenje nisam promenio...
Situacija je veoma slicna onoj od pre par godina kad su svi poceli da prelaze sa CRT monitora na TFT te se vode mislju da su kupili nesto znacajno a ono kantare...
Kao sto ni svaki TFT nije ono pravo tako ni ovo kuciste nije nesto... ali vecini koja predje sa kineza na FD se cini da su kupili cudo...

@scylla
Za mene defiitivno tacka na pricu o FD... CM je izmislio kucista za FD "." <---- TACKA

@Dark Magician
Neko ne "manise" kao ti... ali kuciste je ipak prosecno i cenovno precenjeno...

Sto se mene tice dalja diskusija se zavrsava... pozdrav svima i uzivajte u FD...

Ja cu kao nezadovoljni deda gledati da ovo moje u najskorije vreme zamenim...



http://www.benchmark.rs/artikal/uporedni_test_kucista_od_60_do_100_evra-3297

Evo ti link, neki ljudi su se potrudili da se malo temeljnije od tebe pozabave analizom karakteristika pojedinih kucista koja se mogu naci u ponudi na nasem trzistu. Mozda ti malo pomogne da sveobuhvatnije sagledas temu o kojoj pricamo. Mada mi se cini da ti vec sve znas i da nemas potrebu da cujes drugacije misljenje.....
 
Poslednja izmena:
Ne vidim šta je ovde temeljno. Lepo što je napravljen uporedni prikaz ovolikog broja kućišta, ali testovi su krajnje površni.
 
Ne vidim šta je ovde temeljno. Lepo što je napravljen uporedni prikaz ovolikog broja kućišta, ali testovi su krajnje površni.

To što je nešto sažeto napisano, ne znači i da je površno......A niko ti ne brani da ovde na forumu postavis svoj test ili komentar o odredjenom proizvodu i da nam pokazes kako se to temeljno i stručno radi......
 
Evo ti konkretno za ovo moje kućište kako treba da izgleda test http://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/cooler_master_silencio_452_review/7
Nisam nešto zadovoljan sa njim, razmišljao sem se da uzmem i ovaj Fractal, ali cena je već bila izvan onoga što sam hteo da dam za kućište. Jedini uslov koji sam imao, i zbog čega sam i odabrao Silencio je tišina, i da ima dovoljno strujanja vazduha koje je neophodno, ostale stvari kod kućišta me stvarno ne interesuju puno. Spakujem komponente, gurnem ga ispod stola, i to je to. Ne pravim veliku filozofiju od limene kutije.
 
Poslednja izmena od urednika:
@mitar1982

Jel praviš razliku između full testa i uporednog prikaza? Ovo što piše MaliAbner nema veze sa vezom.
 
Nazad
Vrh Dno