Šta je novo?

Fractal Design Define R4

1. Kuciste je supwr tiho ja ga hladim sa 4x14cm Fractal Design R2 @ 5v fanovima i to je necujno.
2. Na procesoru mi je Thermalright Macho rev A, 14vm fan @ minimum, nečujan.
3. Tiše je kućiste bez prozora u teoriji, za praksu ne znam
4. Staje svaka grafika i poznata moguća kombinacija hardvera, ima mesta za.sve
5. Sve drugo su odgovorili drugi a tema je debelo otišla u off sa pitanjima o prodaji i koječemu te molim nekog moda da malo pusti vodu...

Ja sam uzeo R4 pre oko pola godine i nisam se pokajao, svaka preporuka. Ali slazem se sa Neo-m, prica o buci te uvek vrti u krug. Ja sam poslom vezan za racunar po ceo dan, a onda jos kad dodjem kuci se bacim na igranje tako da sam posledjih godine postao izuzetno netolerantan na buku koja dolazi iz racunara. Trenutna kombinacija mi je R4 kuciste sa 3 fractal ventilatora na 7V, na procesoru Hyper 412s i graficka Asus DC2 kojoj sam podesio fan profil i seasonic napajanje kojem se vent skoro nikad i ne pali. Tako konacno mogu da kazem da sam zadovoljan bukom (nedostatkom iste) koja mi dolazi iz razunara. Bukvalno je potrebno prisloniti uvo na kuciste da bi se culo da li racunar radi. Jedino kada poteram nesto zahtevno tipa BF3 onda pocinje da se cuje huk graficke ali i dalje prilicno priguseno a i to se ne primecuje za vreme igranja.


Jel bi mogli da mi kazete gde nalazite te dodatne fractal ventilatore posto se dobijaju samo 2 uz kuciste, a nisam ih bas video da ih ima posebno da se nadju za kupovinu.I ako neko moze da mi kaze kako se podesava voltaza tih ventilatora , preko nekih dugmani koja su na kucistu ili kako vec (pitam posto pojma nemam o tome).
 
Trenutno kod nas nema Fractal Design R2 140mm ventilatora.
A ovo za kontroler, imaš dugmence na prednjoj strani kućišta, čim otvoriš vratanca vidi se...
 
ocigledno su se rasprodali,bilo ih je kod manje vise svih shopova.sacekaj neko vreme ili se raspitaj najpre u prodavnici pod imenom "e**i" kad i da li ce ih dobavljati opet,a bili bi ludi da ih ne dobave.a ventilatori se prikopcavaju na ova tri konektora (sto naci da taj fan kontroler na prednjem panelu moze da kontrolise do tri ventilatora) a citav sistem (ventilatori i kontroler) struju dobija preko ovog veceg moleks prikljucka:

innercablesfan.jpg
 
Ukoliko ne mogu da se nadju koje dodatne ventilatore bi preporicili za ovo kuciste a da nisu bucni a kvalitetni, a ima ih na trzistu.
 
Trenutno je ponuda 140mm ventilatora nikakva.
Ima na sajtovima po neki Corsair, Bitfenix ili Aerocool, ali pitanje je ima li ih na stanju...
 
A kakvo resenje bi bili 120mm ven za ovo kuciste pored ovih standardnih koji se dobijaju u kucistu, na primer ovaj- Corsair AF120 LED Purple Quiet Edition High Airflow, 120mm?
 
Ja imam pola godine kućište, iskoristio sam cooler jedan 12-icu iz predhodnog da mi se ne vuče, realno mu ni ne treba nešto mnogo ventilatora, sasvim je hladno. Mislio sam da zbog zvučne izolacije će da ima problema sa protokom vazduha, ali na sreću nema. Baš lepo kućište, malo nervira što nije tool-less za drajvove, ali da se preživeti.

Svi su PWM tako da matična ploča reguliše broj obrtaja, da ja ne moram da se cimam ručno.
 
Poslednja izmena:
Video sam na ranijim stranicama jedno pitanje vezano za odnosu buke nekog laptopa vs ovo kuciste pa ako moze neko nesto da kaze ( vezano i za lap topove da svi proizvode istu buku ili i tu ima razlike i koji su tisiji u rangu do 35000 din.). Da li je bolje uzeti ovo kuciste ili laptop sto se tice proizvodnje buke? To mi je sad ostala zadnja dilema?
 
Pa zavisi koliko blizu držiš kućište s kojim komponentama. Ali laptop je uglavnom bučniji pri zahtevnijim stvarima jer stoji odmah do tebe.

lates, dobra ti je.
 
Jel ima kod nas da se nadje bela varijanta sa providnom stranicom?
 
I ja imam odlicna iskustva sa ovim kucistem ,jako je tiho ,pogotovo kada se ventilatori podese na 5V ,tako sam ja uradio. Cini mi se da najvecu buku proizvodi zapravo hard disk, videcu to nekako da resim :)
Da li moze SSD disk da se montira u ona lezista za hard diskove ili mora pozadi?
 
I ja imam odlicna iskustva sa ovim kucistem ,jako je tiho ,pogotovo kada se ventilatori podese na 5V ,tako sam ja uradio. Cini mi se da najvecu buku proizvodi zapravo hard disk, videcu to nekako da resim :)
Da li moze SSD disk da se montira u ona lezista za hard diskove ili mora pozadi?
Može. Meni su ventilatori premo PWM povezani na matičnu ploču, pa ih sama reguliše. Mnogo bolje rešenje po meni.
 
Jel se bese i uz ovo kuciste fabricki dobija y splitter za ventove, ili onaj sa 3 nastavka?
 
Имаш fan controller на који можеш повезати 3 вентилатора и то је то.
 
Jel imaju negde da se kupe FD 140mm kuleri kao oni sto dolaze uz kuciste?
 
I ja imam odlicna iskustva sa ovim kucistem ,jako je tiho ,pogotovo kada se ventilatori podese na 5V ,tako sam ja uradio. Cini mi se da najvecu buku proizvodi zapravo hard disk, videcu to nekako da resim :)
Da li moze SSD disk da se montira u ona lezista za hard diskove ili mora pozadi?

Pogledaj moje resenje ranije u toku teme...
 
Eh bezveze...koje 140mm uzeti za ovo kuciste da se poboljsa airflow? :)
 
Пошто је код нас избор скоро никакав, узми оне за које имаш пара. :)
 
Sinoc sam zavrsio sistem a takodje predhodnih dana tragao za ventilatorima od 140 mm i odustao od istih.Na nasem trizistu nisam nasao nijedan koji bi odgovarao onim koji dolaze uz kuciste.Opet sve zavisi gde se postavljaju ventilatori tj. za koju namenu.Za usis i izduv vazduha u principu bilo koji ventilator ce resiti svar.Naravno lepse je ugraditi 140 mm kada kuciste to podrzava.
 
Jos jedno pitanje, kakav je Define R4 sto se tice temperatura kad se "nakrka" ventilatorima? :)
 
Dobar. Ja sam se brinuo. Dva fabrička napred i jedna 12-ica nazad. Donji deo kućišta je problem, treba jedan tu, ili staviti napajanje da duva gore, to je priručno. I tako ga ja držim. Bar držao zbog zvučne kartice. Koja se pregrava. Inace je sve sasvim hladno i po vrućini.
 
R4 ima mogucnost da bude vrlo provetren ali to zavisi od licne konfiguracije.
 
Ja nameravam da izvadim 5xhdd kavez i da obavezno stavim ventove gore da izvlace topao vazduh. Ako je bitan i onaj dole, pored napajanja, potrudicu se i tu da stavim :)
 
Ne znam da li je bitan taj dole,postavio sam ga ali planiram da ga uklonim da bih video razliku.Uglavnom oba kaveza sam uklonio i u tom delu imam dva hladnjaka za vodeno,2 x vent + 2 x za push and pull,2 x na vrhu i 1 x pozadi za izvlacenje,ne moze bolje od toga :)
 
Bitan je taj dole ako imas nešto u donjim slotovima za kartice, što se samo ne hladi dovoljno. Inače ne.
 
Nazad
Vrh Dno