Šta je novo?

Fractal Design Define R4

@Mladen Brabus Samo nam lepo objasni cemu poredjenje kucista od 30 i 80 evra pa da mozemo dalje da nastavimo diskusiju? "Mislim da je FD bolje kuciste i nista ne zaostaje u unutrasnjem prostoru u poredjenju sa tim Tt big tower-om. " Obrazlozi i ovo. Da li si oba kucista imao u svojim rukama ili tek proizvoljno nesto da napises? Ode ovaj forum u bunar...

Postavljacu teme bih preporucio da baci pogled na Bitfenix Ghost i Prodigy
 
Samo sam naveo kao primer to kuciste od 30 evra zato sto nisu ni skuplja nista bolje nisu ofarbana. :D

Ne znam sta ti nije jasno kad sam rekao da FD ne zaostaje u unutrasnjem prostoru za montazu od Tt big tower ?
 
Poslednja izmena:
Odlucio sam se ipak za FD R4. Dimenzije mi odgovaraju za policu. S71 mi je previse duboko. Nemam takve potrebe.
A jos bitnije od toga, power led sa prednje strane je previse jak. Smetalo bi mi to u mraku. Naravno uvek moze da se iskljuci, ali...
Kod FD mi se svidja sto cak nema ni HDD led, nego samo skromni power led. A i lepse mi je sto je nekako "zdepasto". Siroko u odnosu na visinu. Pored toga iako je FD solidno manj, tezi je 2kg od TT sto pretpostavljam da znaci da je malo i kvalitetnije odradjeno

A i procitah da je lim kvalitetan. Volim kad je osecaj pod rukom kvalitetan i jak.
Jedino mi zao sto nema HDD dock. Ponekad zbog ponekog servisa, lakse bi mi bilo da resavam recimo viruse... Ali smislicu nesto na jednom od 5.25" lezista sa prednje strane i resiti taj problem.

Mnogo bitne stavke uticu na moju odluku :).
 
Poslednja izmena:
Vidim da spominješ policu. Fractal je izuzetno teško kućište, čisto da napomenem.
 
Polica je za TV, pojacalo... i sitnice. Na podu stoji. ima odlican oslonac tako da nece biti problema. Mogu i ja da stanem na nju
 
Da, to sam zaboravio da kazem. Na odluku da ne uzmem TT uticao je i prozor na kucistu. Ne treba mi prozor, radije bih da tu stoji jos zvucne izolacije. A kod nas nema da se kupi bez prozora.

Tako da FD uzimam u Pearl black varijanti bez prozora

Voleo bih i na FD da postoji na prednjoj "brusenoj" masci njihov logotip skromne velicine. Kod Tt mi se to svidja
 
Poslednja izmena:
R4 verzija bez prozora ti je onda još bolja jer ima preko cele stranice zalepljenu izolaciju tako da je i tiše.

Super si odabrao,nećes se pokajati. :)

Obavezno kupi još jedan ventilator 14 cm koji ide sa prednje strane. :)
 
Poslednja izmena:
koliko ti je tiho kuciste sa svim tim ventilatorima?
Probaj da uporedis sa recimo laptopom :). Jel mnogo bucnije?
 
Fabrički kuleri koji dolaze sa kućistem su jako tihi,skoro pa nečujni. :)

Evo jos jedan koristan podatak za tebe...ima vec skoro nedelju dana kako imam R4 i filteri odlično rade posao,nema ni trunke prašine. :)
 
Poslednja izmena:
Samo sam naveo kao primer to kuciste od 30 evra zato sto nisu ni skuplja nista bolje nisu ofarbana. :D

Ne znam sta ti nije jasno kad sam rekao da FD ne zaostaje u unutrasnjem prostoru za montazu od Tt big tower ?
Napisao si da je FD bolje kuciste bez ikakvog argumenta. Nista + ili - . Na kom osnovu je ta izjava? Nije da branim TT samo mi nije jasno dokle ce po ovom forumu da se iznose pausalne i neutemeljene izjave
 
Poslednja izmena:
:)
Jutros sam skroz doneo suprotnu odluku od svega. Verujem da se nisam zeznuo. Uz kafu procitao ponovo detaljan review ovde na benchu, takodje i na sekiri i ipak se odlucio za CM Silencio 650, ali Pure varijantu koja kosta vrlo malo skuplje od FD.

Kroz glavu mi je proslo ovo sto je @ppredrag napisao.
Napisao si da je FD bolje kuciste bez ikakvog argumenta. Nista + ili - . Na kom osnovu je ta izjava? ...nije mi jasno dokle ce po ovom forumu da se iznose pausalne i neutemeljene izjave

Na IT svetu i raznim forumima sam protiv CM 650 video samo, ovakve slicne komentare
Daleko od toga, kvalitet FD u odnosu na CM je barem dva razreda iznad, konstrukciona i dizajnerska resenja, primenjena tehnologija i nacin izrade, jednom recju smart design. CM 650 nikako ne moze da dobaci do FD R4!
koji su priblizno "pausalni" bez ikakvog obrazlozenja sta je +, sta - kod CM 650.

Po mom ukusu "dizajnersko resenje" CM 650 je dosta bolje nego kod FD R4.
Konstrukciono ne mogu da kazem, ali Bench i Sekira su rekli da su materijali jako kvalitetni na CM 650, tako da ne verujem da zaostaje u odnosu na FD R4
Primenjena tehnologija? Ne znam sta se podrazumeva. Ako su u pitanju kuleri u kucistu, verujem da su na FD odlicni, ali sumnjam da su na CM puno losiji. I ako jesu, zamenice se lako. Pored toga, CM ima i citac kartica, prekidace za iskljucivanje i ukljucivanje ventilatora, kao i potenciometar. Ima i vratanca sa gornje strane koja mogu da se otvaraju i zatvaraju po potrebi. Meni ce biti zatvorena zbog buke. Ako so to smatra "primenjenom tehnologijom".

Sto se tice "konstrukcionog resenja". Odlicna stvar je na FD sto se mogu skinuti HDD rekovi, ali meni koji nisam OC-er i koji necu stavljati metarske grafike u crossfire, to i nije preterano bitno. Takodje vidim da su filteri jednako dobri kao na FD, sto mi jeste bitno.

I na kraju "nacin izrade", ne znam ni sta se sa tim podrazumeva. Pojma nemam kako na koji nacin se izradjuju kucista :).

U svakom slucaju, posto nemam iskustva sa kvalitetnim kucistima, dosta sam citao i mislim da sam realno odlucio. Da na mene nisu mogle da uticu , ako su ikad postojale, negativne osobine CM-a ranijih godina, kao ni pozitivne strane FD-a. Poredio sam samo ova 2 i to mi je bitno.

Takodje nesto bitno sto mi je prevagnulo...
Nedavno sam kupio ovde na forumu od jednog clana CM GX-450 napajanje. Nije imao racun i garanciju jer ga je dobio na nekom takmicenju.
Kontaktirao sam CM mailom gde su mi trazili serijski broj napajanja, i rekli da ne brinem da mi garancija vazi do februara 2016. godine i da mogu u Pi* Computersu da ostvarim. Meni je to ogroman plus!

To je moje misljenje... Mozda gresim, videcemo krajem nedelje kad mi stigne iz E**ja.

A da... Ne svidja mi se sto FD na prednjoj stranici nema laserom ugraviran neki logotip skromne velicine, nego je onako jednolicno. toliko o "nacinu izrade" , kao da nemaju cime da ugraviraju :p. Sad i trollujem malo :). Sala naravno
 
:) hvala hvala.

Da se razumemo, uopste ne mislim da je R4 losije kuciste. Cak stavise, na bas je hvaljeno
 
Kuciste ima odlican lim , obradu, dizajn , airflow, modularne kaveze i zatvorene tapacirom rupe uz koje ne dolaze ventovi....najtise od svih koja se mogu naci za slican kesh.
 
Stigao upravo silencio 650 :).
Mogu reci da na prvi pogled meni izgleda kao jako kvalitetno kuciste. Vratanca su metalna. Mislio sam da su plastika najobicnija.

Takodje, s obzirom da nemam jos uvek ni jednu drugu komponentu, i da kuciste stoji prazno na stolu, mogu reci da je jako tiho. Cak stavise necujno :p
 
Imas temu za CM.
 
znam da ima. Samo sam se u ovoj temi dvoumio oko ta dva kucista, pa da javim sta sam uzeo...
 
Sve u svemu pogresio si, al dobro, covek se uci dok je ziv :d
 
Stigao je jedan R4 i kod mene.. Kuciste je stvarno jos lepse uzivo i izgleda veoma strogo i ozbiljno :)

Ako se neko predomislja - mislim da za ova pare nema bolje.
 
Najpozitivniji utisak sa ovim kucistem je, kako je umirilo vibracije HDD-ova. Gotovo da se ne cuju u radu. Najnegativniji, "debljina" lima na dnu kucista. Flis papira.
 
Da li neko mozda zna zasto ovog kucista nema nigde, tj da li se i kada ocekuje ponovo? Svejedno da li je "obicna" ili windowed verzija.
 
Ako jos nekoga zanima, dobio sam info danas od ALTI-ja da stize nova tura vrlo brzo.
 
Iz ličnog iskustva, to njihovo uskoro zna da bude veoma relativan pojam......
 
Nemam iskustva sa njima, ali mogu da zamislim.. Posle vise prebacivanja, i odredjenog cekanja na liniji, dosao sam do "kolege koji radi Fractal". Covek je rekao, za 5 dana su ponovo sva u prodaji, bez brige :)

Videcemo..
 
I mene interesuje ovo kuciste. Ko prvi sazna gde se moze nabaviti neka objavi u ovoj temi....
 
Ne moze nigde, po recima uvoznika trebalo bi da bude u prodaji sledece nedelje opet, a da li ce biti tako...
 
Kad sam proletos bio kod nekog rodjaka u NL, njegov klinac ima 2 kompa (da moze pici igre sa drugarima celu noc) i oba su u FD R4 XL i stvarno deluje jako lepo.
Ja volim taj minimalisticki, moderan dizajn i po tom pitanju je bez premca. Siguran sam i da je kvalitet na mestu.

Porucio sam danas sebi R4 (midi ne XL) pa kad dobijem javljam utiske...
 
Nazad
Vrh Dno