Šta je novo?

Fractal Design Define R4

Mislim da su iste i na R4, "hifi" fazon.

Taj rad, ovo mutavo crno bitje je kreirano da sedi u dnevnom boravku pored ostale mlatimudijalne sabrace iz audiovideo (nema montevideo) sveta pa stoga i ovakve nogice.
 
Ljudi pomagajte. Hocu ovo kuciste.
Gde ga ima na stanju?
 
Meni stiglo jutros,tri dana posle porudzbini.Kuciste je super.
 

Prilozi

  • IMG_20130924_035801.jpg
    IMG_20130924_035801.jpg
    297 KB · Pregleda: 247
Evo da se i ja pohvalim...danas sam kupio doticno kuciste (bele boje,providna stranica).Izuzetno sam zadovoljan njime,dosta dobrog je kvaliteta,jako,cvrsto,stabilno.Gumene nogice su pun pogodak. :)

Ima dosta mesta u njemu,cable managment dosta dobro zamisljen.Kvalitet farbe je odlican,odlicno ofarbano,skoro kao staklo je,stranice su jake i ne uvijaju se. :)

Moja preporuka za kuciste,necete pogresiti ako ga kupite osim ako vam se ne dopada dizajn pa ga zato izbegavate. :)

A i da napomenem to da je kuciste lepse uzivo nego na slikama. :)
 
Poslednja izmena:
Kupujem ga 100% u ponedeljak... Tad leze plata :)

Kakva su vratanca? To me jedino plasi da se ne smorim od ovako slepe kupovine.
Jesu li bas plastikenac lagan klimav?
 
Vratanca jesu od plastike, ali veruj mi odlično leže, kućište je kvalitetno napravljeno.
 
Kupujem ga 100% u ponedeljak... Tad leze plata :)

Kakva su vratanca? To me jedino plasi da se ne smorim od ovako slepe kupovine.
Jesu li bas plastikenac lagan klimav?

Toga sam se i ja plasio ali nema razloga za strah. :)

Vratanca se zatvaraju na magnet i jaka je plastika i nista nije klimavo. :)

Zaboravio sam da napisem da je jedina mana ovom kucistu to sto nema lampicu za hdd. :( :D
 
Poslednja izmena:
upoznat sam sa tom lampicom, ali mi savrseno odgovara...
Uopste mi ne znaci da vidim da li hard drlja :)
A nocu jedna lampica manje sija
 
Meni stiglo jutros,tri dana posle porudzbini.Kuciste je super.

Kad narucujes poslednjeg dana popusta :D, pa još te uhvati vikend a kurirska sluzba coolira ponedeljkom. :D


@ Mladen_Brabus - Ka, u Njegoša .. i ja sam bio "septičan" ali se isplati kupovina.

@ CoyoteKG - Jeste plastika ali, samo ta ukrasna prednja strana u koju gledas je 3 mm sa dodatnim ojacanjima po obodu u koje naleze izolacioni materijal.
Magneti je drze cvrsto kada se zatvori i mogu da izdrze neke teze slusalice bez problema, doduse nije za sedenje na njima. :)

Jedinu manu mogu da uputim na molex prikljucak za kontroler ventilatora, tanka plastika a konektori igraju kan-kan, svaki na svoju stranu.
Oba ventilatora koja dolaze uz kućište sam stavio na usis, a dve 12 CM Sickle flow da izduvavaju i ista je temp kao da je otvoreno kuciste.
 
Poslednja izmena:
CoyoteKG ako ti se svidja ovo kuciste i nameravas da ga kupis jos vise ce ti se svideti kad ga budes uzivo video. :)

I obavezno napisi utiske kad ga budes kupio. :)

A ona zvicna izolacija koja je zalepljena na stranice nije tek tako tu,stvarno prigusuje zvuk. :)
 
Poslednja izmena:
ma kupujem 100%. Bilo mi frka da li cu ga naci negde, ali sam cuo da u Al*iju stigla nova isporuka...

Koliko ste vi love dali?
 
Malo mi je falilo da se odlucim za CM Silencio 650.
I onda citajuci komentare, naletim na hvaljenje R4. Tako da sam 100% odlucio.
cak je i solidno jeftinije
 
R4 i Silencio 650 su skoro ista kucista,jedino sto kod R4 moze da se izvadi kavez za hdd i da ostane samo ovaj manji deo sad tri mesta.

Mozda moze i kod CM ali nisam siguran. :D

Ja sam uzeo R4 zato sto volim belu boju a i svidja mi se dizajn. :)
 
Poslednja izmena:
Jos nisam kupio ovo kuciste ali cu uskoro. Iskreno, dvoumim se izmedju ovog Define R4 Windowed i Corsair Graphite 600T koje se tesko moze naci...Oba su veoma jednostavnog i elegantnog dizajna.
 
A gde ces da kupis Corsair kad njihovih proizvoda skoro da nema nigde da se kupi ? :D

Uzmi R4 i pevaj pesmu :D
 
Hajde i ja da dam svoj sud, pošto imam ovo kućište već par meseci.
Pre njega sam imao neki ružni chieftech koji je radio posao, ali je bio tesan i nije imao nikakav cable menagment, pa sam počastio sebe ovim fractalom. :p
Kućište je baš kvalitetno odrađeno, završio sam premeštanje hardvera bez i jedne jedine ogrebotine, što sa starim chieftechom nije bio slučaj. Vratanca kako je neko spomenuo jesu od plastike, ali su jako dobro odrađena i čvrsta, sve štima, nigde ne zapinje, sama se zatvaraju ako su otvorena do 90 stepeni (posle 90 stepeni ima kao neki klik koji drži vrata otvorenim) i realno ta vratanca otvaram tako retko da sam i zaboravio da postoje. Filteri za prašinu odlično obavljaju posao, ne mogu da se načudim čistoći u kućištu. Jednom mesečno ih očistim i to je to. Isto tako i zvučna izolacija odlično obavlja posao, budući da ne čujem više tandrkalo od kulera na grafičkoj kartici. Sada kada je mrtva tišina, čuje se blago samo ventilator na napajanju i to je to. Kada sam gledao kućište na fotkama nisam mogao da steknem preteranu predstavu o veličini, ali kućište je baš baš veliko, pogotovu u širini, tako da mesta za kablove pozadi ima i više nego dovoljno. Uz kućište se dobija i par onih malih plastičnih kaiševa da se kablovi lepo pričvrste za kućište. Ja mu nisam našao mana i baš sam zadovoljan sa njim.
Ako baš želim nešto zameriti, to je da led dioda mogla biti plava, jer mi je to estetski lepše na belom kućištu i audio konektore je trebalo malo razraditi par puta da se sa naporom ne priključuju slušalice i to je to.
:wave:
 
Koje boje je led na belom? Kod mene na titanium Black je plava boja.
 
R4 i Silencio 650 su skoro ista kucista,...
Daleko od toga, kvalitet FD u odnosu na CM je barem dva razreda iznad, konstrukciona i dizajnerska resenja, primenjena tehnologija i nacin izrade, jednom recju smart design. CM 650 nikako ne moze da dobaci do FD R4!
 
Potpuno si u pravu druze,ja sam mislio vizuelno samo tj,unutrasnjost kucista. :)

Zaista za te pare mislim da nema boljeg kucista od FD R4. :)
 
Ovo kućište kida, imam R3 i prezadovoljan sa njim, silencio je smešno porediti sa ovim kućištem, imao sam i njega ali je istrčalo na oglas drugi dan od kupovine..
 
I ja sam se pocastio ovim kucistem, vise bih mozda voleo da sam nasao crno al sta je tu je. Pre ovoga sam imao Thermaltake Element V (najgore kuciste), CM basic 690, Thermaltake Level 10Gts i CM Haf 912+(sluzilo me najbolje i najduze). U odnosu na sva ova kucista buka jeste manja ali ne nesto drasticno, imam dodatne Arctic F14 PWM, jedan otpozadi i dva sa gornje strane koji se odlicno slazu sa kiucistem zbog boje :). Kuciste je milina za ciscenje i to ranije nisam imao, filteri su stvarno odlicni i lako se ciste. Ima prostora za cable management i sve je jako zategnuto, ne skripi i to mi se jako dopada.
 
E a sta mislite o Thermaltake Urban S71 Black full tower???
Jel imao neko dodira sa ovim kucistem?

Svidja mi se sto ima dock station. Nije mi preterano potreban, ali ne moze da skodi. Pritom jako lici na FD R4. Jedino sto je nesto skuplji, ali posto sam se vec odlucio da dam 9500 za FD, ako je ovo kuciste bolje dacu i malo vise love
 
Pa dobro, postoji i S41 koje je midi i neki dinar jeftinije. Ne vidim razliku izmedju S41 i S71 osim u velicini?

Niko nije uzivo video ovo kuciste? Ne mogu ni da nadjem neku temu po nasim forumima
 
Ja posedujem s71. Sta te konkretno interesuje?
 
Pa nista preterano konkretno.
Recimo poredjnje sa Define R4 sto se tice kvaliteta izrade, materijala, buke...
Po cemu bi bila bolja kupovina od R4? Dvoumim se jako izmedju ova dva kucista za sad. A do ponedeljka moram da odlucim

Prvenstveno mi je minimalisticki izgled bitan da bih uklopio sa Hi-Fi uredjajima koje imam, a pored toga i tišina. A ne bih voleo da steknem neki plasticni utisak kao kod matorog Soprana kojeg sam imao neko kratko vreme. A nisam bas izmenjao mnogo kucista u zivotu pa nemam predstavu sta da gledam.

Ostale stvari manje vise mi nisu preterano bitne. Necu stavljati neke ultramegagigasticne grafcike karte.
Planiram neki i7 procesor sa ozbiljnijim hladnjakom koji takodje mora da bude tih. Jos bolje ako moze bez ventilatora.
Neku normalnu graficku sa 3 izlaza, 2-DVI i 1-HDMI (eventualno 2-HDMI) po mogucstvu da ima pasivni kuler. Igrice mi nisu bitne.
I takodje Xonar Essence ST/STX zvucnu karticu.

To su mi bukvalno sve potrebe...

edit:
ovde sam nasao detaljan opis S31 modela. Pretpostavljam da nema neke preterane razlike u odnosu na S71.

Ne svidja mi se ovaj deo
Smatramo da je cena od skoro 70 evra malo jaka. Urban S31 je super kao celina, dobro je kućište i veoma je lepo, ali ne po toj ceni. S obzirom na tanak lim, sumnjivu plastiku i na generalnu ponudu na našem tržištu, neka realna cena bi trebala da bude malo niža. Ako ništa drugo, S31 vredi kupiti makar zbog izgleda, ali to je već Vaša odluka.
 
Poslednja izmena:
Ako ti treba kuciste sa minimalistickim dizajnom...gde ces bolje od FD R4. :D

Mislim da je FD bolje kuciste i nista ne zaostaje u unutrasnjem prostoru u poredjenju sa tim Tt big tower-om.

Jedina mozda neka prednost Tt je ta sto je prednja strana (vratanca koja se otvaraju) od aluminijuma ako se dobro secam jer sam i ja imao dilemu da li da uzmem :

1. NZXT Phantom 410 (mnogo skupo a i tesko se nabavlja po prodavnicama)

2. Tt S31 (nema nigde da se kupi belo)

3. FD R4 odluka je pala na ovo sasvim slucajno zato sto je belo komplet (spolja i unutra) sto sam i trazio i ispostavilo se da je po meni najbolje kuciste za tu cenu. :)

Pre FD R4 sam imao Tt Versa II...ocajno kuciste,lepuskasto samo na slikama. :D

Stranice FD su iste tezine kao celo Tt Versa kuciste ako ne i teze :D lim na FD je neuporedivo deblji a samo kuciste daleko cvrsce i jace u svakom pogledu.

A da ne govorim o tome koliko je FD bolje kuciste na ,,dodir,, farba je glatka kao staklo,zaista odlicno odradjeno farbanje kod FD. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno