Šta je novo?

Osiguranje mobilnog telefona?

Bahati [SiD]

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
2,300
Poena
680
Čitam razne horor priče oko ostvarivanja garancije za telefone kupljene kod operatera, a moj S3 je sočna meta za lopove. Zvao sam Delta generali i Dunav i kažu da nemaju u ponudi osiguranje za telefone. Iako Dunav ima za prenosne računare... A telefon je kudikamo lakše pronaći od kompa...

Jel ima to kod nas uopšte? Bilo bi zgodno zbog krađe, a i voleo bi da vidim da provajder osiguravajućoj kući kaže da je nađena vlaga u aparatu...
 
Voleo bih i ja da vidim, sto bi bilo prvi put s obzirom na to da operator nije nadlezan nego ovlasceni servis.

Ne verujem da ces naci tako nesto, ako nemaju Delta i Dunav. Bas zato sto su cesta meta lopova a ulavnom nisu mnogo skupi, pa se ljudima ne isplati da placaju visoko osiguranje pored redovne mesecne pretplate, a za osiguravajucu kucu se ne isplati jer bi previse bilo isplata osiguranja, ljudi ih gube kao kikiriki, a skupi ne-apple telefoni kvare se jako puno zbog loseg kvaliteta.

Servisi su jezivi, slazem se, alicisto sumnjam da bi osiguravajuca kuca tu nesto promenila. Jednostavno, mora biti mnogo ostriji zakon za zastitu potrosaca, inspekcije nepotkupljive, a zadovoljstvo klijenta neprikosnoveno. Trenutna situacija je katastrofalna, blago receno. Mozes samo da se pomolis da ti se ne pokvari.
 
Poslednja izmena:
- G-din Bahati?
- Da, izvolite.
- Zovemo vas iz osiguranja.
- Izvolite.
- Vas zahtev za obestecenje je odbijen!
- Kako?
- U clanu 8tpa7 pise da nismo obavezni da isplatimo osiguranje.
- Cek... clan 8t... kako dalje, molim?
- G-dine, na strani 163. ugovora... Znaci, imate prvu stranu ugovora gde su generalije, druga nase obaveze, od trece strane su vase obaveze i... na 163. strani je taj clan
- ...
- Iz servisa su nam javili da ste potopili telefon u vodu, sto ce reci da ste sami unistili osigurani predmet, sto znaci da vam je polisa ponistena. Hvala vam sto koristite nase usluge. Prijatan dan!
<klik>
 
^^word. Opet bi to na korisnikova ledja se svalio sve. Kao i svako osiguranje ;)

Da li vani (tipa Nemacka, Svica, SAD) neko sigurno nudi osiguranje telefona od kradje?
 
Nemoj da me zasmejavate.
Osiguranje na telefon i jos u Srbiji.
Ljudi ja sam sad na moru. Cerkica mi ima 4 meseci. Mesec dana sam zvao osiguravajuce kuce po srbiji da uzmem zdravstveno za dete. Niko nece da osigura. Kazu, imamo posle 6 meseci jel se tada deca manje razboljevaju. Stamotno je da mora da se potegne veza da osiguram bebu, za mobilne telefone ce da priceka osiguranje sve do trenutka kad svi budu imali gps odasiljac koji ne moze da se ugasi.
 
@to3a moram da kažem da to nije istina.Mi jedva čekamo da osiguramo nekoga ko ide na letovanje a posebno ako je porodično.Postoje 3 kategorije osiguranika i to: 1- do 18 godina starosti
2- od 18-65
3- od 65 pa na dalje

Svaka kategorija ima svoju cenu i to je to.Verovatno nisi pozvao osiguranje koje treba.
 
Cenim da njegova cerka od 4 meseca ne dobacuje do te kategorije 1-18?
 
*Kategorija 1 - kategorija DO 18 godina starosti, ne 1-18 :)
 
Zvao sam dunav pa deltu pa sawu i tek kod one uni nesto je bilo osiguranje za decu ispod 6 meseci :)
 
Jel ima ovo sada, konkrtetno za ekran?
 
Poslednja izmena:
Zapravo, Gigatron je to davao džabe mesec dana uz kupljen telefon. Nedavno sam kupio neki jeftin Samsung i na kasi mi traže amtični broj ....wtf?!....i ispostavi se da im je ptorebno za polisu osigurnaja, daju 30 dana besplatnu garanciju na ekran telefona.
Kao nakon isteka 30 dana, možeš da produžiš, ali nisam čitao detalje.
 
Samsung daje osgiuranje ekrana vec 2+ godine uz premium modele (S/Note klasa). "Daje", tj. vec uracunao u cenu, i to 3 meseca. Jedino sto je ranije morao korisnik da se seti da aktivira osiguranje online (samsungpoklanja.rs)
VIP ima ono osiguranje telefona, sa ucescem u popravci (ako nije ukljucena u garanciju), koje se placa, ali sem za ekran za S9/Note je skroz neisplativo (vec za S8 moze da se nadje jeftinije ekran nego 24 meseca osiguranje + ucesce, a za S7 bi bilo daleko skuplje osiguranje).

Ali tema je bila o osiguranju od kradje ;)
 
Tema je osiguranje uopšte, kao kad npr osiguraš stvari u domaćinstvu. Jel ima tako nešto kod osig. kuća?
 
Gledam i ne verujem...

kakvi bre lekar i vozač???

Dodatne usluge:

1) lekar na vezi

2) zamenski vozač

3) posebne servisne usluge
 
Nazad
Vrh Dno