Šta je novo?

Novo LC power kuciste

laca12

Slavan
Učlanjen(a)
31.03.2006
Poruke
718
Poena
345
Gaming serija; 2xUSB3.0; 1xUSB2.0 i HDD docking station.
 

Prilozi

  • 973B.bmp
    770.6 KB · Pregleda: 452
  • 973W.bmp
    769.1 KB · Pregleda: 360
Al su ruzna... bolje da su abortirali.
 
Ukusi su razliciti ....... ali ovo je ruzno kuciste.
 
Mani je skroz korektno odradjeno, kada ce biti kod nas u prodaju ovo i zna li se cena?
 
Kao kalorifer
 
Ako kosta ispod 40e, onda je lepo :vomit:
 
Ono belo ko iz Star Wars-a da je izaslo :)
 
LC Power 974b Iron Blue trenutno best buy kućište. Nema šta nema, a kosta 4k. O lepoti ne treba raspravljati, a i ne bi lepota trebala da bude presudna pri odabiru istog...
 
Slabi otvori (one rupe su male) za hdd cage..:)
 
Uz LC Power kuciste kupi i LC Power napajanje i budi pro gejmer :D
 
Sva Gaming kućišta su po defaultu ružna
just my 2c
 
LC Power 974b Iron Blue trenutno best buy kućište. Nema šta nema, a kosta 4k. O lepoti ne treba raspravljati, a i ne bi lepota trebala da bude presudna pri odabiru istog...

Uzeo sam to kuciste nedavno, ne izgleda lose ali to bi bilo to sto se njega tice...
Od 3 5,5' slota samo JEDAN je upotrebljiv, u gornji ne moze da se stavi nista jer smetaju kablovi od prednjeg panela, donji je namenjen iskljucivo za flopi dakle nista osim njega ne moze da stane, a normalan je jedino onaj srednji slot... Takodje od 3 3,5" slota samo u 2 mogu da se stave diskovi, bruka, jer one plastike sto ih drze dodju samo za 2 diska a nije moguce pricvrstiti diskove sarafima...
Onda sam morao cak i da produzavam kablove od napajanja, takodje LC Power, jer je stvarno prekratko i neprakticno je ako napajanje stavljeno dole sto je slucaj kod ovog kucista... Kada se sprovedu kablovi kroz one rupe ne moze se zatvoriti bocna strana, trebalo bi da je sire bar za 1 cm... Ja sam jedva nekako uspeo da zatvorim, ko ima vise od 2 hard diska nema teorije da bi mogao da zatvori...
Tako da u praksi nije ni blizu best buy-a...
 
Uzeo sam to kuciste nedavno, ne izgleda lose ali to bi bilo to sto se njega tice...
Od 3 5,5' slota samo JEDAN je upotrebljiv, u gornji ne moze da se stavi nista jer smetaju kablovi od prednjeg panela, donji je namenjen iskljucivo za flopi dakle nista osim njega ne moze da stane, a normalan je jedino onaj srednji slot... Takodje od 3 3,5" slota samo u 2 mogu da se stave diskovi, bruka, jer one plastike sto ih drze dodju samo za 2 diska a nije moguce pricvrstiti diskove sarafima...
Onda sam morao cak i da produzavam kablove od napajanja, takodje LC Power, jer je stvarno prekratko i neprakticno je ako napajanje stavljeno dole sto je slucaj kod ovog kucista... Kada se sprovedu kablovi kroz one rupe ne moze se zatvoriti bocna strana, trebalo bi da je sire bar za 1 cm... Ja sam jedva nekako uspeo da zatvorim, ko ima vise od 2 hard diska nema teorije da bi mogao da zatvori...
Tako da u praksi nije ni blizu best buy-a...
Samo da se badovezem na tvoj post posto sam skoro menjao kuciste. Da se ne desi kao tebi a da ne bude i da je LC power kriv. Od svega toga sto si naveo samo se moze zameriti problem gornjeg 5,25" mesta!
Ako odes na stranicu proizvodjaca videces da lepo pise DVA 5,25" za eksterne uredjaje, JEDAN za 3.5" eksterni - floppy , DVA za 3,5" interna tj hdd-ove i JEDAN za 2,5"- ssd. Na pc...e sajtu ima opis kucista gde stoji da je prostor za kablove celih 11mm ali se mnogo vise ne moze ocekivati od kucista sirine 185mm.
Dakle pre kupovine proveriti karakteristike koje je proizvodjac stavio, to sto ima vise rupa ne znaci da se nesto u njih moze ugurati :D
 
Samo da se badovezem na tvoj post posto sam skoro menjao kuciste. Da se ne desi kao tebi a da ne bude i da je LC power kriv. Od svega toga sto si naveo samo se moze zameriti problem gornjeg 5,25" mesta!
Ako odes na stranicu proizvodjaca videces da lepo pise DVA 5,25" za eksterne uredjaje, JEDAN za 3.5" eksterni - floppy , DVA za 3,5" interna tj hdd-ove i JEDAN za 2,5"- ssd. Na pc...e sajtu ima opis kucista gde stoji da je prostor za kablove celih 11mm ali se mnogo vise ne moze ocekivati od kucista sirine 185mm.
Dakle pre kupovine proveriti karakteristike koje je proizvodjac stavio, to sto ima vise rupa ne znaci da se nesto u njih moze ugurati :D

Sto je najgore i citao sam i karakteristike i neke review-e i svasta tako da sam imao stvarno velika ocekivanja, i kad krenuh da pakujem u njega samo sam se nervirao :D
U pravu si za 5,25", sad videh, evo sta pise na kutiji,
41CrMJe.png

Ne znam sta smatraju pod tim eksternim 3,5" ali dobro :D
 
Poslednja izmena:
Sto je najgore i citao sam i karakteristike i neke review-e i svasta tako da sam imao stvarno velika ocekivanja, i kad krenuh da pakujem u njega samo sam se nervirao :D
U pravu si za 5,25", sad videh, evo sta pise na kutiji,
41CrMJe.png

Ne znam sta smatraju pod tim eksternim 3,5" ali dobro :D
Eksterni 3,5" je za flopi. Evo sa sajta proizvodjaca za broj slotova http://www.lc-power.de/index.php?id=369 na kutiji su malo vise slagali. Video sam i ja to kuciste ali mi je bilo suvise usko.Na kraju sam uspeo da nadjem Corsair Carbide 300r i zadovoljan sam.
 
Poslednja izmena:
uzeo sam Gaming 970B - Vendetta_X (€40)
nije loše kućište, ima 6 mesta za ventilatore (po 1 napred i nazad, po 2 dole i sa strane) a dolazi sa jakim prednjim
nema filtere za prašinu kod mesta za ostale ventilatore :(
nogice su gumene
pozadi ima rupe za vodeno hlađenje koje su mi od koristi za prenošenje kućišta (lepo stanu dva prsta unutra)

deluje mi praktičnije nego Chieftec LF-02B-OP koje sam hteo da kupim (nije bilo kod prodavca u trenutku kupovine)
 
Poslednja izmena:
Do skorije sam imao LC Power 974B Iron Blue..otislo za 3.000/3.500..neka zamena i doplata..

Ja nisam imao nikakvih problema,jedini problem je bio taj sto je kabl od napajanja za cpu isao preko graficke,pa da je bila neka 256bit,mozda bi bilo natezanja za kabl..ali ja nisam imao problema..

Ventilacija je zaista vrhunska..pre mesec-mesec i po dana,temperature na "leru" su bile 22-23c sto je smesno..(sve je bilo 22-23-22-23c :) Phenom II 965 na stock-u sa Spire Keplar V2 hladnjakom )
A sto se filtera/prasine tice.. komp je radio 2 meseca,kad sam ga otvorio da izvadim sve iz kucista,jedino sto sam primetio je bio jako mali sloj prasine po dnu kucista..

a LC Power 974B Iron Blue je best buy kuciste zbog cene i onoga sta nudi..gde imas da nadjes novo kuciste za 40e da ima napred 2x 12cm,filtere,otvore za vent sa svih strana,sem iza maticne,... A i cvrsto je. :)

Ako Vam se svidja ili Vam izgled nije presudan,topla preporuka za ovo kuciste.
 
Nazad
Vrh Dno