Šta je novo?

Sony RX100 nova vrsta kompakt aparata ;)

Haha :)

Pa cak i da pravi bolje fotke od najboljeg FF, sta ima od toga u tom buljavom telu, kontrastnom fokusu, elektronskom trazilu i nepostojanju izmene objektiva :) RX1 je eksperiment, a i RX100 sa njim :)
 
Se izvinjavam, sad cu na hitno tusiranje 'ladnom vodom :p
 
Haha :)
Pa cak i da pravi bolje fotke od najboljeg FF, sta ima od toga u tom buljavom telu, kontrastnom fokusu, elektronskom trazilu i nepostojanju izmene objektiva :) RX1 je eksperiment, a i RX100 sa njim :)

Ima SONY!

Ozbiljno, RX-1 ima svoje namene, ali to je tržište od par hiljada primeraka rekao bih.
 
Pa za svaku glupost ces moci da nadjes namenu za par hiljada primeraka, ali dzepni FF od 3000e, to su se igrali sa prototipima, pa rekoshe aj da pustimo u prodaju. Sony je u poslednjih godinu dana poludeo totalno, za tako kratko vreme je izbacio gomilu video tehnike koja ne postoji nigde, malo su se trgli i vratili na ono sto su uvek bili, i to je dobra stvar, ali iz takvih stvari se uvek izrodi i neki frankenshtajn kao ovaj :)
 
A sta je onda Leica M9?
Kolika je njena cena?
Svidja mi se ovaj Sony (RX1) ali nemam 3000 e da dam za njega. Kad bi mi ga Sony poklonio bio bih mu veoma zahvalan :p
 
Pa Leica M9 je isti djavo kao i ovo, lozenje :) Samo ima istoriju pa ce sigurno mnogo bolje da se prodaje, vise od 100 komada :d
 
pmb pazi samo da nije neka prevara, taj aparat sam svojevremeno nabavio za 430ak. Tu na slikama skroz prednji deo je ispupcen a treba da je ravan. Proveri dobro ako si ti kupac.
 
Poslednja izmena:
da, ja sam naručio, a ne mogu lično da proverim... možda je nekako "slepio" wtf?!? a lik ima samo+ ocene...čak je i prodao nekoliko rx100 čitao sam u ocenama
 
Možda je "upgradovao" ima tih raznih plastičnih i kožnih aftermarket "dodataka" ili mu je pao pa se nabio taj deo okolo, ko zna dok ne vidiš.
 
rekao mi je da "to" može da se skine, da je opciono
e sada, pošto mi stiže za sat-dva kuririma a nisam imao slične aparate u rukama, već samo najjeftinije kompakte kako da ga na brzinu istestiram da se uverim da je 100% ispravan?
 
Ništa spec, napuni, slikaj, snimaj, zumiraj, prebaci na komp i pregledaj. Ako nešto nije ok odmah ćeš skontati sam.
 
Da obnovim malo temu, kakva su iskustva vas koji imate neki od sony rx100 aparata. Da li se kvare, ulazi prasina u objektiv i slicno. Razmisljam o kupovini polovnog rx100 za svakdnevno nosenje u torbici i koriscenje. Imam canon m50 sa par objektiva i njega bih namenski koristio kad zelim veci kvalitet
 
Ja sam imao prvo imao RX100 IV nekih godinu dana, od prošlog leta koristim RX100 VA, ni na jednom nisam imao problem sa ulaskom prašine, deluju prilično dobro zapriveni što se senzora tiče.

Takođe, nisam imao kvarove, ali ko i svaka druga elektronika, kako se kome zalomi.

RX100 VA ima fenomenalan AF, makar u rangu, ako ne i bolji od A6300 koji sam takođe imao.
 
Ja uzeo polovan RX100 mk2 ovde na forumu prosle godine, za sad nema problema. Jes' da nisam ispucao ni 1000 fotki, ali aparat je sasvim ok
 
A sony rx100 iii kakav je meni je najblizi kao drugi aparat a moze se naci povoljno. Cak sam nasao na nekim forumima da je ostriji i lepsi jpg od novijih deluje da je najbolja kupovina
 
Već vise od 2 god. koristim rx100 mk1 i samo reci hvale! Nema prašine u objektivu ( za razliku od Canon g7x) , nema kvarova (hvala Bogu) , kvalitet fotografija sjajan! Menjao bih ga samo za neki mk3, 4 ili 5.'
 
Nazad
Vrh Dno