Šta je novo?

Battlefield 4

ne vidim ni ja i nije me briga, neka vidi onaj kome je to posao, ako deluje prosecno treba reci da deluje tako i kraj price
 
Ne treba se zamarati kako ce igre izgeldati prvu i drugu godinu jer studije mozda nisu spreme ponuditi realizam. Ako je konzola 6x jaca od prethodne ne znaci da ce igre biti 6x bolje prve dvije godine. Tek se konzola pojavila. Polako.

Pogledaj razliku izmedju killzone 2 vs crysis 3 ili BF3 a na istoj konzoli.
 
Poslednja izmena:
Ipak, ne mogu izmišljati toplu vodu all over again. Ne vidim šta bi u mehanici u jednom FPS-u kao što je Killzone bilo drugačije.

Ne govorim o izmisljanju tople vode, ali za unapredjenje ima enormno mesta. Od animacija protivnika, njihovih reakcija na odredjene podloge, predmete, zaklone, promenjivu-destruktabilnu okolinu. medjusobnoj interakciji protivnika, ponasanju oruzja u odnosu na materijale, gradjevinske strukture, celokupnu realniost fizike datog okruzenja, dinamicku animacija lika kojeg vodis, sto je manje vise ostalo isto jos wolfensteina 3d. Sve nabrojano je i dalje prilicno predefinisano, tj genericko i na prilicno uproscenom, da ne kazem primitivnom nivou i stoga ima ogromnog mesta za unapredjenje. A nista od tih stvari se u demonstraciji ne vidii.

Jednostavno, sto vise dizu tu graficku lestvicu, sve vise ce takve stvari da zapadaju za oko...
 
Pa i nije bas da nema. Verujem da je ovo prva generacija konzola koja ce imati dovoljno snage da izadje na kraj sa stvarima koje su Kal i Gdin_M spomenuli. Hardverska ogranicenja sada gotovo i da ne postoje (mada, na PC-u je tako vec neko vreme, ali dzaba kad konzole kolo vode), pa je sada sve u rukama developera. Nevezano za konzole, hocu da vidim neki radikalniji pomak u AI-u koji cupka u mestu vec 15 godina.
 
upravo to, ima sve veze sa konzolama, samo sto muzzi ne prati dovoljno tematiku, vec samo s vremena na vreme dodje i lupi nesto, cisto kontre radi:)

Za poboljsanja koja sam naveo potrebna je daleko veca procesorska snaga nego u matorim konzolama. O tome su developeri dosta kukali u poslednje vreme a samo na osnovu ociglednog i predskolskog znanja o gpu&cpu bound-u, ne znam sta tu nije jasno.

Kad u racunarskom svetu treba nesto da odrzavas 6-7 godina u zivotu, moras biti spreman na kompromise. Tako je vecina developera odlucila usmeriti razvoj ka sto vecem cedjenju drenovine u vizuelnom smislu uvidevsi, ocigledno iz marketingskih razloga, vecu zaradu u takvom pristupu. Tako smo vremenom dobijali vizuelno nesto bolje igre, sa dosta skrtim ili nikakvim napretkom u mehanici i AIu. Dakle, po principu vage - ako opteretis gpu, ostaje manje prostora za cpu i obratno, da ne spominjem memorijska ogranicenja.

Problem kod ovih prvih nextgen naslova je mozda u tome sto su odjednom dobili previse prostora za unapredjenje, ali i premalo vremena za neki ozbiljniji napredak u kodu, za sta ce biti zaduzeni neki nadolazeci naslovi....bar se tome iskreno nadam, jer ako ih ne bude bilo na konzolama, nece ih biti ni na pc-u:)
 
Poslednja izmena:
Nikakve to veze nema sa konzolom.

Ima veze jer su upravo konzolne igre te koje pucaju na vizuelni prikaz. Doduse, konzole taj napredak pravi u ciklusima ali a ne postepeno kao PC. Ali ta zudnja za filmskim smekom upravo dolazi iz konzolne kuhinje.

A to bas i nema veze sa gejmplejem. Jedine dve igre koje su donele nesto novo na polju gejmpleja a da poticu sa konzole u ovoj generaciji su Souls igre. Sve ostalo, ako je i novitet onda je degradacija gejmpleja (Gears of War na primer).

Onaj Capcomov demo sjajno opisuje konzolnu igru. Izgleda impresivno, imerzivno, kao da si tamo ali dzabe kada ce gejmplej da bude button mashing bez ikakvog smisla. Vec u samom demou se primecuje nesto interesantno. Vitez ima magicni stit koji ga stiti od zmajeve vatre. Iako je igra fantasy, to su ipak fazoni za malu decu. Dark Souls je takodje fantasy igra pa kada dodjes do zmaja i podignes stit koji je zamisljen da stiti od zmajeve vatre, zmaj te ipak sprzi za par sekundi, mada mu treba malo duze nego sa drugacijom opremom. To je primer smislene igre, gde su developeri razmisljali o svakom detalju i napravili zmaja skoro neunistivog sa namerom, jer to je ipak zmaj a ne cica maca ko u Skyrimu i slicnim truba igrama.

Malo je tesko celu tu pricu objasniti na forumu na kojem je primer PC igre Crysis i gde se sve vrti oko performansi i optimizacije grafickog podsistema.
 
Malo je tesko celu tu pricu objasniti na forumu na kojem je primer PC igre Crysis i gde se sve vrti oko performansi i optimizacije grafickog podsistema.

Potpisujem ovo. Opasno me to iritira, ne samo ovde vec svuda po netu vlada takva atmosfera.
 
Ok, i kakve to veze ima sa kozolom? ...

Nece Sony naterati nekoga da napravi interesantnu igru. Doduse sve sto je izaslo iz njihovih najboljih timova postavlja domace zadatke po pitanju gameplaya i grafike. Vecina igraca zeli COD-like igre i zato ti je danas pored sve snage hardvera smisao igranja time based button smashing. Nemoj sad da mi pricas kako konzole (pogotovo Sony) nisu imale igre sa zanimljivijim gameplayem nego one na PC-u.

Sve je apsolutno do developera.
Kad ste svi tako puni ideja o poboljsanju gameplaya, sastavite brate lepo jedan smislen mail i predstavite vase ideje nekom ozbiljnom razvojnom timu. Iznenadili bi ste se kako to u nekom normalnom svetu lepo funkcionise. Ja sam tako zabo nekoliko tezgi (doduse, nema veze sa ovim ve sa muzikom ali je pristup bio isti).

I kao najveci apsurd, konzola je tek pretstavljena a vi vec znte da propada i da je ******. Sta ocekujete? AAA naslove koji su miljama ispred svega vidjenog? Kad je to bilo tako?
 
Ocekujemo da uloze u razvoj igara sve pare, a na marketing ni zero. Sve menadjere na ulicu, a programerima dignuti platu kao i ostalima koji ucestvuju u razvoju igre.
 

OMG!
tumblr_lmaq9iAt081qcbhl8.gif


Ovo stvarno nisam ocekivao.





:)
 
lol konzolne igre aka izmislicemo nesto sto vec postoji xy godina i nazvacemo ga next gen zabiberiti filmskim cinematiksima i sa qte

ista prica ko i sa ps3, igre koje su prikazane na predstavljanju nisu najbolje sto ce izaci bla bla trebace im vremena za najbolje, a ondasnji nazovi nextgen naslovi crvc ne podrzavaju ni AA :d itd itd

isto ce biti sve zapakovano i ovog puta, ja sam iskreno ocekivao nesto novo po pitanju kontrolera, a ono nista ni po tom pitanju krastavac

digital download, sherovanje, lajkovanje, i pazite sad spectator mod! opa! next gen u svom najboljem izdanju

i ladno krece prica kako ps4 je bolji graficki od bilo cega postojeceg jer... tanana - ima 8 gb ddr5, ni manje ni vise ...
 
Poredjenje hardwera sa bilokojim PC-om nije na mjestu jer hardwer na PC-u nije jednako iskorišten kao na konzoli.

Na PC-u stoji gomila stvari izmedju igre i hardwera i zato dobijamo neoptimizirane igre dok su igre na konzolama ful optimizirane i iz njih izvlace maksimum. Odnosno, iz slabijeg hardwera bolje performanse nego na slicnom PC-u. JEdna firma pravi hardware, druga OS, treca grafičke i drivere i četvrta samu igru.

Ako je konzola teoretski 6X jaca od starije, onda se na next gen konzolama mogu ocekivati fantasticne igre. Pogotovo sto se govori da je PS4 prilagodjeniji za develepere nego prije. Pogledaj sta je crytek ili DICE pokazao na sadasnjim konzolama starim 6-7 godina.

Samo meni nikako nije jasno kako po sadašnjim demonstracijama kvalifikujete PS4 kao.. to je to za narednih desetak godina.

Morat cu citirati sam sebe:

Ne treba se zamarati kako ce igre izgeldati prvu i drugu godinu jer studije mozda nisu spreme ponuditi realizam. Ako je konzola 6x jaca od prethodne ne znaci da ce igre biti 6x bolje prve dvije godine. Tek se konzola pojavila. Polako.

Pogledaj razliku izmedju killzone 2 vs crysis 3 ili BF3 a na istoj konzoli.
 
Poslednja izmena:
tacno je to sto pricas, ja sam vec govorio o tome sad me mrzi da dublje elaboriram...U svakom slucaju, slagao se neko ili ne, nove konzole su obrazac po kojem ce se oblikovati pc igracka industrija u sledecih 6+ godina...minimum
 
Da, to je neminovno.. da su konzole u prvom planu. Lakse i develeperima proizvesti igru a i veci je zalogaj. Da ne bude price kako su igre konzola portovi ovo ono.. pokazuju igre koje su Pc only pa opet imamo prpbelma sa optimizacijom.
 
nije uopste problem sto ce konzolni hardver iznedriti vece mogucnosti (zalosno bi bilo da ne bude tako), nego sto ce se na iskoriscavanje toga cekati godinu dve tri pet, a konzola tu vec gubi tu toliko hvaljenu prednost po tom pitanju, a sa druge strane ce se krenuti opet sa pljuacinom po pc-u kao prevazidjenoj platformi blabla dok se na nove konzole implementira ono sto je na pcu izraslo u medjuvremenu (fazon implementacije sa fejsbukovima, sharovanje, spactating i sl)

realno cekivao sam neki pomak u kontrolerima i upravljanju fps/tps igrama koje su bum i dalje... ali to su samo moja ocekivanja bila krastavac
 
Zavis koliko je dobro uradjen. Trazi odredjeni period privikavanja ali kada se priviknes na dobar trackball, mozes i pucacine da igras kao da koristis mis. Mnogo, ali mnogo je precizniji od pecurkica. Ali nije za voznje i sportske igre pa ga zato nema na konzolnom joypad-u.
 
Nikad nisam igrao, jedino što sam video snimke na youtube.



Deluje mi kao mnogo bolje rešenje od pečuraka, a očekivao sam neku verziju gamepada koja može da menja kuglu za pečurku po potrebi.
 
Poslednja izmena:
I jedno i drugo imaju svoje prednosti mane. Nije jedno bolje od drugog. Recimo da se rotiraš za 360, stick samo nagnes i ono se vrti dok bi kuglu tjerao non-stop. Sa druge strane track ball moze biti precizniji za FPS ali mislim da je stick bolje rješenje u generalnom pogledu.
 
Poslednja izmena:
ili mozes da zakotrljas kuglicu malo jace i brze za okret :) lol kakvi paceri ako ovo ne iskoriste

kada vidim ono rigidno kretanje sa pecurkama u konzolnim igrama sokiram se kako neko moze da igra tako, plus se onda igre dizjaniraju za taj vid kontrole (dakle ide se korak u nazad sve vreme)

za strategije je i dalje prejadno u odnosu na mis+tast kombo
 
Ma ne moze kugla zamjeniti stik u vecini clucajeva i rotiranjem nema nista. Uzmi primjer avion u BF3 kada hoces praviti puni loop. Stalno moras trzati. Uzmi recimo fudbal. Bas ces igrati sa trackballom. Ista stvar i za racing igre. Istina je da trackball u teoriji dodje kao mis ali ne mozes prstom pomjeriti trackball onoliko koliko mozes vozati miš po podlozi u jednom pokretu stoga strackball ispadne gore rješenje nego gamepad stick. Trackball je koristan samo za preciznost na kratkim pokretima.

Najbolje je rejšenje uvodjenja miša pored gamepada.
 
Poslednja izmena:
pa povecas mu osetljivost, i nema problema, a plus sto recimo moze da se stavi nesto kao sto ima logitech na nekim misevima za skrol, kako ga zovu nesto frictionless scrolling, predjes prstom preko kugle i podignes prst, ona nastavi jos neko vreme da se okrece, da je zaustavis samo spustis prst
 
Povecaj ti osjetljivost na mišu i gdje ti je onda precoznost. Hajper skrol imam ja na mišu i sve to stoji ali je stvar da trackball moze sluziti kao mis samo za kratke pokrete da budes precizniji. Trackball se ponasa isto kao mis ali je povrsina koju mozes zahvatiti jednim pokretom mizerno mala, to jeste tvoj prst, u odnosu na podlogu koju koristi miš.

FPS se moze igrati sa stickom, nisam ni ja ljubitelj te opcije, ali sa trackbalom ne mozes igrati igre koje su pozeljne da se igraju sa stickom i vec sam ih spominjao.

Ono sto se moze implementirati jeste da se trackball nalazi pored dva sticka, kao sto su uveli touchpad na PS4 gamepadu ali koliki bi i kakav bi gamepad ispao da je kugla upotrebljive velicine..

No i dalje vidim bolje rješenje uvodjenjem miša pored samog gamepada nego pravljenje hibrida.
 
Poslednja izmena:
nije im losa fora sa touchpad na gamepadu. mozda da su je malo bolje usmerili ka fps igracima tj na palcheve. medjutim ako bi bila opcija da biras touchpad i pecurku nastale bi kritike jer bi touchpadovci bili bolji u igrama.
 
Nazad
Vrh Dno