Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.8.x (Mountain Lion) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

IvaNftw

Slavan
Učlanjen(a)
19.11.2008
Poruke
1,579
Poena
360
[Hackintosh] Mac OS X 10.8.x (Mountain Lion) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Pre par dana izasao je GM,ukoliko ne bude nekih vecih bagova,bice ujedno i finalna verzija koja ce biti dostupna na AppStore do kraja meseca.
 
Na iMac sam ga odmah instalirao i radi odlicno, mnogo bolje nego DP4 i mnogo bolje nego Lion.
Na moj HomeMadeMac :) mi nije poslo za rukom da ga instaliram. Nesto sitno me zeza izgleda, ali cim uhvatim malo vise vremena, bacicu se ozbiljnije na to.

Da li je neko uspeo da instalira na PC?
Procedura bi trebalo da je identicna kao sa Lion-om.
 
Da,manje vise isto je sve. Navodno je cak i lakse jer dosta stvari sada radi OOB.
 
Iz nekog cudnog razloga mi se Hack kompletno zamrzavao ako je u njemu USB formatiran kao GUID Partition Table, prilikom boot-a naravno. Izbaci onaj prvi ekran Gigabyte bla-bla-bla i tu ostane. Tako da je sama instalacija sa USB-a nemoguca u ovom momentu.

Morao sam malim trikom da se posluzim. Posto imam 4 hdd-a u masini (SL, L i W7, Time Machine i Storage), napravio sam malu particiju iza Lion particije na drugom disku i na nju spakovao instalaciju istom metodom kao i sa Lion-om. Boot-ovao sa nje i instalirao preko Lion-a, ne Clean Install nego samo preko njega. Sistem radi savrseno, sve je ostalo od Lion-a (podesavanja, folderi, cak i Exra Folder i Chameleon :) ), tako da nikakvog dodatnog podesavanja nisam imao. Mountain Lion radi iz prve i to 100% funkcionalno.

Screen Shot 2012-07-13 at 11.30.54 AM.png

Screen Shot 2012-07-13 at 11.31.11 AM.png
 
Podigao sam ga uz malo muke. Instalacija ima izgleda loše podešene permisije za pojedine kextove, tako da nisam nikako mogao da osposobim svoj Radeon HD6850 da proradi kako treba iz prve. Konstantno sam dobijao beli ekran prilikom instalacije u delu gde treba da izaberem jezik itd... Elem, prebacio sam na Intel HD3000 SB grafiku i onda instalirao bez pomuke. Prilikom prvog butoavanja, sistem je prepoznao Radeona ali sa samo 5MB video memorije! Drugim rečima ostao sam bez QE/CL-a. Srećom nakon malo guglanja ispostavilo se da je problem u instalaciji. Reinstalacijom ATI6000.kext-a i popravkom permisija sve je proradilo kako treba nakon restarta. Ostao je ovaj orange icon (problem) za time machine disk, premda mislim da je to zato što taj disk koristi već Lion pa ga onda ML ovako vidi...

[EDIT]

Od dodatnih kextova korsitio sledeće:
1. AppleHDA sa 10.7.4 binary okrpljen, jer je AppleHDA za ML zapakovan i zlib datoteke, pa sada binary patch koji sam ranije napravio za Liona više ne igra.
2. AppleRTC patch za ML
3. LegacyAppleAHCIPort.kext za Marvell i Orange Icon fix.
4. PXHCD.kext za USB3.0

i naravno FakeSMC.kext sa dodatcima...
Sleep radi, auto sleep nisam stigao još da isprobam...

Što se tiče bencha evo prvih rezultata...
 

Prilozi

  • Screen-Shot-2012-07-13-at-1.23.47-PM.jpg
    Screen-Shot-2012-07-13-at-1.23.47-PM.jpg
    511.3 KB · Pregleda: 494
Poslednja izmena:
Da,kao sto sam i napisao/pretpostavio.
Uskoro konacno treba da sastavim hackintosh konf ga z77 ds3h (koja je trenutno najbolja ploca,ne treba dsdt,sleep i ostalo radi nativno) 3770k,6850 i 128 gb samsung 830 ssd
 
Gde si ti to pročitao podatak da je to naj ploča i da ne treba DSDT i ostalo?
 
Gde si ti to pročitao podatak da je to naj ploča i da ne treba DSDT i ostalo?

Na Tonymacx86 ima thread o tim plocama, navodno ne treba DSDT za sleep/power menagement, ja sam se inace mlatio juce sa GA-Z77MX-DS3H i jedva uspeo Lion da instaliram, ne vidi mi HDDs iako je install USB patched sa bridgehelper 5.0...
 
rushko i ja se mlatim vec par dana i imao sam tu situaciju da mi ne vidi HDDs iako je install USB patched sa bridgehelper 5.0 ajde mi reci kako i na koji nacin si to resio.
 
rushko i ja se mlatim vec par dana i imao sam tu situaciju da mi ne vidi HDDs iako je install USB patched sa bridgehelper 5.0 ajde mi reci kako i na koji nacin si to resio.

Pronasao resenje pre pola sata, nadji bridgehelper 4.0.1, ima ga na osx86net, njega primeni umesto poslednjeg 5.0.0. Ima dosta ljudi koji su se zalili da im ne vidi install diskove ukoliko su USB instalaciju/kernal patch-ovali sa bridgehelper 5.0.0.

Evo linka za 4.0.1: http://www.osx86.net/view/2760-bridgehelper_10.7.4_ivy_bridge_support.html
 
Poslednja izmena:
Mmm... zanimljivo... A ja se malo zbunio pre neki dan kada sam na OSx86ci u okviru svoje strane pronašao pitanje za UEFI Bios na ovoj ploči. Rekoh sigurno se lik prešao ili tako nešto, kad ono vidi vidi... Sad će da probamo to čudo! Taman da vidim hoće li mi rešiti taj UEFI BIOS, problem sa SATA kontrolerom pod ML-om.

Jedina loša stvar, uslovno rečeno jer nisam još probao ovo, mislim da može da bude nedostatak zakrpe za zvuk i grafiku. To će u ovom slučaju ako se eliminiše DSDT morati da ide sve preko kameleona i okrpljenih kextova, što se meni baš i ne sviđa. Ako je tako naravno... al to sad treba proveriti.

Ništa odoh da ovo isprobam...
 
Poslednja izmena:
Zvuči kao HPET problem...?! Koja je ploča? Ako je Z77 onda nemoj da koristiš DSDT i SSDT osim ako ih nisi samostalno kreirao na toj konfiguraciji. Ako imaš DSDT, probaj da ubaciš standardan HPET patch za Gigabyte ploče:

Kod:
Device (HPET)
                {
                    Name (_HID, EisaId ("PNP0103"))
                    Name (ATT3, ResourceTemplate ()
                    {
                        IRQNoFlags ()
                            {0}
                        IRQNoFlags ()
                            {8}
                        Memory32Fixed (ReadWrite,
                            0xFED00000,         // Address Base
                            0x00000400,         // Address Length
                            )
                    })
                    Name (ATT4, ResourceTemplate ()
                    {
                    })
                    Method (_STA, 0, NotSerialized)
                    {
                        Return (0x0F)
                    }

                    Method (_CRS, 0, NotSerialized)
                    {
                        Return (ATT3)
                    }
                }

Takođe proveri u BIOSu kakva su ti podešavanja u tom delu koji se odnosi na HPET! Premda ako je Z77 onda bi ja tu probao da odigram prvenstveno bez DSDT-a!
 
A koji ti je procesor?

-------------------------

Uzgred samo da javim da sam se prešaltao na UEFI BIOS. Imao sam dilemu malo dal da to odmah uradim jer je ovo koliko vidim još uvek beta BIOS, tako da me čeka još jedno petljanje sa istim kada izađe konačna verzija. Međutim benefit je da sada mogu da podignem OS X bez DSDT-a i što je jako bitno komačno ML vidi u sata delu sve kako treba. ALC889 sada OS X prepoznaje. Verujem i da integrisana grafika malo bolje radi jer je sada moguće dodeliti više od 480MB rama, premda nisam to probao. Sleep radi propisno takođe...

Izvukao sam i DSDT za novi BIOS. Novi DSDT ima konačno delove koji se odnose na USB (svaki zasebno) plus EHCI tj EUSB koji su i bili do sada. Ali nažalost sve anomalije koje su ranije bile vezano za USB izlaze koliko vidim još uvek su tu. Problem je očigledno u samim kontrolerima i čipovima, tako da ove anomalije (po mom nekom mišljenju) DSDT ne verejum da će moći u potpunosti da otkloni. Svakako je bolji izbor u ovom momentu neka Ivy bridge ploča jer te ploče koriste druge čipove pa je samim time kompatibilnost veća.

Elem, ostaviću ovde zakačen osnovni DSDT (sređen) i bez dodatnih zakrpa, pa kome treba nek izvoli...
 

Prilozi

  • DSDT-Z68X-UD3H-B3 (U1h).aml.zip
    15.2 KB · Pregleda: 30
PROCESOR Intel Core i7 3770 Ivy Bridge 3.4GHz
E pa tu je zez... To sad treba uskladiti nekako. Elementi su sledeći, NullCPUpowermanagement.kext, bridgehelper i eventualno neki modovani kernel. S tim što bih ja prvo pogledao kako stvari stoje pod UEFI varijantom, jer koliko vidim i ti takođe za svoju ploču imaš u ponudi UEFI BIOS, a koliko sam skontao do sada Gigabyte ih je izbacio upravo zbog takvih kombinacija (Ivy procesor na Z68ci). Dakle reč je o beta BIOS-u ali koji je prema izjavama pojedinaca koji su kontaktirali Gigabyte, zapravo u završnoj fazi pa su ga zato i okačili na zvanični sajt.
 
Sa konfiguracijom iz potpisa ML se instalirao iz prve putem UniBeast metode sa butabilnim USB-om. Jedini problem koji sam imao je bio da sam na kraju morao da kupim ML sa AppStor-a jer nikako nije hteo da proradi sa torrent verzijama :)

- Mrezna je proradila iz prve
- Grafika isto (dual monitor od starta)
- Instalirao Chimeru i ostalo potrebno za boot
- Zvuk sljaka bez problema uz kombinaciju ALC892 - Non DSDT Enabler - Patched Apple HDA. Opet mi ni ovo nije bilo potrebno jer imam ext zvucnu al sam hteo da se poigram :)

jedino mi ne radi sleep itd, ali mi to uopste nije bitno a ni potrebno iskreno
 
Pitanje za ostale koji prate topic, da li je iko u Srbiji pronasao kompatibilan bluettoth dongle za OSX, mnogo sam zgotivio magic trackpad kod drugara na iMacu pa ga sad hocu kod mene :)
 
Pitanje za ostale koji prate topic, da li je iko u Srbiji pronasao kompatibilan bluettoth dongle za OSX, mnogo sam zgotivio magic trackpad kod drugara na iMacu pa ga sad hocu kod mene :)

Dakle, i ja molim sve dobre ljude na ovom forumu da preporuče BT dongle koji radi OOB!
Ja imam neki matori v.1 (CSR) i imam užasnih problema sa Magic Mouse-em. BT Keyboard radi odlično (nema pucanja veze), Trekped vrlo dobro (vrlo retko puca veza na ML, na Lionu nije bilo tih problema tokom godinu dana), ali Magic Mouse radi katastrofa... svakih sekund se (dis)konektuje... rad sa ovakvim mišem je nemoguć! Dok ga recimo koristim, on je konektovan, čim ga pustim iz ruku, momentalno se diskonektuje.

Na TonyMac forumu, lik mi je preporučio neki http://www.irxon.com/products/bluetooth/559/bt559.htm BT559 (BCM2046), ali ja to ne mogu da pronađem u Srbiji... Ako neko zna, neka postuje. Uglavnom mi je rekao da CSR prave problem, dok ti Broadcom-ovi rade OOB za ML...

Dalje, voleo bih da mi neko preporuči WIFI (karticu, dongle, štagod za Boga miloga) rešenje za ML. Može i sa kext podrškom, a ako već dajem 50€+ bilo bi dobro da je OOB.

I da se nadovežem na ploče i DSDT momente.
Naime, nedavno sam uzeo sledeću IvyBridge konfu i sve radi savršeno:
1. GA-B75M-D3v
2. i5 3450 IvyBridge
3. ASUS 6850 (ovo je od stare Lion konfiguracije) - imam beli/sivi ekran momenat, ali to se rešava kao što je već i pisano, brisanjem ATI6000.kext

Stvari koje rade nativno su: LAN, Sleep, AutoSleep... sve bez DSDT...
 
Poslednja izmena:
Samo da najavim da se i ja spremam za ML, sklapam famozni PovoMac sa tonymac foruma, procesor, ploča i grafika će me izađi oko 100 evra, ostalo imam :)
 
Ima li iko AppleRTC.kext da je patchovan i da radi sleep? Za MtnLion final? Treba mi ko leba da mi proradi sleep. Zezao sam se i jurio po netu i sve su verzije za starije bete. Nema sansi da nadjem a da sam patchujem ne uspevam nikako..
 
Gledam nešto na TonyMac forumu Sandy Bridge i Ivy Bridge konfiguracije i sada me nešto zanima: pošto je navedeno da Sandy B konfiguracije rade sa Lionom da li može i ML da radi na njima? Recimo, ako uzmem:

Intel i3-2105
GA-Z68MA-D2H-B3

da li mogu da instaliram ML na tome? Takođe mi nešto nije jasno, zašto ploče novije generacije sa Z77 i H77 čipom (namenjene za Ivy B) su nešto jeftinije od prethodnih modela Z68 i H68?
Da li u tom slučaju mogu da uzmem i3-2105 i GA-H77-DS3H i instaliram ML? Interesuje me, naravno, da sve radi "native" kao što je navedeno na forumu.

Naravno bez dodatne grafičke za prvo vreme.
 
Poslednja izmena:
Ja imam i3 2100 i Z68MA-D2H-B3 i naravno da moze MtnLion. :)
 
Nazad
Vrh Dno