Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.8.x (Mountain Lion) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Jel koristi neko DisplayPort prikljucak na Hackintoshu i da mu radi? Imam Niresh 10.8.2 sve sam uspeo da namestim ali me zeza taj prikljucak, ubi me. Sistem se boot-uje i umesto welcome screen-a doceka me crni ekran. A ako iscupam DisplayPort pri boot-u, regularno ce se startovati i onda samo utaknem i ono radi xD Probao najnoviji kext za 6xxx seriju, radi port ali izgubim sva podesavanja za rezoluciju i krenu da mi se javljaju neki graf artifakti. Znam da je ovo bas specificno, samo me interesuje jel ima uopste neko da koristi DisplayPort prikljucak :)

Znam da mogu da ga nakacim na VGA al tako pucam sebi u nogu. Zasto bih koristio analogni prikljucak kad vec imam mogucnost da koristim digitalni.
 
Poslednja izmena:
1. Skini paket iz mojeg potpisa za GA-Z68X-UD3H-B3 ploču i iz njega instaliraj drajvere za svoju grafičku. Ne mogu da ti garantujem da će ti odmah sve proraditi jer nisam testirao DP pošto ga nemam ali vredi pokušati.

2. Ako ne proradi, izvuci ROM fajl sa svoje grafičke karte i okači ga ovde, pa ću da ti napravim patch za drajver. Nije preterano veiliki posao sada kad sam pohvatao sve neophodne alate i naučio kako se to radi, a pošto sam pre R9ke imao 6850 znam već tačno i koji frejmbafer treba da prepravljam tako da u principu nije problem i možemo da probamo... ;)
 
Hvala puno na odgovoru, al' danas uzeo da se bakcem s tim, skinuo neki kao ATI paket i on mi potrpao brdo nekih nepotrebnih kextova koji su mi glavili boot a safe mod mi ne radi (probao sve moguce boot flagove). Na kraju uletim preko Win-a na OS X drajv i pobrisem rucno te kextove al ne vredi puk'o skroz prikaz slike.

Na kraju sam formatirao celu particiju... Ionako mi je ovaj 10.8.2 bio prvi Hackintosh, vise mi je sluzio kao test. Sacuvao sam sve kextove koji su mi radili za grafiku i zvuk pa cu tamo negde za mesec dana kad ugrabim vremena da se upustim u plovidbu sa 10.9 Mavericks.
 
Poslednja izmena:
instalirao sam niresh verziju 10.8 bez problema i sve radi osim animacija ,tranzicija prozora ,scrolla,u browseru animacije prave problem,kao da grafa ima problem,tj kao da ne radi,inace u pitanj je masina iz potpisa,da li bi neko znao mozda o cemu se radi?
 
Ne radi ti grafika propisno. Daje sliku, ali Quartz GL nije u funkciji i ne rade animatici. Progooglaj koji string treba da upišeš u org.chameleon.Boot.plist fajl da bi ti grafika adekvatno proradila… Ako je podržana dovljno će biti da recimo putem Chameleon Wizarda, markiraš opciju GraphicsEnabler i nakon restarta grafika će ti proraditi. Ako ne onda će ti trebati neki dodatak ili efi string ili ako koristiš DSDT onda DSDT injector patch. Ima više načina preko kojih je moguće pokrenuti grafiku...
 
Poslednja izmena:
Taj lapić može da potera Mac OS bez problema, jedino što ne vidim je to dal bi mu radila WiFi kartica jer ne vidim nigde koja je. Međutim čak i da ne radi, nju uvek možeš da zameniš tako da u principu i to može da se reši uz malo dodatnih ulaganja.

Što se tiče upustva:

1. Dođi na Hackintosh.rs i tamo ćeš pronaći sve što ti treba od inforamcija.

2. Uslov za pomoć iz prve ruke je detaljan opis mašine i komponenti unutra odnosno poštovanje pravilnika (preporuka je da ga pažljivo pogledaš).

Dakle nađi neki sys profiler pa putem nekog takvog programa izvuci šta imaš unutra i to tamo obavezno sve okači...
 
Nazad
Vrh Dno