Šta je novo?

Interesantni linkovi

 
Evo još jednog "nemogućeg" demoa koji radi i na standardnim Spectrum 128k, mada je bazično pravljen za ruske klonove koji mogu da ga poteraju i na većem kloku, gde sve klizi, što može da se proveri i na emulatorima, koji imaju ovu mogućnost.
Inspiraciju su dobili iz igre Elite Dangerous, evo kako izgleda na običnom Spectrumu sa Z80A 3.5 Mhz, skoro pa čudo.
 
Rst7 je na EAB forum okačio WIP 3D engine-a koji radi na goloj A1200 i to prilično brzo. Trik je u 160x100 rezoluciji i nekom čudnom grafičkom modu za kojeg je odradio dosta optimizacija:

 
Nedavno je izašao novi homebrew platformer za Commodore Amiga AGA mašine i predstavlja sjajan omaž Castlevania serijalu. Igra je radjena u naprednom Scorpion engine-u koji je fantastičan sam po sebi te se shodno tome nadam da će nam isti u budućnosti iznedriti pregršt dobrih naslova.

Igra se može preuzeti za dž ovde DOWNLOAD

 
Commodore Amiga homebrew scena je u poslednje vreme napravila veliki iskorak, jedan od naslova koji doprinosi tome jeste zasigurno i Final Fight: Enhanced koji treba uskoro da ugleda svetlo dana.
Igra izgleda fenomenalno, programeri su potpuno prepravili izvorni game code (US Gold izdanje) i stavili svima do znanja po ko zna koji put šta je sve Amiga u stanju da prikaže ako poseduješ skill.

PS. Bilo bi lepo videti i da se odradi Street Fighter II :cool:

Specs:

  • 68000
  • ECS, 2MB Chip Ram



 
Poslednja izmena:
"....This is a RAD-Doom gameplay capture recorded on a real Commodore 64. RAD-Doom is a new tech demo that enables Commodore 64 enthusiasts to play Doom on their "breadbin" via the RAD Expansion Unit by Frenetic. The RAD Expansion Unit contains a Raspberry Pi that takes the role of a CPU replacement for the Commodore 64. the graphics are still rendered by the original VIC-II chip..."

 
Nakon Maria Renard's Revenge stiže nam još jedan Commodore Amiga naslov za AGA mašine, u pitanju je Enhanced verzija kultnog platformera Rick Dangerous. Igra se može preuzeti za dž

 
"....This is a RAD-Doom gameplay capture recorded on a real Commodore 64. RAD-Doom is a new tech demo that enables Commodore 64 enthusiasts to play Doom on their "breadbin" via the RAD Expansion Unit by Frenetic. The RAD Expansion Unit contains a Raspberry Pi that takes the role of a CPU replacement for the Commodore 64. the graphics are still rendered by the original VIC-II chip..."


Stigao mi je kertridž pre nedelju dana, konačno sam probao za vikend i Doom stvarno radi. Nisam još stigao da isprobam REU naslove kako treba (samo par komada, na brzinu), ali planiram i to, sve redom što ima, pa da prijavim bagove ako ih nađem...
 
Stigao mi je kertridž pre nedelju dana, konačno sam probao za vikend i Doom stvarno radi. Nisam još stigao da isprobam REU naslove kako treba (samo par komada, na brzinu), ali planiram i to, sve redom što ima, pa da prijavim bagove ako ih nađem...

Odlična sprava, videh da ga svega par ljudi prodaje na eBay-u za po 40-50$ što je sasvim ok cena ako se uporedi sa nekim drugim stvarima. Okači neke video snimke ako budeš mogao da vidimo malo iz prve ruke kako radi. Sa druge strane nisam skontao koji CPU on uopšte emulira/simulira ? Imaš li kakav info koje sve fajlove tačno podržava ? Videh negde da se samo .prg pominje
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je ovo neko kačio već ranije, u pitanju je online verzija photo editora pod imenom Retro Image Tool, ono što je zanimljivo jeste to da možete napraviti wallpapere (.IFF format) sebi za razne retro sisteme poput Amige, Atari ST itd.

http://tool.anides.de/

A evo i malog tutoriala gde sam autor objašnjava ukratko šta i kako

 
Odlična sprava, videh da ga svega par ljudi prodaje na eBay-u za po 40-50$ što je sasvim ok cena ako se uporedi sa nekim drugim stvarima. Okači neke video snimke ako budeš mogao da vidimo malo iz prve ruke kako radi. Sa druge strane nisam skontao koji CPU on uopšte emulira/simulira ? Imaš li kakav info koje sve fajlove tačno podržava ? Videh negde da se samo .prg pominje
U svojoj originalnoj nameni, kertridž emulira samo REU/GeoRAM i ne emulira druge kertridže (bar ne sa tekućim firmverom). U opcijama se zasad može odabrati koji .reu fajl da se učita u memoriju emuliranog REU-a i može se odabrati .prg fajl koji će se pokrenuti kada se izađe iz menija. Tako da ne podržava ništa drugo sem prg fajlova. To je manje-više u skladu sa većinom postojećeg softvera koji podržava REU (demoi i igre su ili samo jedan prg ili zahtevaju pravi ili potpuno emulirani 1541).

Što se tiče Doom-a, to je napravljeno manje-više iz zezancije, da se vidi da li se može napraviti. To je skroz drugi firmver, koji blokira 6510 u C64, sve se vrti na ARM-u, a C64 je samo konzola, odnosno ARM podmeće sadržaj VIC-u i SID-u, i koristi se C64 tastatura za upravljanje.
 
Ne mogu da nađem da li je već bilo, zato evo i 3d odštampanog flopi konektora za Atari SF drajvove.

Audio video konektor za Atari ST moze da se nađe na ebay/aliexpress dok su ovi ređi.


720X720-front.jpg
 

PC Muzej - Dobro došli u prošlost​


 
Ne mogu da nađem da li je već bilo, zato evo i 3d odštampanog flopi konektora za Atari SF drajvove.

Audio video konektor za Atari ST moze da se nađe na ebay/aliexpress dok su ovi ređi.

Iste konektore za flopi drajv koriste i Thomson mašine. Nisam upoređivao pinout, ne znam da li je isti.
 
IBM PC sa MC68000 umesto i8088:

 
Nazad
Vrh Dno