Šta je novo?

da li lap top moze da se budzi?

Druze, a kako da proverim da li je zalemljen ili nije? Da bih znao da li mogu da trazim procesor za pojacavanje.
Hvala na dosadasnjim odgovorima!
 
Nije zalemljen na plocu, to su stariji tipovi procesora koji nisu bili lemnjeni na maticne ploce, to se sad radi kod novijih laptopova, ali ne kod svih.
Moj savet ti je da ubacis ssd ako ga vec nemas, to ti je 200x bolju upgrade nego menjanje procesora, poletece ti laptop.
 
Ubacio sam ja SSD i ubrazao se dosta ali sada mu je procesor usko grlo i ume da zakuca kod nekih procesa. Pa sam mislio jos i procesor da promenim.
Znaci mislis da nije lemljen na plocu? Jedino da ga rasklopim i proverim, to bi bio jedini nacin?
 
Ubacio sam ja SSD i ubrazao se dosta ali sada mu je procesor usko grlo i ume da zakuca kod nekih procesa. Pa sam mislio jos i procesor da promenim.
Znaci mislis da nije lemljen na plocu? Jedino da ga rasklopim i proverim, to bi bio jedini nacin?

CPUz i pročitaš da li je BGA ili SocketP u socket/package delu.

Ovaj P8400 se izrađivao i direktno zalemljen na ploču, pa sam mu zato i napisao to što sam napisao.

Uzimati Q seriju, kao što napisah, nije izvodljivo jer je TDP skoro duplo veći (ne samo 10W kao što Respawn napisa - P8400 25W, Q9xxx je 45W; nije 35W kao što piše na Aliju). Jedino u situacijama gde se kuler izrađivao u jednoj varijanti za i3/i5 i i7 procesore možeš da radiš takve varijante (korišćenje istog kulera) i to ako je TDP maksimalno veći za 10-15W. Eventualno stalni default downlock/undervolt pomoću Intel-ovih alata da dodatno stabilizuje temperaturu, ako ista počne da luduje (ako uopšte bude mogao downclock/undervolt).

Kao što napisah na prethodnoj strani, upgrade tog procesora ti nije izvodljiva kombinacija u smislu da ćeš lako i jeftino naći nešto malo jači procesor (pročitati moju prethodnu poruku zarad više informacija).
 
Poslednja izmena:
P seriju, zbog odgovarajućeg TDP-a.

Ali, znaj da nećeš osetiti primetan skok u performansama.

Sa moje strane je rečeno sve što sam imao da kažem, s toga srećno u potrazi procesora. :)
 
A šta bi bilo ako bi ubacio neki procesor sa 35 TDP a trenutno je 25?
I ima dosta procesora koji se nalaze na listi a predlozeni su za taj chipset, pa da li mogu da gledam i sa vecim TDP-om od ovog koji je trenutno kod mene?
Hvala i na dosadašnjim odgovorima.
 
Desilo bi se to da taj cpu od 35 tdp trosi vise struje, samim tim se vise greje, a trenutni cooler i sistem hladjenja mozda nije konstruisan da se izbori sa tim.
Ali u 99% slucajeva je to isti cooler za sve procesore.
Nije skupa investicija tako da nema razloga da ne probas, ako uspe da ga drzi na deklarisane temperature, onda si na konju.
 
Nazad
Vrh Dno