Šta je novo?

Pravljenje video prezentacije - sta koristiti?

marko_84

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2004
Poruke
1,639
Poena
350
Pozdrav svima :)

Dobio sam zadatak da napravim video prezentaciju nekog web sajta, tj kao "video screen shot", gde ja 5-10 minuta radim nesto, pa se slika zaledi, sa strane izbacuju opisi, audio i slicno.

Koliko vidim, meni trebaju dve stvari.

1. Softver koji ce snimati to sto se radi na desktopu, tacnije u browseru. Onako totalno raw.

2. Softver kojim cu obraditi to sto je snimljeno. Neke segmente time strechovati kako bi ubacio bele baloncice gde ce pisati "e ovo je ovo, ono je ono", neke delove malo zumirati, plus ce se na momente ubacivati mp3/wav fajlovi mene kako objasnjavam, a u pozadini piciti neka muzikica.

Sta mi savetujete da koristim za ovo sto sam pokusao da objasnim? :)
 
To sto ti treba je advanced montaza i compositing, i ako ne znash kojim programom cesh to da uradis, onda sigurno necesh ni znati da uradis :)

Tako da imash dve mogucnosti, da platish nekom da ti to uradi, ili da krenesh da ucis neki program za montazu, krenesh od najjednostavnijeg, na PCu Sony Vegas, na Macu Final Cut Pro X.
 
Probaj Camtasiu nisam siguran da može baš sve kako si zamislio ali uz neke kompromise napravićeš dobru prezentaciju.
 
Ok :) A sta da koristim za snimanje desktopa? Fraps?
 
camstudio ili fraps
 
@ N.E.X, hvala, Camtasia odlicno obavila posao :)
@ Weasel, izgluglao sam camstudio pre no sto sam video tvoj post :) Odlican je, samo promeniti codec i podesiti shortcutove za record i stop
@ Driver...sve je ispalo kako je zamisljeno, uradjeno za nekoliko sati, u trajanju od 25 minuta, sa kombinacijom 30 slika, 15 audioklipova i 15ak odvojenih video snimaka...kao sto ti rece, ako ne znam sa cime, sigurno necu ni znati da uradim....Progres nastaje tako sto se uputis u nepoznato :)
 
camtasia codec je dobar za lose masine (ipak grebujes mozda i full HD), pa da uradis rekompresiju...
 
@ Driver...sve je ispalo kako je zamisljeno, uradjeno za nekoliko sati, u trajanju od 25 minuta, sa kombinacijom 30 slika, 15 audioklipova i 15ak odvojenih video snimaka...kao sto ti rece, ako ne znam sa cime, sigurno necu ni znati da uradim....Progres nastaje tako sto se uputis u nepoznato :)

To bi trebalo da bude nesto sto svakoga gura kroz zivot, ali nazalost vecinu ne, pa zive u praistoriji :)

Mada, malo mi je 'sumnjivo' kako si to brzo naucio i vec uradio sve, 25 minuta materijala nije malo za takav posao, sad opet zavisi kako je na kraju ispalo :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno