Šta je novo?

D3 - Digitalna tv (SBB)

nenadjow

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2008
Poruke
1,014
Poena
360
Ako negde ova tema postoji molim moderatore da obrisu moju, ja je ne nadjoh! Ako ne postoji ovde bi mogli da pričamo o svim prednostima i manama ove platforme. Za početak, posle ogromne blamaže oko novog cenovnika u junu mesecu, i novog resivera (koji nema jos uvek najavljene f-je) u julu nas očekuje i novi cenovnik. Mnogo povoljniji i logičniji od predhodnog. http://www.sbb.rs/upload/document/sbb_cenovnik_g1_120701.pdf
 
Zanimljivo, nijedan novi post. Ok, krenucu ja sa anti-SBB kampanjom. Usluge koje pruza jesu ok i mahom funkcionisu ali problem je javlja kod novih tehnologija koje su po pravilu felericne. Novi 2.0 risiver jos uvek nema sve funkcije koje su obecavane a pri pomenu da je tako nesto moguce kod konkurencije brisu postove. Jadno za takvu firmu koja se nalazi na velikom delu teritorije nase zemlje. Zanimljiva je bila i pilicarska odluka rukovodstva da se prvog meseca uvodjenja novih usluga i multiroom opcije naplacuje uvodjenje da bi narednog meseca to ukinuli pod odredjenim uslovima. Naravno, ko se zaleteo i pozurio da bude prvi nagradjen je vecom naplatom. Potpuno jadna je i opcija prilikom zamene ili dodavanja novih risivera gde su nabavili neku smesnu kolicinu uredjaja. Novi risiveri su brzo podeljeni i sada ih nema pa zavlace korisnike obecavajuci im i prolongirajuci period cekanja. Ko im je kriv kada su zaposlili nesposobne ljude.Iskreno, nadam se sto uspesnijem poslovanju Targo Telekoma i sto brze i vece sirenje na jug Srbije. SBB treba konkurencija samo tako jer inace postaju izuzetno losi. Korisnicki servis je kad-kako. Sasvim je moguce da ti sve objasne a da naredni nema blage veze sta se desava i koja je ponuda aktuelna. Jedni mogu dati informacije koje su skrzo suprotne od drugih radnika SBB. Naravno nikada nema pravih odgovora vec se svaki korisnik pravi tutubanom ponavljajuci istu recenicu kako ce svi biti na vreme obavesteni.
 
Slazem se sa tobom,da je naplata ,uvodjenja d3,ili dvr-a,besmislena,ali ja sam izuzetno zadovoljan kako kvalitetom hd ,kanala ,tako i sa dvr,risiverom,koji sam dobio u akciji umesto hd-a ,po istoj ceni.
 
Ako nema bolje onda je i to super. HD kanali koji nemaju. 5.1 zvuk a zna se da inace pustaju. HD kanali sa nalepljenim titlom koji ne mozes ukljuciti ili iskljuciti po zelji? Inace ti si zadovoljan risiverom koji se automatski gasi posle par sati rada da satro stedi hdd pa ne mozes snimiti nista sto traje preko toga (sa reklamama).
 
@gvlada, malo si ovo loše skapirao, posto ne posedujes DVR, DVR snima i kada je u standby modu, meni svakog dana snima po 7 sati kontinuiranog programa! I nikada mi se nije desilo da se posle 3 sata sam isključi, jer u tih 3 sata ako mu zadaš neku funkciju on radi narednih 3 sata... A sto si prešao na novi 2.0 resiver odmah tvoja je greska i platio im 2000 din da bi im bio beta tester... Ja na mom DVR-u jeste da imam nalepljene titlove sto i meni smeta ali imam 5.1!
 
Svi zivi se zalili da se sam gasi i da ne snima ali ako radi tim bolje po vas. Da, u pravu si da sam pogresio jer sam smatrao SBB za ozbiljnu firmu i odmah se prijavio za novi riisver i nove usluge.
Kako imam 2 HD risivera i dalje imam 5.1 preko Z4398 ali ne i preko novijeg.
 
Nije mi jasno zašto su krenuli sa novom ponudom HD risivera,kad nisu sposobni i spremni za to.Imam Z4398 i SuperHDMix na 12 meseci,koji ističu po ugovoru oktobra meseca. SuperHDMix je totalno obesmišljen novim HDMiksom i dobro ću razmisliti šta dalje uzeti.Naime HDMix Hit+HBOPremium+HDkanali iznosi 3700 din.,a SuperHDMix 4100 din.Jedina razlika je KlubZona koja je meni totalno beskorisna.Ove cene su bez ikakvog popusta,što još uvećava razliku u koliko se uračuna popust.Ovo što gvlada kaže me dodatno brine, jer ne verujem da će ovo i sve ostalo rešiti do tog perioda.SK HD kanali mi ne rade već 10 dana,i sad ću da zovem callcentar da vidim o čemu se radi.Ne mogu da kažem da do sada nisam bio zadovoljan uslugom SBB-a ,ali su se okolnosti sada promenile ili bar ide ka tome, pojavom Targa na tržištu.Nadam se da će svojom ponudom obuhvatiti i grad u kome živim i doneti neke nove povoljne uslove za nas obične korisnike.Isto se tako nadam da će SBB imati sluha za svoje korisnike.
p.s.Meni bi posebno koristila opcija korišćenja jednog daljinca za TV i risiver,kod novog 2.0 risivera.
 
Poslednja izmena:
jel neko uzeo ovaj najnoviji receiver 2.0 (digitalna platforma). Meni su ga instalirali pre par dana i povezali ga sa postojećim DVR-om putem powerlinea (multiroom), međutim na najnovijem receiveru 2.0 mi ne radi EPG (nema informacije o emisiji), PIP i još neke druge funkcije, što na DVR radi regularno, mada sam i na DVR izgubio video zonu. Daljinski kod ovog najnovijeg risivera je čist krš (osetljiv je kao touch i moram ga centrirati ka risiveru da bi reagovao). Ima li neko ove moje probleme ?
 
Poslednja izmena:
Ako nema bolje onda je i to super. HD kanali koji nemaju. 5.1 zvuk a zna se da inace pustaju. HD kanali sa nalepljenim titlom koji ne mozes ukljuciti ili iskljuciti po zelji? Inace ti si zadovoljan risiverom koji se automatski gasi posle par sati rada da satro stedi hdd pa ne mozes snimiti nista sto traje preko toga (sa reklamama).

Slazem se sa tobom ,ali na zalost druge mogucnosti nemamo/Cs ne racunam/.Ovo sto iptv ima je totalni fijasko,posle godinu i nesto dana uveli h/n ,i rts hd,ali se izbor ne moze porediti sa sbb-om.St se tice dvr-a,ja sam snimao filmove po vise sati ,mislim da je najduzi,, Gospodar prstenova,,,i nije tacno da se iskljucuje posle 2 sata,ali mislim da nije tacno i da mozes snimiti par razlicitih emisija po vise sati ,jer dvr snima po programskoj shemi/koja naravno nikad nije bas najtacnija/ ako film traje od 20h-23,30 on ce to snimiti ,bez obzira sto ce film poceti u 21.Znaci, imaces malo dnevnika malo politicke emisije i pola filma :)
 
Poslednja izmena:
Mom drugaru su danas dosli i doneli novi risiver.Uzeo je hd mix,mislim onaj najeftiniji paket.Prosle nedelje se prijavio i danas su mu doneli wireles ruter i taj hd risiver.Stari d3 risiver je prebacio u drugu sobu.Sutra cu znati malo vise detalja.Ono kako je zadovoljan kvalitetom slike.
 
Dvr se isključuje posle 2-3 sata ako ništa ne dirate. Ja sam promeno 5 dvr uređaja da bi mi to kasnije rekli da je tako podešen. To ne utiče na snimanje jer se tada neće isključiti
 
Ko nema HD resiver a hteo bi da gleda RTS HD, moze to ako ima DVB-C tjuner na tv-u (trenutno nije skremblovan) parametri su sledeci:

634KHz, QAM 256, 6956kS/s. Uzivajte dok ne skrembluju a valjda nece, tj ne bi trebalo...
 
U čemu da uživaju...? Da nema logo-a ne bih ni primetio da je u pitanju HD kanal....:D
 
U predstojecoj Olimpijadi, koja ce se emitovati u HD-u...
 
Ovaj stari cisco dvr,moze samo da snima na hard i ,da ga pregledas kada hoces,za sada nema mogucnosti da ga na bilo koji nacin prebacis na neki drugi medij,kako ce biti sa novom serijom videcemo.
 
Da ispravim sam sebe.Dali su mu dva nova d3 2.0 risivera a stari d3 su mu uzeli.E sad on trenutno ima crt tv ali planira da kupi neki lcd.Kaze da se vidi razlika i na ovom crt tv-u i da mu je bolja slika sa ovih novih risivera nego sa starog d3.On zadovoljan.Mislim da je od hd-a dobio samo sportske kanale,ovi ostali su digitalni.
Mom drugaru su danas dosli i doneli novi risiver.Uzeo je hd mix,mislim onaj najeftiniji paket.Prosle nedelje se prijavio i danas su mu doneli wireles ruter i taj hd risiver.Stari d3 risiver je prebacio u drugu sobu.Sutra cu znati malo vise detalja.Ono kako je zadovoljan kvalitetom slike.
 
Glupo pitanje ,ali kako gleda sportske hd kanale ,na crt tv-u,ili govoris o drugom risiveru.
 
evo mala informacija. Juče su me zvali iz SBB-a i saopštili mi da nije moguće imati DVR i risiver 2.0 povezane u multiroom varijanti. Da bi ova opcija normalno radila može biti samo DVR+ običan HD ili SD risiver ili risiver 2.0 + običan HD ili SD risiver, tako da sam odlučio da im vratim DVR a da ostavim 2.0 i da mi donesu običan HD risiver prevashodno radi naprednih opcija koje će moći da se gledaju na 2.0 od jeseni Ctch-up i pogledaj ispočetka. Sve više i više mi ovi iz SBB nisu jasni. Zašto je toliki problem staviti ovaj info na sajt da bi ljudi znali o čemu se radi, i da ne moraju da se cimaju stalno samo zato što njih mrzi da stave info na sajt.
 
Ne znam koliko posećujes njihov forum, ali ova informacija je odavno poznata. Ali ne kapiram ljude koji menjaju DVR za 2.0 resiver koji nema mogućnost snimanja. Razumem da će biti novih opcija, ali kada budu tada menjajte, a ne sada kada im ne radi nista, ni DVR, ni VoD, a kamoli nove najavljene opcije Catch-up i Start Over. Ja moj DVR neću menjati sve dok ne prorade sve opcije, ne bih da im budem beta tester a da to ujedno i plaćam!
 
Ne znam koliko posećujes njihov forum, ali ova informacija je odavno poznata. Ali ne kapiram ljude koji menjaju DVR za 2.0 resiver koji nema mogućnost snimanja. Razumem da će biti novih opcija, ali kada budu tada menjajte, a ne sada kada im ne radi nista, ni DVR, ni VoD, a kamoli nove najavljene opcije Catch-up i Start Over. Ja moj DVR neću menjati sve dok ne prorade sve opcije, ne bih da im budem beta tester a da to ujedno i plaćam!

Razumem te. Ne bih ni ja menjao kad bih mnogo koristio snimanje. Međutim to sam koristio 6 meseci i prošlo me.
 
Blago tebi, ja otkada imam DVR ne gledam nista live! Lakse mi je da gledam sa pola sata zakasnjenja a sa mogucnoscu premotavanja reklame, cak mi i opcija pauziranja live programa dosta znači! :) Tako da ja, dok novi 2.0 resiver ne bude imao sve te opcije, nema teorije da predjem na njega!
 
Zamenio nedavno DVR za ovaj novi 2.0. Nervirao me kod DVR-a interni disk koji je znao sam od sebe da se ukljuci u 2am i pocne da pise nesto, skljoca, *ebe ale... Nervirao me opasno. Takodje DVR je znao da se zaglupi pa izgubim zvuk koji se ili vrati sam od sebe posle pola sata-sat, ili moram da resetujem uredjaj. Takodje VOD je radio, ali je i to znalo cesto da se zaglupi tj "pukne" na 1/3 filma ili cak na svakih 10ak min..

Ovaj novi 2.0 ima mnogo lepsi interfejs, uredjaj je upola manji, izgleda "plasticnije". EPG ne radi. VOD ne radi. Prijavio da ne radi, bili juce kao nesto namestali, merili, pojacali signal, updateovali softver. i dalje ne radi. Daljinski fizicki mnogo lepsi i "kulturniji" od starog ali je preosetljiv. Jako tesko da se nabode program kad se ukucavaju brojevi npr. USB podrska za multimediju ne radi. Kazu bice omoguceno kroz neki od narednih softvera. U svakom slucaju ja ostajem na ovom posto pored ovoga mogu bar da spavam normalno, a snimanje na starom nisam ni koristio skoro. Zvacu ih opet za koju nedelju da probaju da nemeste taj EPG i ostalo.

Mulitroom mi za sada ne treba a i jako je glupo sto uredjaji fizicki moraju biti spojeni UTP kablom. Navodno, da ne bi korisnik preneo uredjaj na drugu adresu :)

E da, inace ovi iz SBB-a u "polupani' skroz (mada priznajem hoce da pomognu, saslusaju, rese problm...), zvao sam podrsku x puta, posto sam dobio i pogresne racune tj naplatili mi nebulozne cifre, pa sam reklamirao, kad dodju ovi sto montiraju nemaju pojma ste je dogovoreno putem telefona, tamo u centrali im se svaki put javi druga osoba pa svaki put objasnjavam celu pricu over, and over again... Uglavnom obratite paznju da vam ne naplate nesto sto niste dogovorili posto im je opsta zbrka sa ovim paketima, uredjajima i slicno, ni sami ne znaju sta nude i koje su opcije :)
 
Poslednja izmena:
Pa mislim da gleda trenutno na crt tv-u.Za sada jos nije kupio lcd ili plazmu.On mi kaze da je na ovom novom d2 risiveru bolja slika nego na prethodnom starom d3 risiveru.Misli na iste kanale digitalne koji su mu radili na d3 risiveru.Kaze da ti isti kanali bolje izgledaju na novom risiveru.
Glupo pitanje ,ali kako gleda sportske hd kanale ,na crt tv-u,ili govoris o drugom risiveru.
 
Ko nema HD resiver a hteo bi da gleda RTS HD, moze to ako ima DVB-C tjuner na tv-u (trenutno nije skremblovan) parametri su sledeci:

634KHz, QAM 256, 6956kS/s. Uzivajte dok ne skrembluju a valjda nece, tj ne bi trebalo...


Planiram da kupim tv jer ovi parametri vaze za bilo kog operatera? A evo vam link sa RTS-a u vezi prenosa olimpijskih igara http://www.rts.rs/page/rts/ci/Digitalizacija/story/1576/Вести/1144938/Олимпијске+игре+на+РТС+HD.html
 
Naravno da ne važe za sve operatore, već samo za SBB!
 
Koristim AVcom kablovskog operatera. Nemogu da ga promenim.Osecam se kao da sam vlasnistvo nekog feuda .Hteo sam da predjem na SBB ali nemoze jer nisam pravno lice. Kod AVcom-a u digitalnoj formi imam sve cetiri arene a o Sport klubu mogu samo da sanjam zbog neke svadje iznedju SBB-a i AVcom-a.Zbog nekog njihovog animoziteta mi gledaoci ispastamo. Mislim da je moj kablovski operater jedan od najgorih u Srbiji a kao sto vidis na linku za RTS on se i ne pominje. Mozda mi ostaje da predjem na TotalTV ili IPTV od telekoma. Vise mi je muka od svega ovoga .Sto se tice ovih parametara taman sam se ponadao jer sam hteo da gledam olimpijadu u HD-u, ovako ostade sanak pusti. A da, oni tek u drzavi najavljuju testiranje tv-a sa DVB-T2 resiverom, tako da obicna antena odpada. Ocu da vristim od muke.
 
Poslednja izmena:
Neznam da li tvoj operater ima europort u ponudi ,on ce prenositi 24h,dnevno igre u Londonu.Ako si mislio na hd format ni iptv nema eurosport hd kanale ,jedino ti je resenje total.
 
Desava li se nekome da se ovaj 2.0 zapuca? Kod mene postaje iritirajuce i pomaze samo gasenje i paljenje na prekidac.
 
Ima Eurosport 1 i 2 ali ono sto me u celoj prici nervira je sto ja nemam nista protiv tamo nekog karlinga ili snukera cak mi je ovaj i zanimljiv ali trenutna ponuda od Arene1 i oba eurosporta je nikakva ako izuzmemo Olimpijske igre. Za sada mi ostaje kad kupim tv da se prebacim na digitalni signal. Kod trece osobe ( jer ni majstor kao ni devojka za obavestenje nisu imali pojma) sam saznao da ce pred kraj godine koristiti kartice za C slot i to tipa National Georaphy HD ili slicno. Toliko o mom operateru (o kome bi svasta ovde napisao ali se bojim da mi ne obrisu post). Uzgred postoji i Arena HD ali mislim da ona nije u ponudi vec se posebno placa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno