Šta je novo?

D3 - Digitalna tv (SBB)

Muh digitalizacija završena

Ne mogu da verujem da su nam isključili 16 DVB-C kanala.

Poštovani,

Od 28. novembra 2016. kanali koji su mogli da se gledaju u digitalnom formatu putem televizora sa DVBC tjunerom više neće biti dostupni.
SBB je omogućio analognim korisnicima koji imaju osnovnu ponudu da godinu i po dana gledaju 16 digitalnih kanala. Hteli smo da pružimo mogućnost analognim korisnicima da se uvere u kvalitet digitalne slike i zvuka.
Kanali i dalje ostaju deo naše digitalne ponude i svi naši korisnici koji imaju uslugu digitalne televizije nastaviće nesmetano da ih prate. Kanali koji su deo osnovne ponude i dalje će ostati u okviru iste, ali neće biti u digitalnom formatu.
FU. Kad nam istekne ugovor, znam da će biti druga pesma između ostalog i zbog ovoga.
 
Dižu cenu od prvog januara tako da ne moraš da čekaš istek ugovora ako bi da ih otkačiš.
 
Pozdrav,
Potrebna pomoć oko povezivanja CISCO Z3375DVB sa LG tv 49uh668v.
Start paket je uzet kod SBB još 2010god. i tad je dobijen ovaj CISCO D3 ,ali nije nikako korišćen.
LG tv ima DVB-T2/C/S2 , nema SKART

Ne bih da menjam paket, da se obavezujem ugovorom
 
Poslednja izmena:
Sa obzirom da taj D3 risiver nema HDMI a TV nema scart potreban ti je kabl koji na kraju risivera ima skart (izlaz) a na kraju TV kompozitni 3x činč. Imaš i varijantu da nabaviš kompozitni kabl koji na oba kraja ima činčeve i da uzmeš skart adapter, ali pazi da taj adapter bude sa mogućnošću biranja ulaz/izlaz jer se razlikuju upotrebljeni pinovi skarta koji se koristi na izlaznom i ulaznom uređaju.
 

Prilozi

  • scart_composite rca.jpg
    scart_composite rca.jpg
    7.6 KB · Pregleda: 112
  • kabl.jpg
    kabl.jpg
    9.4 KB · Pregleda: 107
  • scart.jpg
    scart.jpg
    13.6 KB · Pregleda: 114
  • tv.jpg
    tv.jpg
    232.2 KB · Pregleda: 172
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Potrebna pomoć oko povezivanja CISCO Z3375DVB sa LG tv 49uh668v.
Start paket je uzet kod SBB još 2010god. i tad je dobijen ovaj CISCO D3 ,ali nije nikako korišćen.
LG tv ima DVB-T2/C/S2 , nema SKART

Ne bih da menjam paket, da se obavezujem ugovorom

mislim da su rekli da ce besplatno menjati stare STB za HD STB, pa bi onda povezao standardno preko HDMI.
 
Hvala na odgovorima VUKU I ORANGE47
A ko bi tražio da mi zamene za D3 CAM da li bi morao nešto da doplaćujem
 
mislim da su rekli da ce besplatno menjati stare STB za HD STB, pa bi onda povezao standardno preko HDMI.

Hm, rekao bih da to vazi samo za one koji su pod ugovorom.

Hvala na odgovorima VUKU I ORANGE47
A ko bi tražio da mi zamene za D3 CAM da li bi morao nešto da doplaćujem

Mislim da ne ali bi morao da se vezes ugovorom, podrazumeva se da koristis isto sto i sada.

Iz nekog mog iskustva a i drugih, sve te korisnike kojima je istekao ugovor a oprema ostala , nista oni to ne diraju.
 
Poslednja izmena:
Da li D3 box mora da bude prikljucen na SBB internet da bi radila usluga 72h unazad ili moze na bilo koji internet? Hvala
 
Poslednja izmena:
Zavisi koji D3 risiver imas, neki modeli nemaju ugradjen modem pa zahtevaju LAN vezu sa HG-om da bi radili VOD servisi dok ima modela koji su samostalni. Od ovih koji se sada nude D3 mini mislim da i nema 72h i VOD mogucnosti, PDS2100 zahteva vezu sa HG-om dok PDS3121 moze da radi samostalno. Stari D3 v2 (4682dvb) takodje moze da radi nezavisno od internet konekcije jer i on ima integrisan kablovski modem za VOD servise.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
D3 GO na android mini pc kinezu(minix neo x6 je moj) 72 casa,bilo gde, bilo kad
 
Imam PDS2100, posto mi je komplikovano i da probam zato me interesuje da li ce raditi ako ga povezem na ADSL ili moram bas na SBB HG?
 
Treba mi Android aplikacija (.apk) da na mobilnom telefonu (Hiaomi Mi Max) ubacim/isprogramiram komande daljinskog upravljača za SBB-ov D3mini modem koji sam dobio u njihovoj akciji "Besplatno digitalizujemo Novi Sad".

Koja bi to bila Android aplikacija? Drugi saveti?

Hvala unapred.
 
@Zost Peel smart remote radi korektno sa D3 v2.0 risiverom, imaš i verziju Peel Mi remote pa je isprobaj sa D3 mini. I nema programiranja tastera, aplikacija već ima većinu komandi.



Imam PDS2100, posto mi je komplikovano i da probam zato me interesuje da li ce raditi ako ga povezem na ADSL ili moram bas na SBB HG?

Naravno da mora na SBB-ov Home Gateway da se poveže, ne koristi se klasična internet konekcija već poseban link ka SBB D3 serverima.
 
Poslednja izmena:
@Zost Peel smart remote radi korektno sa D3 v2.0 risiverom, imaš i verziju Peel Mi remote pa je isprobaj sa D3 mini. I nema programiranja tastera, aplikacija već ima većinu komandi.

Hvala za odgovor.

Probao Peel smart remote, sa više vrsta/tipova boksova iz menija - ali nijedan ne radi. Možeš li napisati tačno kako u Peel smart remote treba to podesiti, tj. koji tačno uređaj treba izabrati jer na vidim u spiskovima uređaja ništa slično D3mini ili D3v20.

(Probao i Peel Mi remote. Posle instalacije nije u aplikacijama, verovatno se integriše u već postojeći MI Remote koji dolazi sa MIUI-jem. I tu isti problem kao i sa Peel smart remote.)

Hvala još jednom.
 
Na spisku ne tražiš D3 mini ili D3 v2.0 već tražiš Cisco pa onda isprobaš tastere za ch + i kada risiver prihvati komandu to je to.
 

Prilozi

  • Screenshot_20170501-104921.png
    Screenshot_20170501-104921.png
    228.7 KB · Pregleda: 347
  • Screenshot_20170501-104937.png
    Screenshot_20170501-104937.png
    165.3 KB · Pregleda: 222
  • Screenshot_20170501-104946.png
    Screenshot_20170501-104946.png
    243.9 KB · Pregleda: 217
  • Screenshot_20170501-104950.png
    Screenshot_20170501-104950.png
    182.3 KB · Pregleda: 176
Poslednja izmena:
Na spisku ne tražiš D3 mini ili D3 v2.0 već tražiš Cisco pa onda isprobaš tastere za ch + i kada risiver prihvati komandu to je to.

Pokušao sam i sa Cisco-m. Izabererem ja Set Top Box, nađem Cisco i isprobavam taster za ch+. Aplikacija mi ponudi nekih 30-ak puta da probam ch+, a zatim brojčanik isprobanih ch+ vrati na 1. Svih tih 30-ak ch+ je bezuspešno.

Nisam isprobavao dalje kada aplikacija vrati brojčanik na 1, jer pretpostavljam da je to samo ponavljanje već isprobanih tipova daljinskih komandi.

Jesam li nešto propustio ili pogrešno uradio?
 
D3mini nije cisco uredjaj, vec newglee gl-850c ili nesto slicno. Razlicit je kod u odnosu na ostale D3 uredjaje. Pisao sam u sbb temi da imam problem s minijem jer ne znam kod, pa ne mogu da podesim xbox da njime upravlja. Sa d3 dve radi.

Sent from mTalk
 
D3mini nije cisco uredjaj, vec newglee gl-850c ili nesto slicno. Razlicit je kod u odnosu na ostale D3 uredjaje. Pisao sam u sbb temi da imam problem s minijem jer ne znam kod, pa ne mogu da podesim xbox da njime upravlja. Sa d3 dve radi.

Sent from mTalk

Znam da je D3mini kinez Newglee, označen kao "Mpeg 4 HD Cable Model", ali sam mislio da je možda od Cisco-a pokupio neku tehnologiju.

Šta ti znači "Sa d3 dve radi" ? Sa čim radi?
 
Rekao bih da je "dve" = "sve" :)
 
Molim za pomoc ako neko zna. Zamenio sad D3 uredjaj i sad imam ovaj daljinski
daljinacd3.jpg

Na proslom D3 daljinskom je bila varijanta da kad ga isprogramiram sa odgovarajucim kodom sa liste za moj TV, daljinski je u regularnom D3 modu BEZ prebacivanja na TV mod, u isto vreme na power dugme gasio/palio i D3 i TV sto mi je odgovaralo. Sada sa ovim novim daljinskim kad isprogramiram svoj TV sa kodovima prema uputstvu sa sajta
( http://sbb.rs/Binary/428/Korisnicko...ljac-T4HU1514-D3-v2.0-digitalni-prijemnik.pdf)
daljinski reaguje na D3 kad je u d3 modu (STB dugme), a na TV reaguje samo kad prebacim u TV mod, i sve funkcije sa daljinskog su tada samo za tv.
Kad iskljucim D3 dok sam u D3 modu, da bih iskljucio i TV moram da prebacim na TV mod i posle opet stisnuo STB/D3 mod da bih ukljucio D3.... Meni treba da kao i pre bez prebacivanja modova dok je u STB-D3 modu, dugme power gasi i reaguje i na D3 I TV tj da pali i d3 i tv u isto vreme. Da li je to moguce sa ovim daljinskim, kao sto je moglo na proslom?
Valjda sam dobro objasnio, ukratko treba mi da daljinski radi sve za D3, jedino da power dugme reaguje u isto vreme paleci i gaseci i D3 i TV.
 
Poslednja izmena:
Dobro si objasnio i baš glupo ako je tako. Ja imam problem sa trenutnim daljincem i saznao sam da kao zamenu mogu dobiti kao taj sa tvoje slike.
 
Dobro si objasnio i baš glupo ako je tako. Ja imam problem sa trenutnim daljincem i saznao sam da kao zamenu mogu dobiti kao taj sa tvoje slike.

Dobar je daljinac u odnosu na onaj prosli stari sa okruglim gumenim dugmadima koja se tesko stiskaju. Ovde se lakse pritiska i razlicitog su oblika i polozaja, pa se lako orjenstises u mraku, jedino sto ne mogu da provalim ovo sto sam gore napisao sto mi treba oko paljenja/gasenja tv-a.
 
Molim za pomoc ako neko zna. Zamenio sad D3 uredjaj i sad imam ovaj daljinski
Pogledajte prilog 231087

Na proslom D3 daljinskom je bila varijanta da kad ga isprogramiram sa odgovarajucim kodom sa liste za moj TV, daljinski je u regularnom D3 modu BEZ prebacivanja na TV mod, u isto vreme na power dugme gasio/palio i D3 i TV sto mi je odgovaralo. Sada sa ovim novim daljinskim kad isprogramiram svoj TV sa kodovima prema uputstvu sa sajta
( http://sbb.rs/Binary/428/Korisnicko...ljac-T4HU1514-D3-v2.0-digitalni-prijemnik.pdf)
daljinski reaguje na D3 kad je u d3 modu (STB dugme), a na TV reaguje samo kad prebacim u TV mod, i sve funkcije sa daljinskog su tada samo za tv.
Kad iskljucim D3 dok sam u D3 modu, da bih iskljucio i TV moram da prebacim na TV mod i posle opet stisnuo STB/D3 mod da bih ukljucio D3.... Meni treba da kao i pre bez prebacivanja modova dok je u STB-D3 modu, dugme power gasi i reaguje i na D3 I TV tj da pali i d3 i tv u isto vreme. Da li je to moguce sa ovim daljinskim, kao sto je moglo na proslom?
Valjda sam dobro objasnio, ukratko treba mi da daljinski radi sve za D3, jedino da power dugme reaguje u isto vreme paleci i gaseci i D3 i TV.

Moj rođak je dobio taj daljinski uz D3 uređaj i imao je isti problem kao i ti. Kada je pozvao SBB rekoše mu da je to na tom daljinskom nemoguće :(
 
Naravno da mora na SBB-ov Home Gateway da se poveže, ne koristi se klasična internet konekcija već poseban link ka SBB D3 serverima.

Zanima me ovaj deo.
Naime, znači li to da dodatni PDS za "konektovane usluge" tipa 72h itd. ne vuče moj net, tj. neće mi smanjiti brzinu istog?
Baš sam zog toga mislio uzeti još jedan "samostalni" da mi ne uzima brzinu neta, a i mrzi me razvlačenje LAN kabla ali mi već ionako treba jedan za novi smart TV pa 1 ili 2...
 
Zanima me ovaj deo.
Naime, znači li to da dodatni PDS za "konektovane usluge" tipa 72h itd. ne vuče moj net, tj. neće mi smanjiti brzinu istog?
Baš sam zog toga mislio uzeti još jedan "samostalni" da mi ne uzima brzinu neta, a i mrzi me razvlačenje LAN kabla ali mi već ionako treba jedan za novi smart TV pa 1 ili 2...
Da, D3 nema veze sa internet konekcijom koju placas, vec koristi poseban data kanal.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Super! Nisam ulazio toliko u D3 materiju, kontam zato i traži isključivo portove 3 i 4...
Hvala :wave:
 
Pozdrav svima! Danas su me iz SBB-a prikljucili na D3, i dobio sam na koriscenje D3 mini prijemnik. E sad, vec problemi sa njim. Uredjaj je odlicno radio sve dok je TV bio ukljucen. Kad sam odlazio od kuce, iskljucio sam samo TV (na TV dugme na daljinskom od D3). Medjutim po povratku nazad, probao sam ukljuciti TV ali D3 prijemnik uopste ne funkcionise. Znaci, prikljucen je na struju ali na njemu nijedna lampica ne svetli! Po uputstvu, i da se prebacio u standby mod, trebala bi crvena svetleti ali ni nje nema. Sta raditi u vezi toga?
 
Nazad
Vrh Dno