Šta je novo?

D3 - Digitalna tv (SBB)

Da, da bude sto preciznije, ako ima neka caka bas s tim modelom...uglavnom teletekst ne radi uopste.
 
D3 box-u je svejedno koji je model TV-a, on će i na monitoru ako ga priključiš da pokaže sliku i teletext...
 
Hteo sam da se prebacim sa trio gold na slican eon paket uz 6 meseci po ceni d3, posle toga 100din skuplje, ali salter sluzbenica kaze da moram da platim 3500din. opremu. Svi koje poznajem, a presli su sa d3 na eon, nisu placali nista.
 
Da ali u prvom mahu su davali Eon Box za dz, sada vise nije tako.
 
Ljudi, možda neko zna! Negde sam kupila, više se i ne sećam da li je to bilo na pijaci ili gde, nije ni bitno, D3 reciver za SBB televiziju. Naravno, ako se ne varam, ovako laički on je setovan na odredjeni paket ili možda čak i na samog korisnika. Ne znam puno o tome, a moje pitanje je - da li je moguće da nekim resetom, poništim sadašnja setovanja da mogu da gledam svoj SBB, recimo na drugom TV. To mi njih ne vredi da pitam, jer mi neće reći, moraću da platim :) e ne dam im ništa baš! Hvala i izvinite ako je pitanje glupo :)
 
Imas pravo do tri televizora da imas pokriveno sa njihovim boxovima ...

E sad sto se tice samox boxa.
On u sebi ima karticu koja izgleda kao sim kartica.
Oni imaju kontrolu nad tom karticom i u svakom trenutku mogu da je deaktiviraju, promene paket po zelji korisnika ili sta god. Ti nad tom karticom nemas nikakvu kontrolu. Ako je box kupljen na pijaci i istekla je predplata ne mozes nista da mu uradis sem da ga bacis u smece.
 
Na mom D3 risiveru i ne radi funkcija snimanja unapred. Tačnije, ako želim da snimim nešto što će se prikazivati za par sati ili dana kako bih to gledao kasnije, ta funkcija ne radi. Mogu da snimam jedino ono što se trenutno prikazuje. Zvao sam korisnički centar i po njihovom savetu resetovao risiver (dva puta - jednom iz menija, a zatim i putem tastera na samom risiveru), ali ništa se nije promenilo. Pomislio sam da je možda HDD u pitanju. Najpre sam formatirao postojeći, a potom priključio i drugi hard, i opet sve isto. Onda sam ponovio poziv, i tad mi rekoše da je u pitanju "bag" u softveru i da rade na otklanjanju istog. Prošlo je dosta vremena od tada, ali ništa se novo ne dešava. U čemu je problem?
 
Iz D3. Na računaru se ni ne vidi particija koju D3 pravi za sebe (probao sam još davno). Ovaj drugi HDD sam formatirao najpre u računaru a potom i u D3 jer ga D3 mora prilagoditi sebi.
 
Ne može USB zvučna na D3 mini, to ide na računar. Ali na D3 mini možeš da priključiš bilo koje aktivne zvučnike, samo ti treba odgovarajući kabl. Uz D3 mini bi trebalo da si dobio i analogne kablove, 3.5mm>3xRCA i onda za taj kabl nabaviš odgovarajući adapter ka aktivnim zvučnicima.

Prvi kabl sa slike je onaj koji bi trebalo da imaš uz D3 mini, drugi je za vezu ka uobičajenim aktivnim zvučnicima za računar, ne znam gde da ga nabaviš ali može i da se napravi.
 

Prilozi

  • 3.5mm-rca.jpg
    3.5mm-rca.jpg
    25.1 KB · Pregleda: 92
  • rca to 3.5mm female.jpg
    rca to 3.5mm female.jpg
    16.8 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Hvala.

Medjutim ja probao da gurnem u AV port 3.5mm i ono radi.. i slusalice i zvucnici.. Ne znam dal tako treba i "sme" ali radi.
 
Odlično, ne verujem da smeta, verovatno je onaj 4. pin na 3.5mm za video signal tako pozicioniran da priključak odgovara i za Audio/video i samo za audio kablove.
 
Ako nekom još treba Mi remote aplikacija radi sa D3 kao smart box Baidu/Skyworth.
Meni najbolje paše Skyworth Box tip 2.
 
Meni za D3 mini neradi nista sve sam izlistao smart boxove jel neko nasao nesto za MI remote?
 
Koristi SURE. Cisco Set Top Box.
 
Koristi SURE. Cisco Set Top Box. Koju opciju da izaberem za d3 uredja (ne d3 mini)
 
Napisao sam iznad. Bas tako se zove uredjaj.
 
Na dva TV-a u kući imam SBB-ov D3 mini. Da li neke od telefonskih (android) remote control aplikacija mogu da se podese da rade sa D3 mini ? Da li je nekom to uspelo?

(Napominjem da je upravljač za D3 mini IR (infra red), a ne wireless uređaj.)
 
I sam si primetio da je infrared, znaci samo telefon koji ima IR blaster bi ti pomogao da ne koristis D3 daljinac, preko bilo kakve App nije izvodljivo.

Eventualno neka app koja kontrolise zaseban IR blaster pa da on kontrolise D3 mini, ali to je druga prica...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
I sam si primetio da je infrared, znaci samo telefon koji ima IR blaster bi ti pomogao da ne koristis D3 daljinac, preko bilo kakve App nije izvodljivo.

Eventualno neka app koja kontrolise zaseban IR blaster pa da on kontrolise D3 mini, ali to je druga prica...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Imam telefon sa IR, zato i pitam. Ima nekoliko remote control aplikacija za TV (i druge uređaje) kojima se preko infrared-a može kontrolisati TV, ali nisam uspeo da nađem podešavanja za D3 mini. Da li je neko to našao?
 
Pozdrav svim clanovima i administratorima ovog foruma. Naime, pre nekih nedelju dana sam uzeo EON Light Duo paket kod SSB-a. Od njih sam dobio onaj D3 risiver, tacan model PDS 2100. No, problem je daljinac koji je uzasan. Tasteri znaju da se zaglavlju, ergonomija nula. Imam daljince od starih VHS plejere i onih risivera za analognu satelitsku koji su sto 100 puta bolji, sto je stvarno sramotno. Vidjao sam da se na kupujem prodajem prodaju D3 daljinci za male pare. Naisao sam na jedan koji izgleda fantasticno za razliku od ovog djubreta kojeg imam. Em izgleda ergonomicnije, em tasteri nekako izgledaju bolje. Pa bih hteo da pitam, da li bi taj daljinski mogao da radi na moj D3 risiver, ili je pak to samo bacanje para? Okacicu i sliku daljinca.
efa44f47b89fe8096f3c17d18ee76008.jpg


Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav! Kako bese naziv proizvodjaca D3 mini STB uredjaja? Ili, koji model mu je najslicniji za uparivanje sa Mi Remote aplikacijom?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Slučajno sam po navici koristila stari daljinski za menjanje programa umesto novog daljinskog D3mini.
Šta sad da radim da bi novi daljinski proradio jer na TV-u nema slike tj. signala ?
 
Zamenio sam daljinac za D3, dobio nov I deluje bolje nego stari, pošto je stari crkao, za Cisco 4682 valjda...
Upario sam sa tv bez problema, ali ne mogu da nadjem u uputstvu kako da namestim da dok je daljinac u Stb modu na taster power pali i gasi tv, i Takodje da na volume + i -menja zvuk od tv-a a ne od D3 uređaja... Da ne bih stalno jelte morao da menjam modove u kojem radi...
Na starom sam to bio namestio, I piše da može i za ovaj ali ne i kako?

Dodatno možeš da:
• Skeniraš kod za svoj TV
• Sinhronizuješ tastere za kontrolu zvuka
• Sinhronizuješ taster za izbor kanala
• Sinhronizuješ taster Power

Trazih i ne mogu da nadjem rešenje, na uputstvu od starog mislim da je to pisalo...

Edit:
Nadjoh to uputstvo ali ovde to ne funkcioniše, STB taster neće da se konfigurise na držanje, samo radi za tv...
Da li to može uopšte ovaj daljinski upravljač
T4HU1514 – D3 v2.0 digitalni prijemnik?
Glupost ako je ne, stalno mora da se menja mod...
 
Poslednja izmena:
Eh sad pročitah da su ljudi već pitali i da nisam jedini koji se muči... Kakva glupost, novi daljinac je kvalitetniji I bolji od starog, ali je izgubio vrlo potrebnu i logičnu opciju koju je stari imao... Uvek moraju nešto da zeznu... Ovako to stalno prebacivanje kontrole smara, no šta da se radi....
 
Ја га већ годинама контролишем преко SURE апликације. Наравно телофон мора да поседује инфра ред.
 
Nazad
Vrh Dno