Šta je novo?

Kalibracija boja Canon 4700

spaad

Slavan
Učlanjen(a)
17.08.2007
Poruke
1,728
Poena
375
Molio bih nekog da ako je moguće, ukratko objasni kako da uskladim boje koje vidim na monitoru sa bojama koje dobijam štampanjem fotografija na ovom štampaču.Ne koristim ovo često,ali me strašno nervira.Nekako je sve tamnije i drugih nijansi boja.Štampam fotografije sa Easy-PhotoPrint EX-om.Da li je moguće popraviti ovo i kako?Ne patim od nekog savršenstva,ali da bar bude približno.
Hvala!
 
Sa kojim programom onda da štampam? ACD,Adobe F.S.? Ako može, bar malo opširnije.
 
ne znam kako to mozesh da uradish al slike koje odstampas uvek budu tamnije a bela boja u pozadini ume da bude zelenkasta, ustvari cela fotka je kao da je blago zelena.
detlic je naveo da postoji mogucnost da za odredjeni papir izaberesh odredjeno podesavanje.
To mozesh da nadjes i u drajveru, mada sve se svodi na to da kad izaberesh za npr de luxe canon glossy stampac samo predje u best il max dpi mod i tako stampa.
Ista je ranije bila prica, odneses fotke da ti izrade u foto studiu i uvek se provlaci ta zelenkasta nijansa. Jednom davno, i je neki lik objasnjavao zashto je to tako al nisam zapamtio.
prihvati da to tako radi valjda zbog nesavrsenstva tehnike, i to je to.
 
Kalibrisan monitor koji moze da prikaze sve kako treba (neki ips pozeljno wide gamut) ---> program koji zna da iskoristi icc profil monitora (photoshop, adobe bridge) ---> izrada ICC profila za svaku kombinaciju boja (original, dolivane) i papira (potreban hardverski uredjaj).

Jedino ovako moze da izadje kako treba, ostalo je sve zongliranje i cimanje.
 
Neverovatno koliko je ovo komplikovano, i koliko ovaj štampač ne reaguje na bilo kakvu promenu bilo čega u vezi štampanja fotografija! Svaka druga štampa radi odlično.
 
Monitor emituje svetlost, a stampani medij odbija svetlost.

U zavisnosti od papira, boje, izvora svetlosti, drugacije ce i slika izgledati, isto kao sto i tepih ne izgleda isto pod neonskim ili obicnim sijalicama.

Kao sto ti je receno, prakticno je nemoguce uskladiti da slika koju drzis u ruci izgleda isto kao ona na monitoru.
 
To je meni sasvim jasno,ali fotografija odštampana na HP-u(jeftinom) razlikuje se kao nebo i zemlja u odnosu na ovaj Canon.to3a je opisao jasno, šta je problem.Nije mi jasno kako lik u foto ateljeu, štampa na ip4300 fotke za dokumenta, bez problema,da se skoro i ne vidi razlika?Boje sigurno nisu u pitanju,jer kupujem kvalitetne.Bar mislim?Ponavljam da mi nije bitno savršenstvo,nego približno ista slika!
 
Gresis siljo. Taj lik u ateljeu isto stampa kao i ti. Tajna je u tome sto on ima bolji aparat i time i kvalitetnije slike. Ima posebnu pozadinu i ima osvetljenje odgovarajuce. Tu on izvlaci maximum plus photoshop i alt+ctrl+l da iznivelise kontraste i dobija do 40% boljitak.
 
Da ne otvaram novu temu.Isti printer je u pitanju.Prijavljuje ovu grešku.
Untitled.png
Isključivao napajanje strujom,vadio glavu i ketridže i stalno isto.Postoji li neki reset za ip4700 ili da ide kroz prozor?:D
Hvala!
 
Poslednja izmena:
Na svim Canonima od 2007 ako se pojavi greska B200 jer zapravo vremenski tajmer koji je odradio svoje pa ti pokazuje namerno da je kao glava crkla.
Moze da bude i stampana ploca a zamena je da se ne isplati menjati. A cela je fora da je ustvari sve ispravno a nije?!
Kupis nov pa cepaj sledece 2.5 godine pa ce ponovo da se pojavi ista greska. :d
 
Nazad
Vrh Dno