Šta je novo?

Kingston HyperX 3K (SF-2281, Intel 25nm synchronous MLC NAND)

I mene ali pre toga uradi standardan test, a ne zerofill.
 
I mene ali pre toga uradi standardan test, a ne zerofill.

Oops, pardon, dakle nekad:

attachment.php


i sad:

raid0.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
a O fill eeeeee
ajd nasumicni...
jesli li ga prvo SE pa onda merio?
 
Pa i prvi je sve nule, zato sam i ovaj sad odradio tako :) Ali evo jedan nasumicni:

Untitled.jpg
 
Iplati li mi se prelazak sa sadasnjeg ssd diska na HyperX 3K SH103S3 120 GB ?
 
Oooo da, po mome skromnom misljenju.
Vece brzine i MNOOOOOGO veci prostor.
Sacekaj da se alfa javi da ti da misljenje iz prve ruke :D
Zasto samo 120GB i zasto bas taj ssd? Sto ne Crucial ili Samsung, jeftiniji su...
 
Iplati li mi se prelazak sa sadasnjeg ssd diska na HyperX 3K SH103S3 120 GB ?

Zbog prostora da, a što se same brzine rada tiče, biće brže, ali verovatno nećeš to često pimećivati, tek ponekad.

Ja i dalje koristim u laptopu Intel 320 series 120GB, koji je SATA II, kući u računaru imam 840 EVO 250GB. Sem više komfora po pitanju prostora nešto ne primećujem razliku u radu (eventualno kad kopiram neke veće VM i sl.) ali to nije baš nešto što svaki čas radim.

Inače ne vidim razlog da sa 80GB prelaziš na 120GB SSD, pogotovu na neki koji je ~10K dinara. Idi na Crucial MX100 256GB, on je oko 12K i verovatno trenutni best buy.
 
Zbog prostora da, a što se same brzine rada tiče, biće brže, ali verovatno nećeš to često pimećivati, tek ponekad.

Ja i dalje koristim u laptopu Intel 320 series 120GB, koji je SATA II, kući u računaru imam 840 EVO 250GB. Sem više komfora po pitanju prostora nešto ne primećujem razliku u radu (eventualno kad kopiram neke veće VM i sl.) ali to nije baš nešto što svaki čas radim.

Inače ne vidim razlog da sa 80GB prelaziš na 120GB SSD, pogotovu na neki koji je ~10K dinara. Idi na Crucial MX100 256GB, on je oko 12K i verovatno trenutni best buy.

Hvala.
Sto se prostora tice, pa nesto mi i ne treba, jer i sada imam slobodno pola diska.
U principu kada zavrsim neku igru, deinstaliram je, a saves ostavim.
Tek sada sam video da sam ga dobio na poklom davne 2009-te i da je do sada upisao skoro 14TB ( Intel ssd toolbox).
 
Jesam ja povrsan, gledam i vidim Intel X-25M pa po automatizmu ono 25 "prevedem" u 25GB a onih 80Gb iza i ne registrujem...
Ne treba mene slusati... mogu u penziju komotno...

Inace mighty ti sve rece pravo, sa 80 na 120 pogotovo ako ti je "dovoljno" kapaciteta onda i ne moras, ali 250-256GB je bas slatno imati... :)
 
Poslednja izmena:
Drugaru umro model od 120GB, nije docekao ni trecu godinu zivota :(
 
Popunjenost diska je 87%, kako vam se čine rezultati?

fdj.jpg sx.jpg rjk.jpg xm.jpg
 
Dobih verziju od 120g na poklon pre par dana, pa sam podigao svez win 7, pa ako bi neko iskusniji mogao da prokomentarise tabelu sa rezultatima testa, cini mi se iz prilozenih testova da to moze dosta bolje. Samo da napomenem da je vezan na stariju plocu ga770ta-ud3 ali na sata 3 port, i ima marvelov kontroler na ploci. t1.jpg
 
Prebaci ga onda na neki drugi sata konektor pa nek je i sata II (3GB/s), ne valja ssd da stoji na marvelovim konektorima.
 
Kingston HyperX SH103S3/240G



Intel P45

Desktop Capture-01-05-2016 17-32-03.jpg

Interesantno, uradih test i za ovoga od 240GB koji radi nesto vise od pola godine i na kome je OS sa programima i dobih nesto bolje rezultate, cipovi i kontroler su im identicni cak je 120ka ganc nova danas kupljena a nesto je sporija. Jel moguce da zato sto je na S-ATA 2 portu ima malo losije rezultate?
 
Imam ovaj Kingston od 90GB, kao i Samsung 840 EVO 120GB.
Oba 2 su mi radila u različito vreme na H61 čipsetu znači SATA2, pa ne mogu da procenim koji je brži, tu su negde. Na EVO je odrađen onaj fw upgrade što je bio.
Koji da ostavim za sebe, a koji da prodam? Koji je bolji po vašem mišljenju?
 
neces se opariti sa oba danas,vise je stvar dal' tebi vise znaci tih 30gb vise na sljamsungu od tih nekih 10tak e vise sto bi za njega dobio...a najpametnija stvar je da oba prodas i da uzmes jedan od 240+ gb i zavrsis sa celom pricom.
 
Oba prodaj i uzmi neki od 250-256GB. :D
 
Neću, ne treba mi veći od 90GB, samo za sistem u multiboot, imam drugo rešenje za podatke/storage.
 
Nazad
Vrh Dno