Šta je novo?

HW monitorova ochitavanja temperature pri OC 5850, pomoc

Učlanjen(a)
09.06.2010
Poruke
52
Poena
160
Pokushavam da izvuchem max iz ove Asusove 5850, ali me buni ova temperatura za GPU u HW monitoru koja se ne slaze sa
drugim ochitavanjima u kombasteru i afterburneru. Jel neka greshka u HW monitoru ili ja ne znam? :) Da sam ga pustio josh da radi, otishla bi temperatura i preko 120c.

Temperatura u kombasteru mi dodje do nekih 85 max posle nekog vremena, tako da sam zbunjen.
 

Prilozi

  • hw lud.jpg
    hw lud.jpg
    182 KB · Pregleda: 59
Hmm, ali kada ne koristim kombustor nego furmark, hw daje dobre rezultate. Izmedju ostalog, kombustor mi temperaturu nagruva na 85c, dok u furmarku i igrama temp ne prelazi 62c. Ima neshto zlo u tom kombusteru:) Definitivno ne radi dobro u kombinaciji sa hw, bar kod mene.
 
Tu nesto stvarno ne stima 62C u furmark po ovoj vrucini i na 100% da je fan opet je sumljivo
 
pa sta radis? gruvas rezultate ili sta?
u svakom slucaju, veruj pre afterburneru nego tome. uvek sam vise verovao i bolje su mi se pokazivali programi koji su specificno radjeni za jednu stvar.AB iscitava samo temp grafike, dok hw cita iz raznoraznih senzora... pa mozda nesto brljavi. meni hw monitor i u leru ne daje dobre temp. probao ga nekoliko puta i na kraju skroz batalio. ali zavisi. nekima radi super.
 
^ Gruvam da izvuchem svaki moguc fps u igrama :)

'Vako stoje stvari. Ovo mi je praktichno prvi ozbiljan overklok poduhvat, i prateci uputstva sa ovog foruma, postigao sam 968/1300. Trebalo mi je brat-bratu jedno 12 sati da sve zavrshim.

Predhodno ochitavanje temperature u furmarku je bilo 62c jer sam tada podizao samo clock GPUa, dok sa ovim sada clockom ide do 80c, tako da je sa razlogom Veneu bilo sumnjivo ochitavanje od 62c. Chini mi se da mi Video Card Stability Test nudi neko najrealnije opterecenje grafike. Dok mi je on bio aktivan temperature nisu prelazile 61 (igrao sam NBA2K12 2 sata i temp je bila max 58c).
popo.jpg

Malo sam iznenadjen da mi je dozvolio da odvrnem memoriju bukvalno do kraja, 1300MHz, no mozda je to zbog dobrog hladjenja, ne'am pojma.
Untitled.jpg

Za sada sve radi stabilno. Jel je potreban neki duzi period od ovih 25 min u stability testu ili da ga lepo opteretim nekim BF3 na par sati? :)
 
Hvala puno, pratice se temperature, za sada su na ovih 30c sasvim ok :) Samo sam memoriju smanjio na 1250 jer je su pri furmarku izleteli neki artifakti.
 
Imas sasvim solidan primerak, sto se oc-a tice. Od memorije i nemas neke velike koristi a ja ti savetujem da podesis to na 950/1250Mhz, to bi bio 100% stabilan profil ;) a razliku izmedju jos 18Mhz za gpu i 50 za memaru neces nigde primetiti a leto je i vrucincina je u sobi ako nemas klimu..
 
Koliko se meni cini tebi se ocitavaju temperature PCB-a i temperatura GPU-a.
Mozes predpostaviti koja je visa. U svakom slucaju pipni graficku iza jezgra i pipni je negde blize obodu, osetices temperaturnu razliku koja ti se tu i prijavljuje.
Meni recimo MSI Afterburner uredno prijavljuje i GPU i PCB temperature, dok tebi izgleda se nesto ne snalazi tako dobro.

Ako ti HW monitor prijavljuje temperature preko 90 mozda bi mogao da razmislis o smanjivanju taktova jer je meni tako "bez problema" radila 8800GT redovno na 90+ stepeni i u furmarku sam je jednu celu noc iz zezanja pustio da radi gde je dostigla temperaturu od cak 111 stepeni, bez artifakta ili tih gluposti, ali mozes misliti koliko je dugo radila.

Ako imas garanciju onda boli te uvo, ne mogu oni da utvrde sto kartica ne radi. Ja sam jednom ubio karticu BIOS flashom, a dva puta klasicnim overclockom sa overvoltovanjem i oni su mi uvek uvazili garanciju.
 
Poslednja izmena:
Krajnji clock je 950/1250, smanjio iz predostroznosti :)

@Solesoslav - Pa te temperature je prijavljivao pri pokretanju MSI Kombustera, jednom prilikom je otishlo i do 120 stepeni u HW monitoru, dok je u afterburneru prikazivao 85. A od tada kombuster nisam koristio, i u svim ostalim varijantama se slazu ochitavanja HW monitora i afterburnera (ili furmarka, aide64)... A mislim mi je u garanciji grafa do kraja juna 2013 :)


Napravio sam novi profil za fan kontrolu zarad malo tisheg rada i temperature ne prelaze 70 tokom gameinga, sve je stabilno, ja sit i zadovoljan :)

P.S. Prostorija je klimatizovana jer je i sedenje u njoj nemoguce pri 30c, a kamoli overclockovanje, soba je okrenuta ka jugu pa se przi ceo dan...
 
Poslednja izmena:
bolje koristi GPU-z za monitoring
 
P.S. Prostorija je klimatizovana jer je i sedenje u njoj nemoguce pri 30c, a kamoli overclockovanje, soba je okrenuta ka jugu pa se przi ceo dan...

Ako mi verujes slicna situacija kod mene, s'tim da je u sobi cesto 28-30c, bukvalno pri svakom toplijem danu a prozori okrenuti ka zapadu pa sunce przi dok ne zadje.. imam srecu da je graficka odlicno hladjena i oc-ovanau najzahtevnijim igrama posle pola h dodje do 68c a da se kuleri vrte na tihih 60%.. velike vrucine su ogroman problem za oc ako nemas klimu.
 
Nazad
Vrh Dno