Šta je novo?

Samsung N7100 Galaxy Note II

Imas opciju negde pod Spen - detect s pen detaching nešto tako. Potraži zaboravio sam tačno gde se nalazi.
 
Drugaru je ispao note 2 i sjebao mu se displey u gornjem levom uglu.Touch radi normalno ali ga nervira pa hoce da zameni.Da li moze samo staklo da se zameni da ne menja ceo ekran i ako moze dajte neku preporuku gde to moze u beogradu da odradi?Ako moze neka preporuka za servis gde to rade kvalitetno?
 
Drugaru je ispao note 2 i sjebao mu se displey u gornjem levom uglu.Touch radi normalno ali ga nervira pa hoce da zameni.Da li moze samo staklo da se zameni da ne menja ceo ekran i ako moze dajte neku preporuku gde to moze u beogradu da odradi?Ako moze neka preporuka za servis gde to rade kvalitetno?

Ne moze samo touch da se zameni. Menja se i ekran i touch zajedno. Mada u ovom servisu menjaju samo touch mada ne znam koliko je to kvalitetno: https://www.facebook.com/unixbgd/
 
Brat je menjao samo staklo kod Fontane na Bulevaru, dobro su mu odradili, daju i garanciju 6 meseci.
 
Jel neko uzimao zerolemon 9300mah
http://www.amazon.com/dp/B00BYEMNA6

Zamenio bih bateriju ovom mom, ali ne znam da li da uzmem pollarcell ili da ga nabudzim sa zerolemon, mada vise naginjem ka zerolemon, mrzi me vise da stalno brinem o bateriji. Na smenu punim telefon i tablet. Jel neko narucivao sa Amazona, da me ne rebnu ovi nasi sa spediterima i sl taksama pa da mi ispadne baterija 100e?
 
@Angelos
Jel si probao hard reset, meni se to desilo na jednom Sony-ju...posle hard-a prepoznao karticu...
 
live demo unit

Pozdrav. Zamenih svoj dotrajali S3 za note 2 uz manju doplatu. Kada se otvori u njemu pise live demo unit. Ima kitkat, uredno prima sim karticu i sve radi bez problema i ima IMEI. Po netu sam nasao da demo unit ne moze da se pretvori u full telefon, pa sam u rebusu kako na ovom sve fercera? Da li neko ima ideju koja je razlika u odnosu na redovan note 2?
 
Mozda je neko prepakovao taj telefon u masku gde je bio pre demo unit Note 2. Uglavnom demo verzije ne mogu da imaju GSM.
 
Koji ROM/kernel koristite i kako se pokazao po pitanju baterije i generalno fluidnosti? Uzimam kroz par dana telefon pa me zanima nesto sto je vec provereno da ne bih gubio vreme na xda, pretpostavljam da stock ne dolazi vecini u obzir, mada jedino kod njega ostaje kompletna funkcionalnost s-pena.
 
Telefon ne može da se upali, prođe oznaka telefona, pojavi se Samsung logo i čuje zvuk paljenja telefona i odatle ne mrda. Tako stoji u nedogled.
Kada izvadim bateriju i vratim je on se sam pali. Ako ja zadržim nekoliko minuta van telefona onda se ne pali sam od sebe pri vraćanju baterije.
Inače sve se desilo tako što je internet prestao da mi radi (mobile), stoji H oznaka i vidim da šalje i prima ali neće da otvori nijednu stranu. Tada sam ga restartovao i od tada je sve ovo počelo.

Preko TWRP-a sam uradio čišćenje cash i dalvik ali nije pomoglo (čak i stoje neke greške, slikaću kad dođem do nekog drugog telefona).

Da li i kako može da se reši?
Da li postoji mogućnost da se pri tome ne izgube podaci?
 
Probaj u twrp da mountujes memoriju i povezi ga sa kompjuterom. Trebalo bi da ga vidi i da mozes da prebacis podatke.
Nakon toga flesuj sistem ponovo.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk
 
Jedino nandroid ali dzaba kad ti sistem nije u redu. Ako ti je bio ukljucen backup na Samsung nalogu vratice ti sve kad instaliras novi sistem. A za podatke probaj na mount u twrp i prebaci u komp.
Skini sa kog hoces, sve jedno je. Samo gledaj da nije sa neke mreze zbog glupavih aplikacija sto dodaju. Ja skidam sa Sammobile (mada su brzine ocajne) jer mi se desavalo da ne skine lepo sa drugih.


Sent from my SM-N920K using Tapatalk
 
Skidam sa tog sajta srpsku verziju. Valjda je dobra...

Da li možda može nand backup, pa da posle uradim restore samo data?
 
Koja god, samo da nema bloat.
Ne bih ja radio backup u ovom slucaju s obzirom na stanje.

Sent from my SM-N920K using Tapatalk
 
Dobio sam N7100 kojoj je izgleda crkla ploča (ne puni, ne pali, ne reaguje na usb na kompjuteru, probana sa drugom baterijom). Vlasnik kaže da dugo nije korišćena a pre toga je bila ispravna.
Da li je ok naručiti ploču odavde:
https://www.aliexpress.com/item/Eur...Note-2-N7100-Motherboard-with/1982000680.html ???

Možda je otišao ulaz za punjenje ili power dugme ne radi. Nađi punu bateriju pa probaj, a vidi i kako se pali uređaj bez power dugmeta (moglo je na S2, za Note 2 ne znam).

P.S. Ja bih ga ostavio 12-24 sata na punjaču, par puta mi je to sredilo S2.
 
Nazad
Vrh Dno