Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

slawisha

Slavan
Učlanjen(a)
28.03.2005
Poruke
132
Poena
319
Dali je neko probao Adsl Total Tv? Meni istice CLick4 +IPTV u septembru, pa ozbiljno razmisljam o ovoj ponudi. Total TV(Starti Plus) 16/1 Mbit/s Adsl i D3 Go i Wirerless u sbb zoni sve za 2390din na dve godine

TotalTVMix
 
Total MIX je kombinacija usluga Total TV i Total NET koja vam omogućava dodatnu uštedu uz ugovor na 12 ili 24 meseca
 
Mi smo imali Total, pa smo uzeli IPTV na 2 godine, jer je bilo jeftinije, ali pored 2 televizora, net ide samo 1.5, pa razmišljamo o ovoj ponudi. No sad je akcija do kraja avgusta, a nama ističe ugovor u decembru.
 
Poslednja izmena:
Pa u smislu da mu nece ubiti ili gusiti brzinu neta vec da ce imati normalan net ali ne samo 1.5Mb vec 6 ili 4Mb tj. u zavisnosti od tehnickih mogucnosti. U jednoj od promocija kazu zasto neko moze ili nemoze imati 6Mb net.

Nisam ni mislio da moze da ima 20Mb jer naravno da ce net uz iptv koristiti onoliko koliko dopusta standard :)
 
Poslednja izmena:
Akcija se samo odnosi na D3 GO (do septembra), a ponuda (Total TV + 16Mb/s za 2390) koliko sam video nije vremenski ograničena.
 
Poslednja izmena:
Dali je neko probao Adsl Total Tv? Meni istice CLick4 +IPTV u septembru, pa ozbiljno razmisljam o ovoj ponudi. Total TV(Starti Plus) 16/1 Mbit/s Adsl i D3 Go i Wirerless u sbb zoni sve za 2390din na dve godine

TotalTVMix

..posto je ovo trenutno najbolja ponuda na trzistu..interesuje me..da li neko koristi totalov adsl uopste..nebitno dal je ovaj tvmix paket..i kakvi su utisci..msm na sam rad..kokretno..kako rade torenti..i el ima diskonektovanja..i sl..?
 
Jel njihov "ADSL" trazi postojecu telefonsku paricu, tj. dodatnih 500+ din. za sam fixni sto se placa?
 
..da..i njihov adsl ide preko postojece telefonske parice..tj preko telekomove infrastrukture..
 
Ukoliko ste dosada imali adsl, i dobro vam je radio, gotovo sigurno da nećete ni primetiti prelaz, kao što je u ostalom kad se menja na bilo kog drugog provajdera.

Toliko o pitanjima o "Hoće li da radi?".

Inače svaki ADSL ide preko infrastrukture za fiksni telefon (bakarni kablovi), koju kod nas poseduje samo Telekom.
 
Poslednja izmena:
Pa u smislu da mu nece ubiti ili gusiti brzinu neta vec da ce imati normalan net ali ne samo 1.5Mb vec 6 ili 4Mb tj. u zavisnosti od tehnickih mogucnosti. U jednoj od promocija kazu zasto neko moze ili nemoze imati 6Mb net.

Nisam ni mislio da moze da ima 20Mb jer naravno da ce net uz iptv koristiti onoliko koliko dopusta standard :)
2xTV=12Mb + max. 4Mb net = 16Mb. To je to teoretski.
U praksi to može da bude mnogo drugačije, ali ne nabolje.
 
Mozda nude adsl od 16mbit preko adsl-a i satelitski total tv.
Mozda nije kombinacija ADSL-a+IPTV.

Jako je nejasno sta nude, na sajtu ne daju takvu informaciju.
Nemaju cak ni spisak kanala.
Ako daju ADSL plus Total TV satelitski onda je solidna ponuda.
 
Ama što bi nudili telekomov IPTV. Naravno da daju Total TV preko satelita i Total Net preko ADSL-a. Pošto ne zauzima protok za televiziju, logično je da može da izgura 16 mbps za internet.
 
2xTV=12Mb + max. 4Mb net = 16Mb. To je to teoretski.
U praksi to može da bude mnogo drugačije, ali ne nabolje.

To bi znacilo da kada bih uzeo net od 16mbit ne bih mogao da imam iptv. Onda mi ovo od totala deluje mnogo bolje posto sam razmatrao telekomov box i uzeo bih za dva tv-a i ostalo bi za net 4mbit. Znaci telekom ce mi doci u obzir samo ako opet ponude nesto kao sto je bila akcija 50%.
 
Ok ovako kazu ne podrzavaju Annex B korisnike, vec samo Annex A, drugo traze 4000din i nesto za taksu za montazu Satelitske antene.
Ukoliko postoji sva oprema ukljucujucii receiver onda je taksa za ukljucivanje/aktivaciju 2400din.
U satelitskom paketu su start i plus dok su oni bonus kanali ne garantovani, Bonus (a) , Bonus (h), itd, slovo u zagradi govori o nazivu satelita i radi se o open kanalima koji nisu garantovani.
Posto idu dva lnb-a u paketu prilikom montaze se opredeljujete gde ce gadjati drugi LNB.
Ne znaju nista o garantovanosti brzina na ADSL-u, kolika je agregacija, opterecenje itd.
 
Ljubazna teta me je danas u SBB poslovnici odvela na stranu i nezvanicno rekla da je razocarana sa mnom da 7 godina svaki mesec dolazim i placam TTV a nisam naucio osnovna pravila reklame...;)...kaze,pise DO 16mbit i pise OD 2390din i tako ce i biti...ona ocekuje za 2390din od 4-6Mbit a tih 16 sa TTV preko 3500din...nista zvanicno jos nemaju ali su im rekli da ce flajere i objasnjenja dobiti tokom sledece nedelje,ovo je njena pretpostavka iz iskustva...toliko je bila simpaticna da joj ja verujem...i da,bice SAMO za one koji imaju TTV satelitski risiver i prei tome ce morati ugovor na 1 ili 2 godine i bice i za nove korisnike naravno ali onda ide to placanje za opremu od 4000...ja se nadam da gresi,preneo sam sta mi je rekla jer mi ugovor sa telekomom istice 20.06 pa mi se zuri a sa TTV sam prezadovoljan vec 7 godina...videcemo
 
Poslednja izmena:
Ljudi uopste mi nije jasno zasto komplikujete?

TotalTV Mix paket ukljucuje:
ADSL brzine do 16mbit/s MAX (u zavisnosti od potencijala centrale)
Osnovni paket Total TV (Start + Plus) - prijem je preko satelita, a ne preko tel.linije tako da ide nezavisno od neta.

Uz ugovor na 2 godine to je 2390 din mesecno.

Dodatni troskovi:

Osnovni satelitski SD prijemnik sa kompletnom satelitskom opremom (antena, LNB mono block) - montaza - 4.000


Jednostavno. Ja nikakve dodatne "aktivacije" i skrivene troskove nisam video...
 
Ovo bi meni moglo biti zanimljivo pošto ionako tetki iz EU plaćam Total TV satelitsku 1200 mesečno preko moje adrese, neka bude 6/1 paket još 1200 i ja super zadovoljan. Ne mogu da se ne osvrnem na SBB-ovu glupost - pustili su reklamu na sva zvona a niko pojma nema o čemu se tačno radi, pa čak ni da li se radi o satelitskoj TV ili o IPTV. Moguće je i da je ovo kontrola štete pred početak rada Targo Telekoma.
 
Ljudi uopste mi nije jasno zasto komplikujete?

TotalTV Mix paket ukljucuje:
ADSL brzine do 16mbit/s MAX (u zavisnosti od potencijala centrale)
Osnovni paket Total TV (Start + Plus) - prijem je preko satelita, a ne preko tel.linije tako da ide nezavisno od neta.

Uz ugovor na 2 godine to je 2390 din mesecno.

Dodatni troskovi:

Osnovni satelitski SD prijemnik sa kompletnom satelitskom opremom (antena, LNB mono block) - montaza - 4.000


Jednostavno. Ja nikakve dodatne "aktivacije" i skrivene troskove nisam video...

Kao sto rekoh itekako postoji aktivacija za stare korisnike koji nisu trenutno aktivirani ili za nove korisnike koji imaju svoju opremu! Placa se 2400din stim da mi je decko jasno rekao da nije siguran da li ce samo to od troskova biti ali se nada da je samo to.

Da su pametni i da se klone takvih akcija kao sto su aktivacije.
Ajde razumem ih za opremu, ali ko ima opremu glupa je sprdnja.

Takodje to da li ti je port otvoren na 16mbit nije toliko bitno kao i stepen agregacije i stabilnost linka.
To je isto kao kad bi rekao da je na Eunetu isto 16mbit kao i na Telekomu 16mbit na istoj centrali na istom segmentu. Prosek na Eunetu bi bio 800kb/s na 24h nivou dok bi kod telekoma bio 1510kb/s na 24h nivou ili na Beocity-ju bi taj prosek bio oko 620kb/s, PTT je imao lose periode ali je u dobrim periodima znao da istera 1440kb/s na 24h nivou.
Pazljivo citajte sta pisem 24h nivo znaci da skidate 24/7 sa elitnih dedicated konekcija sa garantovanom brzinom.
Cak i Telekom ima pikove kada su pojedine odlazne i dolazne rute totalno zagusene i kad brzina i uz 10 konkurentnih konekcija nece preci 100kb/s.

Molio bih da iznosimo samo egzaktne podatke.
Nije mala stvar obavezati se kod neproverenih provajdera kao sto je TotalNet (nikakve veze nema sto SBB stoji iza ove usluge ipak su neprovereni i mozda najgori na trzistu). Tesko je biti gori od Beocity-ja, Beotela, Bitsa i slicnih.
 
Poslednja izmena:
@VUk zbunio si one koji ne znaju sta je TTV sa 2400din sto je tacno,to je aktivacija kada sami uzmete opremu od njih i namontirate ako znate ili 4000din da vam oni montiraju...za nas koji gledamo TTV sada, toga nema nego samo iz telekoma migracioni kod pa sta bog da...u pravu si da treba razmisliti,meni je cudno da je navodno to pocelo od 21.05 a realno nije pocelo,bar su mi tako rekli u SBB...sto rece @Zooo i meni bi odgovaralo 6/1 za 1200 ali onda zbunjuje najava 16mbit...a opet,nije zanemarljivo sto se dobije i D3 go da se na kompu pogleda nesto i izbegne svadja sa zenom...:)...i za taj D3 treba protok onda ima razloga za 16mbit...ne vredi nagadjati,ja sam samo preneo sta mi je receno jer sam hteo vec danas da potpisem ugovor...realno jeste glupo da je reklama krenula a da toga nema...videcemo iduce nedelje...
 
Zvao sam i posle neke priče dobio sam tehničku podršku i nije tačno da ne podržavaju Anex B korisnike...takođe važi za nove i postojeće korisnike.

Brzina je do 16 Mb/s tj. najviše što može da podrži linija. Link za net je SBB-ov...

Novi korisnici plaćaju samo cenu instalacije za Total TV (4000 din), a cela oprema se dobija na korišćenje...antena, SD risiver i WiFi ruter. Za postojeće nema dodatnih troškova...

To već od 2390 važi u ugovor na 24 meseca za Total MIX, postoji i opcija na 12 meseci.

Na osnovni paket u Total MIX-u mogu da se aktiviraju i dodatni paketi (HBO, Cinemax itd), multiroom opcija Tota TV kuća ili može da se uzme HD risiver (to incijalno košta 2000 din i mesečno 350 dinara renta).

U MIX je uključen D3 GO i SBB WiFi zona (1GB mesečno).
 
Poslednja izmena:
Mozda je mali off,jel zna neko da li postoji neka akcija kod totala da se uzme samo resiver i pretplata bez dodatnih nameta?
 
Ne postoji bez nameta,kad dobijes opremu onaj kod koga si potpisao ugovor svojim telefonom zove da se aktivira kartica i daje svoju sifru...to kosta 2400din i ne moze bez aktivacije...jedino ako naletis na nekoga ko hoce da vrati TTV da bi uzeo IPTV a ima ih sada...

Da se vratimo na temu,sad sam zvao SBB,moze da se prijavi za akciju,da brzina je 16Mbit+D3go,ostavio sam telefon,kaze neko ce me kontaktirati,moze za stare korisnike...meni istice 20.06 pa mozda javim prvi utiske...
 
pošto imam total tv već godinama i ova ponuda za total mix izgleda primamljivo u odnosu na druge, zanima me dali neko zna bilo šta o total netu,da li zna nekog ko to koristi pošto nigde nisam našao apsolutno ništa o njihovom kvalitetu a kao što je kolega gore napomenuo, to što iza njih stoji sbb ne znači da je i adsl ok a ugovor dugo traje da bi se zeznuo i prešao na nešto gore
 
Ako imas dobru vezu (blizu si centrale) svaki adsl ce da radi dobro.
Ja sam bio na Telekomu, pa na Veratu i sad Beotelu i nikakve razlike u stabilnosti rada nema.
 
Hmmmmm mogao bi preci na ovo, cisto da prestanem da placam 2k din za telekomov 4mbit adsl. :-/

Znaci za ~2300/2500din mesecno [u zavisnosti od trajanja ugovora] dobijam svu potrebnu satelitsku i adsl opremu, brzi net i gomilu kanala iz osnovne ponude [ionako sam i dalje na "anteni"]. Odlican deal.
 
Ajde ko ce da probije led :D
Isto placam 2k za 4mbit kod telekoma, imam total godinama ...

Mislim da cu sledece nedelje da predjem ...
 
Nazad
Vrh Dno