Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

hteo bih da uzmem total mix paket,mada nije mi sve jasno,treba prvo da odjavim net od telekoma i trazim mik?jel televizija ide preko satelita ili adsl?kojom brzinom se menjaju kanali na satelitskom risiveru jel ima lag kao iptv?kakav je njihov adsl?jel se placa satelitska oprema i montaza?jel sve zajedno sa pretplatom 2,430 din ili placaim dodatno 500 kinti telekomu pretplatu?izvinjavam se zbog mnogo pitanja ali zelim da budem siguran 100% pre nego sto uletim u nesto,ovo sa telekomom mi vec prekipelo em su skupi em su mi sad ukinuli sve najbolje kanale..

1. Da, tražiš MIK.
2. Preko satelita.
3. Nema laga.
4. ADSL je Telekomov, uzimaju u zakup od njih.
5. Plaća se montaža, ne znam koliko je sad, piše na sajtu. Oprema je free. Dodatni risiver se plaća.
6.Ne znam za plaćanje Telekomu, imam mix bez fiksnog, na Telekomu sam tu.
 
Poslednja izmena:
Naravno da moraš da plaćaš 660 din za fixni Telekomu kod koga god imao ADSL.. jer bez fixnog ne daju ADSL. Umesto satelitske TV ozbiljnije razmotri opciju da uzmeš D3i, naročito ako imaš uslova za VDSL 20 Mbps paket.
 
hvala vam za info,glupa pretplata ipak ce me sve izaci skuplje oko 300 kinti
 
ovde se ne zna ko je gori!27.4 sam bio u pancevu po mik jer kod nas telekom nema poslovnicu odbili me jer nisam doneo opremu,sledeci dan sam opet otisao sa opremom kazu mi mogu daje koristim dok mi total ne posalje njihovu kao izvinte gospodine juce je doslo do neke greske ok 28 sam dobio mik evo do danas nista posaljem ja totalu mail sta se desava treba mi tv kasnije me zove neka gospodja kaze mi zovemo vas od 28 nemate tech mogucnosti kao treba da idem po mik kazem joj jos 28 sam vam ga dostavio kao u redu proverice opet sa telekomom sta je pa ce mi javiti opet me zove neka iz totala i pita me dali imam uopste adsl i fixni opet ja kazem poslao sam vam jos 28.5 mik posle mi kaze zovite telekom pa vidite sta ne valja sa linijom,zovem tamo normalno klasika kablovi spliter i standardna prica,poceli da me prebacuju jedni kod drugih na kraju neka 5-6-ta mi kaze jel radi adsl i fix ja njoj perfektno onda zovite total kod nas je sve ok,nista zovem ja opet total neki 7 put opet neka nova se javi nacrtam joj do detalja sta je problem i kaze ona gospodine sve je u redu ali niste vratili opremu telekomu pa nismo nista mogli da radimo telekom nam nije dozvolio,nista onda kazem joj vraticu ja sutra opremu pa cu da vam javim i posle mi kaze kao istekla je ona promocija od 1 maja se placa montaza satelitske opreme nista onda posaljite mi sat opremu namesticu je sam vec imam antenu na krovu gospodine ta mogucnost ne postoji..i sta ja sad da radim bacio sam pare 2 puta za prevoz sad opet moram da idem da vratim crap od opreme i jos ovi sad oce 4000 dok ja dobijem platu ostacu bez mika!kome da se zalim za ovu sprdnju?
 
Poslednja izmena:
Kad se uzima MIK od Telekoma uvek vratiti opremu u njihovoj poslovnici,ma sta vam njihovi prodavci pricali ,inace drugi provajder nece moci da realizuje adsl.Sto je jos gore ako prodje mesec dana ide na demontazu porta i ako na centrali nema slobodnih portova moze se ostati i bez adsl interneta u potpunosti.
Tako je nekoliko ljudi koje znam mucilo istu muku i setali se i cekali u redu u Telekomu jer su im isto prodavci pricali kako ne mora da se odmah vrati oprema.Ocigledno ili nemaju sve informacije ili namerno muce ljude koji odlaze od njih.
 
Što se tiče mik a, četvrtak 11 maj vratio opremu ttv adsl u poslovnicu sbb Glavna 48, petak dobio u mailu mik od ttv.
Sa njim otišao u mts,dobio adsl prvo a posle me prebacili na vdsl tako sam tražio...Sa vdsl om sam za sada zadovoljan
dok je ttv adsl znao dosta da prekida, plus onemogućen portforwarding traže za fixnu 600 din. plus brzina 16/1 naspram
50/2 su bili presudni za raskid sa ttv adsl.
 
Imam kući TotalMix, ugovor se vodi na mog oca. Sad, pošto imaju neke pogodnosti za nove korisnike, mislio sam da se odjavimo, pa ponovo da se prijavimo, ali na moje ime.
Znači otkazali bi uslugu, vratili opremu i uzeli mik MIK. Da li to može? Da li mogu da pri raskidu ugovora uzmem MIK, a onda se opet prijavim za istu uslugu, sa istim MIK kodom, ali sada na moje ime? Valjda sam bio jasan.
 
Uz taj novi paket moraš uzeti njihov fiksni.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
posto se do sada placalo za slican paket 2430 din, pre bih rekao da se samo dobije jos jedan fiksni ;)
i mora i dalje da se ima fiksni telekoma srbije, da li cemo ikad doziveti regulaciju i oslobadjanje last-mile-a??? :(
 
Imam kući TotalMix, ugovor se vodi na mog oca. Sad, pošto imaju neke pogodnosti za nove korisnike, mislio sam da se odjavimo, pa ponovo da se prijavimo, ali na moje ime.
Znači otkazali bi uslugu, vratili opremu i uzeli MIK. Da li to može? Da li mogu da pri raskidu ugovora uzmem MIK, a onda se opet prijavim za istu uslugu, sa istim MIK kodom, ali sada na moje ime? Valjda sam bio jasan.
 
Zanima me da li je moguće da posle 7 godina korišćenja Total TV adsl-a oni ne mogu da mi puste ugovorom deklarisanu brzinu(20/1)? Još početkom 2011 sam uzeo total tv mix za 2430 din i rekli su mi da brži internet od 10/1 mb ne mogu da pi puste. Pitam ih sad pre par meseci isti odgovor dobijem. Znači neverovatno. 2018 godina imam bar 5-6 uređaja na wifi i na "žici" dva kompa. Još kad matorci gledaju EON znači net jedva radi. A kamoli da igram WoT. Ping skače kao popizdeo. Sve se nadam da kada jednog dana stigne optika da će i total tv ponuditi vdsl2 od bar 50/5 mb. Ali pitanje je kada će to biti.
 
Poslednja izmena:
Ne može Total da ponudi VDSL jer nema infastrukturu za to.

Regulator odbija da natera Telekom da ponudi veleprodaju VDSL-a, tako da je perspektiva takva da će se svi ADSL provajderi ugasiti kad VDSL bude svima dostupan i cenovno pristupačan.
 
Ne može Total da ponudi VDSL jer nema infastrukturu za to.

Regulator odbija da natera Telekom da ponudi veleprodaju VDSL-a, tako da je perspektiva takva da će se svi ADSL provajderi ugasiti kad VDSL bude svima dostupan i cenovno pristupačan.

Ajoj. Pa ko zna kada će to biti. Znači moram se patiti sa ovim sporim netom još ko zna koliko godina. Mislim da me ne razumete pogrešno. Pre 7 godina je to bio sasvim ok net, ali sada je smešan. Još sam se navikao na 60/4 kod sbb do pre pola godine sam stanovao u gradu. Pa se navikao na brz net. Sad mi je ovaj prespor. Ali šta je tu je.
 
VDSL je i sada cenovno prilično pristupačan (prosečno 1425 dinara mesečno uz ugovor od 24 meseca za 50/2Mbps - računam 5 meseci po 1RSD). Problem je što mora kod telekoma, i ne daju drugim operaterima pristup kao što daju za ADSL.

Znam ljude kojima je dovoljno i 5/1Mbps (radi prilično sve, čak i Youtube u 1080p), imaju flat, ne razmišljaju kolko su potrošili. VoIP aplikacije rade... A plaćaju 970 RSD (kod Beotela). Dakle, razlika između naj povoljnijeg ADSL-a od 5/1 i Telekomovog VDSL-a od 50/2Mbps je praktično 455 dinara mesečno. Tako da cenovno je već VDSL pristupačan svima.
 
Još kad matorci gledaju EON znači net jedva radi. A kamoli da igram WoT. Ping skače kao popizdeo.

Mislim da ti za ovo može pomoći skoro sigurno dodatni ruter sa podešenim QoS-om. Ukoliko možeš da odvojiš oko 2000 dinara i kupiš recimo TP-Link TL-WR740n (neku noviju varijantu) i uradiš sledeće (imaćeš dupli NAT ali je tako naj jednostavnije), a to je:
- prvo u podešavanjima novog rutera (bez da ga povezuješ sa trenutnim ruterom) promeniš lokalnu IP adresu rutera na nešto tipa 192.168.10.1 (da se ne bi preklopili sa trenutnim).
- u ADSL ruter ne uključuješ ni jedan komp direktno, samo kratkim kablom povežeš jedan LAN port ADSL rutera i WAN port dodatnog rutera
- isključiš wifi na ADSL ruteru (a podesiš wifi na dodatnom ruteru)
CILJ je da nemaš ni jedan uređaj, telefon ili komp koji pristupa direktno samo kroz ADSL ruter već svi moraju da idu kroz dodatan.
- kad ovo završiš, nađeš opciju Bandwidth control. Uključiš ovu opciju, izabereš tip linije ADSL, upišeš za upload 1024 i za download 10240.

Kao rezultat bi trebao da dobiješ drastično manji jitter (mnogo stabilniji ping), i malo sporiji internet. Ali ako ti je bitan ping zbog igrica, mislim da ovo može da pomogne.

Nisam gejmer, pa ne znam da li će 100% biti dovoljno. Najbolje je ako nekako možeš na probu da uzmeš od nekoga takav ruter i testiraš. Nije sve u brzini, već i u dobro podešenom QoS-u, koji standardno svakako nije podešen.
 
Mislim da ti za ovo može pomoći skoro sigurno dodatni ruter sa podešenim QoS-om. Ukoliko možeš da odvojiš oko 2000 dinara i kupiš recimo TP-Link TL-WR740n (neku noviju varijantu) i uradiš sledeće (imaćeš dupli NAT ali je tako naj jednostavnije), a to je:
- prvo u podešavanjima novog rutera (bez da ga povezuješ sa trenutnim ruterom) promeniš lokalnu IP adresu rutera na nešto tipa 192.168.10.1 (da se ne bi preklopili sa trenutnim).
- u ADSL ruter ne uključuješ ni jedan komp direktno, samo kratkim kablom povežeš jedan LAN port ADSL rutera i WAN port dodatnog rutera
- isključiš wifi na ADSL ruteru (a podesiš wifi na dodatnom ruteru)
CILJ je da nemaš ni jedan uređaj, telefon ili komp koji pristupa direktno samo kroz ADSL ruter već svi moraju da idu kroz dodatan.
- kad ovo završiš, nađeš opciju Bandwidth control. Uključiš ovu opciju, izabereš tip linije ADSL, upišeš za upload 1024 i za download 10240.

Kao rezultat bi trebao da dobiješ drastično manji jitter (mnogo stabilniji ping), i malo sporiji internet. Ali ako ti je bitan ping zbog igrica, mislim da ovo može da pomogne.

Nisam gejmer, pa ne znam da li će 100% biti dovoljno. Najbolje je ako nekako možeš na probu da uzmeš od nekoga takav ruter i testiraš. Nije sve u brzini, već i u dobro podešenom QoS-u, koji standardno svakako nije podešen.

Videću da probam. Mada od kad sam se spojio preko lan kabla od 10 m dosta je boje. Dok ćale gleda youtube i surfuje skoro ništa ne utiče na ping.:) Od EoN-a je pomalo odustao jer mu se često prekida signal. Sreća u nesreći.
 
Sad vidim da nude neki novi modem/wifi na sajtu. Home Gateway. Jel bolji modem i wifi na njemu nego postojećem tp linku koji su do sad davali?
 
Sa njima nikad vise saradnja. Em su najskuplji, em sto sam bio njihov korisnik punih deset godina, a nisu se za sve vreme setili da nagrade lepu saradnju i lojalnost. Jos na kraju kada zelim da raskinem ugovor, moram sam da im šaljem opremu o svom trosku. Najjaci jesu, ali su i najbahatiji.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Sa njima nikad vise saradnja. Em su najskuplji, em sto sam bio njihov korisnik punih deset godina, a nisu se za sve vreme setili da nagrade lepu saradnju i lojalnost. Jos na kraju kada zelim da raskinem ugovor, moram sam da im šaljem opremu o svom trosku. Najjaci jesu, ali su i najbahatiji.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Delimično se slažem sa tobom. I ja sam dugogodišnji korisnik (7-8 godina). Za to vreme se nisu setili da mi bar malo umanje pretplatu, a pre par godina su mi ponudili da potpišem ugovor na 2 godine pa će mi 3-6 meseci (ne sećam se već) biti pretplata 1 din. To se nikad nije desilo. Uvek mi je račun stizao sa 2.430 din. Kad sve saberem plaćao sam 7 godina 3100 din kad saberem i fiksni telekomov za 10Mb neta i ok tv ponudu. To pre 7 godina možda i jeste vredelo te pare, ali danas sigurno ne. Posebno ne vredi 10 mb/s 1230 din mesečno. Ali nemam izbora. Mogu da uzmem kod telekoma ili beotela, ali mi je to još gora varijanta jer iptv uzima protok od i ovako presporog neta.
 
Imam 1040 ns satelitski prijemnik. Nestalo mi je struje i on se resetovao na fabrička. Ja sam na svim opcijama izabrao šta je trebalo (srpski jezik, 1080p rezolucija, itd) a na ostalim podešavanjima sam samo išao na OK. I sad nema signala. Na bilo kojem predefinisanom total tv profilu nema signala što mi se čini kao ne moguće. Verovatno je neki bug. Pa me zanima šta da radim? Retko gledam tv ali nekad mi dođe da odgledam nešto.
 
Gledao sam. Nije mi pomoglo. Deluje mi kao da se zablokirao nešto. Izvukao sam ga iz struje opet pa ću videti da li će zaboraviti podešavanja do sutra. Ako ne moraću da zovem tehničku. Mada je neverovatno da se tako jednostavan uređaj zablokira/brickuje.:-(
 
zar ne bi bilo jednostavnije i brze da si odmah pozvao tehnicku sluzbu tj call center?

Sent from Galaxy S8
 
Molim vas za pomoc. Resetovao sam modem i sad imam problem ne radi mi net. Svetli adsl ali ne svetli tj ne radi internet. U podesavanjima znam sta treba da uradim. Ali problem mi je sto treba da se aktivira neki cwmp. E sad ako moze neko da mi slika sta kod njega stoji u tom cwmp da ja prekucam kod mene.
 
Kakva je ovo banda. Hteo da obnovim ugovor da bih dobio neke pogodnosti i ponudili mi xxx paket i cinestar koji mi totalno nije potreban. Cak kao starom korisniku nisu hteli ni risiver da zamene jer ovaj malo brljavi ako obnovim ugovor. Okej, nemam drugu opciju za tv, uradim ugovor na suprugu i voala, kao nov korisnik svasta nesto. Elem, razlog pisanja je taj da su me konacno posle nedelju dana pozvali da probaju da me nagovore da produzim ugovor(operatera na fon nisam mogao da dobijem nedelju dana, prepucavali se preko mejla) sto naravno nije dolazilo u obzir. Ljubazana operaterka mi je objasnila da ako hocu da raskinem ugovor moram da platim i oktobar? Molim, pa ja tada necu da budem vas korisnik(vec poslao zahtev za raskid i opremu), rece mi nema veze sto necete to su nasa prava. Jel bio neko u slicnoj situaciji?

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno