Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

Fiksni koji imas ostaje, na njemu je ADSL. Dobijaš od SBBa još jedan fiksni broj, vezujes obican telefon na DSL ruter...
 
@Sale99

Aha. Razumem.

Čekaj, da li bih onda uz TRIO paket opet morao da plaćam Telekomu fiksni?
 
Poslednja izmena:
Ti moraš da imas fiksni od Telekoma Srbije da bi imao ADSL, i kroz njega SBB fiksni...
 
Pozdrav svima,
Uzeli su tast i tasta ovaj TTV Mix,ali internet jednom u sat vremena zabode.
Imaju ruter InnBox V45 i kad padne protok sijaju sve lampice a net ne mrda.
Zvali smo podrsku oni naravno veze nemaju tj rekli su mji mozda je losa linija i da pratim u Statistici: "SNR Margin (0.1 dB): Downstream 61" i da ne sme da bude 59 i ispod,samo jednom je bilo 59 na par sekundi,uvek je 60 i 61.
Dal neko ko se bolje razume moze da rastumaci a ja sam uploadovao sliku statistike pa da mi kaze nesto vise na osnovu slike.
Unapred hvala
Screenshot_444.jpg
 
Poslednja izmena:
Ruter se povezao na 17,9 Mbps (rate), a sam prijavljuje da može da održava najviše 18 Mbps (attainable rate). Pritom je odnos signal-šum svega 6 dB (60x0,1), zbog čega i linija puca svako malo. Na ovom forumu je bilo dosta slučajeva da ljudi imaju problema kad je SNR za download oko 6 dB.

Ako je moguće, probaj da premestiš ruter što bliže mestu na kome telefonska linija ulazi u stan kako bi malo poboljšao odnos signal-šum.

Alternativa je da od SBB-a tražiš da im smanje protok sa 18 na npr. 15 Mbps kako bi sve radilo stabilno ili da, ukoliko su dostupni ADSL pristupni podaci, staviš neki drugi ADSL ruter koji bolje drži vezu.
 
Poslednja izmena:
smanjili su sa 20 na 18 po ruteru al preko 16 ne ide na speedtest.
dal moze biti i do kabla jer je kabal star od telekomove kutijice do splitera..probao sam i sa direktnom linijom u ruter al opet isto secka.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Imam isti problem evo 6 meseci. Smanjena brzina,3 puta dolazili momci iz Telekoma i merili signal,svaki drugi-treci dan zovem kor. podrsku ali su navodno margine lose. Ni racune nisu hteli da mi umanje jer "ruter ne belezi te prekide". Na kraju cu da im vratim opremu za net i oteram u p.m.
 
Danas su me zvali da urade aneks ugovora(istice u decembru) da mi daju sve kanale za istu cenu, 1395.
 
Imam jedno tehničko pitanje vezano za Total TV. Naime, koristim jedan isti satelitski tanjir i risiver duže od 3 godine, i tek sam danas primetio jednu nepravilnost prilikom gledanja FTA kanala. Od svih slobodnih kanala, mogu da vidim samo one koji su sa satelita Hotbird 13. To mi je nekako čudno jer sam 100% siguran da sam prošle godine gledao kanale poput Pro7, RTL, Sport 1 DE, Eurosport 1 DE itd koji priparaju Astra satelitu (i u isto vreme imao Eurosport 1 i 2, koji su na Hotbird, sve u svemu nikakva podešavanja nisam menjao). Kad sam kontaktirao korisničku podršku, oni su mi rekli da imam samo dva slobodna LNB uređaja, tj jedan koji je Eutelsat 16 i drugi koji je ILI Astra ILI Hotbird 13.

Ovako izgleda podešavanje uređaja koji koristim:
Broj LNBa: 1, DiSEqC port: DiSEqc B - Eutelsat 16
Broj LNBa: 2, DiSEqC port: DiSEqc A - Hotbird 13
Broj LNBa: 3, DiSEqC port: DiSEqc C - Astra
Broj LNBa: 4, DiSEqC port: DiSEqc D - Thor

Jedino što je u međuvremenu promenjeno jeste to što je uveden još jedan Total TV uređaj na istoj anteni (takozvana Total TV kuća), pa me zanima da li to ima nekakve veze sa nepostojećim signalom na Astra kanalima, ili bih ipak trebao da budem uporan i zahtevam da tehničar dođe i pogleda sam tanjir.
 
Poslednja izmena:
Da bi nogao da gledas programe sa sva tri satelita moras da imas tzv triple Lnb. E sad,posto nisam korisnik TotalTv odavno ne znam da li su postavljali tekve.Ja sam sam kupio taj Lnb i postavio ga jer sam sa njihovim mogao da pratim Eutelsat i Astru ili Eutelsat i Hotbird.
Edit: Sad videh na njihovom sajtu da imaju u ponudi i triple i quad lnb. Ako si imao kanale onda znaci da sa LNB-om nesto nije u redu ili se antena malo pomerila sto mislim da nije slucaj.
 
Poslednja izmena:
Da bi nogao da gledas programe sa sva tri satelita moras da imas tzv triple Lnb. E sad,posto nisam korisnik TotalTv odavno ne znam da li su postavljali tekve.Ja sam sam kupio taj Lnb i postavio ga jer sam sa njihovim mogao da pratim Eutelsat i Astru ili Eutelsat i Hotbird.
Edit: Sad videh na njihovom sajtu da imaju u ponudi i triple i quad lnb. Ako si imao kanale onda znaci da sa LNB-om nesto nije u redu ili se antena malo pomerila sto mislim da nije slucaj.

Hvala na objašnjenju. Nisu to sad neki previše bitni kanali da bih odma reagovao, ali ipak ću ih nazvati i tražiti da neko dođe od servisera i pogleda.
 
@asdex:

Totalov LNB za tri satelita (triple) ima samo jedan izlaz za prijemnik, koliko ja znam ne postoji varijanta sa više izlaza. Verovatno su ti ga zamenili LNB-om sa dva izlaza za dva satelita pri instalaciji drugog risivera. To znači da si dodavanjem drugog risivera nepovratno izgubio jedan satelit, ali je svakako trebalo da te tom prilikom pitaju koji dodatni satelit hoćeš. Da bi imao opet tri satelita, potrebna ti je još jedna antena.

Možeš naravno da tražiš da ti monter podesi antenu tako da izgubiš Hotbird, a dobiješ Astru.

@gileb:

Triple je LNB za tri satelita i jedan prijemnik, quad je LNB za jedan satelit i četiri prijemnika.
 
Poslednja izmena:
Ali će onda izgubiti eurosport kanale, tako da uvek podešavaju HB + 16, bez da pitaju, kada postavljaju dual
 
Ti moraš da imas fiksni od Telekoma Srbije da bi imao ADSL, i kroz njega SBB fiksni...

Izvini ali meni baš nije najjasnije, S obzirom da sam hteo da migriram sa mts_a i box paketa na total tv i naravno uz ovaj triple paket moje pitanje je; kome plaćam fiksni, sbb_u ili mts_u. Šta je onda fiksni u paketu kod Sbb ?
 
Dodatni broj, "fixni" koji radi preko interneta. Možeš da migriraš na čiji god DSL dok koristiš tu vrstu interneta Telekomu daješ 660 dinara za fixni.
 
Dodatni broj, "fixni" koji radi preko interneta. Možeš da migriraš na čiji god DSL dok koristiš tu vrstu interneta Telekomu daješ 660 dinara za fixni.

Hvala ti druže na odgovoru, što u prevodu bi bilo G za G. Total tv mogu i zasebno uzeti jer mi ništa ne znači prelazak. Preko 16mb internet ne može, fiksni iovako se ne koristi a tek drugi mi ne treba.
 
Ali će onda izgubiti eurosport kanale, tako da uvek podešavaju HB + 16, bez da pitaju, kada postavljaju dual

Zaboravio sam da se oslanjaju na HB za ESP kanale.

To neobaveštavanje je možda podnošljivo kad sistem za dva prijmenika postavljaju od nule, ali svakako nije nimalo u redu da unapred ne obaveste nekog ko je već imao Astru zahvaljujući triple LNB-u da će je izgubiti kada doda još jedan prijemnik. Šta ako korisnik dobro zna nemački jer je radio tamo ili ga je naučio u školi i želi da ima tu mogućnost?
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam da se oslanjaju na HB za ESP kanale.

To neobaveštavanje je možda podnošljivo kad sistem za dva prijmenika postavljaju od nule, ali svakako nije nimalo u redu da unapred ne obaveste nekog ko je već imao Astru zahvaljujući triple LNB-u da će je izgubiti kada doda još jedan prijemnik. Šta ako korisnik dobro zna nemački jer je radio tamo ili ga je naučio u školi i želi da ima tu mogućnost?

Upravo to i meni nije jasno. Ja recimo nisam imao pojma da dodavanje dodatnog prijemnika podrazumeva gubitak nekih kanala. Samo što ja televiziju koristim bukvalno samo za sport tako da mi ne znače ti kanali mnogo. Do dana današnjeg ne bih verovatno ni primetio da nemam Astra kanale da nemački ZDF HD nije prenosio neku utakmicu svetskog prvenstva za žene koju nije prenosio RTS. Doduše, kad je dodat drugi uređaj ja nisam bio u državi. Ne mogu reći da ćaletu ili kevi montažer nije napomenuo nešto vezano za LNB i Astra satelit, na šta su oni klimnuli glavom samo. :D

I inače, ja trenutno imam taj problem da mi ni HotBird kanali ne rade. Koliko god glupo zvučalo, kada malo odvrnem koaksijalac iz uređaja pojavi mi se Eurosport naprimer ali mi tad nestanu Eutelsat kanali.. Čim ga zavrnem nazad do maksimuma nestanu Hotbird kanali.. I to se dešava u intervalima, nekad radi normalno kao pre neki dan kad sam i postavio pitanje u vezi Astre, a nekad uopšte. Da li je do pozicije antene, ili bi samo trebao da isečem kabel i krimpujem ga ponovo, ne znam.
 
Poslednja izmena:
Ima li ko iskustva sa raskidom ugovora, prlicno me iznervirali. Posaljem mail da hocu da raskinem, napisu mi da ce me kontaktirati da mi daju uputstva. Ocekujem da ce me odmah iskljuciti sa mreze i da ce me zvati oko preuzimanja opreme kad... Poziv sa ubedjivanjem i objasnjavanjem zasto se raskida, kako se mora postom poslati poseban zahtev, cekati uputstvo za vracanje opreme i da sve to traje 30 dana koliko je otkazni rok. Oprema se vraca postom itd.
 
Jel pustili nova sport na totalu?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Odložen je start Nova sport do decembra meseca.
 
Na 1 istovremeno. Tri uređaja možeš da registruješ, ali samo 1 stream imaš pravo. I nemaš pravo na aktivaciju SmartTV verzije Eon aplikacije :D
 
Zar nije ranije bilo 5 uređaja i mogao si da gledaš sve odjednom? To je bilo na Total Mix.
 
Nazad
Vrh Dno