Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

Neki INNBOX, nemam pojma šta je unutra, nisam imao vremena da gledam.

Huawei Mate 10 Pro
 
Nema vise mix paketa. Koliko vidim imaju trio,tel,tv i adsl.
 
Tako je, mix sada postaje trio, iako ne koristim tel.

Huawei Mate 10 Pro
 
Ruter je INNBOX V45.
innbox-v45-router-slika-79217984.jpg


Sto se tice jacine signala i povecanja brzine, kod mene je ovakva situacija:
vdtv4SU.jpg


Ako dobro tumacim, mogao bih mozda 27Mbps da izvucem, sto je u realnosti recimo oko 25. Doduse nisam stavio novi spliter za VDSL, ali to ne bi trebalo da utice na brzinu, svakako.

Dobije se na poklon fiksni telefon i broj, tako da je sa tog telefona besplatna prica sa svima koji su u SBB mrezi, dok se za ostale fiksne mreze naplacuje 1 din./min, a za mobilne 9 din./min (dobije se cenovnik uz ostalu opremu).
 
Ne možeš 27 mbps nikako. To što piše tu, ne znači da jeste tako. Ima tu i gubitaka a i lufta zarad stabilnog signala. Mislim da si prilično maksimizirao liniju i da ćeš morati sa 20mbps da se zadovoljiš.
 
Veoma moguce, a i pitanje je sta znaci to 27Mbps sa slike. Zamenicu spliter i doplatiti za 30 dana testiranja, pa cu videti :).
 
Zvao sam Call centar u vezi povecanja brzine. Prvo ce proveriti kakvo je stanje i da li ce to raditi na vecim brzinama, pa ce javiti. Ali necu mnogo da se nadam :)
 


MyTlnzd.jpg


Pustena proba, za sada nema nikakvih problema :).
 
Poslednja izmena:
Da, paket je i dalje do 20Mbps, ali sa ukljucenim dodatkom do 50Mbps.
@dzonihsv: za sad, extra :)

dodatak.JPG
 
Poslednja izmena:
Konačno su me prebacili na trio premium paket. Danas sam uzeo "novu" opremu. Ipak sam morao da im vratim "stari" ruter i uzmem "novi" (oba su ista, btw). Verovatno im je lakše da daju novi ruter i na njemu podešene paramatre za telefon, nego da preko neta podešavaju stari.

Samo da mi i zvanično bude aktivan novi paket, pa da i ja aktiviram dodatak 50Mbps.
 
InnBox v45, isti kao i ovaj što su mi poslali. Lepo sam im rekao da imam novi. Čak je i gospođica koja me je jutros zvala da aktivira paket, rekla da su bez potrebe menjali ruter, čak su mi i aktivaciju usluge uradili na starom, dok nisu provalili da su mi poslali novi.
 
Kakav je taj "InnBox v45" što se tiče jačine wifi signala? Je li bolji ili gori od Tp Link-a?
 
Nešto je bolji wifi, a u mom slučaju postiže i bolje brzine i stabilnija je konekcija.
Doduše taj TP-Link koji sam imao je neviđeni krš, mislim da je bio TD-854W ili tako nešto.
 
Taj tplink 854W su provajderi davali korisnicima pre tipa 7-8 godina... krš nevidjeni :) dobro si se spasio :) ako ima mogucnosti za vdsl možda se još nešto ipak izvuče iz bakarne parice :)
 
@DuleC & ostali koji su dobili taj InnBox v45: Par pitanja:

1) Da li ste pri zameni rutera i/ili promeni paketa (Mix >> Trio) imali period kad vam internet nije radio? Posle koliko je odrađena promena brzine / promena ADSL>VDSL i posle koliko je aktiviran taj SBB fixni?
2) Da li na tom Innbox v45 treba da sija i WAN lampica kad je uspešno konektovan? (dakle da sijaju 4 lampice: power, DSL, Internet i WAN)
3) Gde se može videti informacija koji je broj tog "fixnog"?
4) da li se već zna koji su admin login podaci? :)


Malopre se vratih iz komšiluka (na selu)... komšinici su danas (ili juče?) zamenili TP-Link sa tim InnBox v45 (uz njega su doneli i bezični fixni). Sve je povezano OK, spliter zamenjen sa novim... konektovao se preko WiFi na ruter kad ono nema interneta. Iako sija Internet lampica i iako na konfiguracionoj stranici rutera mogu da vidim da je upostavljena PPPoE konekcija i koji su parametri i da je još uvek ADSL2+ signal i brzina 20/1 setovana na tom portu. "Samo" što internet preko WiFi ne radi... Da li radi žično nemam pojma pošto ta žena ne poseduje nikakav komp niti bilo koji drugi uređaj koji se povezuje preko ethernet port-a.

Promenio sam SSID, čak sam probao i da stavim da bude "open"/ bez ikakve zaštite WiFi pošto ima neki matori telefon (doduše i na mom telefonu je ista priča: konektuje se na WiFi, dobije lokalnu IP adresu ali nema neta), menjao DNS.

Poprilično bizarna situacija.

Ja ne videh nikakav aneks da je potpisala a prethodno sigurno nije koristila SBB/Total fixni. Pokazala mi je samo potpisan revers za opremu: šta je vratila a šta je preuzela.
 
Poslednja izmena:
@DuleC & ostali koji su dobili taj InnBox v45: Par pitanja:

1) Da li ste pri zameni rutera i/ili promeni paketa (Mix >> Trio) imali period kad vam internet nije radio? Posle koliko je odrađena promena brzine / promena ADSL>VDSL i posle koliko je aktiviran taj SBB fixni?
2) Da li na tom Innbox v45 treba da sija i WAN lampica kad je uspešno konektovan? (dakle da sijaju 4 lampice: power, DSL, Internet i WAN)
3) Gde se može videti informacija koji je broj tog "fixnog"?
4) da li se već zna koji su admin login podaci? :)


Malopre se vratih iz komšiluka (na selu)... komšinici su danas (ili juče?) zamenili TP-Link sa tim InnBox v45 (uz njega su doneli i bezični fixni). Sve je povezano OK, spliter zamenjen sa novim... konektovao se preko WiFi na ruter kad ono nema interneta. Iako sija Internet lampica i iako na konfiguracionoj stranici rutera mogu da vidim da je upostavljena PPPoE konekcija i koji su parametri i da je još uvek ADSL2+ signal i brzina 20/1 setovana na tom portu. "Samo" što internet preko WiFi ne radi... Da li radi žično nemam pojma pošto ta žena ne poseduje nikakav komp niti bilo koji drugi uređaj koji se povezuje preko ethernet port-a.

Promenio sam SSID, čak sam probao i da stavim da bude "open"/ bez ikakve zaštite WiFi pošto ima neki matori telefon (doduše i na mom telefonu je ista priča: konektuje se na WiFi, dobije lokalnu IP adresu ali nema neta), menjao DNS.

Poprilično bizarna situacija.

Ja ne videh nikakav aneks da je potpisala a prethodno sigurno nije koristila SBB/Total fixni. Pokazala mi je samo potpisan revers za opremu: šta je vratila a šta je preuzela.


1) Da, predas staru opremu, dobijes novu, ALI interneta nece biti dok oni u sistemu ne vide da si vratio staru opremu, sto moze da potraje 1-2-x dana.
2) WAN ne sija.
3) Kada se udje u ruter na 192.168.1.1 sa user/user, u dnu stranice ti pise broj.
4) Ima po forumu negde ta informacija, ali kod mene nije upalilo.

Odgovor za deo ispod je pod tackom 1).
 
ccc kakvi m*roni i amateri. Ja sam za prelazak sa Telekomovog ADSL na VDSL imao prekid neta od ~15 minuta sutradan kad su čačkali u centrali. A naravno da sam menjao i ruter tom prilikom (a sa njim i PPPoE login podatke).

Lepo će da potraje dok to ne otputuje "poštom" za BG, pa dok evidentiraju, pa da prođe vikend.
Za fixni stoji da je "unconfigured" ili tako nešto. Palo mi je na pamet da će verovatno tu negde u podešavanjima moći da se vidi i broj... ako ne tu onda na MojSBB/MojTotal portalu ima najverovatnije (onda bi "samo" bio problem što ta žena pojma nema koji su login podaci za taj portal jer je neko tipa ćerka ili zet zveknuo njegovu mail adresu kad je na njen ugovor aktivirao pokojni D3Go).

Povezao sam joj sve kako treba, stavio fixni da napuni bateriju i eto nek čeka "par dana" jer "tako mora".
 
Poslednja izmena:
Istina, izuzetna glupost... 2019. godine, ostaviti nekoga 2-3 dana bez interneta je neoprostivo...
 
@Sale99: Zato što nema preterano smisla da uređaj ima i "Internet" i "WAN" indikator kao posebne stavke? :d

Inače, odmah primetih da je naravno CG-NAT zveknut...
Baš me zanima kako su oni implementirali tu "blokadu dok ne stigne stara oprema". Jer prvi put videh u životu da ima uspostavljenja PPPoE konekcija a da interneta nema. Što bi trebalo da znači da su PPPoE parametri već "dodati u sistem", autorizacija je uspešna. Nije ni varijanta kao kad Telekom obustavi zbog neplaćenih računa, onda takođe nema PPPoE konekcije jer je DSLAM odbija.


@DuleC: Nisam obraćao previše pažnje ali nisam ni primetio da taj uređaj ima WAN port?? Ne skontah više od 4 ethernet porta... DSL, 2 telefonska , 4 WAN i USB....
 
Poslednja izmena:
Da, ima WAN port.

A ako odes u Device info -> Network info:

CTL8KPp.jpg


I slika iz druge teme sa ovog foruma
attachment.php
 
Poslednja izmena:
Nisam zagledao ruter dalje od toga da vidim jel DSL kabl uključen gde treba i dok nisam našao gde piše koji je default WiFi password (pošto je WPS disabled pa mora da se kuca peške), tako da nisam ni skontao da postoji išta osim zelene i žute boje :d :d Ni broj USB portova nisam primetio.

Uopšteno, nisam se puno zadržavao tamo i odradih sve to "s nogu" na brzinu. Tako da sam video samo da je uspešna PPPoE konekcija, da je CG-NAT IP adresa dodeljena, da je ADSL signal još uvek... sve to usput dok nisam odradio promenu WiFi podešavanja i testirao promenu DNS.

Dodao WiFi podatke na telefon i tablet i rekao da me zove ponovo ako ne proradi do sutra posle podne... pa da onda ja umesto nje zovem support pošto se ona žena ne razume u te stvari... da ja. objasnim šta je problem.


Inače, koja je poenta WAN porta na DSL gateway uređaju? :d

p. s. Pretpostavljam da za taj Total "fixni" može isto da se koristi UniFon app kao i za SBB cable "fixni"?
 
Poslednja izmena:
Pogledao sam specifikacije, WAN je lampica za ethernet port, moja greska.
 
Nazad
Vrh Dno