Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

Telokomov adsl je to.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Običan ADSL realizovan preko fiksne telefonske parice Telekoma Srbije (moraš da plaćaš telekomu fiksni) i dobijaš brzinu do 20/1Mbps (ADSL tehnologija). Kod telekoma i kod Beotela recimo imaš u ponudi VDSL 20/4, 30/4, 50/8 itd. Total TV koristi samo ADSL znači download do 20Mbps upload do 1Mbps (zavisi od daljine telekomove centrale / isturenog stepena).
 
Običan ADSL realizovan preko fiksne telefonske parice Telekoma Srbije (moraš da plaćaš telekomu fiksni) i dobijaš brzinu do 20/1Mbps (ADSL tehnologija). Kod telekoma i kod Beotela recimo imaš u ponudi VDSL 20/4, 30/4, 50/8 itd. Total TV koristi samo ADSL znači download do 20Mbps upload do 1Mbps (zavisi od daljine telekomove centrale / isturenog stepena).

Aha. Zato sam osuđen na 10/1 već 7 godina. Jel ima naznaka da će otkupiti vdsl kao beotel ili će večno koristiti adsl tehnologiju?
 
Ako sada imas max 10/1 na adsl-u to znaci da na tvojoj parici ne moze da se isporuci veca brzina,samim tim nema nista ni od vdsl-a (nebitan je isp jer nijedan ne moze da realizuje).Ista situacija je i kod mene,total tv+adsl 10/1 .Televizijom sam zadovoljan a za net znam da u ovom trenutku ne moze brze mada za sada zadovoljava moje potrebe.
 
ako preko adsl moze 10 mbps, mozda bi preko vdsl mogao vise, dakle pod uslovom da predjes na telekom i da ti centrala podrzava i vdsl i da ima slobodnih portova za vdsl. daj parametre linije pa ce ti vec neko reci da li bi imao sanse za vece brzine na vdsl..

Poslato sa AGS-W09 uz pomoć Tapatoka
 
Verovatno moze 16/4 vdsl

Ako si na oko 1000 metara od centrale,Google mape pa proveris
 
Rado bih proverio, ali ne znam gde je centrala. Jel ima neki sajt da prikaže gde su centrale? Da li se centrala obično nalazi u pošti? Ako je tako onda se nalazim na otprilike 1 km vazdušne linije ili 1.5 km kroz ulice.
 
Poslednja izmena:
Preko slabljenja (line attenuation) linije možete da vidite koliko ste udaljeni od centrale.
https://www.speedguide.net/faq/what-is-considered-good-dsl-line-attenuation-371

Ovo su okvirne vrednosti,ako je kucna instalacija losa docice do degradacije signala i samim tim vrednosti nece biti realne.
Ja sam info o udaljenosti od centrale dobio u poslovnici Telekoma,prosetao,svratio,pro forme se raspitao za njihovu uslugu i odmah dobio info o udaljenosti.
 
Istice mi ugovor za Total TV (bez adsl-a) za 20 dana. Juce me zove agent i bukvalno mi nista nije ponudio. Sve isto,ni jedan mesec za 1 din,samo neke silne pink kanale :)
 
Nista neces ni da dobijes,nedelju dana sam se prepucavao sa njima i nista nisam dobio kao stari korisnik.Na kraju odjavim,prijavim na suprugu i aj cao.Dodju monteri i kazu pa imas total,rekoh imam,skini to staro,montiraj novo i teraj dalje.Mislim da ti je sada akcija 10meseci po 700 dindzi+hbo+cinestar+ti silni pinkovi

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@venom2

U slicnoj sam situaciji, pa sad razmisljam sta da radim.
Koliko sam razumeo, ti si odjavio uslugu, ali im nisi vratio uredjaje? Nisam znao da je to uopste moguce. Kako si odjavio uslugu?
Meni je receno da se uredjaji posalju nazad njima i da kad ih dobiju, prestaje vazenje ugovora.
 
Odjavio uslugu kroz njihov korisnicki servis,vratio uredjaj.Nemoguce je odjaviti ako ne vratis risiver i daljinski,ostao je tanjir jer ih isti ne interesuje.Prijavio uslugu na suprugu,dobio povlastice koje su tada bile na akciji i teraj opet dve godine pa cemo videti dal su se opametili do tada.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja muku mučim sa njima od 20.12 prošle godine. Hteo sam da pređem na trio premium paket, podneo zahtev i evo već treći put od tada moj zahtev se ne pojavljuje u njihovom sistemu. Prvi put je storniran iz nekog razloga i od tada, kad god ih zovem, prosleđuju mejl koleginici koja je radila prvobitni zahtev sa porukom da me nazove, što ona naravno nikada ne učini.

Ne raskida mi se ugovor pošto imam Super Total Mix paket sa uključenom total tv kućom, koga više nemaju u ponudi. A opet, nerviraju me žestoko a ugovor mi ističe na 3-4 nedelje.
 
Sta da ti kazem, ja se sa njima natezem jos od oktobra.
Hteo sam da raskinem ugovor zbog brzine neta (iako je ugovorna obaveza odavno istekla). Oni me nazvali i ponudili Trio Extra paket uz koji se moze doplatiti 100din za ubrzanje neta do 50Mb/s download. Uz to mi ponude i 3 meseca gratis.
Od tada su napravili 4 naloga i sva cetiri su otkazana iz nepoznatih razloga. Nisu me nikad obavestili. Zovem ih bar 2-3 puta nedeljno da vidim sta se desava i niko ne zna da mi kaze. Vide oni da ima neki problem i samo kazu da ce obavestiti nekog ko je nadlezan za te stvari. I opet me niko ne nazove. Ocigledno su tamo svi nesposobni. Nije mi jasno kako uopste funkcionisu, odnosno, kako do sada nisu propali kad im je usluga jedna velika NULA.
 
Ček, ček. Doplata za VDSL kod totala?
 
Da, za 100 din. do 50Mb/s. Ali mora se imati i novi ruter. Ja sam juče pokupio opremu, ali imaju odličan sistem. Neće pustiti net sve dok u sistemu ne vide da sam vratio staru opremu. To u prevodu znači minimum 1-2-3 dana. Svaka im čast!

Radio sam obnovu ugovora.

Huawei Mate 10 Pro
 
I koliko ti izadje tel,tv i vdsl?
 
A kako da znam da li kod mene može vdsl? Meni ovako njihov adsl izgura do 15 mb/s.
 
Poslednja izmena:
A kako da znam da li kod mene može vdsl? Meni ovako njihov adsl izgura do 15 mb/s.
Pa onda verovatno nema svrhe. Bitno je da si što bliže centrali, da bi imao manje gubitke, ali ako ne dobacuje do maksimuma, ne verujem da će ti raditi kao što očekuješ.

Huawei Mate 10 Pro
 
Pa onda verovatno nema svrhe. Bitno je da si što bliže centrali, da bi imao manje gubitke, ali ako ne dobacuje do maksimuma, ne verujem da će ti raditi kao što očekuješ.

Huawei Mate 10 Pro
Evo ovako izgleda:
8981652a47f538bce92762e367d2b8f3.jpg
 
Svakako možeš probati, za 100 din. nije greda :). Naravno, ako imaš novi modem.

Huawei Mate 10 Pro
 
Nazad
Vrh Dno