Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

Moze da potraje ako se sve radi kurirom.. Najbolje da uzme nki adsl ruter ako mu je toliko bitno.
 
Devojka pre neki dan uzela box za dva tv-a i net izvlaci 6mbit/s, a od centrale je udaljena oko 7km.

Prvo kakve veze ima box sa ovom temom.

A za tu uslugu koju je ona dobila je potrebna parica koja moze da izvuce oko 14Mbs. Parica joj je maksimalno dugacka 2.5 km a na 7 km ne moze ni da se uspostavi adsl link a ne da izvuce 14Mbs.
 
Nadovezao sam se na post #13 iz ove teme. E sad koliko je tacno to za 2,5 km stvarno ne znam, ali njenu udaljenost od centrale sam poprilicno siguran, mada ne iskljucujem mogucnost da gresim ;)
 
Devojka pre neki dan uzela box za dva tv-a i net izvlaci 6mbit/s, a od centrale je udaljena oko 7km.
Možda je 7km od centrale, ali sigurno je na manje od 1.5km od DSLAM-a pa joj je maksimalan mogući protok oko 24Mb.
Tako da je kod nje matematika 2x6Mb IPTV + 6Mb net=18Mb, jedino se u UP delu matematika razlikuje jer ima maksimalno 600kb za net i 2x256kb za IPTV.
 
Ja sam samo rekao kakva je situacija. Ne razumem se mnogo, ali sam mislio da je max 16mbit kao sto si ti rekao.
 
ali neko ovde i dalje ne konta da je ovde televizija preko satelita a net preko telefonske linije i nema nikakve veze koliko STB-ova imate i da li su kanali u HD ili SD. net neće niko imati u 16Mbit/s već u najboljem slučaju 12-13Mbit, bio sam u NS telekomu na praksi i to kažu ljudi koji tamo rade. razlog je što imaju krš infrastukturu u celoj srbiji. u hrvatskoj vidim da svi operateri nude 24Mbit/s i uglavnom imaju tu brzinu jer je infrastruktura neuporedivo bolja, međutim tamo je sad popularnija optika po većim gradovima. imaju sedam telekom provajdera od kojih 6 ima svoj IPTV (svi zasnovani na drugačijim uređajima sa manje ili više dodatnih mogućnosti, neki su loši kao naš IPTV a neki imaju interfejs kao Smart televizori sa aplikacijama itd.) TotalTV se kod njih zove B.net Total tv i ima više kanala nego naš total a cena je ista (kao i platforma pošto su naši prodali austrijancima)
 
ali neko ovde i dalje ne konta da je ovde televizija preko satelita a net preko telefonske linije i nema nikakve veze koliko STB-ova imate i da li su kanali u HD ili SD. net neće niko imati u 16Mbit/s već u najboljem slučaju 12-13Mbit, bio sam u NS telekomu na praksi i to kažu ljudi koji tamo rade. razlog je što imaju krš infrastukturu u celoj srbiji. u hrvatskoj vidim da svi operateri nude 24Mbit/s i uglavnom imaju tu brzinu jer je infrastruktura neuporedivo bolja, međutim tamo je sad popularnija optika po većim gradovima. imaju sedam telekom provajdera od kojih 6 ima svoj IPTV (svi zasnovani na drugačijim uređajima sa manje ili više dodatnih mogućnosti, neki su loši kao naš IPTV a neki imaju interfejs kao Smart televizori sa aplikacijama itd.) TotalTV se kod njih zove B.net Total tv i ima više kanala nego naš total a cena je ista (kao i platforma pošto su naši prodali austrijancima)

to kontamo nego sam ja pitao da li ce mi padati brzina ako ocu na 2 televizora da imam sliku, jer kako kazu u prilogu za to mi treba telefonska linija, znaci jedan ce ici sa satelita a drugi ce preko telefonske linije i pitanje koliko ce mi ona oduzimati...

prilog:
http://www.totaltv.tv/Ponuda/113/Total TV kuca.shtml

i ako ocu na 2 tv-a sliku moram da platim jos 350 din, znaci to je 2.390+350= 2.740din i pitanje koliku cu brzinu dobiti, da li cu dobiti bar 6mbita... :/
 
Poslednja izmena:
Kako ne shvatate da je Totaltv SATELITSKA tv platforama??? Za svaki tv, ide preko sat antene nista ne ide preko neta! To sto se povezuje sa telefonom za 2gi, 3ći tv, jeste zbog zloupotrebe, da neko ne bi uzeo i dao svom rodjaku/prijatelju i na taj nacin gledao sve kanale za 350rsd. To povezivanje resivera ne oduzima nista od brzine ADSL-a!
 
Treba ti samo dva risivera. Ne vidim logiku da za drugi televizor treba parica.
 
Opet ne shvatam. Ako nemaš risiver sa karticom, kako možeš da gledaš Total TV na 2 televizora, osim ako ti je zanimljivo da na oba gledaš isti kanal i tako prosledjuješ signal kod komšije.
 
Dodatni risiveri se vezuju na telefonsku paricu zbog nekog vida autorizacije, to ne utiče na brzinu adsl-a ali sprečava da nekome ustupite svoj dodatni risiver čije korišćenje plaćate 350 din.
 
Opet ne shvatam. Ako nemaš risiver sa karticom, kako možeš da gledaš Total TV na 2 televizora, osim ako ti je zanimljivo da na oba gledaš isti kanal i tako prosledjuješ signal kod komšije.

Pa dobijas dodatni receiver koji mora da se poveze na fiksnu telefonsku liniju da nebi bilo zloupotreba posto taj dodatni receiver placas 350 dinara i da nemozesh da ga das na koriscenje komsiji / rodjaku koji ce da placa samo 350 dinara a imace sve kanale koje ti placas iznad 1000 din. Jel razumes sad ?
 
I kakve to ima veze sa protokom kad se radi o klasicnoj autentifikaciji. Sta palite ovaj narod bez razloga. Nece imati 16 mbit. :p
 
Kako ne shvatate da je Totaltv SATELITSKA tv platforama??? Za svaki tv, ide preko sat antene nista ne ide preko neta! To sto se povezuje sa telefonom za 2gi, 3ći tv, jeste zbog zloupotrebe, da neko ne bi uzeo i dao svom rodjaku/prijatelju i na taj nacin gledao sve kanale za 350rsd. To povezivanje resivera ne oduzima nista od brzine ADSL-a!

e sad mi je vec jasnije i ima smisla :D hvala na odgovoru :)

sad da jos neko dobije ovaj total mix i da ga isproba :D
 
ko još uvek nije ukapirao kako na više receivera gledati različite kanale neka pogleda kakvih sve LNB-ova ima. u slučaju Total kuća paketa dobija se LNB koji ima dva ili tri izlaza (video sam i sa 10 ranije ali nevezano za total tv) nisam 100% siguran ali mislim da se u tom slučaju dobije single LNB tj. onaj koji hvata signal sa samo jednog satelita. ja kući npr. imam drugačiji model koji ima jedan izlaz ali je dual LNB i hvata Astru na 19.2 i eutel sat na 16.4 stepena istočno. svi total receiveri na sebi imaju telefonski konektor ali kako vrše autentifikaciju nije mi baš najjasnije. a što se tiče 16Mbit to neće niko kod nas nikad imati jer je zbog infrastrukture nemoguće, da ne govorim o telekom krađi :D
 
durgar vec 10 dana bez neta, prelazi sa Lelekoma na Total ADSL ! popizdeo je
 
A ja u skorije vreme necu izgleda moci da se nakacim na TotalMIX [ugradnja TotalTV-a nece skoro], tako da cu sacekati jos pokoju nedelju da vidim oce li biti ikakvih novih promocija kod Telekoma. Nadam se da ce se urazumiti i ponuditi slicne ili bolje promo cene kao i Verat.
 
I ja sam odustao,nemoguce da niko nije jos dobio a meni rekli pre 7 dana "zbog velike navale"...znaci kako sam i mislio,oni cekaju da im dodju wifi ruteri i usput da vide kako ce krenuti potpisivanje pa nek traje koliko traje...ne smeta mi da cekam jos mesec dana...
 
Ljudi ja sam dobio ovaj paket u roku od par dana i mogu vam dati informacije iz prve ruke. Čitam ovu temu od početka ali nisam bio registrovan pa nisam ni mogao aktivno ni da učestvujem a ni da dobijem konkretno iskustvo i rešim da uzmem stvar u svoje ruke. U petak sam uzeo MIK od Telekoma(zadržao opremu jer mi je u ugovoru stajalo da ostaje u mom vlasništvu) i pozvao "TotalTV" čiju uslugu koristim godinama, pokušao da dobijem par informacija u vezi stepena agregacije i filtriranja torrent protokola i sl. na šta sam dobio odgovor "onim glasom" "Da gospodine dobićete brzinu od 6 do 16 mbit-a", šta da radim, mislim se u sebi??? Ma zagrizem i kažem da hoću "taj internet" sa brzinom od 6-16mbit.na šta mi ona odgovori da će me neko kontaktirati u narednih par dana. U ponedeljak me je pozvala gospođica i Total-a zadužena za internet, uzela podatke i rekla da će mi poslati sutradan ugovor zatim sam je ljubazno upitao za modem na šta mi je ona odgovorila da ga već posedujem, naravno ja sam se napravio lud i rekao da nemam :D zatim je rekla će poslati i modem zajedno sa ugovorom. Tako je i bilo, u sredu oko podne stari modem mi se resetovao na šta sam odmah "posumnjao" da sam prešao kod novog provajdera, proverio brzinu na speedtest.net i prijatno se iznenadio sa brzinom od oko 9.5 Mbit, međutim navedeni sajt me je po IP adresi još uvek prepoznavao kao Telekom Srbija. Par minuta nakon toga na vrata mi je pozvonio i njihov kurir u ruci držeći kutiju sa modemom(TP-Link wireless ruter sa 4 LAN porta) i 2 primerka ugovora koje sam potpisao i jedan zadržao za sebe zajedno sa pomenutim modemom. Sve uredno povezao, proverio brzinu i opet se prijatno iznenadio ;) Brzina je bila 12 Mbit a speedtest.net me je prepoznao sa novom IP adresom ispod koje je pisalo SerbiaBroadBand(SBB). Torrenti rade naj normalnije što mi je i najvažnije, nisam primetio neki drastičan pad brzine u udarnim terminima, brzina varira od 12 do 12,5 Mbit. Čitam temu i dalje i vidim da konfuzija traje, registrujem se pa rek´o da pomognem. Sve u svemu mojoj sreći nema kraja osim što još nisam uspeo da aktiviram D3GO uslugu i da konfigurišem e-mail klijent sa njihovim parametrima uprkos naizgled jednostavnoj proceduri. Pitajte ako vas još nešto interesuje. Evo rezultata od malopre 2026875272.png
 
Poslednja izmena:
Udji u adsl statistiku na modemu-ruteru i uradi screenshot premaskiraj samo mac adresu ako je vidljiva.
 
Evo stranice Status-Statistics-ADSL, nadam se da je to ono što te interesuje, samo mi reci šta je bitno u tabeli, da nema gršaka(Error Counts) ?
Statistika.png
 
Pošalji screenshot status>device info, iako ruter nema neke detaljne podatke o kvalitetu veze bar see vidi snr margina i attenuation kao i data rate tj. brzina na koju se modem zakačio. Podesi PVC na 4 da vidimo koji opseg IP adresa dodeljuju.
Evo slike u prilogu da vidiš na šta mislim:
 

Prilozi

  • adsl.png
    adsl.png
    42.9 KB · Pregleda: 599
Poslednja izmena:
A ko vam garantuje da to ne piše neko iz SBB-a. Malo mi je čudno da neko ko je dosad imao net, tek sad se registruje na forum i odmah hvali novog provajdera. S druge strane gomila njih piše da čekaju 10 dana bez neta i pizde. Internet je čudo. :D
 
Nije ni to isključeno, ali da ne budemo odmah negativni :)
 
Untitled.png Slabo se razumem u te parametre, ali nadam se da ćeš mi reći da li je sve OK. U SBB-u ne radim, radim u Termoelektrani Nikola Tesla u Obrenovcu ako zanima paranoičnog gospodina iznad a moguće da sam dobio pre ostalih jer sam gospođici sa druge strane naglasio da njihovu uslugu Total TV-a koristim dugi niz godina i da mi u tom slučaju nije potrebna ni antena, risiver, ugradnja itd. Pride sam ih iskritikovao jer ne mogu da se registrujem za D3GO uslugu i da im sajt za registraciju ne funkcioniše kao i e-mail adresa koju sam dobio od njih za koju me uopšte nisu ni pitali nego mi dali ofrlje neko ime a pritom i ne funkcioniše.
 
Ok po vidjenom kacis se na 1300Kbit na down streamu manje, to je uzrokovano losom paricom odnosno snr na down-u ti je 6 sto je apsolutni minimum minimuma.

Mislim da ces mozda za par presudnih decibela poboljsati liniju ako popravis kucno kabliranje i vezu u razvodnoj kutiji, ako zivis u zgradi to je kutija u prizemlju.
Atenuacija na downu ti je nesrazmerno velika atenuaciji na up-u.
Sto mi jasno govori da je problem u kabliranju.
Takodje ulazna kutija u tvom stanu je u nekom standardu koji nije predvidjen za adsl.

Napravi slike kablova u kuci, ulazne kutije na zidu i vezu sa unutrasnje strane kutije da se vide spojevi i ako je moguce slikaj razvodni ormar u prizemlju da vidimo u kakvom su stanju kablovi, takodje posle svih opravki koje mozes da zavrsis podnesi zalbu telekomu na 977 da ti se umeri linija i da se prilagodi adsl-u 16mbit. Boostovace na dslamu power gde ti fali i umerice malo odnose.
 
Pa i ja mogu da kažem da radim u ginekološko-akušerskoj. A dole imamo mnogo onih koji takođe imaju Total TV i čekaju samo na modem već 10 dana, dok im je Telekom isključio net i odneo modem. I meni je u ugovoru pisalo da mi stari modem za ADSL (onaj roze) ostaje u vlasništvu. Kad sam uveo IPTV i dobio novi ruter, nisu hteli ni da čuju da mi ga ostave. Džabe sam mahao ugovorom ko zastavom.
 
Nazad
Vrh Dno