Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

Sve u svemu internet nije radio evo ni 7 dana kasnije (sinoć prijavljen problem preko Facebook support-a) a proradio je tek kad sam uradio (totalni) factory reset koristeći onu rupicu nazad na ruteru. Pre toga je rađen (factory) reset sa konfiguracione stranice rutera, nekoliko puta... Danas konačno i potvrđeno da nije radilo ni preko LAN porta (pozajmili smo laptop ;) ).

Jedina razlika koju primetim je da dok nije radio net a imao je neku PPPoE konekciju ostvarenu (& sijala "internet" lampica) u Device info -> Network info sekciji je za PPPoE username stojalo "adsl.acs@sbb..." a sad kad radi je "_broj_ugovora_@sbb...".
I ranije i sad je naravno je dodeljen IP iz CG-NAT opsega (100.x.x.x).

Da sam imao admin pristup ruteru odavno bih potvrdio ili eliminisao PPPoE login podatke kao uzrok problema.


Iz podrške niko još uvek nije zvao na kontakt telefon...
 
Da li se može ovaj Innbox v45 staviti u bridge mode pa da funkcioniše kao običan modem?
Nigde ne vidim tu opciju.

Sent from my Nokia N95 using Tapatalk
 
Vrlo verovatno zaključano, kao i na kablovskim ruterima koje SBB daje.
 
Šta ti znaci i da može, koliko znam, ne daju pppoe user i pass korisnicima?
 
Pa šta će mi pppoe user i pass? Ja bi i dalje zadržao innbox kao modem ali bi iza njega bio drugi router koji obavljao posao rutiranja.
Tako sam imao podešen stari TP Link pre nego što su mi ga zamenili.

Sent from my Nokia N95 using Tapatalk
 
Zato što drugi ruter koji bi povezao na bridge-ovan Innbox je taj koji treba da inicira PPPoE konekciju, a za to ti trebaju. Ako to tako nisi radio na starom setup-u onda i nisi držao "modem" u brigde režimu nego si cepao dupli NAT (povezao si uređaje LAN<>LAN umesto LAN<>WAN).
 
A koji modem daju za one koji nemaju mogućnost za vdsl nego moraju da koriste adsl?
 
Taj Innbox V45 podržava i ADSL signal. Sad da li daju njega ili još imaju lager starijih (TP Link?) uređaja....
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

do sada sam koristio Total TV na dva uređaja (dva stb), rešio sam da vratim jedan stb i nastavim da koristim samo na jednom TV-u, problem je kada stb prebacim na drugi TV nemam ni jedan kanal, piše mi da su kanali zaključani. Gde može da bude problem? Hvala puno.
 
Drugari, trebalo bi da pređem na Total TV u Požarevcu. Zanima me da li su kablovska i net stabilni? Čuo sam svakakve priče, pa sam hteo da neko podeli svoja iskustva sa mnom. Ono DO 20Mbps me plaši da ne bude biće 20 ako se ceo Požarevac isključi sa neta. Imao sam SBB net koji je bio savršen, ali na drugoj lokaciji gde mi sada treba net nema tehničke mogućnosti za SBB. Pa bih molio da podelite vaša iskustva.
 
Da li neko može da mi kaže kako funkcioniše Total u Požarevcu u centru? Da li se koči kablovska, da li je net 20Mbps ili je mnogo manji?
 
Jel ima jos neko probleme sa prevodom na vecini kanala od sinoc?Nemam prevod na diskaverijima,viasat,foksovima,axn i jos ponekima.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pozdrav,

do sada sam koristio Total TV na dva uređaja (dva stb), rešio sam da vratim jedan stb i nastavim da koristim samo na jednom TV-u, problem je kada stb prebacim na drugi TV nemam ni jedan kanal, piše mi da su kanali zaključani. Gde može da bude problem? Hvala puno.

STB nema veze sa kojim tv-om si ga povezao, i gde si ga povezao.
Sve dok prima signal sa antene, ako je plaćena pretplata i kartica u risiveru, mora da radi.
 
Pozdrav,
Za sve probleme ili nedoumice koje imam u vezi sa TV ili internetom, pogledam benchmark forum ili pitam forumaše i rešenje je tu.

*mjau**mjau**mjau*, ne okači mi celu poruku.

Treba mi savet. Zove me gospođa iz Totala zbog produženja ugovora. Prilično su poranili, ističe mi tek krajem avgusta. Nudi Pink kanale, Sinestar premiere i xxx, plus Pickbox na eon app, za 1.400 dinara, plus tri meseca svi otklljučani.
E sad, pre pet-šest meseci uzmemo box 4 sa MTS tv za skoro istu cenu koju smo plaćali za box 3, tako da je total sad višak. Problem je što total gledamo, ja SK pre svega, arene nisam triput pustio otkako sam ih dobio, a u kući se gledaju i ovi drugi SBB-ovi kanali. Moja gospođa bi da se nekako total zadrži, ali da to bude malo bolja ponuda. Ništa od ovoga što nam je ponuđeno nam ne treba osim Pickboxa na kojem bi ponekad mogli pogledati neki film ili seriju. Nisam pametan šta da tražim i šta bi uopšte pristali da daju.
Čak je SBB-ova ponuda eona van mreže sa eon boxom možda konkretnija i isplativija, prvih 6 meseci 700 dinara posle 2000 mesečno, ali dobiješ box na koji možeš i kodi i druge za..bancije, plus vraćanje unazad, a ovde total sa pinkovim kanalima (koje imam i na MTS TV al ne gledamo ih uopšte).

Kao što vidite ni sami ne znamo šta hoćemo. :) Ako neko ima neki predlog.....
 
Poslednja izmena:
Kaži neću te dodatne kanale, umanjite mi pretplanu na, 1000 dinara recimo, i onda pregovarajte
 
Pozdrav,
Za sve probleme ili nedoumice koje imam u vezi sa TV ili internetom, pogledam benchmark forum ili pitam forumaše i rešenje je tu.

*mjau**mjau**mjau*, ne okači mi celu poruku.

Treba mi savet. Zove me gospođa iz Totala zbog produženja ugovora. Prilično su poranili, ističe mi tek krajem avgusta. Nudi Pink kanale, Sinestar premiere i xxx, plus Pickbox na eon app, za 1.400 dinara, plus tri meseca svi otklljučani.
E sad, pre pet-šest meseci uzmemo box 4 sa MTS tv za skoro istu cenu koju smo plaćali za box 3, tako da je total sad višak. Problem je što total gledamo, ja SK pre svega, arene nisam triput pustio otkako sam ih dobio, a u kući se gledaju i ovi drugi SBB-ovi kanali. Moja gospođa bi da se nekako total zadrži, ali da to bude malo bolja ponuda. Ništa od ovoga što nam je ponuđeno nam ne treba osim Pickboxa na kojem bi ponekad mogli pogledati neki film ili seriju. Nisam pametan šta da tražim i šta bi uopšte pristali da daju.
Čak je SBB-ova ponuda eona van mreže sa eon boxom možda konkretnija i isplativija, prvih 6 meseci 700 dinara posle 2000 mesečno, ali dobiješ box na koji možeš i kodi i druge za..bancije, plus vraćanje unazad, a ovde total sa pinkovim kanalima (koje imam i na MTS TV al ne gledamo ih uopšte).

Kao što vidite ni sami ne znamo šta hoćemo. :) Ako neko ima neki predlog.....

Za Total nikako ne pristaj na te ponude sto ti oni sami nude, jer kod totala imas fleksibilnost.

Cekaj kraj ugovora i trazi uslove kao novi korisnik, ako to ne daju, raskidas ugovor i neka supruga potpise novi ugovor kao novi korisnik.

Imas i opciju kao sto si naveo EON van mreze i tu ces dobiti bolju ponudu kao novi korisnik nego sto ti oni nude za Total.
 
Taj EON van mreže možda ne bi bila loša stvar zbog boxa, ali ne znam da li bi mi išta interneta ostalo od 10mb koje imam i da li bi radilo uopšte. A i gledao sam temu eon box na forumu, još mi to izgleda neispeglano do kraja.
Totalno mije to nelogično da postojećem korisniku nudiš manje nego novom, kakva je to poslovna politika.
Jesu li total i EOn toliko povezani da može da se traži prelaz na EON pakete ili to ide posebno?
Sve to meni smrdi da će oni da na leto nude neke povoljne pakete pa sad jure da im ljudi produže na ovakve kakvi su.
 
Zna li neko postoji li neko ograničenje u gledanju Eona koji je dobijen u okviru Totala na MTS mreži? Može li da se gleda beskonačno? Pitam jer mi se čini kao da sam negde pročitao da neko ograničenje postoji ili će da ga uvedu.
 
Može da se gleda beskonačno
To ograničenje ne važi za Totalove korisnike
 
Trenutno imam TotalTV i MTS fiksni.

Ako bih prešao na TotalTV TRIO paket, da li se fiksni broj prenosi u SBB?
 
Koliko znam, Total ti daje novi broj. Oni nemaju veze sa brojem koji ti koristiš u Telekomu.

Sent from S9+ using Tapatalk
 
@DuleC

Aha. Ok.

A da li bi možda mogao da se ipak prenese taj Telekomov broj u SBB? Da li znaš?
 
Poslednja izmena:
Ne znam, najbolje pozovi Total podršku.

Sent from S9+ using Tapatalk
 
Ne možeš da preneseš taj broj u SBB. Ostaješ sa 2 linije, SBB i Telekom.
 
Nazad
Vrh Dno