Šta je novo?

Cyberpunk 2077

Realno, gledam danas sta je ko krenuo da hajpuje, i tu su naravno EA, Bethesda i Ubisoft sa svojim multiplejerima, koopovima i sezonskim nastavcima. I onda likovi izbace ovo:)
 
Bravo! Ovo zaista obećava. Odlično dizajnirano, a reklo bi se i da je veći deo filma odrađen iz endžina. :)

Podseća me na Deus Ex delimično zbog većine likova koji su žestoko nadograđeni.
 
Samo da ne izbace pre kraja 2020, ceka me pozamasan backlog i na PC-u i na konzoli. :-devil-:

Onda mirne savesti da skrcam pare na masinu za ovo cudo... :d
 
Ja ocekujem da ovo bude medjugeneracijski naslov. Da izadje i na PS4 i na buduci PS5.
 
PS5 nece sigurno pre 2020/21

Pitanje je samo da li ce CDPR moci da zavrsi dotle i da li ce da im se isplati da rade za 2 generacije konzola (i uopste da li ce i PS4 pro moci da pogura ovo bez veceg downgrade-a)
 
Rekao bih da ce biti za PS4/X1 a da ce za sledecu generaciju za izbace neku upgraded verziju, kao ovo sto je bilo 4k za konzole i te fore.

I ne verujem da ce biti potreban neki ogroman downgrade, ovaj in-engine footage nije nesto mind-blowingly next gen.
 
Poslednja izmena:
Tacno, slazem se. Npr. GTA 5 je bio tako odradjen, za obe generacije + PC. Koliko sam video PS5 se ocekuje tako negde 2020/2021. tako da je realno.
 
Možda treba da dodaju još neke efekte, videćemo. Više volim da igra izgleda bolje od prvog trejlera nego kao W3 da bude značajni downgrade :d

U svakom slučaju grafika ne treba biti razlog igranja ove igre :)
 
^Kad su stvari tipa broj poligona i da prsti sve od najnovih efekata i tehnologija, svakako, koga boli k za to. Ali sveukupni vizuelni stil ipak jeste vazan, atmosfera and all that :type:

Inace sad bas razmenjujem poruke sa jednim moderatorom na C2077 forumu, i ubi se covek pokusavajuci da me ubedi da W3 downgrade uopste nije downgrade nego mi priglupe mase ne znamo sta pricamo.
Tako da ako ste mislili da je W3 downgradovan, sad znate da ste se mnogo prevarili :d :d :d
 
Poslednja izmena:
Ajde? Nije downgrade, slepi smo kod očiju... :D
 
Ma redizajn, kad ti kazem :p
 
Reci ti tom modu neka ide vidit da mu nisu vukovi napali ovce :p

Da se kladimo da ovako neće izgledat kad izađe....biće prilagođeno microsoftu i sonyju
 
:D
 
Ovo cekam GoG, Steam i Sony preorder hahaha CD zasluzuje sve pare! :D
 
Za ovo se odlaze svadba i mesec medeni.
 
Inace sad bas razmenjujem poruke sa jednim moderatorom na C2077 forumu, i ubi se covek pokusavajuci da me ubedi da W3 downgrade uopste nije downgrade nego mi priglupe mase ne znamo sta pricamo.
Tako da ako ste mislili da je W3 downgradovan, sad znate da ste se mnogo prevarili :d :d :d

Pa covek je u pravu zapravo. Da bi nesto bilo downgrade prvo mora da postoji i bude funkcionalno u obliku koji ce da se downgrade-uje. W3 nikad nije ni postojao u onom obliku koji je prvi put predstavljen, a tako je i sa vecinom igara ciji traileri se prikazuju u ranim/mid fazama razvoja. Marketing timovi prave cuda, a to sto se ljudi primaju na trailere to je vec drugi problem :)
 
^Kad su stvari tipa broj poligona i da prsti sve od najnovih efekata i tehnologija, svakako, koga boli k za to. Ali sveukupni vizuelni stil ipak jeste vazan, atmosfera and all that :type:

Inace sad bas razmenjujem poruke sa jednim moderatorom na C2077 forumu, i ubi se covek pokusavajuci da me ubedi da W3 downgrade uopste nije downgrade nego mi priglupe mase ne znamo sta pricamo.
Tako da ako ste mislili da je W3 downgradovan, sad znate da ste se mnogo prevarili :d :d :d

Taj lik izmišlja toplu vodu. Suštinski gledano ako pogledamo geometriju, znači meševe i recimo foliage objekte tu nije rađen downgrade. Takođe i teksture nisu osakaćene. Ali sve ostalo jeste. Volumetričke magle su eliminisane, broj partikla je smanjen, projektovanje svetla na daljinu je takođe redukovano, voda izgleda jednostavnije, nebo je siromašnije rešeno, ambient occlusion je redukovan i ono što je najvažnije proračunavanje svetla je osakaćeno, pa zato određeni materijali i refleksije u finalnoj verziji izgledaju više kao da su provučeni kroz neki cartoonish filter.

No i pored toga igra izgleda odlično. Meni je lično tu najviše smetao u finalnoj verziji prenapucani kolorit. U demo verziji su jako fino dozirane naročito plave i žute nijanse pa je kompletna scenografija vukla na kolorit kakav je tipičan za flamanske slikare poput recimo maestralnog Piter Brojgela starijeg. U finalnoj verziji smo dobili neke odvratne drečave zelene u kombinaciji za oranž nijansama. Da su sačuvali kolorit iz demo verzije manje bi bio uočljiv downgrade. U to sam prilično siguran... A osim toga, inače je bolje bio rešen u demo verziji, što je zbilja neobično. ,)

Nadam se da se to neće desiti i sa ovom igrom na kraju.
 
Poslednja izmena:
@Vlada
Da li si imao prilike da igras tu verziju koja nije downgrade-ovana? Da li je iko imao prilike da je igra? :)
 
Druže, bio je ingame footage, znači nije bio cinematic trejler već demo.
 
@Vukodav

Da, bio je "in-game footage", ali ja se ne secam da ga je neko igrao, vec je samo prikazan. Ono sto ja pitam je da li su nekom takav build dali da proba i odigra ga interaktivno. Ako nisu - onda postoji mali milion nacina da kroz takav "footage" igru prikazes deset puta vizuelno boljom nego sto je stvarno imas u realnosti.
 
^Takve glasine kruze vec neko vreme, nadam samo da nece da previse stavljaju akcenat na first person.

Edit: Potvrdio CDPR da ce biti samo first person. WHyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :S::S::S:
A nisam mislio da postoji ista sto bi me nateralo da se predomislim oko day1 kupovine. Blah...

@Nothingman U kojoj je to meri postojalo u igri i koliko je glancano za trejler mi mozemo da nagadjamo - mada, eno ti u Vladinom postu sta je sve uklonjeno a ja koliko znam, nego od tih stvari se ne mogu lazirati za trejlere. U svakom slucaju pitali su cdpr na forumu nakon downgradea da li cemo moci da reprodukujemo izgled igre kao sto je u prvim trejlerima i nedvosmisleno su rekli da.

Inace nisam ni ja neki fan kolorita u finalnoj verziji, ali srecom ima dobrih ENBova na Nexusu.

Edit 2:

We decided to go with First Person Perspective because it adds to the immersion - let you experience the game through eyes of the main character. We're not planning to allow switching to TPP for the same reason. You'll have many opportunities to see your customized character in cutscenes, inventory view and mirrors. It's going to be First Person RPG, not a FPS.

ZMaaxNM_700wa_0.gif
 
Poslednja izmena:
Verujem da ce i dalje biti odlicna igra i da me ovo nece odbiti od day1 kupovine, iako bih voleo mogucnost da ukljuce mogucnost prebacivanja u trece lice.
 
A nisam mislio da postoji ista sto bi me nateralo da se predomislim oko day1 kupovine. Blah...
Ne mora day1 kupovina ali, al to sto nema pogleda iz 3. lica ne znaci da igra ne valja il da ce biti losija od WItchera. OK ce biti iz 1. lica pogotovo sto je Cyberpunk.
 
Poslednja izmena:
Ko zna kad ce ovo izaci, polako ljudi, ako neko zna da napravi dobru igru, oni znaju ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne mora day1 kupovina ali, al to sto nema pogleda iz 3. lica ne znaci da igra ne valja il da ce biti losija od WItchera. OK ce biti iz 1. lica pogotovo sto je Cyberpunk.

Daleko od toga da nece biti dobra. Ali meni licno nece biti onoliko dobra koliko bi bila sa 3. licem. Ne kapiram sto ne ubace i jedno i drugo, tako svi dobijaju sta hoce.
Sta znam, mozda oce da se odvoje od GTA/Watchdogs poredjenja koliko mogu, posto je dosta ljudi komentarislo o tome posle trejlera...


Edit: Izgleda da su izbacili dosta klasa i da ce na kraju biti samo 3 :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno